Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @xavik ja jsem ani netušil, že něco takového existuje, takže nemam nic, ale mam ty roxory zalite betonem emoticon
9. pro 2015 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
Registroval se 7. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 143 příspěvků. Má 18 přátel. Nová Ves Kunčina, Region Svitavy.
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
Registroval se 7. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 143 příspěvků. Má 18 přátel. Nová Ves Kunčina, Region Svitavy.
 @xavik http://www.modrastrecha.cz/blog/vedma1/album/okna-dvere-zasuvky-komin-qcbfvw/21744100/
zdar - no stejne jak spadne barak tak to muzes prenastavit - PS kdyz tam das uhelniky tak to stejne nikdo neuvidi - bude izolace ne?
9. pro 2015 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
 @kasha to s tim asfaltovym pasem uz neni pravda - byvalo to driv - obsahoval nejake dehtove castice ktere pusobily na polystyren -spis sem myslel jestli nekdo podsypaval aby to bylo dokonale rovne
9. pro 2015 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
 @vedma1 jj, už to študuju.
Komin-Levně: http://goo.gl/RXwjRi ( 640 Kč )
NovýKomín: http://goo.gl/RXwjRi ( 990 Kč )
Ciko: http://goo.gl/uaiIgJ ( 1035 Kč )
kominovysystem.sk: http://goo.gl/0D5sdP ( 2593 Kč )
Schiedel: http://goo.gl/Rc7ls5 ( 2958 Kč )

Takže 4m úhelníku děrovaného https://goo.gl/5uZlko , šroubek, matka, a je to do 400 Kč emoticon
9. pro 2015 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 735 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 735 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @xavik ja jsem to zapresoval mezi pobiti strechy, ze mily komin nema kam uhnout emoticon
10. pro 2015 v 06:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vedma1 aha,,, no vidíš,, tak je to prima,,, a polystyren nemusí být dokonale rovný, když ho zalíváš,,, záleží čím ho zalíváš,,, jestli beton, je třeba ho ale ztužit karisítem a jestli je to větší plocha jak 6x6, tka to ještě dilatovat,,, a jestli na to pudje anhydrit (nikdy nevím jak se to správně píše emoticon), tak- no vidíš, my jsme měli polystyren dost rovný, nebot na něm sedí podlahové topení,,, ale dole ve sklepě neplánujeme nějak moc rovný,,, emoticon tedy záleží proč a kam emoticon
10. pro 2015 v 07:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @vedma1 Já z toho měl trochu nervy, že mám hrbatou základovku, na ní hrbatou izolaci... no a když jsem tam dal rovnoměrně cca 25cm polystyrénu pod el podlahovku, tak mě chlapík co měl zalévat anhydritem rozebral vrchní vrstvu a vyladil to různými tloušťkamu polystyrénu. Takže +- to bylo rovný... no a anhydrit to srovnal do ideálu.
Takže ta mě.... moc bych se s tím nezalamoval. Zvlášť teď když vidím jak s tím nesouměrným sedáním je celý podkroví nakřivo, drhnou dveře... atd. Moje tolerance ke křivosti se hodně zvýšila emoticon
10. pro 2015 v 07:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @fredd1e emoticon)) jojo,,, přesně,,, tolerance ke křivosti se ve srubu úžasně proměňuje emoticon
10. pro 2015 ve 12:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @fredd1e Co je křivé to je Valašské a tvůj barák trochen pochází z Valašska emoticon
10. pro 2015 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
Registroval se 20. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 8 přátel.
  • Stavím dům
    Peklo nad Zdobnicí, Region Rychnov nad Kněžnou
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
Registroval se 20. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 8 přátel.
  • Stavím dům
 Pěkný večer, má někdo z Vás zkušenosti s betonovou podlahou v podkroví. Rád bych podlahové topení v podkroví se skladbou - prkenný záklop, kročejová izolace, paropropustná folie, beton. Případně jakou skladbu jste ve spojení s betonem použili.
10. pro 2015 ve 23:47  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @lukyn.cz takovou podlahu mají ve srubu Kašparáci v Janských Lázních v Krkonoších. Nejsou to diskutující zde na MS, ale můžeš je najít na internetu (ten srub mají jako pension) a jsou to velmi komunikativní lidi a odpoví na všechno, na co se zeptáš
11. pro 2015 v 00:33  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
Registroval se 27. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 171 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
Registroval se 27. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 171 příspěvků. Má 6 přátel.
 souhlas s moranou. Pokud člověk předem neví, zda srub nebo roubenka, tak zkusit pronájem - v ČR se běžně pronajímají roubenky v horách na týden, na Slovensku pod tatrami zase často sruby. Týden v tom bude lepší než mudrování na sítích a z obýváku současného bydlení. Sám jsem šel do roubenky mj. díky zkušenosti z víkendových pobytů posledních 8 let v roubenkách mých rodičů a práci na jejich opravě.
11. pro 2015 v 01:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
 @majpro zdar, já jsem některá mužská individuum, co zrovna jednu staví. fotky mám u sebe pár, protože obvykle fotim do mobilu, tak tu toho ještě nemám moc - blbě se mi to stahuje a novou apliakci jsem zatím neprovázal.
11. pro 2015 v 01:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
 @majpro pokud se vysloveně netopíte v penězích a hodláte mít lepší kontrolu nad pracemi, tak doporučuju spíše hrubou stavbu a dál jít systémem dílčích dodávek než na klíč. klíčovky srubaři málokdy dělají celé sami a jejich subdodavatelé hřeší na to, že se všichni tváří, že dřevěný barák je specifická stavba. Ceny subdodávek třeba jsou klidně o 20-40% vyšší, než co mám při srovnatelné kvalitě od vlastních dodavatelů. Ale důrazně doporučuju na to mít hodně času a nenechat se nikým termínově tlačit (to snad jedině mezi hrubou stavbou srubařů a střechaři, tam je naopak záhodno to co nejdříve přikrýt).
11. pro 2015 v 01:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
 @xavik, přesně tak. Já kupoval 4x2m úhelníků 3x3cm (chtěl jsem s perforací) za asi 14 EUR, šrouby, matky a vruty do krokví jsou drobné. Dneska bych vzal úhelník 2x2 cm bez perforace, chytil bych ty, co spojují krokve, pak teprve navrtal díry a sešrouboval to. vyšlo by to ještě o pár korun levněji.
11. pro 2015 v 01:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
 u nás pod střechou, srubaři budou muset ještě dodělat štíty (čekalo se na okapnici kvůli střechařům - štíty mají podlomenicové stříšky pod sebou). Já teď tavím asfaltové pásy pod cihlové příčky přízemí.

čekají mne stropy, izolace apod. nechám si to trochu projít hlavou a asi za nějaký čas hodím nějaký hloupý dotaz, pokud dovolíte.
11. pro 2015 v 01:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
  • Stavím dům
 @esmeralda2 díky, za tip, jejich srub jsem okukoval, než jsem začal s projektem vlastního emoticon
11. pro 2015 v 10:29  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
misa2015
4
Registrovala se 17. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků. Má 25 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
misa2015
4
Registrovala se 17. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků. Má 25 přátel.
 @lukyn.cz ahoj, manžel ti vzkazuje, ze to viděl u jednoho srubu s elektrickou podlahovkou. Jeho názor na věc je takový, ze to na nej působilo dost hutně ze statického hlediska. Výhodou byla krocejova nepruzvucnost, nesrovnatelné s klasickým řešením prkna a Osb desky. Dávat to do srubu ale nechce kvůli váze a možnému praskání při sedani srubu. Praktické poznatky z hlediska dlouhodobé zátěže nemá, ale pokud bys chtěl kontakt na majitele srubu s touto podlahou, mas se ozvat. Pošle ti ho.
11. pro 2015 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @lukyn.cz zdar, máme nesámky, miralon, 5cm kročejového polyše a dvě vrstvy cementotřískové desky o tl. 2x28mm uložené do kříže a prošroubované - vznikla plovoucí plocha, na té leží příčky z ekopanelu a na podlaze sm palubky. Je to výrazně lehčí než beton, nehledě k tomu, že 5cm betonu bys musel armovat...
Naše skladba si s nerovnoměrným sedáním očividně umí zaradit dost dobře a zvukotěsné je to téměř dokonale. Co je celkem problém, je cena za m2.
Ještě musím říct, že i tato skladba je hodně těžká, naštěstí máme strop předimenzovaný a tomuhle druhu stavby to jen prospěje (jen v cetrisu je tam cca 8t)
11. pro 2015 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 @vorelmato to je dobra skladba jen to chce jerab na vytazeni do patra, pri tom rozmeru 4m2 na jednu desku a hmotnosti 40 kg na 1m2 pri te tloustce 28 mm emoticon
11. pro 2015 ve 23:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @lukyn.cz Beton v podkroví s podlahovkou máme, ale pouze v koupelně, takže pod dlažbou. Větší plochu nám nedoporučovali, vzhledem k nerovnoměrnému sedání srubu. Ale koupelna je bez nejmenšího problému či prasklinky.
11. pro 2015 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 ten betom mě do patra nějak neštymuje .... pokud máš nějaký hlučný děcka tak bych přidal na izolaci, ale beton emoticon
12. pro 2015 ve 21:33  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @geodett tahal jsem to do para el. navijákem české výroby, aj panely, aj schody, aj aku nádrž - a pak že má nosnost 250kg. Klidně zapůjčím, leží doma.
Cetris jsem měl nařezaný (jako odpad) do šablon 51 x 125, takže pohodová práce, ale když Ti pod tím zůstane prst - nic moc emoticon
12. pro 2015 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 @vorelmato tak to potom ano po zebriku by to nebylo nic moc emoticon
12. pro 2015 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
  • Stavím dům
 @misa2015 děkuji, pokud by bylo možné poslat kontakt, rád bych tuto skladbu probral s někým, kdo ji má emoticon
@vorelmato s armováním počítám, hlavně to chci kvůli podlahovce v patře, nechci tam věšet radiátory, takže proto chci jít do betonu. A kročejová neprozvučnost by měla být taky větší než u lehkých podlah, což by se mi taky líbilo.
13. pro 2015 v 11:19  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mioniname
Registroval se 19. července 2013 na modrastrecha.sk. Přidal 21 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
mioniname
Registroval se 19. července 2013 na modrastrecha.sk. Přidal 21 příspěvků.
 @lukyn.cz Cauko,akurat to tiez idem riesit,betonovy strop chceme najma kvoli neprezvucnosti,vrzganiu a vyuzijeme aj vyhodu,ze nemusime ist do drahsiej suchej podlahovky ale mozeme pouzit klasiku.Skladba nam este nie je uplne jasna,tak ta Luky poprosim o zdielanie akychkolvek informacii ake sa ti podari vyzistit.Taktiez ta/vas poinformujem na co som prisiel a akym sposobom sa to rozhodneme realizovat. emoticon
Ozaj ked sme uz pri teplovodnej podlahovke,aku mate celu skladbu na prizemi?
13. pro 2015 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
  • Stavím dům
 @mioniname Ahoj, určitě dám vědět, co jsem zjistil a jak to budeme realizovat.
V přízemí bude lepenka, izolace 10cm, rošt pro podlahové vytápění, beton. Na chodbách, koupelna wc, technická místnost dlažba. V jídelně a obyváku bych rád dřevěnnou podlahu, ale nad podlahovku doporučujou dřevo max 15mm.
13. pro 2015 ve 20:50  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1006 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1006 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @mioniname nase skaldba je: hydroizolace (PVC folie Alkorplan) geotextilie, 3x5 cm polystyren-v nem schocane rozvody elektro, folie, hadi podlahovky prisponkovani Tacker sponkama, 7cm cemflow, dlazba-prirodni brousena bridlice.
13. pro 2015 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @lukyn.cz jen jsem chtěl podotknout, že klasická podlahovka v patře asi nebude šťastné řešení, hlavně z důvodu těch pohybů, ale taky proto, že to bude asi zbytečné, většina lidí tady v patře vůbec netopí.
Já tam teda mám radiátory, ale zapnu je jen, když jsme dlouho pryč, jinak není třeba.
Ale jestli máš zbytečných dalších 70tis za podlahovku, tak ... emoticon
14. pro 2015 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @mioniname beton do patra? přijedte se podívat, jak si stavba nerovnoměrně sedne,,, ani náhodou,,, máme to stejné jako martinek,,, 2x cetris, nějaký mirelon, nesamovky,,,
nehlučnost - plánujete někdo mít ubytované nahoře stádo koní? a bude tam někdo nahoře dlouhodobě a nebo to je jen na spaní? my mámte obr galerii, tedy je stejně všechno všude slyšet, ale dum je náš, tak nevím proč řešit beton nahoru emoticon)
14. pro 2015 v 08:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš