Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi povídej nám chvilku o tom, kam jsi dostala to žihadlo, když si chudáčka čmeláčka přisedla
Odpovědět
@esmeralda2 no to je přece jasný :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista @geodett Jo, jo pánové, ty doby, kdy jsme čekali na první zimu, aby srub vymrznul a tím také vždy dosti vyschnul, ty jsou asi nenávratně pryč. Letos bydlíme třetí zimu ve srubu a třetí zimu marně čekám na trošku mrazu, aby se dalo bruslit po řece, a na trochu sněhu, abychom postavili sněhového ochránce. :-| :-( Už to tak tady na jihu asi bude navždy. Poslední obrázky srubu se sněhem mám ze zimy 2013/14. :-| Ještě že jsem tehdy neváhala fotit. :-) 8-) Přesto, že to tak venku nevypadá, přeji všem ať si užijí krásný zimní čas, pohodové svátky a do nového roku spoustu elánu do dalšího budování svých dřevěných domovů. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi 😂😂😂ja mam pocit ze čmelak kouše. Nema žihadlo. Ale včelky samotářky by mozna mohly vylézt? :)
Odpovědět
Profilova fotka
No a nam dnes zmizely vsechny hory :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Milá Kanavi...jako v prosinci nemáš být na zahrádce a plet :-) Ale chápu tě, já se taky v týdnu přistihla, jak sedám na bobek u skalky a vytrhávám plevel :-) No a u nás se pro změnu probudily nějaké včely zbloudilky-měly jsme v baráčku 2. Dostali jsme je ven, ale jestli se někde pak schovaly, netuším. K nám samozřejmě také lítá Ježíšek, ale chtěli jsme udělat radost a trochu taky for mé mamce (která u nás pravidelně bývá na svátky ), a která se narodila v 50-tých letech , kdy jim soudruh prezident Zápotocký řekl toto: "Děti pracujících se již nerodí ve chlévech. Nastaly mnohé převraty. I Ježíšek vyrostl a zestaral, narostly mu vousy a stává se z něho děda Mráz. Nechodí již nahý a otrhaný, je pěkně oblečený v beranici a v kožichu. Nazí a otrhaní nechodí již dnes ani naši pracující a jejich děti. Děda Mráz přijíždí k nám od východu a na cestu mu září také hvězdy - nejen jediná betlémská. Tak jsme ji uvítali takto : :-) Večer k nám ale přiletěl náš český tajemný Ježíšek :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 vy jste srandisti :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jo , jo, pořád si hrajem-věk -nevěk :-) Na papuče času dost ( i když teda Děda Mráz se přezout nestihl :-D Překvapivě se hodí-jsou také s kožíškem :-) Tyhle masky mě bavily šít, to jsem se i vyřádila-jen teda z toho plyše bylo chlupů po celé místnosti :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 cože??? smekám teda ;-)
Odpovědět
@morana128 Vy jste úžasný :-) :-D :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Všechny nezmizely, jeden kopeček tam zůstal :-) @morana128 Fakt tě obdivuji, asi bych u sebe nenašla elán pustit se do takového šití jen kvůli srandě. Jste skvělí.
Odpovědět
Caute,chcel by som sa opytat,je potrebne stavbu vybrusit a pripadne natriet zakladovou vrstvou(minimalne exterier) este pred instalovanim okien,alebo je to v pohode robit az neskor ked uz budu okna nainstalovane?
Odpovědět
Článek se načítá
A samozrejme super Silvestra a stastny,pohodovy Novy rok prajem
Odpovědět
Profilova fotka
@mioniname Neumim si představit, jak ten prach z broušení dostávat z každého záhybu oken a rámů. To vleze fakt všude. I natírání kolem oken bude pracné, prostě zbytečně si přiděláváš práci. Ale hlavně, většinou se dodržuje, že minimálně základní a jeden pigment nátěr exteriéru by měl být před první zimou. ;-)
Odpovědět
@sonafa tak pred prvou zimou to uz ocividne nestiham...aky to moze mat vplyv?..myslel som ze je fajn ak mraz v zime vytiahne z dreva vodu...a lepsie ju vytiahne ak nie je natrete...ci?Vsetci co ste tu ste natierali este pred prvou zimou?
Odpovědět
Profilova fotka
@mioniname taky jsem to nestihnul, myslim ze to neni nic zasadniho
Odpovědět
Venek jsem taky bohužel nestihnul. V těchto dnech se dobrušuje akorát vnitřek.
Odpovědět
@xavik brusis si to sam?Ak nie,kto ti to brusi? Na aku hrubku a nemas este nainstalovane okna?Nebojis sa ze ti to chyti trochu povrchovej plesne?Pocas hmlistych dni ja som dostal celkom moc...dik
Odpovědět
@mioniname vnitřek brousí kluci od fochu, mám to v ceně HS. Venek bych měl sám ale když to vidím uvnitř, tak mě přechází chuť. Uvidím, něco jsem už brousil. Plísně jsem měl dost na všem možným ale na srubovině jsem si zatím nevšimnul, možná zapůsobil bochemit, kterým to bylo kdysi stříkáno (nyní používám na něco Deron Plus - uvnitř ne!). Aji kdyby, tak se prostě obrousí. Blbý je, že to je už dost černý, takže se brousí nadvakrát. Nejdřív nahrubo P40, potom nahotovo P80. Okna ještě nemám, jen takový provizorky aby tam právě ta hmla netáhla, ta byla letos obzvlášť hustá.
Odpovědět
Přeji všem do nového roku, ať se Vám kůrovci a jiná pakáž, jedno, kolikanohá, vyhýbá. A hned bych se Vás rád zeptal, jaké máte složení stropu. Já podle projektu mám: dřevěné palubky 30mm (alternativně cetris 18mm, dlažba) rošt 60/45 po 315 mm s výplní AIR ROCK 60mm 2xOSB 10mm steprock 30mm hoblovaná nehraněná prkna 2x25mm celkově si myslím, že té výšce možná přidám ještě 1-2 cm, ale kladu si otázku, jestli by na těch prknech neměla být nějaká folie a případně jaká - přijde mi divné, že tam nic není. Přijde mi, že by tam mělo být něco na oddělení těch minerálních izolací od dřeva. Jak to máte u Vás v projektech, popř. co byste poradili?
Odpovědět
Profilova fotka
Ja mam v projektu nesamovky, folie, rost z tramku a podlahovky ale na folii dam neco malo polystyrenu a dve vrstvy osb ci cetrisu a pak palubky
Odpovědět
Zdravím Vás v novém roce. Taky Vám tak do dřevěnic lezou myši? Co týden, tak min. 1 se najde. ]-(
Odpovědět
@geodett a folie jaká? já si právě říkám, že nevím, zda je parotěsná dobrý nápad...
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery my teda mys doma jeste nemeli,ted je rok venku sikovny kocourek :-) ,ale ani predtim..urcite to nesouvisi s typem stavby,mysi jsou I ve zdenych
Odpovědět
@bilbery Ne, kolem domu se poflakují 4 kočky 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista staci neco aby nepadal prach, zadna parotesna byt nemusi
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista presne jak pise @geodett, staci uplne obycejna zahradni geotextilie 50g/m2. Parozabrana je nad vytapenym (resp. obytnym) patrem zbytecnost.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista Podle našich truhlářů byla folie na nesamovky ve stropě důležitá, Šlo hlavně o padání prachu dolů. My na folii ale máme ještě podlahovou izolaci-2*25mm (ta by prášila), pak OSB-2*do kříže, na to lepená dřevěná prkna. Kromě koupelny samozřejmě. Žádný rošt. (ty latě na obrázku je jen zpěvnění pod kulečníkový stůl ;-) )
Odpovědět
Profilova fotka
@mioniname U nás broušení provedla firma, ovšem, jak jsme nikdy nebyli nároční a nic jsme moc neřešili, tak broušení jsme si vyžádali opakovat. U nás tedy nebyly fleky, zamodrání, černání, jen to prostě nebylo hladké. Takže broušení zopakovali. Ale zřejmě jsme v tomhle byli nároční až moc, stejně se nám to nezdálo a tak si to manžel obrousil už sám, podle nás. Okna a dveře už v baráku byla. @bilbery Nelezou, my máme fakt aktivní košku. A taky k nám mají asi zhoršený přístup, jak máme všude schody, do baráku nám teda nevlezla žádná. @flexaretista Folii nad prknama (pohled ze spodu na strop) máme, je to obyčejný igelit. Důvod byl jen kvůli prachu , aby nepadal mezi prkny dolů do místnosti z izolace. Taky jsme se ptali na paropropustnou-říkali nám, že vůbec, že stačí prostě igelit, jen kvůli propadávání borčusu
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím pozdravuji :) bez kočičky jsme doma myši měli,,, nyní byla jedna a s tou kočička zatočila raz dva :) Broušení při oknech? NEHROZI,,, smrt :)) broušení a natírání nejlepší bez oken,,, brousili jsme si sami, všechno rovnou na "80". krásná práce :) voňavá-fakt, jen mně bolely ruce,,, natírala jsem po oknech a mám někde nesmazatelné stopy na rámech :(,,, černé plísně uvnitř po zimě se krásně vybělily nějakým bělidlem-chlornan, pohoda (před broušením, natíráním, před oknama),,, olej dřevo neuzavře, stále krásně pracuje,,, jen se pak nemění barevně na šedou-venku-přirozená ochrana proti UV záření :), nějaká folie v podlaze je, hlavně kvuli vrzání,,, stačí cokoliv mezi dřevěné plochy a proti prachu-hmm-tenky mirelon tam máme,,, ale nemohu říci, žeby horní kulatiny pod stropem nebyly zaprášené,,, jednou se do toho pustím :) žijte krásně, lidičky, nejen v tomto novém roce a přeji hlavně lásku okolo, ostatní se uloží :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?