Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha A zkoušela jsi ty kaštany sehnat větší, i kdyby stály více Kč? Nebo to nikdo nedodává?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa já mám jeden kaštan koupený naroubovaný. Stojí za prd. Když jsem ho kupovala, kaštan byl velký asi 120 cm, z toho cca 70 cm byl roub. Po 2 letech roub uhynul, podnož žije dál, tak zatím předpokládám, že podnoží byl semenáč. Pak mám ještě 5 dalších semenáčů, to jsou odkopky z kaštanice. Odhaduji je na věk 5 - 10 let, výška 100 - 150 cm. Ze 7 ks se chytlo 5. Jinak, některá zahradnictví je občas dodávají, naroubovaný větší stromek stojí kolem 1000 Kč, mou zkušenost jsem popsala.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 nepokládat přímo na asfaltový pás, nemají se rádi,,, a když se to zalije, tak je to fakt jedno :) a obvod oddilatovat @sonafa nechtěla jsem větší,,, ať si vyroste u mně :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, jsem tady nově, mezi Vámi, ač už profil mám založený dávno. Prosím máte některá roubenku? Stavíte? Žijete v ní? Budu ráda za odkaz na album a mám pár dotazů :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@majpro Ahoj, vítám Tě tu.... já v roubence bydlím...
Odpovědět
Profilova fotka
@majpro alba mám jen pro přátele jestli chceš, tak ti ho otevřu
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Zvažujeme zda srub, či roubenku. Docela nás tlačí čas a ten moc nehraje ve prospěch roubenky (je potřeba aby si hrubá stavba cca rok, nebo aspoň přes zimu sedala a sesychala (omlouvám se za laické názvosloví) ale nevím jak je to u roubenky? Někde jsem četla, že tam to tak není a je obyvatelná ihned po montáži. Jaká je Tvá zkušenost? Jak jste to měli Vy?
Odpovědět
Profilova fotka
@majpro hned po montáži hrubé stavby není obyvatelný žádný dům :-D :-D :-D :-D musí se dodělat vnitřky a věci kolem, takže pak už to k nastěhování je.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@majpro hrubá stavba u nás byla dokončena v prosinci.. a stěhovali jsme se v říjnu následující rok
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jasně tomu rozumím, ale roubenku není potřeba nechat rok žít si svým životem, než se může pokračovat ve stavbě, hned se může pokračovat oknama, vnitřkem atd? Asi jsem svůj dotaz formulovala špatně.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Můžeš mi poslat odkaz na firmu se kterou jste stavěli?
Odpovědět
Profilova fotka
@majpro pokračovat vnitřky jde i u srubu.. to s tím nijak nesouvisí, vše se staví volne nespojeno s masivem my stavěli s firmou Haniš srubové domy
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@majpro ahoj, vítám tě v naší diskusi. Všem, co zde diskutují již nějakou dobu, nebo se sem zařadili, když se pro srub nebo roubenku rozhodli, jsou základní věci jasné, tak se zde teď píše již více o detailech nebo finesách. Základem je, že i srub i roubenka se staví z čerstvého dřeva, a u obou, když se sestaví, dřevo nějakou chvíli sesychá a sedá si. Akorát srub z kulatin si sedá o něco víc, což vyplývá z konstrukce a nerovných ploch. Proto se říká, že roubenku lze obydlet o něco dříve než srub. V obojím je dobré první zimu netopit, aby dřevo nepopraskalo, což je spíš vadou krásy, byť ne 100%-ně. Při vyřezávání otvorů na okna a dveře se nechává nahoře rezerva na sedání, která se vyplňuje různými izolacemi a přikrývá se, aby to nevypadalo jako fuka. Když postavíš skelet (nebo hrubou stavbu) takového domu z masivního dřeva, můžeš dělat vnitřky, příčky, topení, sanitu, elektriku, podlahy, izolace a práce je tam dost na celý rok. Chceš-li to řešit stavbou na klíč od firmy, je lepší roubenka. Potřebuješ-li to mít rychle, také je jednodušší roubenka. Srub je srdečná záležitost pro toho, kdo je ochoten válčit s ouřady, se sousedy, být ve svém okolí za podivína a čekat a čekat, ale zato sedí pak v lese i doma u televize. Jinak je zde jeden diskutující, pan Jelínek, který se nastěhoval do srubu hned po dostavění a také to šlo.
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 @majpro muzes mit roubenku i ze suseneho dreva, ktera si pak neseda (nebo minimalne) ale cena je nekde uplne jinde... my zacali stavet horni stavbuloni 2.4. za 7 mesicu 31.10. jsme se stehovali. topili jsme normalne celou letosni zimu na 21-22°C a sesednuti jsem si nevsiml. (jina stavba stejnou technologii a materialem hlasila sesednuti o 7mm za 2 roky) Ale staveli jsme z tramu vysusenych na 15-17%....
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans tak samozřejmě, kromě roubenky i srub se dá stavět z vysušených klád (staví myslím firma Originál masív), kromě toho se dá stavět i z kanadského cedru, který si nesedá, nebo z lepených hranolů, které si také nesedají, ale jak říkáš, je to cenově někde úplně jinde
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 @majpro je to samozrejme individualni, my jsme polozili prvni kladu na zakladovou desku v dubnu a dalsi rok v kvetnu jsme se stehovali. I kdyz patrime mezi ty rychliky, tak to melo svuj rad a postup, kdy jednotlive veci a remesla na sebe navazovali. Cim lepe budes pripravena a veci budes mit namyslene, firmy nasmlouvane tim rychleji se budes stehovat. U nas z cele faze nejvic casu zabralo stavebni povoleni....no nekdy ani poctiva priprava nepomuze, kdyz narazis na ty spravne uredniky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson A když je varianta, kdy si necháš srub, či roubenku stavět na klíč? Je tady někdo takový?
Odpovědět
@esmeralda2 Samozřejmě i cedr si sedá, ale o dost méně než smrk.
Odpovědět
Profilova fotka
@majpro nevim kde je ta hranice toho klice :-D .... my ho pujcili nekolika firmam az nam ho ta posledni vratila, tak jsme se stehovali :-o :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk to je super informace, cedr by se nám líbl moc. Jak je na tom cenově? v porovnáním se smrkem?
Odpovědět
@majpro Cenově je dražší, vyhrabal jsem jednu starou nabídku a rozdíl byl cca +50 % (stěny+krov+drobnosti). Vzhledem k tomu, že cedr izoluje lépe než smrk a dá se tedy použít tenší stěna, bylo to po přepočtu cca + 35 %.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Když strom vyroste celý u tebe, je to určitě skvělé. Ale jsou tu bohužel i jiné zkušenosti ... :-. aby ho, když je maličký, nesežrali srnky, neočúrali pejskové, myšky neokousaly kořínky, a to už vůbec nemluvím o svých chlapech, když vezmou do ruky křovinořez a já nestihnu včas vyběhnout z kuchyně ... ]-( :-D
Odpovědět
@vedma1 podsypavali jsme pískem, pak jsem horkovzduškou upaloval eps, tak kde byl zub při přechodu dvou izolací
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa nojo,,, má to svá uskalí, ale pozor i větší dražší ti mohou sežrat a zničit, i když je procento nižší,, :) @majpro když se budeme bavit o penezich, tak na klíč je zase o hodně dražší a .... musíš hlídat hlídat hlídat,,,
Odpovědět
Prosím, kdo tu dával fotku na uchycení komínu. Aby to klouzalo. Nebo jak jste to udělali ? Normálně je toto http://goo.gl/RXwjRi ale upravit nějak ? Někdo tu i dával fotku ale nemůžu to najít. Dík.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk @majpro no jeste bych pritlacil. kdyz jsme poptavali my, tak se cena pohybovala (vcetne vysuseni a opracovani na CNC) mezi 30-50tis. Kc za kubik. Na nasi roubenku bylo potreba cca 30 kubiku.
Odpovědět
@jumpmans Já to píšu podle kalkulace na náš dům od stejné firmy, která nám to napřed nacenila ve smrku a posléze v cedru. Pokud si to dobře pamatuju byl před 5 lety cedr za 18000/kubík bez dph (surového dřeva).
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk jo to mohl byt. V te nejhorsi prumyslove kvalite. Slusnejsi kvalita byla v Kanade za vic jak 1000 usd. Plus doprava, clo, dph... U nas dovazi Pechar a par dalsich. My meli individualni dovoz
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik tušim to má vedma
Odpovědět
@jumpmans Před pěti lety byl taky kurz dolaru o dost jinde než dnes. Nám to stavěl Cedar home, takže dovoz dřeva jsem neřešil. Toto nacenění bylo ještě od jiné firmy, CH nám smrk necenil, nestaví z něj.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?