Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Rok 2004
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 neuvěřitelný.. tím jak ses sem přihlásila poprvé už i s tou hotovou zahradou.. by člověk nabyl dojmu, že to tam tak prostě hned bylo.. a ted vidím, že nééééé :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Ne ne, nebylo :-) Byla tam mnohem větší divočina :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 na tý druhý fotce se mi zdaj ta okna nějaká malá oproti té první.....
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn No to bylo necháno na zimu, tohle postavili a dál se pokračovalo až na jaře. Takže udělaly jen otvory, abychom tam vevnitř prý viděli :-) A až pak na jaře přijeli udělat správné otvory. Tohle byla prostě hrubá stavba.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Tahle se přezimovalo.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 takže mě oko neklame:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia @kasha Bramac tegalit,černá. A myslím, že mám jasné výsledky průzkumu. ;-) Závisí na poloze, umístění, světové straně atd., vše dohromady. Divila jsem se, že Karin tvrdí, že beton zelená. Neboť na starém domě máme Bramac 18 let a pořád všude stejně hnědý, bez mechoviny. Ale tam nám během dne svítí sluníčko kolem celého domu. Tady na srubu je podstatný rozdíl, na kterou stranu koukám. Na slunci, jih, západ, je stále jako nová. Východ, pod lesem, nikdy sem nezasvití přímé slunce, déšť brzdí koruny stromů - po pěti letech spodek zelený. Nevěřila jsem, že se to na té hladké tašce udrží.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Soni. Ten beton totiž at delas co delas ma piditrhlinky. Nebo jak to napsat. My mame palenou Aňa straně kde nezasviti neni nic. Nemame ake tak blízko stromy. A jak ti muze doma svítit na vsechny strany? Nemas střechu na sever?
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Piditrhlinky ...? nevím, ale třeba ta naše taška, byť betonová, má nějakou - asi glazuru. je uplně klouzavá a hladká, jako obkladačky v koupelně :-D A ta střecha doma je i na sever, máme valbovou, ale je natočena tak nějak, že na ni svítí trochu slunce při východu a při západu, i když troušku z úhlu, ale svítí. Ale na srubu zezadu do cca 1 hodiny odpoledne nezasvítí vůbec, neboť je slunce za vysokými stromy lesa. A pak už je jen na opačné straně.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem ve zdraví přečkal pětasedmdesátiny (!) a jsem tím pádem už pouze neposedný stařík. Musíte s tím holt počítat. Byli jsme na Cejlonu, dnes Srí Lance (nejezděte tam, nestojí to za to) a já tady zkouším poprvé poslat někam fotku, snad dojde. Tady moje žena Dáša, která trpí závratí, vylezla až nahoru. Já ne! Mám poslat pár dalších fotek?
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Určitě Honziku ještě nějaké fotečky dejte. Toto vypadá moc pěkně, to to opravdu nestálo za to?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Já přeji hodně zdraví a elánu do dalších let. Fotka je nádherná a ani sloni vás nepřesvědčili, že je Srí Lanka zajímavá? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl |Honzíku, už jste to tady psal a Ivce-kanavi se tam líbilo,,, záleží jistě na místě a počasí a tak nějak všeobecně,,, přeji také mnoho zdraví a radosti z celého vašeho počínání :)
Odpovědět
@stetl také Vám přeji mnoho zdraví a fotek můžete přidat více, pro nás budou jistě stejně zajímavé jako je tato :-) srubaři, prosím, vyzdívali jste někdo vnitřní příčky z ytongu, nebo je to vzhledem k akumulaci tepla úplná hovadina??? Díky moc ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil :) my máme všechny příčky z ytongu, ovšem bez lepidla, a tlustné omítky, máme sádrovou tenkostennou omítku - aby to celé dýchalo :),,, akumulaci nám provádí podlaha ,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Já neporadím, my máme vše z klasické cihly.
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Taky máme samej ytong, pro akumulaci je u nás pec a podlaha s dlažbou.
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Honzíku vše nejlepší...... a fotky klidně dejte @iil spodní příčky máme z ytongu, nesmysl mi to nepřijde, vždyt se z něj stavej celé domy
Odpovědět
@kasha @morana128 @fredd1e @jptn díky moc ;-)
Odpovědět
tak progress report: - 3 řady bednění a zaželezené železo - 9 tatrovek kameniva udusaných uvnitř - karisítě KH 30 navázány jde se bednit a cca za 2 týdny betonovat podkladní beton. trubky odpadů jsem pohřbil rovnou hodně hluboko, tak doufám, že to bude dělat dobrotu doživotně. Nad deku jsem to vytáhnul docela vysokou trubkou a tak asi při napojení přes manžetu budu preventivně dávat i hodně lepidla, aby to vydrželo i poté, co guma povolí.
Odpovědět
@iil zalezi cim budete topit - pokud podlahove topeni ktere nevytopi vzduch na vice nez 27st (u stropu pri rozumnem topeni) je uplne jedno jestli jsou zdi z cihel nebo ytongu - protoze zdi do sebe nenasaji teplo ktere tam neni pri teplote v mistnosti 24 st bude mit zed tak 16 -17 teplovzdusne vytapeni by mohlo do zdi z cihel predat vice tepla - taky jdu do ytongu - resp. HEBEL :-)
Odpovědět
@xavik je třeba hlídat si tloušťky. Pokud si ze svých výpočtů pro finální oponentury projektu pamatuju, tak při běžných rozměrech krokví mezikrokevka sama o sobě dneska nesplňuje normy a musí se doplnit i vrstvou pod krokvemi. To je OK, pokud máš dost místa u stěn. Já kvůli tomu projektanta po dokončení ještě zapojil a původní plán na nadkrokevku v zájmu úspor změnil na mezi+podkrokevku se zvýšením celé stavby o cca 15cm. Doporučuji proto zvážit s kalkulačkou tepelného prostupu z TZB-INFO, kopií projektové dokumentace, tužkou a pravítkem.
Odpovědět
@kasha Budu moc rád, pokud budou reálná data z provozu domácnosti po např. 2-3 letech. Sám se na soláry chystám při stavbě pouze jako přípravu (kabely / trubky, samostatný jistič, místo pro měnič, výztuhy na latích pro uchycení konzolí k panelům)
Odpovědět
Profilova fotka
Móóóc děkuju všem za blahopřání, jste na staříka hodní... Ta skála patřila panu králi a tam nahoře měl palác a bazén a zahrady a hlavně klid. Slony miluju, v Africe, kde jsou divocí skutečně, jsem se s jedním kamarádil. Opravdu! Ale na Celjonu sice jsou divocí a my je viděli, ale je jich málo. Ovšem řada lidí je má doma a pomáhají. Nám se nejvíc líbil sloní sirotčinec, tam vodí stádo do řeky a turisté si je mohou i ve vodě pohladit. Jenže já říkám: Fajn, sirotci - a kdopak jim a proč zabil mámu? A těch místních, kteří vám stále cpou pytlíky s banány, abyste si mohli slona krmit! Samozřejmě za peníze! Proč tam nejet? Oni neumějí základní věci. Jejich snaha o angličtinu je komická. Jejich paměť je tak krátkodobá, že když si objednáte čaj, číšník to zapomene při třetím kroku od stolu. Neumějí vařit! Maso tvrdé jak podrážka, jak říkávala maminka. Zelenina krásná, ale polosyrová. Zlatá Saint Anna na Sejšelách, kde je vše dokonalé!
Odpovědět
@radouche záleží velmi na povaze nátěru. Na oleje jsou tu jiní experti, já bych dodal, že kdo volí klasické luxolové a lazurové nátěry zvenku, tak životnost před ztrátou estetických vlastností je tak 5-6 let, uvnitř jsme užívali na starou roubenku tuším syntetiky a po 10 letech je to furt stejně hezká jedovatá zelenkavá jako tam bývala. Je třeba ale určitě počítat s vyšší frekvencí údržby ve smyslu umývání. Pokud mohu radit a vysloužit si flame v tomto vláknu, jděte do roubenky. Pacákové je umí (umí i sruby, to zase ne že ne) a je to přece jen o trošku více blbuvzdorná konstrukce, než srub z kulatin, a to z pohledu jak výstavby, tak i toho, jak k tomu může přistupovat uživatel při dodělávkách, zařizování apod. Pokud nemáte srdcovku, že jen a jedině z kulatin, tak jděte do roubenky.
Odpovědět
@radouche jen pro info, jsem ve fázi základů, podkrovní roubenka 12,5*7+2,5*7,5 z 30cm trámů, trochu delší střecha kvůli stání auta, jinak pohodová stavba na rovině, dobré podloží, žádné trable objevené z ničeho nic. Můj budget, který jsem nesl do banky včetně 500 tis. Kč rezervy, byl 4,7 mil. Kč. Dle projektanta prý "do 3MKč se v pohodě vejdete" - velký kulový, kdybych jel podle projektu a zcela dodavatelsky, tak atakuju 6 milionů. Smlouva od Pacáků je na hrubou stavbu včetně nezastřešeného krovu na 1,47 mil. Kč bez DPH, klasická poučka hovoří, že komplet stavba je v extrémním případě 2-násobek, reálně spíše 3-násobek hrubé stavby. Další závěry nechť si laskavý čtenář udělá sám...
Odpovědět
s manželkou, která zavraždí upálením 3-4 hrnce do roka, digestoř rozhodně ANO. A půjde nad střechu. Do boku je to sice OK, ale u takhle dalekého vedení už bych z toho neměl dobrý pocit.
Odpovědět
@petronia KG trubka DN 125 (dle projektu), osazená uprostřed výšky ztraceného bednění a přes koleno 2x45° vytažená nahoru nad podkladní beton. Jednoduché, blbuvzdorné řešení. Při obsypávání je lépe brát jemný písek, aby to kameny při zhutňování neponičily.
Odpovědět
@vorelmato k tomu bednění, po diskusích se svým dozorem a zedníkem + se švagrem co stavěl zděný barák před pár lety bych těch 40cm šířku bednění nedoporučoval. Pevnost ani stabilitu to o tolik větší nemá, akorát je to těžké jak hovado a je to dražší. 30cm stačí a sám jsem rád, že jsme nešli do širších. Naopak bych dnes asi uděla širší základový pás pod nimi (měli jsme ZB 30cm a šířku pasu 50cm, dal bych aspoň 60cm kvůli lepší manipulaci a snazšímu vyměření půdorysu stavby a případným posunům ZB)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?