Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@pavelk opravuji, loupežník se jmenuje Karaba...aby nedošlo k nějakému omylu 8-)
Odpovědět
otazka na vsechny co maji stresni okna - rad bych ziskal informace zkusennosti a doporuceni dekuji Vam velice za dopovedi, PS japriznam krbovou vlozku bez vymeniku a do akumulacni nadrze necham dat patrony na ktere budu oficialne primarne vytapet a ziskam vyhodnou sazbu na EL.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 máme jedno, dřevěné Velux, spokojenost, ale já nejsem jejich příznivcem :-D mělo jich být víc, neprošly.. tohle bylo nutné.. tak jsem teda ustoupila
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 roto ;-) , cena, napojeni izolace...
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Fakro. Puvodne jsem chtel Roto, ale Fakro se mi zdalo kvalitneji provedene lakovani. navic jsem sehnal Fakro 3 sklo s el. ovladanim za cenu obycejnych Roto 2sklo. Ale ja mam specialku, ze mame okno v sestave s fasadnim napojenim. Jedine co je u Fakro "horsi" je lemovani - klempir dost nadaval, ze bylo hodne tesne a blbe se mu s tim delalo. Ale zvladl to a nikde netece :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 ANo, to máme my. Elektrokotel, tenkrát za 12 tis, díky jemu máme sazbu D-45, je jen záložní. Jinak topíme s krbem s výměníkem. Jinak, jsem ostuda , nenakoukla jsem dříve, tak vám až dnes přeji vše dobré do nového roku. Ať vás těší vstávat do každého nového dne a ať se do něj vstává se zdravým tělem a duší :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 už jsem si říkala, kam ses ztratila;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Máme naštěstí jen dvě okna -Velux a jak bych ve srubu nic neměnila,tak střešní okna by mezi to nepatřila. Příliš se ochlazují, sráží se voda, teče po stěně. Nemáme v podroví žádné topení, žádné radiátory, aby na ně šlo zespodu teplo a tak se tohle děje. Dnes bych dala vikýřová.... A ještě malá chyba, která nám tenkrát nedošla (jako my stavěli v roce 2005 :-) ), vysoko páčka na otevírání-takže otvírám a zavírám výskokem . V zimě tma- leží na nich sníh, mohla bych je umývat obden...
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 to nám teda se nerosí, nic po něm neteče..to je v poho....... ale jinak ho nemám ráda.. a hodně mě museli při projektu přemlouvat:-D myslím, že umývat ho, je zbytečná práce:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Vymýšlím blbosti, to víš :-) Te´d jsem šila kostým ruské Sněhurky a pořád něco vyrábím. A pak , jak se rozrostla rodina-2 synovci a 1 neteř věk 1,5 a 3 roky, tak je u nás pořád živo a když k tomu má člověk ještě pracovat těch šílených pracovních hodin, času je nějak málo :-) V letošním roce plánujeme jen dodělání plotu-soused a sousedka to dělat zřejmě nebudou, a čekat na někdy-nikdy, už se nám nechce. Hodím pár fotek zimy u nás :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 .. u nás se taky rozrosteme... já budu babi;-) tak snad vše dobře dopadne
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn tak držím palce a víru, že vše dopadne dobře. Já si díky těm synovcům a neteři trochu ten babičkovský věk posunu (byla jsem mladá maminka, nemusím být mladá babička :-) , ale užívám si to neskutečně. Miluji je!!! A ta okna-ono to je tím, že to jsou místnosti, kde je zavřeno, je tam chladno, nikdo tam vlastně není-obě děti ve světě :-), takže pak se okna prostě orosí, když už je venku moc zima...Možná měla být jinak udělaná, ale třeba ten sníh na nich-ten tam prostě je a je pak tma.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@morana128 proč já myslela, že máš jen jedno?, dítě?? :-D no já nechávám synův host pokoj otevřený, aby tam šlo pořád teplo.. ale my to střešní máme nad schodištěm.. takže tam teplo je
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn U nás je to složitější-porodila jsem jen syna, k němu jsme s manželem ještě tak napůl vychovávali neteř od mé sestry. Synovi bude 21 let a neteř letos maturuje-je ji 19 let. (aspoň nebyli oba jedináčci :-) No ale my jsme hrozně propojené-já mám celkem dvě sestry a manžel bráchu. Ta má nejmladší ségra má teď ty dva kluky,rok a půl a 3i, brácha manžela holčičku, rok a půl. No a my prostě fungujeme tak nějak propojeně. Všechny děti jsou moje :-) AŤ už skutečně, nebo půjčené a nebo spoluvychovávané jak ta naše maturantka. Jo a to okno, to je právě co my neděláme,je tam zavřeno a prostě chladněji, pak se to děje...Když je syn o víkendu doma, tak se mu tam teplo dostane a je klid.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 to máte teda veselo;-)a tak to má být;-)
Odpovědět
Profilova fotka
My tady nemáme žádný střešní okno, protože se nám to řešení moc nezamlouvalo. Místo toho jsme pořídili vikýře (budníky). A když vidím jak se nám rozrostly účty za střechu, krovy, klempířinu, práce na tvarovaných vnitřcích atd. (můj střízlivej odhad je +200000 a víc)myslím, že příště bych radši zvětšil srub a nechal jednoduchou střechu se střešními okny........ ale .... třeba to přebolí :-| .
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e hmm, to je dost teda..... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 máme 3 klasické veluxy, z toho 2 v obýváku 4m vysoko a na půdičce jeden velux, který se nevyklápí, ale otvírá, jako klasické okno, aby se jím dalo vylézt na střechu. Zatím se nic nerosí, neteče a v obýváku je díky nim dost světla. fredd1 to popisuje naprosto přesně :-D
Odpovědět
Vikýře jsou sice krásná věc, ale ukrutně drahá. Koneckonců, koukněte na ceníky dřevostaveb systému trámek vata obklad, často jsou tam uvedené a dle zkušeností z mého okolí i velmi hrubého odhadu materiálu a pracnosti při samodomo zpracování musím říct, že ty ceny jsou obvykle docela v reálu. Budeme mít celkem 3 střešní okna, radost z toho nemám, ale co už. Vikýřem stavbu do L s protaženou střechou už šperkovat nebudu, vypadalo by to jak dům rodiny Weasleyových z Harry Pottera.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 My máme zkušenost se třemi druhy střešních oken. Ty nejstarší byly hrozné, tak už je ani nebudu jmenovat. Vyměnily jsme je za Veluxy, a s těmi je už několik let naprostá spokojenost. Do srubu jsme se nechali ukecat na roto, jsou sice dobré a asi trochu levnější,( i když mi to tedy moc nepřišlo :-p ), ale už lituji. Otevírají se pákou jako většina střešních, a ta se dříve či později opotřebuje a hůře se zavírá, otočení na mikroventilaci dělá také problém. U Veluxů, které mají otevírání po celé horní straně okna je stále obsluha stejně perfektní. Navíc mají skvělou ventilaci, která se dá otevřená zevnitř uzamknou (zloději, kočky ze střechy...). Nikde se nám žádná voda nesráží, ani v koulenách, a to v jedné místnosti se střešním oknem netopíme. Hodně záleží, jestli je správně udělaný sklon obložení kolem okna, aby mohl proudit vzduch. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk to je fuk, hlavně ať už se objeví, jen aby to nebyl člen klanu Rockefelerů, to bychom všech platili dvakrát.
Odpovědět
Profilova fotka
mame na chalupe uz 20 let Velux a zatim vse OK, zadne roseni, zatekani a to se tam v zime topi 1x za 2-3 tydny
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista a odkud máš informace, že hlásit se k trvalému bydlení do rekreačního objektu je legální? Je to nějak uzákoněné, nebo je to opět na rozhodnutí úředníka, který zapisuje trvalý pobyt? K čemu by pak to rozlišení na trvalý a rekreační objekt bylo? Upozorňuji, že získat povolení na rekreační bylo úplně stejně náročné jako na trvalý ]-( a vzhledem k tomu, že stavba vyjde dražší....no, nekupte to! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jen mi není jasné, jak píšete, že v zimě není tma? Jako sníh se vám tam nedrží? Nám teda jo, na severní straně sníh nesleze a tma tam prostě je.
Odpovědět
@sonafa např. zde: http://www.mcpraha16.cz/1846_Hlaseni-... jasně, daňové dopady jsou značné, papírování na začátku taky. Ale pokud někdo má sen dřevěný dům a jako stavba pro trvalé bydlení to neprojde, tak tahle alternativa tu, byť s negativy, je.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme jakési noname střešní okna v ateliéru,,, když napadne sníh, tak tma je a to máme sklon 43 st., myslím :) nekape, nerosí, nešpiní,,, déšt umyje,, jen v létě to trochu zas... mouchy :) a pak máme jedno u komínu střešní výlez,, a ten je také v pohodě,,, nemáme ale nikde zavřeno, vše je propojeno, tak asi proto pohoda,,, nemohu najít jak se jmenovaly, byly o 30% levnější než velux, nebot jsou vyráběny na strojích velux, ale jsou to vlastně výběhové řady,,, otevírání dole na páku, pohoda, mikro nahoře, také pohoda,,, vikýř - drahá záležitost a moc toho světla nepřinese, nebot je to okno schované pod stříškou,,, :) Jituš, gratuluji!!! držím palečky :) kde je PF? kdo ví? má domácího zaracha ke kompu? :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Díky, ale já na tom nemám žádnou zásluhu:-D taky jsem si na něj vzpomněla, že se dlouho neukázal
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Byla ta výměna starých za lepší střešních oken až moc hrozná? Malinko přemýšlím, ale představa nějakého bourání se mi vůbec nelíbí.
Odpovědět
Dobrý den, budu stavět roubenku a v součastné době vybírám firmu, která by ji postavila. Můžete mi prosím popradit vaše zkušenosti s firmami se kterými jste spolupracovali? Předem vám děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 Čau, možná by bylo lepší napsat jmenovitě firmy, které tě zajímají, třeba je někdo bude znát. Ne všichni srubaři dělají i roubenky a tady má většina zkušenosti se stavěním srubů.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?