Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Ne, netopíme. Ještě tak troubou při pečení masa a buchet :-) On se vzduch rychle ohřeje, takže pocitově je brzo teplo, a mezitím se prohřeje podlahovka a z té to pak lehce udržuje teplo. U nás je kombinace všeho-malé rozměry, propojené pokoje dole, krb proti sezení, vedle schodiště, kterým teplo vystoupá do patra. My na krb máme tu podlahovku a 2 radiátory -jeden v chodbě a jeden na jedné kuchyňské vyzděné stěně, pak je žebřík v koupelně. Ještě jsou 4 radiátory v suterénu, ale ty jsou vypnuté , je tam garáž,2 technické a pak dílna-kde si teda manžel radiátor pouští a než se mu to prohřeje, má tam takový ten ventilátor za pár stovek z Baumaxu. manžel v baráku pracuje, takže tam rozumné teplo musí mít, buď dole v dílně, nebo v patře, když si u počítače dělá přípravu.
Odpovědět
@vorelmato souhlasim se smlouvací technikou a presne - zase umele nesnizovat cenu dila - to se pak muze stat ze vyhraje nekdo kdo to odflakne
Odpovědět
@xavik dikes za foto a gratuluji k zacatku stavby - PS preju at polozite strechu co nejdriv
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravim vsechny ,my po dokoncene obestavbe digestore se pomalicku,jak cas dovoli,poustime konecne do horni koupelny ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mezitim pobihanim po sikme namrzle strese nestiham nic psat, mam zaklopenou pulku strechy krasnyma prknama a jeste krasneji mne do toho prsi, neb folii jsem byl ochoten natahovat za tmy ale za deste ne, desne to klouze, vanocni uklid zatim neplanuju, staci obcas vymest vodu z baraku a je vytreno :)
Odpovědět
Za týden práce
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Jak to děláte, že máš ty polínka tak krásně čistý? :-N Mě když chlapi nanosí nařezaná polena do krbu, je to samé piliny a prach a práší se z nich po celém obýváku. :-| @kasha jak velký máš ten jedlý kaštan cos sázela? @vorelmato mě také přijede za týden máti, tak jsem umyla alespoň terasové šoupačky, aby vypadalo že je uklizeno... tam je vždy nejhorší místo - obvykle přes tu směs slin, bahna od pacek a kapek od deště není vidět ani psa, co za sklem leží .. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha kaštany musíš mít alespoň 2, aby plodily. Samosprašnost, kterou uvádí někteří prodejci, je téměř iluzí. Z jednoho kaštanu (v dospělosti = cca ve 20 letech) máš 2 až 5 kg kaštanů, ze dvou máš 2 x 50 až 2 x 100 kg kaštanů
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha svědomí kvůli oknům tě tolik mrzet nemusí, jsou dost velká, takže je přes ně pořád vidět. Kromě toho, byt má sloužit člověku, ne člověk bytu. Okna počkají, až budeš mít tu správnou náladu
Odpovědět
Dobrý den, teprve se jen rozhlížím po srubech, nevím, zda v něm skončíme :) Proto nemám k tomu ještě moc informací,ale chtěla bych se jen tak obecně zeptat k ceně, jestli je reálný menší srub cca 3kk - 4kk postavit i s vybavením do 1,5mio bez pozemku? Potom jaký jsou jeho výhody x nevýhody v kostce, vy co v něm již bydlíte? (pravidelný nátěry atd atd.) Moc děkuju :)
Odpovědět
Profilova fotka
@miskule666 vitej v klubu, odpovedi na vetsinu otazek se skryvaji na techto 428 strankach prispevku, ale precist to uz je skoro nadlisdsky ukol :-) cena - podle mne to za tuto cenu nejde vyhody/nevyhody - myslim ze nevyhody nejsou, jen se clovek porizenim srubu stava pro spolecnost blaznem - aspon mne porad vsichni neznalci tvrdi ze v tom zmrznu :-D
Odpovědět
@geodett jj chci se prokousat, ale vidim to na období svátků nejdřív :D jj to věřim, že i s timhle se člověk setká :D mě to láká hlavně kvůli těm přírodním materiálům, mám dost všeho umělýho a to se to netýká jen bydlení :) myslim si,že časem všichni rádi budou utíkat k srubům :) a do 2mio se dá vejít? nemám zatím vůbec přehled u těch srubů....
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@miskule666 s tou cenou je to kus od kusu, mensi srub hrubou stavbu poridi clovek treba kolem milionu a bezne plati ze finale je 2-3x hruba stavba, pak zalezi taky na zakladech zda jsou na rovine v kopci a na desitkach drobnosti kolem - chce si to udelat zakladni predstavu a pocitat, pocitat a pocitat :-) usetrit se samozrejme da na dodelavani vnitrku ze bude clovek pouzivat levnejsi material, neda si drevenou podlahu ale lino, apod. a pak samozrejme kdyz to clovek zvladne udelat vetsinu svepomoci
Odpovědět
Profilova fotka
@miskule666 také hodně záleží na tom, jak jste šikovní a kolik máte času, kolik toho zvládnete svépomocí, kolik máte ochotných přátel a příbuzných, aby vám pomohli, zda máte nákladní auto k dispozici atd.
Odpovědět
ad poličky na kulatině. Vzhledné třeba v obývaku zatím neřeším, ale v technické místnosti mám přivrtané svislé latě 30*50 do silnější klády na hoře napřímo, do slabší níž přes dřevěnou kostku (abych dohnal rozdíl) A na těch latích samotné poličky - mohu vyfotit. ad schody. cena kolem 100k je opravdu zvěrstvo. Schody jsem počítal, že budu dělat sám, ale byly mi nabídnuty za asi 50k bez zábradlí, tak jsem je nechal udělat. Upozorňuju, že je s tím dost práce, ale sám bych si neřekl o víc než těch 50k. Materiál je opravdu za pár korun. cca 5k za smrk+1k spojovací materiál. A k tomu kolem týdne práce pro dva lid včetně instalace náklady na člověkohodinu 400,- x 2 lidi x 5 dní x 8hodin + doprava 150km x 10kč + ubytování na jednu noc pro dva lidi+diety 2k + dph + sádlo pro firmu 10k (v tom je samozřejmě taková ta režie na opotřebení strojů, auta, pojištění) jsem na cca 60k s daní A to je myslim dost luxusní rozpočet, protože ty dva lidi z toho tejdne jeden den proflákaj.
Odpovědět
@miskule666 : do dvou mio to je skoro nereálný. Někde jsem tu psal můj orientační rozpočet. Pokud vynechám náklady na připojky vody a elektriky, protože to je hodně individuální (už to na pozemku může bejt a dotahovat se bude jenom kus) Tak za opravdu malej cca 8x8 - dole obývák s kuchyní+t.m.+malá koupelna, nahoře dva pokoje větší nebo tři menší tak by to asi do těch dvou mega šlo, ale bude na tom ranec vaši práce a dům to opravu není velkej. Ono 80m2 v domě, je o dost míň než v bytě, protože v bytě člověk nemá schody, kamna, technickou místnost atd... Na klič je to dle mýho nesmysl. Případně zkusit hledat a koupit hotovej a neodebranej srub. Na tom by se dalo ušetřit dost. Jeden byl zrovna v nabídce, když jsme staveli my. Bylo to asi 10*8 metrů a cena za samotnou hrubou stavbu samozřejmě jenom kulatinu byla ani ne půlmilionu, pak ty dva miliony jsou reálný. 150k deska+200k střecha+150k okna a za miilion se dá malej dům vcelku vpohodě dodělat. Mimochodem opravdu hodně peněz se pak dá utopit v zahradě, v příjezdový cestě, nějaký rozumný parkovací ploše atd...
Odpovědět
Profilova fotka
@miskule666 Počítej se stejnou cenou jako za zděný dům. Masívní dřevostavba, respektive srub není levnější.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Tohle dřevo je asi vyrovnané manželem, já tam mám sem tam fuky :-) ALe já to prostě nikdy nesrovnám jak on. Takže manžel nanosí, srovná, já mezitím naštípu venku třísky, donesu pod krb, zametu, vytřu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 tak to mně rozesmálo,,, ale tak krásně,,, navážíme jedny kolečka denně, dřevíčka,, a jsem ráda, že pozametám :) ale krááááásnéééé!!!! @esmeralda2 Evičko,,, já vím, já vím,, i Pešek ze starých odrud píše, že jsem samosprašné pouze v knihách :)), mám dokonce na pozemku tři,,, nepočítám s tím, že mi vyrostou do popisovaných 30.m :) @sonafa Soničko, malinkaté,,, vloni jeden z polska a letos dva od Peška,,, v květináčku byl vidět ještě i ten kaštánek :)) už mají místečko, tak ted jen kolem chodit a žasnout :). také jsem si sehala velkoplodé hlohy-červený a žlutý-od peška a tak jsem štastná! JUPI
Odpovědět
Profilova fotka
@miskule666 také zdravím! přeji hezké počteníčko,,, ono to pujde rychle, když se zaměříš na to co je popisováno,,, a jestli srub a nebo roubenku? pakliže není srub láska na první pohled, asi bych doporučila roubenku, je jednodušší, má rovné stěny :),,, dokonce jsem se minulý týden potkala s jedním stavitelem vlastní roubenky, který 6 let hledal pozemek a 6 let se to učil a 6 let hledal dobré stavitele,,, všichni námi zde známí stavitelé jsou podle něho patláci :))) ale to je moc složité... držím palečky... je to supr bydlení a natírat nemusíš ani jednou, když chceš mít domeček šedý,,, :) vlastně nemusíš nic,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Hele, to by jsi se ještě nasmála, jak u nás fakt platí, že každý dělá to, co ho těší a baví . Naštěstí!!! Naštěstí jsme se krásně shodli a nebylo třeba kompromisů. Takže já štípu venku třísky, a i ty bedny plné dřeva nanosím. Krb vyčistím, sklo omyji. A manžel u linky dělá tu nejlepší svíčková-protože ode mě by se jí nedočkal :-) A hlavně-jak on říká-je to pro něj ten nejlepší relax. ( i když u toho tahání té těžké bedny s dřevem si vyslechnu, jestli to musím dělat já, jestli by to nepočkalo na mužskou sílu??? :-), no počkalo, ale mě to baví )
Odpovědět
Profilova fotka
@miskule666 S cenou neporadím..malinko si myslím, že ty 2 miliony překročené budou, ale hrozně záleží, kolik jste schopný si vybudovat samy. Jestli srub nebo roubenku-cítím to stejně jak kasha-jestli to fakt není srub jako hned na první dobrou, je lepší asi jít do roubenky. Je to takové víc "mírumilovnější" prostředí. (s nadsázkou, prosím) S roubenkou se dá víc vyhrát interiér-a nebudeš třeba řešit jak na kulatinu poličku nebo obraz (jak já, rušil mě tam, musel jít na stěnu) :-D No a na závěr..pokud si člověk chce užít to budování, něco si udělat sám, ušteřit, tak nechvátat na cíl. Kombinace obého nejde.
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Nejčastější otázka : a nemrznete v zimě? :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 :)) to je krásné, že jste se tak sehráli,,, ten muj mužík velmi rád vaří a experimentuje,a le ne vždy je to k jídlu a ne vždy se mi chce bez kecu uklidit ten binec v kuchyni,, to je zapiplané všechno,,, ,,, ,,, hele a vysvětlit to mírumilovnější prostředí roubenky???? nechápu,,, a to hraní si? asi se dá hrát uplně všude, když je někdo hravy, to je jasné,,, jen jsem právě cítila nesoulad, že to hraní si je právě ve srubu, kdy je třeba mnoho věcí ořezávat do kulata,, a ted Jiřík vytváří čelo postele,, to je něco,,, nafotím to, než natřeme a osadíme,, to budete koukat :))) věšák na ručníky také jsou divočina,,, snad se mi povede uložit obrázek :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Jak to vnímám. Stěna roubenky, která je rovná je pro mě pocitově taková čistší, jemnější, mírumilovná. Zatímco prostě kulatina je kus hrubého "neopracovaného" (já vím, že je opracováný velmi-to broušení si sakra pamatuji), ale v té roubence vidím romantiku žluto bílou, zatímco ve srubu žluto černou :-) Já nevím, zda je to k pochopení. Já obecně nejsem moc na pracholepy, ale některé jsou pěkné, mají svůj důvod, historii , no a přece jenom jemněji vyznívají v té roubence, než ve srubu. Já prostě u srubu velmi citlivě vnímám každý prvek, stačí málo a už je rušivý. V té roubence ne..tam se ta krajka a poličky dají, ve srubu mě to ruší. Ty to myslíš hraní jako pracovně-to jo, to nepopírám a líbí se mi to. Já to hraní myslela těma doplňky.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 aha. Pochopila ja. Mame to trochu jinak. Ale lasku ke srubu asi stejnou
Odpovědět
Profilova fotka
:)) věšák na ručníky,,, až bude světlo BOží doma a já také, tak fotnu i na místě :) (osb je jen podložka pro práci natěrače :))
Odpovědět
Zdravim, nemate nekdo foto jak jste pokladali podlahovy polystyren na hydroizolaci? Davali jste tyto polystyreny na nejaky podklad aby se to vyrovnalo? Diky za odpovedi
Odpovědět
Dekuju vsem za reakce :) musim to vse poradně pročíst :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Myslíš pod beton v přízemí? Nebo to nebudeš zalévat? Protože u nás např. naopak ten polystyren sloužil jako vyrovnání, např. přes trubky, kabely atd., pod ním je přímo izolace.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?