Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
děkuji všem za povzbuzení......
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 Myslím že tu mezi námi je hodně takových, kteří už mají dospělé děti a vrhli se do stavby. Prostě zatoužili ještě jednou po velké a krásné změně. Tak si určitě s věkem nedělejte hlavu :-) Občas sedne depka na každého, zvláště když se nakupí více problémů najednou. Ale domeček už máte myslím téměř hotový, v ostatním zachovej klid, budeme držet palce, ať se přes svátky vše nakloní v dobré.
Odpovědět
@jumpmans s těmi OZE na nízkoenergetických stavbách je ale otázka, nakolik dokážou pokrýt potřebu u klasických objektů energetických tříd D,E až XYZ. Osobně vidím u elektrických rohoží jako primárního zdroje do podlahy potenciál, ale až v horizontu cca 10 let, kdy budou výrazně účinnější solární panely, masivní rozšíření autonomních systémů pro domácí řízení spotřeby a propojení s obnovitelnými zdroji zlevní tyhle vychytávky tak na třetinu současné ceny a hlavně bude legislativně a technicky přípustné pouštět z domácích malovýrob přebytky do sítí a pouze s malou přirážkou k ceně si je vybírat, když to doma nevyrábí dost. Do té doby považuju teplovodní rozvody za sice dražší, ale jistější řešení, které člověku dává velmi rychlou možnost změny za relativně malých vícenákladů, včetně nesčetně možností kombinace více zdrojů. Závěrem už jen malá poznámka, všechny tyhle řeči o tom, jak ta elektřina je levná, začínají přibývat a jsou stejně hloupé jako byly před pár lety ty řeči o tom, že její cena už vždy jen poroste. Je to komodita podléhající X desítkám vlivům, z čehož převážně jde o geopolitické a tržní, ty domácí politické budou vždy o to nevypočitatelnější. Nesnažte se věštit, kde její cena bude za 10, 20 let. Co je jisté, cena distribuční složky v příštích letech poroste. Silovku osobně netroufám hádat.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista souhlas - taky cekam na snizeni ceny baterii a zvyseni ucinnosti panelu a hlavne na to, az ta nase parta komediantu schvali net-metering. Jak jsem psal vyse, v nasich pripadech mi jako idealni zatim taky vychazi teplovodni, nicmene v budoucnu ja osobne pocitam s ohrevem topne vody prave z FVE. Potreboval bych cca 8=9kW, ale i kdyby byla na strese pulka vykonu, tak by to bylo prijemne.
Odpovědět
Profilova fotka
Preji vsem krasne a spokojene Vanoce, hodne uspechu a zdravi v roce 2015!
Odpovědět
Mám doma první draft kompletní projektové dokumentace a snažím se začít lepit rozpočet pro první fáze a je to hukot, navzdory finančnímu VŠ vzdělání začínám chápat, proč si rozpočtáři staveb říkají, kolik si říkají...
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista rozpočtáři to mají jednodušší, dosazují do tabulek většinou co už znají. Ale ty to snad neděláš po jednotlivých položkách jako oni! ?? Nebo tu nejsem jediný blázen, který se s tím piplal řádek po řádku?
Odpovědět
@sonafa no, vzhledem ke své hnidopišské povaze se tomu skoro i blížím...
Odpovědět
Profilova fotka
Rˇeknu Vám.... aˇt si to píšeš nebo ne , je to takovejch prachů :-| . Jsem téměř na trojnásobku hrubé a konce nevidím. A to jsem docela žgrt, materiál si sháním sám a práci mám taky levně (snad), @flexaretista Počítej určitě s tou horší variantou ;-) Jinak .... hezký nový rok Vám co už ve srubu bydlíte, nám, co stavíme i těm co stavět teprve budou.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e já se blížím čtyřnásobku a konec už vidím! Ale ten pohled je ještě pěkně mastnej, ber to z té lepší stránky...dluhy Ti nikdo neukradne :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Máme za sebou nátopnou zkoušku, pro Ty co budou řešit podlahovku v potěru, vřele doporučuji. Bez toho podlahy fakt nepokládat. Celou dobu jsem to považoval za ztrátu času až do bodu kdy se z betonu uvolnila vázaná voda, která pak tekla po oknech, kde kondenzovala.Tak snad nám nebude dlažba odskakovat (můj dozor s tím má osobní zkušenost ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Buď naprosto klidnej, tímhle obdobím si prošel asi každý z nás ;-) a neznám nikoho, kdo by se vešel do rozpočtu. Už jsem si říkal, podle čeho to páni rozpočtáři počítají, když to absolutně nevychází. V projektu jsem se moc neomezoval a počítal s 30% nárůstem. A když jsem dostal návrh na hrubou, která byla stejná jako měl stát kompletní dům, začal jsem si dělat cenový odhady sám a většinou jsem se trefil podstatně líp. @thomson Mám podlahovku zalitou betonem, ale s tímhle jsem se vůbec nepotkal. Jak je to možný?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@pekbit mas dobre lepidlo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všichni, tak jsem se dostala k tomu, abych se mohla pochlubit, že píšu z DOMOVA! Asi čtyři měsíce jsme řešili internet, tak jsem si užívala offline docela dlouho (těch knížek co jsem přečetla!). Nakonec jsme stejně museli zvolit jedinou a nejdražší variantu - pevnou linku s tím, že jsme těm mrzákům museli zaplatit kabel k domu za 12tis... No ale to už je detail :) Takže zatím bydlíme jen dole, brzo sem nahážu fotky. Máme společnou ložnici, ale stejně s náma Sofča spí od malička a má docela slušnej hrací koutek v obýváku (stejně si jinde nehraje a je nejradši poblíž). Kuchyň spojená s obývákem nám dostatečně přes den poslouží :) Ještě nám chybí dole dodělat pár drobností, jako olištovat, sem tam zaštukovat, sem tam dodělat obložení okolo dveří, vymalovat, dospárovat atd :) Ale to se přes zimu v klídku zvládne a na jaře se vrhneme na hořejšek. Jinak topení perfektní. Máme většinou 25 stupňů. Když je 23 už pociťuju chlad. Topíme krbovou vložkou přes den a na noc si pustíme nahřátou akumulačku do podlahy. Krb v klidu ohřeje i boiler 200l a ještě jsem ani jednou nezaznamenala nedostatek teplé vody. Teď v minus 12 venku to je naprosto v klidu a já nemusím na noc přibalovat naši nejmenší pětiměsíční holčičku a probouzíme se do krásných 23 a teplo do nohou. Když ovšem venku fouká vítr, tak cítím jak profukuje skrz stěny. Místama se nám otevírají klády a tak nějak to celé pracuje :). Nevím, jestli nemám nějakým způsobem řešit vlhkost ve srubu...? Tak to stačí :) Přeji Vám všem, aby nadcházející rok byl ještě úchvatnější, než ten letošní :)
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista @thomson má pravdu předsedo, se 4x jsem se taky potkal a to nemám terénní úpravy a dělám si dost sám...
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson ... a hned jsem klidnější :-D @kacckas velká gratulace k bydlení. S dodělávkama to bude na hodně dlouho, ale to jsou detaily ;-). nevím, jak dlouhou srub stojí, ale pokud je to první zima, bude mít na otevírání klád velký vliv, jak moc se bude topit.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato @thomson @fredd1e nedá mi se nezeptat, jakou jste měli cca cenu té hrubé stavby.. =-) když vidím ty násobky??číst to předem, tak snad ani nazačnu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn my jsme teď kolem 3 mega a větší investici už moc neplánuju, Polák jinak prohlásil, že odhadem to má hodnotu tak 5 (až to bude komplet dodělané).Teda bez pozemku... Asi by se dalo dost ušetřit, kdyby bylo jinak topení, ale chtěli jsme to, tak to máme hm. @kacckas ty brďo už 5 měsíců, dlouho si tu nebyla... A gratuluju... Co se týče vlhkosti mi bylo doporučeno zvlhčovat - buď rosit, nebo nechat někde větší množství vody odpařovat, aby když se topí to nepracovalo až tak, ale ono stejně bude, 25°C je hodně. Máme na kachlákách furt 2 lavory plné vody a za týden je to pryč, + se vaří, pere, vytírá a kolem kamen to praská jedna báseň. Tam kde mi to profukuje v rozích, jsem to vycpal konopím a pohoda.
Odpovědět
Profilova fotka
Jináč všem na Blue Roof hodně zdraví (úspěchy se dostaví), užívejte si jsoucno plnými doušky, co bylo tento rok a předním nemá smysl řešit a věřte, že Váš životní příběh povede Vaše kroky správným směrem, i když to tak třeba nebude vypadat... Good Luck
Odpovědět
Všem úžasný a skvělý nový Rok 2015 :-) A ať se nám splní naše sny :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn jsem over 4 a skoncim podle toho kdy mne zarizne banka 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
všem krásný a úspěšný nový rok.. a hlavně hodně zdraví...... bez toho nejde nic..... ;-) @kacckas gratulace k bydlení i miminku...a těším se na fotky;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas Gratuluji k bydleni ;-) Jestli si dáš trošku říct, radila bych rozhodně tu první zimu topit méně, 25 je fakt dost, i 23st. Začne ti prudce vysychat vnitřek, zbytečně se udělají uvnitř velké praskliny na kládách, a ty spáry se takto právě mohou také dosti otevřít, protože zvenku to schne jinak - a pak ti tam bude opravdu táhnout a budeš muset dotesňovat spáry. Straším, úmyslně, ;-) , je zbytečné stavbu zkazit kvůli jedné nedočkavé zimě :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Přejí všem krásný Nový rok. Klidné bydlení v novém roce těm, co už si to vysloužili :-) a spoustu elánu a neočekávaných velkých finančních příjmů pro ty, co to ještě musí dotáhnout do obyvatelného konce 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
ufff, tak jsem docetl 180 (trvalo to jen 5 dni :-) ) stranek prispevku, nejvice casu mne zabralo najit kde jsem pred cca 2,5 lety skoncil - to bylo v dobe kdy jsem si rikal ze najit pozemek na stavbu srubu bude zalezitost tak na pul roku, no nakonec se to protahlo skoro na 3, ale vsecho ma urcite svuj duvod ted musim doufat ze boj s uredniky bude rychlejsi nez hledani pozemku
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett držím ti všechny palce. Doufám, že sis dělal poznámky, kde jsi co přečetl, pak po čase se to hledá blbě
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 dekuji, zrovna vas boj s urady musi byt inspirujici pro vsechny poznamek par mam ale ono to s tim hledanim neni tak hrozne skrze google to docela jde
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett my to nevzdáme, a tam kolem vás podle toho, co slyším, jsou úřady docela vstřícné, ve snaze získat nové obyvatele
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett tak držím palce!!;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Milí střecháčci! radostně vzhuru k úžasným přítomným okamžikům (kdysi se psalo k lepším zítřkům, ale to je fakt přežitek),, jsme tady a ted,,, a mám krásné heslo do nového roku: existují jen dva dny v roce, kdy nemůžeme vůbec nic udělat. jeden se jmenuje včera a druhý zítra. dnešek je tím správným dnem milovat, konat a především žít! (Dalajláma) @kacckas Vítej letos, vítej a jestli topíte první sezonu, tak hrubě uberte,,, jestli mohu také radit,,, první sezona topná je nejduležitější a má být co nejmírnější,,, :) tak do svetru a ubrat :),,, jinak mně zajímá jak výkonnou máte krbovou vložku, která vytopí dum, akumulačku a co ještě? z které akumulačky to jde v noci do podlahy? a jak je vytápěná? děkuji a obzvláště Tobě přeji kouzelný a užasný nový rok!!! @geodett držím pěstičky
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?