Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@kasha myslíš toto ? https://youtu.be/sO3vZRbvk8c , já se divím, že to ještě nestáhli z jutubu, to je solidní prasárna. @geodett @tomas80 PUR pěna se nepoužívá hlavně proto, že není pružná. A protože dřevo se neustále objemově mění, objeví se škvíry, pěna odpadne, profoukne, promrzne a taky se časem vydrolí. Tudíž jako izolant a utěsnant rozhodně NE. Jestli na styku se dřevem může vznikat nějaká plíseň bych moc neřešil, to hrozí i na jiných místech. Usazení oken dosud ne úplně chápu ale cituji z knihy Srubové domy z kulatin: "Spáry mezi osazovacím rámem okna a srubovou stěnou se utěsní těsnící páskou nebo extrudovaným těsnícím profilem, v žádném případě ale ne montážní PUR pěnou" (str.79). Knihu určitě doporučuji @terirez . Přívod vzduchu jsem měl v plánu provést v případě obyč teplovzdušného krbu nebo kamen, do kterého se neustále cpe palivo, tudíž hoří furt. K akumulační peci přívod netřeba, protože denní dávka vyhoří za pár hodin (třeba 3 hod. - ještě nemám ověřeno), nepřikládá se z principu = min. spotřeba vzduchu. Další drobný aspekt je, že srub má svou "dýchavost". Takže juchů, pícka mě ušetřila cca 1000 Kč na přívod vzduchu :-D A mohla i víc, kdybych tupě, dle projektu, k ní (resp. ke komínu) nepřivedl odpad na kondenzát. No nic protáhnu to kousek do dílny, tam by se odpad mohl hodit, ikdyž v plánu nebyl.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik tyjo, toto jsem meviděla-video-dělali to jiní, slavní, ale titotu tam aspon cpou nějakou vatu či konopí? něvím, my máme ovčí vlnu a tu bych poznala :)) tu naši, :) a purpěna muže jít do oken dolů, protože pak dáš parapety a jsi v klidu,,, pěna musí být takto zakrytá a okno se určtiě nezvedne :) jinak jak jsem psala, máme okolo pamětové pásky-ve spodním patře,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
Tady si většina ty sny plní:-) I my, a to nám prosím bylo 16 a 18 let a říkali jsme si, že bychom rádi bydleli ve srubu. A to jsme kolem sebe nikoho neznali, kdo by bydlel ve srubu, snad jedině jsme znali ty pravé trampské v lese. Při té cestě jsme zjistili, že se člověk často nehne z místa, jen protože se bojí, dopředu. Vyplýtvá si energii na zbytečném strachu ...My měli s manželem domluvu-já papíry a vše kolem, úřady, žádosti, hádání se (za zlou v naší rodině jsem vždy měla být já :-) , ale já jsem taky kancelářsko- logisticky pracující člověk,nedělá mi problém psát, žádat,telefonovat,oběhávat, tak mi to šlo lépe. A manžel pak stavbu.Proběhlo částečné omezení jeho podnikání na úkor toho, že pokud to jen trochu půjde, bude budovat on, když nebude třeba někoho profesionálního pozvat, tak to prostě bude dělat on. Spočítal se jeho finanční příspěvek z práce versus co bychom dali někomu jinému na stavbě a počty byly jasné. Teď už je dobudováno, něco by šlo ještě dělat, na to jsem expert já, já pořád něco vymýšlím a nějak špatně nesu chvíle "flákání" :-) a netvoření něčeho nového hmatatelného :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 krásně napsané, mluvíš mi z duše... i to zařizování jsme měli stejné;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 A u nás tedy taky pěna neproběhla, máme vatu a ty paměťové pásky. Na celém baráku jsme po několika letech našly 3 místa, u dvou oken, kde se dodatečně do škvíry mezi oknem a srubovinou docpala vata. Jinak nebylo nikde třeba a jelikož jsme barák osobně několikrát natírali, víme o každém místečku. A u nás přívod vzduchu také neproběhl. Když se začalo stavět, ani jsme netušili, že se to dělá a vlastně jsme ani nevěděli, co přesně bude u nás topit (proto třeba ten dvojkomín, de facto jeden průduch dodnes nevyužitý) Měli jsme obavy, zda krbová kamna vše vytopí , tak dole v suterénu měl být záložný kotel na peletky..No a už tam asi nikdy nebude.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 ony ty ženy jsou na to asi vhodnější,,, u nás to stejné :)
Odpovědět
Profilova fotka
Drazí srubaři :) Po delší době se ozvývám, snad už to vše poběží :) Dnes jsme šli žádat o stavební povolení, v ruce máme smlouvu od ČEZu, vodovodů a kanalizace, projekty. Hned nás mezi dveřmi vykopou pryč, protože nemáme nějaký dokument od hygienické stanice ohledně měření hluku. A dál prý nemáme potvrzení od policie, která nám dovolí z veřejné komunikace udělat příjezd na náš pozemek (potřebujeme klasicky jen přejet chodník). Tak místo desek, kde mám už teď asi 80 papírů, potřebuju dalších 80 přidat :D
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik pruznost peny overuju v praxi, zapenil jsem prozatim mezeru mezi izolaci a oplechovanim komina tak uvidime o kolik to musi sednout nez se to utrhne :-)
Odpovědět
@geodett Oplech komina budu reklamovat, proteka :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik no ja mam zatim jen chyceny plechy k prknum na strese a prirazeny co nebliz ke kominu, takze protejkat by melo minimalne, druhou vrstvu oplechovani co bude na kominu jeste nemam
Odpovědět
Profilova fotka
reakce na pěnu vyčerpávajicí ;-)
Odpovědět
@magdatr Přeji ti hodně štěstí. Já už stavební povolení řeším 17 měsíců. Hygiena je povinná u rodinných domů od cca prosince 2015, musel jsem ji přidávat, protože když jsem si nechal dělat projekt, tak ještě nebyla povinná. Jinak vyjádření potřebuješ od policajtů, kvůli připojení sjezdu na veřejnou komunikaci, to ti udělají na základě situačky co máš v projektu a s tím pak by jsi měla zajít na odbor dopravy, kde ti dají souhlasné stanovisko na stavební úřad. Aspoň tak jsem to měl já
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@magdatr @prapor1 my jsme museli dodat i studii výhledů, co budeme vidět ve kterém momentě, když budeme vyjíždět z pozemku na komunikaci, a musely tam být přesně stanoveny minimální úhly, pod jakými můžeme kolem sebe koukat
Odpovědět
Profilova fotka
Tak máme vybraný projekt... nevěřila bych, že najdu přesně to, co si tu pořád čmárám na papír. Cenová nabídka hrubé stavby je ale za 1,1 mega bez daně. Obávám se, že s tak velkým domem (10 x 8) nemáme šanci dostat se níž, leda bychom to postavili z cihly :-|
Odpovědět
@prapor1 @esmeralda2 ahojte ako tak citam tak ten stat chce ziskat na kazdej chobotine len peniaze, nastastie sme stavebne povolenie dostali v unoru 2015, kedy sme napriklad stihli este to aby sme neplatili obci/statu za to ze vobec ideme stavat podla m2, a teraz citam hygiena, policajti, studia vyhledu, fakt budu v buducnosti rodinne domky stavat iba ludia, ktori budu mat na to trpezlivost preskakat tymito vsetkymi byrokratickymi ch.jv..ami. Vsak to nieje mozne ako vlastny stat takto znemoznuje a podkovpava ludom nohy !!!
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez nevím zda cihla vyjde lépe... co vím jistě je, že si vezmeš tento projet a pošleš si ho k nacenění klukum, co staví sruby sami, bez velkých firem, tak se dostaneš hluboce pod 1,1mg :) jeden je tady s náma, dalšího stále zminuji-Mladý Zouhar, pak i Unkas staví,,, stačí hledat a duvěřovat jim, oni umí :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha vidím to stejně. myslím si, že by se to dalo udělat cca za 800 tis. bez dph. + projekt. levné projekty už jsou také na trhu
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 @prapor1 - Přesně jak píše Esmeralda, chtějí po nás studii výhledů, už jsme zadali požadavek na ten hluk a je to dokument o cca 23 stranách, docela síla. Policie a odbor dopravy nás čeká dnes. A když koukáte na pracovní dobu úřadů, odborů nebo hygieny, je to k smíchu... Např. hygiena u nás je v pondělí a ve středu. Na stavebním úřadě je jedna osoba na dovolené a jiná osoba to za ni udělat nemůže, takže čekáte, až se úředník vrátí z dovči. Chtěla bych se mít jako oni... :D
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr ano, výhledy musejí být všude, také jsme je měli,,, HLUK tedy nechápu,,, a úředníkem by jsi jistě nechtěla být,,, jestli si dokážeš představit, že podle zákonu musíš lidem pořád něco zakazovat a přikazovat, že jsou lidé naštvaní,,, já bych to nedělala, fakt ne, a to jsem chtěla,,, stavební úřad je pro silné nátury a nebo ne a pak mají lidé smulu (i to znám, psychoúředník :-D)
Odpovědět
Profilova fotka
to je konec. hygiena a hluk ??? co takhle měření emisí pro ty, kteří bydlí u cesty včetně zákazu větrání a vycházek od 14:30 do 17:00 z důvodu bezpečnosti nebo zpráva o koncentraci kun a jejich možného osídlení střešní části objektu ??? navrhuji daň z daně !!! raději to tu ani nepsát nebo se toho ještě někdo chytně tady v tom absurdistánu ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 koukam ze jsem usetril dost nervu tim ze nejsem u verejne komunikace
Odpovědět
Profilova fotka
tohle mám použít pod osb desky na podlahu v podkroví: http://www.knaufinsulation.cz/cedicov... nedostanu z toho rakovinu, když to nebude pod betonem ? dost kouřím, takže musím být opatrný...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 a na osb deskách bude co?, čedičová vata je super,,, pohoda, rakovina se z toho nekoná, bud v klidu,,, rakovina se koná z cigaret :-D,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett @magdatr @petronia já myslím, že u nás to stejně byla jenom šikana. Sjezd z pozemku na zahradu jsme řešili cca v roce 2003, kde jsme podle požadavků úřadu museli předělat stávající sjezd a vyměnit skruž o průměru 20 cm za skruž o průměru 30 cm. Při stavebním povolení na dům jsme museli sjezd opět řešit, ač již byl, ale byl to sjezd na zahradu a toto je sjezd k domu, opět máme nařízeno vyměnit skruž, tentokrát stávající skruž 30 cm za skruž 40 cm. Zřejmě se ze zahrady bez domu vyjíždí jinak než ze zahrady s domem. Z odboru dopravy jsme přímo dostali vyjádření, že nebude-li skruž vyměněná, nebude dům skolaudován
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 cedic je uplne ok, ja davam polystyren ktery bude urcite vetsi ekozatez a o dost lepe hori :) ale cena rozhodla
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett @tomas80 @kasha @magdatr hluk se řeší hlavne proto, aby byli úředníčci krytí a nezavdali vydáním st. povolení příčinu vzniku občanskoprávního sporu, např. budete bydlet v zástavbovém území jako Karin, jste tam sami, široko daleko nikdo a vedle vás si postaví někdo barák jak hrad s výkonným tepelným čerpadlem, jehož vnější jednotka bude mít hlučnost cca 70Db, k tomu nějaká klima 40Db a bude vám to hučet pod okny... problém je na světě...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato tož, tak jim to nějak zruším :-D
Odpovědět
@vorelmato spor s čerpadlem je u nás v dědině mezi dvěma sousedy. Jak to ale dopadne, nevim
Odpovědět
@kasha na Osb už asi nebude nic. Vadí to?
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 - mluvíš mi z duše, přesně jsem si vzpoměla na pohádku "Tajemství staré banditky"... :D Je to fakt síla a je mi líto, že to v našem státě takhle máme. Takové neskutečné papírovaní a ještě drahé. Ten papír o měření hluku fakt není za stovku. Za každý prd si pěkně zaplatíme a pokud změří vysoký hluk, mohou nám nařídit stavbu protihlukové zdi, to nám alespoň řekli na úřadě :D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?