Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@vorelmato dik,to je ono. Akorat nemam prstence,bude lepidlo s perlinkou a omitka. Tak tam asi prilepim naky uhelnicky. A japato mas ty ?
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik ja jsem ani netušil, že něco takového existuje, takže nemam nic, ale mam ty roxory zalite betonem ;-)
Odpovědět
@xavik http://www.modrastrecha.cz/blog/vedma... zdar - no stejne jak spadne barak tak to muzes prenastavit - PS kdyz tam das uhelniky tak to stejne nikdo neuvidi - bude izolace ne?
Odpovědět
@kasha to s tim asfaltovym pasem uz neni pravda - byvalo to driv - obsahoval nejake dehtove castice ktere pusobily na polystyren -spis sem myslel jestli nekdo podsypaval aby to bylo dokonale rovne
Odpovědět
@vedma1 jj, už to študuju. Komin-Levně: http://goo.gl/RXwjRi ( 640 Kč ) NovýKomín: http://goo.gl/RXwjRi ( 990 Kč ) Ciko: http://goo.gl/uaiIgJ ( 1035 Kč ) kominovysystem.sk: http://goo.gl/0D5sdP ( 2593 Kč ) Schiedel: http://goo.gl/Rc7ls5 ( 2958 Kč ) Takže 4m úhelníku děrovaného https://goo.gl/5uZlko , šroubek, matka, a je to do 400 Kč :)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik ja jsem to zapresoval mezi pobiti strechy, ze mily komin nema kam uhnout :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 aha,,, no vidíš,, tak je to prima,,, a polystyren nemusí být dokonale rovný, když ho zalíváš,,, záleží čím ho zalíváš,,, jestli beton, je třeba ho ale ztužit karisítem a jestli je to větší plocha jak 6x6, tka to ještě dilatovat,,, a jestli na to pudje anhydrit (nikdy nevím jak se to správně píše :)), tak- no vidíš, my jsme měli polystyren dost rovný, nebot na něm sedí podlahové topení,,, ale dole ve sklepě neplánujeme nějak moc rovný,,, :) tedy záleží proč a kam :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Já z toho měl trochu nervy, že mám hrbatou základovku, na ní hrbatou izolaci... no a když jsem tam dal rovnoměrně cca 25cm polystyrénu pod el podlahovku, tak mě chlapík co měl zalévat anhydritem rozebral vrchní vrstvu a vyladil to různými tloušťkamu polystyrénu. Takže +- to bylo rovný... no a anhydrit to srovnal do ideálu. Takže ta mě.... moc bych se s tím nezalamoval. Zvlášť teď když vidím jak s tím nesouměrným sedáním je celý podkroví nakřivo, drhnou dveře... atd. Moje tolerance ke křivosti se hodně zvýšila :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e :))) jojo,,, přesně,,, tolerance ke křivosti se ve srubu úžasně proměňuje :)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Co je křivé to je Valašské a tvůj barák trochen pochází z Valašska ;-)
Odpovědět
Pěkný večer, má někdo z Vás zkušenosti s betonovou podlahou v podkroví. Rád bych podlahové topení v podkroví se skladbou - prkenný záklop, kročejová izolace, paropropustná folie, beton. Případně jakou skladbu jste ve spojení s betonem použili.
Odpovědět
Profilova fotka
@lukyn.cz takovou podlahu mají ve srubu Kašparáci v Janských Lázních v Krkonoších. Nejsou to diskutující zde na MS, ale můžeš je najít na internetu (ten srub mají jako pension) a jsou to velmi komunikativní lidi a odpoví na všechno, na co se zeptáš
Odpovědět
Článek se načítá
souhlas s moranou. Pokud člověk předem neví, zda srub nebo roubenka, tak zkusit pronájem - v ČR se běžně pronajímají roubenky v horách na týden, na Slovensku pod tatrami zase často sruby. Týden v tom bude lepší než mudrování na sítích a z obýváku současného bydlení. Sám jsem šel do roubenky mj. díky zkušenosti z víkendových pobytů posledních 8 let v roubenkách mých rodičů a práci na jejich opravě.
Odpovědět
@majpro zdar, já jsem některá mužská individuum, co zrovna jednu staví. fotky mám u sebe pár, protože obvykle fotim do mobilu, tak tu toho ještě nemám moc - blbě se mi to stahuje a novou apliakci jsem zatím neprovázal.
Odpovědět
@majpro pokud se vysloveně netopíte v penězích a hodláte mít lepší kontrolu nad pracemi, tak doporučuju spíše hrubou stavbu a dál jít systémem dílčích dodávek než na klíč. klíčovky srubaři málokdy dělají celé sami a jejich subdodavatelé hřeší na to, že se všichni tváří, že dřevěný barák je specifická stavba. Ceny subdodávek třeba jsou klidně o 20-40% vyšší, než co mám při srovnatelné kvalitě od vlastních dodavatelů. Ale důrazně doporučuju na to mít hodně času a nenechat se nikým termínově tlačit (to snad jedině mezi hrubou stavbou srubařů a střechaři, tam je naopak záhodno to co nejdříve přikrýt).
Odpovědět
@xavik, přesně tak. Já kupoval 4x2m úhelníků 3x3cm (chtěl jsem s perforací) za asi 14 EUR, šrouby, matky a vruty do krokví jsou drobné. Dneska bych vzal úhelník 2x2 cm bez perforace, chytil bych ty, co spojují krokve, pak teprve navrtal díry a sešrouboval to. vyšlo by to ještě o pár korun levněji.
Odpovědět
u nás pod střechou, srubaři budou muset ještě dodělat štíty (čekalo se na okapnici kvůli střechařům - štíty mají podlomenicové stříšky pod sebou). Já teď tavím asfaltové pásy pod cihlové příčky přízemí. čekají mne stropy, izolace apod. nechám si to trochu projít hlavou a asi za nějaký čas hodím nějaký hloupý dotaz, pokud dovolíte.
Odpovědět
@esmeralda2 díky, za tip, jejich srub jsem okukoval, než jsem začal s projektem vlastního :-)
Odpovědět
@lukyn.cz ahoj, manžel ti vzkazuje, ze to viděl u jednoho srubu s elektrickou podlahovkou. Jeho názor na věc je takový, ze to na nej působilo dost hutně ze statického hlediska. Výhodou byla krocejova nepruzvucnost, nesrovnatelné s klasickým řešením prkna a Osb desky. Dávat to do srubu ale nechce kvůli váze a možnému praskání při sedani srubu. Praktické poznatky z hlediska dlouhodobé zátěže nemá, ale pokud bys chtěl kontakt na majitele srubu s touto podlahou, mas se ozvat. Pošle ti ho.
Odpovědět
Profilova fotka
@lukyn.cz zdar, máme nesámky, miralon, 5cm kročejového polyše a dvě vrstvy cementotřískové desky o tl. 2x28mm uložené do kříže a prošroubované - vznikla plovoucí plocha, na té leží příčky z ekopanelu a na podlaze sm palubky. Je to výrazně lehčí než beton, nehledě k tomu, že 5cm betonu bys musel armovat... Naše skladba si s nerovnoměrným sedáním očividně umí zaradit dost dobře a zvukotěsné je to téměř dokonale. Co je celkem problém, je cena za m2. Ještě musím říct, že i tato skladba je hodně těžká, naštěstí máme strop předimenzovaný a tomuhle druhu stavby to jen prospěje (jen v cetrisu je tam cca 8t)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato to je dobra skladba jen to chce jerab na vytazeni do patra, pri tom rozmeru 4m2 na jednu desku a hmotnosti 40 kg na 1m2 pri te tloustce 28 mm :)
Odpovědět
Profilova fotka
@lukyn.cz Beton v podkroví s podlahovkou máme, ale pouze v koupelně, takže pod dlažbou. Větší plochu nám nedoporučovali, vzhledem k nerovnoměrnému sedání srubu. Ale koupelna je bez nejmenšího problému či prasklinky.
Odpovědět
Profilova fotka
ten betom mě do patra nějak neštymuje .... pokud máš nějaký hlučný děcka tak bych přidal na izolaci, ale beton :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett tahal jsem to do para el. navijákem české výroby, aj panely, aj schody, aj aku nádrž - a pak že má nosnost 250kg. Klidně zapůjčím, leží doma. Cetris jsem měl nařezaný (jako odpad) do šablon 51 x 125, takže pohodová práce, ale když Ti pod tím zůstane prst - nic moc ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato tak to potom ano po zebriku by to nebylo nic moc :)
Odpovědět
@misa2015 děkuji, pokud by bylo možné poslat kontakt, rád bych tuto skladbu probral s někým, kdo ji má :-) @vorelmato s armováním počítám, hlavně to chci kvůli podlahovce v patře, nechci tam věšet radiátory, takže proto chci jít do betonu. A kročejová neprozvučnost by měla být taky větší než u lehkých podlah, což by se mi taky líbilo.
Odpovědět
@lukyn.cz Cauko,akurat to tiez idem riesit,betonovy strop chceme najma kvoli neprezvucnosti,vrzganiu a vyuzijeme aj vyhodu,ze nemusime ist do drahsiej suchej podlahovky ale mozeme pouzit klasiku.Skladba nam este nie je uplne jasna,tak ta Luky poprosim o zdielanie akychkolvek informacii ake sa ti podari vyzistit.Taktiez ta/vas poinformujem na co som prisiel a akym sposobom sa to rozhodneme realizovat. ;-) Ozaj ked sme uz pri teplovodnej podlahovke,aku mate celu skladbu na prizemi?
Odpovědět
@mioniname Ahoj, určitě dám vědět, co jsem zjistil a jak to budeme realizovat. V přízemí bude lepenka, izolace 10cm, rošt pro podlahové vytápění, beton. Na chodbách, koupelna wc, technická místnost dlažba. V jídelně a obyváku bych rád dřevěnnou podlahu, ale nad podlahovku doporučujou dřevo max 15mm.
Odpovědět
Profilova fotka
@mioniname nase skaldba je: hydroizolace (PVC folie Alkorplan) geotextilie, 3x5 cm polystyren-v nem schocane rozvody elektro, folie, hadi podlahovky prisponkovani Tacker sponkama, 7cm cemflow, dlazba-prirodni brousena bridlice.
Odpovědět
Profilova fotka
@lukyn.cz jen jsem chtěl podotknout, že klasická podlahovka v patře asi nebude šťastné řešení, hlavně z důvodu těch pohybů, ale taky proto, že to bude asi zbytečné, většina lidí tady v patře vůbec netopí. Já tam teda mám radiátory, ale zapnu je jen, když jsme dlouho pryč, jinak není třeba. Ale jestli máš zbytečných dalších 70tis za podlahovku, tak ... :-o
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?