Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
mishak96
Registroval se 7. září 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Má 1 přítele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
mishak96
Registroval se 7. září 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Má 1 přítele. Region Beroun.
 Geodett: tak ten hromosvod je jenom z týhle stranyemoticon A tyč bych asi nevysvětlil při kolaudaciemoticon
Kasha:Já to asi zkusim vyvést nad jedním z těch stropních kuláčů, tak aby to nebylo zespoda vidět a kouřilo to až na hraně okapu.
Fotky na tvém profilu prozkoumám...
15. črc 2015 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
Registroval se 7. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 143 příspěvků. Má 18 přátel. Nová Ves Kunčina, Region Svitavy.
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
Registroval se 7. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 143 příspěvků. Má 18 přátel. Nová Ves Kunčina, Region Svitavy.
 @geodett presne ty hromosvody bych zakazal - ted mi elektrikar dodelal a asi ho zabiju - je jak natvrdly a nedokazal pochopit ze baraku bude sedat
15. črc 2015 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @mishak96 Na digestoř jsem myslel již při stavbě střechy, takže mám skrz komínek. Jestli je to dobře nebo špatně, zatím nedokážu posoudit.
Obložky zrovna řeším taky. Zatím to vypadá na zatěsnění kolem oken vatou a na těsnící pásku z boku ke kládám. Podle fotky.... to vypadá na Polákovic hrubou???. Pokud jo, bude to nejlepší zkonzultovat s ním. Já to tak aspoň udělal.
Jakou předpokládáš barvu obložek? Barvu oken nebo srubu?
16. črc 2015 v 07:52  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mishak96
fotoportrét
fotoportrét
mishak96
 Zdravím, dodělat komínek by asi taky nebyl problém, ale snažim se najít nejsnadnější řešení...pro komínek pravda hovoří to, že mám navíc jednu ventilační tašku.
Stavba je od Dereka Notta.
Barva obložek bude spíš asi barva oken, ale obě barvy si jsou docela podobný, takže je to vlastně fukemoticon
16. črc 2015 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
Registroval se 20. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 8 přátel.
  • Stavím dům
    Peklo nad Zdobnicí, Region Rychnov nad Kněžnou
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
Registroval se 20. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 8 přátel.
  • Stavím dům
 @mishak96 Také řeším kudy táhnout odtah digestoře, nyní zvažuji variantu výsuvného odsavače za deskou - vyjíždí nahoru a odath spodem podlahou do boku ven z domu, ještě pod první kládou. Ideální by bylo pokud by byla truba již v základové desce, ale bohužel jsem si na to při realizaci desky nevzpomněl.

Pro představu: http://www.miele.cz/domacnost/odsavace-par-2484.htm?mat=09750610&name=DA_6890
teď se teda přiznám, že při hledání mě trochu (dost) překvapila ta cena, tak doufám, že se dělá i levnější varianta emoticon
16. črc 2015 v 08:57  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mishak96
fotoportrét
fotoportrét
mishak96
 Digestoř mám v plánu si udělat sám (náklady kolem 3k v nerezu/2k v čené matné - ta asi vyhraje protože máme kované doplňky všude po domě). Ale ten odtah do podlahy nevím jak moc může fungovat. Jsou to teplé páry a těm se bude chtít nahoru. On je ten ventilátor asi přesvědčí, ale podle mě za cenu nižší účinnosti.
16. črc 2015 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 740 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 740 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @lukyn.cz levnejsi mozna ale ne od Miele emoticon pokud Miele tak doporucuji nakoupit v Nemecku, mam od nich pracku a mycku a bylo to o 30 procent levnejsi nez u nas
16. črc 2015 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
  • Stavím dům
 @geodet no chtělo by to aspoň 80% emoticon
@mishak96 - já zas uvažuju, že než tahat potrubí od digestoře na střechu někde podlahou v patře (já bych musel až nad střechu a kus vodorovně v podlaze 1.patra) , tak zvolim nejkratší cestu dolu. Vim, že jsou to teplé páry, ale je tam i mastnota, která po vychladnutí stéká zas dolů. A taky po zkušenostech s klasickou digestoří v bytě, že víc kraválu dělá proudící vzduch než ventilátor se mi nechce tahat to vrchní podlahou, aby mi nevibroval celej srub...
16. črc 2015 v 11:13  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @lukyn.cz a jiní :
máme digestoř, dokonce prostorovou, udělanou ze dvou nástěnných, ALE vubec nepouštíme,,, a mastné páry se o sklo zarazí, umyju a hotovo,,, tedy ještě zvažte všichni jestli skutečně potřebujete řešit potrubí,,, jsou tady dlouho bydlící a nemají digestoř a je to uplně jiné bydlení,,, Je tady někdo kdo má digestoř a používá a myslí si že je to nutné? emoticon))
16. črc 2015 ve 13:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
  • Stavím dům
 @kasha pokud by nebyla potřeba tak by to bylo úplně super, potrubí tam udělám v podlaze pro jistotu a prozatím bych ji tam nedával emoticon uvítám i názory ostatních, zda je vůbec potřeba či ne.....
16. črc 2015 v 15:24  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 ja verim ze se bez ni obejdu, v kuchyni je velke okno, tak uvidime tak za 1-2 roky emoticon
16. črc 2015 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @vedma1 Jo jo, to mě zase nechtěli věřit topenáři, a odřízli mi a vyhodili pružná kolínka v trubkách vedoucích do podkroví. Já povídám "sedá si to..", oni "nevadí", já na to " ..a co ty měděné trubky udělají, až na ně strop zatlačí třeba o 1cm?" ..."???",..."a co třeba o 5cm?".... a už pro ně běželi za barák emoticon emoticon
17. črc 2015 v 00:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @lukyn.cz odtah páry pod první kládou, ..to si myslím zaděláváte na problém. Kam to venku půjde? A jak zařídíš, aby to v zimě nezamrzalo? A co když se cestou usadí ta mastnota na trubkách a bude se to ucpávat? My máme pod první kládou vyvedený přívod vzduchu pro krb, nic z něj nejde, a co toho bylo k řešení. Minimálně šachtička, která se u stěny vůbec nehodila. Kdyby to bylo výš, kouká nepěkná trubka z obkladu, a ta tvoje by byla asi v zimě ověšená rampouchy emoticon
17. črc 2015 v 00:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
 @kasha Digestoř máme a používáme, mřížky už jsem několikrát čistil a mastnoty na nich bylo dost. I tak se usazuje mastný prach na digestoři zvenku a na poličce, která je hned vedle. U nás se ale vaří nesrovnatelně víc než u vás emoticon
17. črc 2015 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 @lukyn.cz digestor nema a ani mit nebudeme (ale mi moc nesmazime)....
17. črc 2015 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 Digestoř patří do laboratoře... emoticon
17. črc 2015 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
 @mishak96 k oblozce: jak uz sonafa drive dokumentovala, je nekolik druhu usazeni oken, my mame kovovy U profil na nem pres pametovou pasku je pridelany hranolek a do toho jsou okna chycena. Nasledne to je zakryte 5mm miralonem a zalepene stresni lepici paskou na kterou prisel prirezany obkladovy tatransky profil 19mm. Jak to v zime funguje se zeptej na jare emoticon
18. črc 2015 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mishak96
fotoportrét
fotoportrét
mishak96
 @thomson
Símtě, poslal bys mi nějaký fotky?
20. črc 2015 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
Registrovala se 10. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 83 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
Registrovala se 10. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 83 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
 ahojte kolegovia emoticon, otazocka znie: esterny privod vzduchu na kachlove kamna, tzv. prechod cez betonovy sokel z vonka do podlahy ako ste riesili? dali ste valcovu ruru alebo ste dali hranatu? ak tak preco... ja mam dat 150 mm priemer, a zevraj staci zatial PVC odpadova rura... dik za infa...
23. črc 2015 v 15:14  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8329 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @petronia my mame klasicka stavena kamna ze samotu a zadny externi privod vzduchu nemame.Ale kamna jsou samotna,bez vymeniku.
23. črc 2015 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
 @petronia mame 150mm odpadovou oranzovou rouru, o hranate jsme neuvazovali (napojeni do kamen je taky roura emoticon
23. črc 2015 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @petronia Také máme 150mm oranžovou odpadni rouru, ke krbu. Ke kamnům ( těm našim) ji prý nepotřebujeme. Ta je nejběžněji při ruce. A musela se položit už do základů.
23. črc 2015 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @petronia jasne, stačí oranžova PVC roura buď do základů, nebo i skrz sokl vedená podlahou. Sokl navrtáš kangem, vysekáš atd. - pěkná prácička...
23. črc 2015 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kees_2
68
Registrovala se 15. prosince 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 33 příspěvků. Má 20 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
kees_2
68
Registrovala se 15. prosince 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 33 příspěvků. Má 20 přátel. Region Praha.
 My mame klasicka kachlova kamna, privod vzduchu skrz desku jsme meli primo od kamnare co nam kamna pak stavel, byla to takova plechova skladacka, mame elektronickou regulaci vzduchu, takze na tento prostup pak navazovala nejaka dalsi udelatka, ale to uz delal kamnar. Vzhledem k tomu, ze mame kamna na miru, museli jsme mit projekt kamen uz pred stavbou desky, jednak kvuli pozici privodu vzduchu, jednak kvuli zakladu pod kamna...
24. črc 2015 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kees_2
68
fotoportrét
fotoportrét
kees_2
68
 mame to takhle... Na druhe fotce to modre je zaigelitkovanej ten vylez... Jak jsem psala meli jsme od kamnare presne stanovenou pozici, kde ma vyustit.
24. črc 2015 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
redington
Registroval se 12. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 3 příspěvky. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
redington
Registroval se 12. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 3 příspěvky. Region Plzeň.
 Zdravím všechny srubaře, mám dotaz - má někdo osobní zkušenosti se společností " Sruby masiv"?? Děkuji za odpovědi emoticon
24. črc 2015 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
 @kasha
ahoj, a ako ste riesili zarovnanie toho prveho betonoveho soklu do roviny? davali ste na to drevene debnenie, nemate nejaku fotku ako to spravit? dik
24. črc 2015 ve 21:35  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
 @jptn
my mat musime lebo kamna budu hlavne vykurovanie...
24. črc 2015 ve 21:36  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
 @thomson
@sonafa
@vorelmato

dik, dam teda pvc oranzovu odpadovu ruru a kamnar si na to uz napoji tu svoju..
24. črc 2015 ve 21:38  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
 @kees_2

dakujeme za fotku, no my mame kamnara ale nemame stastie na projektantov, ci to bol uz projektant domu a teraz projektant kachlovej pece...
24. črc 2015 ve 21:39  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš