Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 Ać nechtě (páč jsem měl již mít hotovo a nemám), pro vysychání topím asi zcela ideálně (1x denně v peci). Uvnitř se pohybuje teplota celý den kolem 10-14°C. emoticon . To jako, že všechno špatné je pro něco dobré emoticon .
Máte nějaký typ na ideální dřevěnou podlahu do pokroví? Líbí se mi něco jako "selské prkno", ale nevím jak se dostat do ucházející ceny. Za dubová masivní prkna jsou obrovský dardy a když přičtu ještě montáž... emoticon . Nevím jestli je to možné ošulit nějakými levnějšími 2-3vrstvými masivními prkny nebo spíš použít třeba smrkový prkna a kvalitní tvrdý lak?
Jo a ještě .... nějaký tip na dveře a futra - kvalita a dobrá cena??? (zn. skoro prázdný prasátko emoticon)

@jptn 1,3 MKč, ale i s krovy a přístřeškem na auta a dřevníkem.
@geodett - vitaj a přeju hodně trpělivosti ..... pro boj s úředníky to bude jistě potřeba emoticon
5. led 2015 v 15:19  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3143 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @petronia emoticon na toto trochu pozor,,, nakresleno je něco a skutečnost muže být jiná, nebot, jestli máš kuláče, tak kuláč se neptá emoticon)) v kuchyni to máme celé dost vysoko, nebot jsme asi o 20cm nad kuch.deskou - tak to vyšlo, ale i tak jsme to chtěli, máme okno nad dřezem a to bychom museli mít sklápěcí baterii emoticon) jinak každé okno-obzvláště ta velká, by neměla zhora zasahovat do klády více než 1/3! na to veliký pozor!,,, moc jsem neporadila, co? emoticon
5. led 2015 v 15:40  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3143 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @fredd1e ideální topeníčko, jsme to měli také tak a dokonce přes třeskuté mrazy jsme měli doma okolo nuly emoticon nebot jsme zachranovali vodu v podlaze,,, to by bylo, kdyby rupla emoticon) v prasátku také nic není,,, nahoře jdeme do podlahových smrkových palubek a nátěr asi olej,,, uvidíme jak se to bude chovat,,, zárubně a dveře jsme neřešili, nebot všechny vnitřní-dole máme pojezdovky bez zárubní a nahoře koupeny v castoramě, celodřevěné, docela fajn,,, dole jsme si dveře dělali sami emoticon)
5. led 2015 v 15:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn emoticon)) hrubá 1,6 podsklepení 1,0 , a jestli jdeme na násobky pouze z hrubé, tak jsme na trojnásobku, ale to pouze proto, že si všechno zajištujeme sami, jinak by to bylo jinde a přiblížilo by se to až pětinásobku,,, emoticon jo a to víš, zdaleka nemáme doděláno,,, emoticon a suterén jsem si šéfovala sama a sháněla levné věci a měli jsme pouze jednoho zedníka, který tím, jak dělal, moc nevydělal,,, tak jsem ušetřila 0,25mg emoticon) jojo, také jsme netušili coto bude za darda a to jsme z profese, to stále vidím stavební rozpočty,,, a nechápu, nebo chápu, hlavně neřeším, nebot tím nic nepořeším emoticon
5. led 2015 v 15:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8268 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8259 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @fredd1e dveře i obložky máme bauhaus- viz album, nátěr vlastní, jsme spokojeni
5. led 2015 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 295 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 295 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 @fredd1e v podkrovi mame podlahu brousenou OSB desku, koncem tydne bude i lakovana...to je nejlevnejsi a nejrychlejsi varianta a nam se i libi ...... u dveri se podivej na www.poctivedvere.cz emoticon
5. led 2015 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
 @petronia kasha is right....my meli v projektu okna sirky 170 cm, a je rozdil zda mas okna cistych 170, nebo stavebni otvor na okna 170... emoticon , pak jsou okna ve vysledku vyrazne mensi.
5. led 2015 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1006 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1006 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @fredd1e podlahu nahore mame masivni borovicove palubky 146x28mm na rostu. natirat je budu olejem od Osmo. Dub je silene drahy, ta borovice vychazi na relativne slusnou cenu (cca 450kc/m2 bez DPH)

dvere muzu doporucit www.stolarnajurke.cz. Cena za kazetove dvere z masivu je cca 7500 podle provedeni a velikosti. Dodavka je asi 10 dni od zamereni, takze super. Ta cena je vcetne dopravy a montaze. Koukni ke mne do alba, jak je udelali mne. Mam rozmery soupacek 160x258 a ostatni jsou 70 a 80x 225. Ta cena u tech mych byla o malinko vyssi, kvuli te velikosti padlo vice materialu, ale rozhodne to nebyly takovy priplatky, jako kdyz chces jinde atyp.
5. led 2015 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @petronia Stavební otvory pro okna- dvoukřídlá- obyvák, ložnice, pracovna, kuchyň cca 1700x1240mm, výška různá podle toho, jak vyšel kuláč - snažili jsme se mít hrany oken cca v polovině kuláče a uvniř aby byly parapety nad deskou stolu (pracovna, kuchyň). Takže se to nedá říct jednoduše, prostě jsme to ladili podle toho, co bude uvnitř, rozhodně nelze dodržet projekt. Koupelna a ost. malé místnosti mají menší otvory 600 nebo 800 x 1000mm, ale hlavně jsou výš, hlavně to v koupelně. A nad dřezem v kuchyni máme specielně nižší výšku okna, aby bylo otvíratelné nad batreií. Chtěla jsme sem šoupací, ale kování na takové bylo ukrutně drahé. emoticon
5. led 2015 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @fredd1e Obávám se, že tvrdý lak, byť kvalitní, ti tvrdé dřevo nenahradí. emoticon Zkušenost: současný RD - masivní schody smrk, ok lak, cokoliv na ně padlo vytlačilo díru. Nový srub - podlahy a nášlapy schody masivní dub, olej Osmo, zatím na nich po dvou letech není znát nic fatálního. A když se manželovi podařilo barevně zrušit kousek podlahy, prostě se to obrousilo, natřelo znovu a nic není znát. emoticon
5. led 2015 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 735 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 729 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 Souhlasim se sonafa, tvrde drevo lak nenahradi. Mame borovicove schody na chalupe a kazdy zasek je videt. Otazka zda to cloveku vadi nebo ne. Myslim ze levnejsi drevo + tvrde laky nevyjdou zas o tolik levnejsi nez tvrde drevo + olej. Co si vzpominam kolega z prace delal podlahu ze smrku + adekvatni nater a dostal se kolem 1000 za m2.
6. led 2015 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @thomson Ty dveře "poctivky" - o nich vím, levné (i s futrama asi do 5000,-) . Jen jsem nenašel moc referencí, ale asi do toho půjdu i přes to, že mají docela dlouhý dodací lhůty. No, snad i to svědčí o dobré kvalitě. Jen ještě potřebují nalakovat a to možné bude u mě kámen úrazu (po zkušenostech s natíráním srubu emoticon ). Každopádně díky všem za tipy a zkušenosti. emoticon
6. led 2015 ve 13:33  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
Registroval se 7. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 143 příspěvků. Má 18 přátel. Nová Ves Kunčina, Region Svitavy.
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
Registroval se 7. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 143 příspěvků. Má 18 přátel. Nová Ves Kunčina, Region Svitavy.
 NEsnáším úředníky - ohledně čističky chteji nehorazne mnozstvi vyjadrovacich papiru emoticon(((((((((((
7. led 2015 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
Registrovala se 10. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 83 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
Registrovala se 10. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 83 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
 Tak so stavitelom roubenky som sa dohodol nakoniec ze sa spravia stavebne otvory pre okna o rozmere 130vyska x 110 sirka, a v pripade ze by to bolo malo tak sa to este prepili do 140 rozmeru.

dalsia vec a otazka mozno na Vas vsetkych, vybavujeme uz dost zdlhavo stavebne povolenie v ČR, vcera som si myslel ze budem mat vsetko, ale este chyba potvrdenie ohladne ochrany ovzdusia. Co to vlastne znamena? Co je to za potrvdenie naco sluzi? V dome budeme mat priparne vykurovanie kachlovu pec...

dakujem za odpovede
8. led 2015 v 08:37  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
 @petronia vyjadruji se ke zdrojim ovlivnujici ovzdusi - napriklad kachlova pec - pokud neni napojena vymenikem na vytapeni domu - tak je to bez problemu dle soucasnych zakonu. Pokud je tam vymenik tak musi byt zdroj ze 3.emisni skupiny jinak to nema cenu ani kupovat - do budoucna se musi prodavat jen kotle a telesa splnujici 3.emisni tridu
8. led 2015 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @petronia nevím, jestli ti odpovím přesně, ale u nás bylo součástí podkladů potřebných již k územnímu rozhodnutí SOUHRNNÉ STANOVISKO odboru životního prostředí. (Přičmež může být vydáno SOUHRNNÉ stanovisko - ke kterému stav.úřad může nebo nemusí přihlížet, nebo ZÁVAZNÉ stanovisko, ke kterému se přihlížet musí. Odbor životního prostředí má různé "pododbory" (nevím, jak se jmenují). To souhrnné stanovisko vypadá tak, že : 1.Z hlediska ochrany přírody a krajiny ouředník XX konstatuje, že ..., 2.Z hlediska ochrany zemědělského půdního fondu ouředník yy konstatuje, že ..., 3.Z hlediska zájmů chráněných vodním zákonem ... , 4.Z hlediska ochrany ovzduší ... , 5.Z hlediska nakládání s odpady ... . Na základě toho vrchní ouředník tohoto odboru vydá stanovisko. Myslím, že jestli něco takového v dokumentaci nemáš, obrať se přímo na odbor životního prostředí, pododbor ochrany ovzduší. A já bych kvůli svým špatným zkušenostem určitě si nejdřív vyzvedla dokumentaci ke kachlové peci (někdo je vyrábí nebo staví), kde bude uvedeno, jaké spaliny a kolik by jich ta pec měla vyprodukovat, a ve vlastním zájmu bych se podívala i na hygienické normy
8. led 2015 v 11:09  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 694 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 692 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @vedma1 a to platí od kdy? Že to po nás nikdo nechtěl a povolení máme...
8. led 2015 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8268 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8259 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @vedma1 také jsem o tom neslyšela, to je nějaká novinka???známý začal stavět ted a o ničem takovém nemluvil......
8. led 2015 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
 @vorelmato Od roku 2014 se nesmeji vyrabet zdroje ktere nesplnuji emisni tridu 3. Od roku 2018 by v prodeji neměly být už ani kotle třídy 3. V polovině roku 2022 by měl začít platit zákaz provozu kotlů 1. a 2. emisní třídy. Ono v tom zakone jsou napsany zdroje ktere jsou pouzivany pro centralni vytapeni domu. Ale nikdo Vam to nemuze jit prohlednout do baraku - ale mel by byt papir kdyby nekdo Vas udal ze mate cerny kour tak na dolozeni ze mate nezavadny zdroj (v pripade kontroly). Ale paradoxne se to nevztahuje na zdroje ktere vytapeji dum jen ohrevem vzduchu (tedy krbove vlozky bez vymeniku). Ted na to nikdo neupozornuje protoze se musi prodat ty kotle co to nesplnuji emoticon to je muj pohled na vec. Ono neco je v zakone ale neco jineho je kontrola techto predpisu. presne je tam psano ze se to vztahuje na všechny kotle a krbová kamna s teplovodní vložkou o tepelném příkonu 10–300 kW na pevná paliva, tedy uhlí, koks, uhelné brikety a dřevo. Vsechno je na urednim simlovi.
8. led 2015 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
 @jptn @vorelmato v tomhle clanku jsou zevrubne stejne informace a i neco navic - do budoucna se chysta evropska buzerace
8. led 2015 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
 http://bydleni.idnes.cz/vymena-kotlu-v-cr-0ey-/stavba.aspx?c=A120323_1753284_stavba_web
to je ten clanek sry emoticon
8. led 2015 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @vedma1 díky za veledůležité info
8. led 2015 v 19:26  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 735 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 729 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @vedma1 Takze typicke reseni budou 2 topidla kazde o vykonu 9kW emoticon
8. led 2015 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 694 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 692 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @geodett hezkyemoticon
8. led 2015 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
 @vorelmato @geodett no nejlepsi je nepriznat teplovodni vymenik emoticon
8. led 2015 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
Registroval se 27. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 171 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
Registroval se 27. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 171 příspěvků. Má 6 přátel.
 @vedma1 Tady na Slovensku se slovo čistička taktně nahradilo pojmem žumpa s předčištěním a všichni se smějou. je to klasická čistička s tím, že vyústění je do nádrže, která může mít klidně 2 kubíkový objem a ta se považuje za žumpu. Já to tak taky udělám.
8. led 2015 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 @flexaretista tzn. ze se clovek vyhne vodopravnimu rizeni nebo jak se tomu rika? ja mam zase pro ohlasku v projektu jimku aby to slo rychleji a pak bude cas na zmenu na cisticku
8. led 2015 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
 @flexaretista jo to sem taky premyslel ale zase dle zakona musi mit clovek papiry o vyvozech ktery by mely odpovidat spotrebe vodyemoticon ale jak rikam tohle kdyby nekdo nekdy kontroloval, to by byla velka srand - je to proste o ceskem obchazeni ale tady v tomto pripade az nesmyslnych zakonu
9. led 2015 v 06:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @geodett přesně tak jsme to měli my a stavební povolení na čističku jsem dělala přes rok,,, :( a když dovolili, tak obec přišla a postavila vedle domu kanalizaci,,, následně bychon nedostali povolení s nakládání s vodami a bylo by, tak jsme ji ani nespustili a požádali o zrušení čističky a tu jsme vykopali a jsme na kanalizaci,,, mínus 60litru a je to emoticon nojo, tady si každý dělá co chce,,, :(
ke kotlum, jojo,,, EU chystá tvrdou buzeraci,,, od nějakého roku se srub nepostaví, nenbot nebude splnovat kriteria pasivního domu,,, a jeto,,, žejo, tady šetřete a my budeme tlačit na cenu energie, nebot stále potřebujeme zisky,,, krásný den přeji,,, kk
a kam se nám ztratil PF?
9. led 2015 v 06:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @flexaretista Pod pojmem žumpa se ale považovala nádž, která obvykle přetéká (byť nějak předčištěná) do dešť kanalizace nebo vodních toků apod. A to přestali úplně povolovat, šlo pak žádát jen o uzavřené jímky na vyvážení nebo čističky. Jak uslyšel úředník žumpa, okamžitě mával rukama, že to ne,ne, nepůjde. emoticon
9. led 2015 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš