Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@magdatr jste blázni, všechno to dávat pryč, máte menší klády, ke kuláčům 220 cm bohatě stačí, jestli si to nemyslíte, přijeďte se podívat k nám, máme taky těch 220 cm a jak jsem již psala, nikdo nemá žádný špatný pocit ze stísněnýc prostor, pořádně si to rozmyslete, já ze svého pohledu, už bych snad ani do žádné nové stavby nešla :-( :-(
Odpovědět
Pokud si dobřevzpomínám, my jsme řešili spíš opak výšky srubu. Zdálo se nám to při stavbě srubu už dost vysoko /měli jsme výhodu, že srub se stavěl přímo u nás na pozemku/, a tak ikdyž tam měl přijít další šár klád, tak jsme to stopli a už to tak nechali. Co se týká peněz, tak se staviteli jsme se pak dohodli na jiných pracech. Jak říkám, tak s projektem jsme výšky vůbec neřešili a nic jsme ani potom neupravovali.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud vim tak norma vyzaduje 250cm minimum vysky stropu. 240 je mozne jen v podkrovi. Jde taky o objem vzduchu v mistnostech. Jinak kdyz meri nekdo ke 2 metrum tak chodit pod kulacema ve vysce 220cm je za trest. Ten pocit je fakt hnusny. Takze chapu rozcarovani. My mame vysku po zaklop 292, po tramy 270 a prijde mi to akorat. Je to po sednuti...
Odpovědět
@magdatr v tuto cvhili bych hlavne nepanikaril, na chvili zastavil prace a pockal na znalce p. Koudelku. Nenenechte se od p. Bronceka udelat unahleny rozhodnuti, s fakturou pockejte. Je to nesmysl, ze DNES mu musite dat rozpocet, to akorat ve stresu udelate hloupost. Moc dobre vi, ze na Koudelku nema, ze mu dokaze zavarit. Zrejme slusnej oddil. Jinak bych asi taky volil nechat jak je + odskodne (ocividne mate tenci klady). Resp. u me by nehrozilo rozjizdet znovu stavbu, ve vysledku si totiz myslim, ze by novy srub a tahanice a uradovani prislo aspon na pul mega a nervy v kyblu, to bych nedal. Ted je nejdulezitejsi , co p. Koudelka. U me vyska k zaklopu stropu 280 cm, po stropaky 255cm, nejniz je pruvlak 230cm. Seda to rok,tak to mozna jeste 15cm pujde dolu.
Odpovědět
Aj my sa pridavame k buducim obyvatelom zrubu☺ Nepridali by ste nejake foto kuchyn, a kachlovych peci? Potrebovala by som nacerpat inspiraciu☺ Dakujem
Odpovědět
Profilova fotka
Vážení přátele, dnes jsem si s kamarádem, který jezdí kamionem, dojel pro první várku našeho srubu. Poprvé a naposled v životě jsem mohl plnohodnotně asistovat u nakládky uměleckého díla :-) vím, ze vlákno je momentálně poznamenáno negativní zkušenosti s fa Drevodom rajec, ale přesto si dovoluji uvedenou skutečnost oznámit. Konečně se (pokud kamion umí jezdit po trávě do kopce 8-( ) budeme moci zařadit mezi vás, plnokrevné majitele srubu - zatim bez střechy. :)Celou radost mne kalí zkušenost magdatr, ale pořád věřím, že mezi námi zůstanou. Nevím, jestli náš srub bude mít závady, ale momentálně zažívám jednu ze zásadních věci v životě. Dřevo je pomíjivý materiál, ale lidska lhostejnost jejdokáže znehodnotit okamžitě |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem provedl mereni vysek pod zaklop 315, pod stropak 290 a pod pruvlak 268. Podlaha bude 20 sednuti tak 15 jeste takze cele to bude o 35 nizsi - zaklop 280 stropaky 255 a pruvlak neco kolem 233. Zlatym hrebem mereni vysek je ze sokl kolem kamen je nutne snizit o cca 2 cm na coz se vyslovene tesim. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett nemelo by se pocitat se sednutim o 10%? - pak by to bylo sednuti o 30cm...
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans vsichni mne rikali ze to bude tak 6 cm na metr tak tomu budu verit
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 Moc Vám přeju, aby se vše dařilo jak má :) A to opravdu upřímně... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr máš srub v srdci. Pan Koudelka vám pomůže. Je na stejné lodi.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jumpmans @geodett sm se seschne cca o 7% a jd i, 8%. jak já to vidím, tak na těch 8% nedosáhnou, postavené máme 4. Rok, bydlíme 3. A jsme na cca 5, možná 6%. Ale pracuje to furt, po návratu z dovolené nesli zavřít dveře, naštěstí šly otevřít. @magdatr taky bych se rozhodoval až podle velmistra Koudelky, pokud nebude problém ve statice stropu,nechal bych to asi být, ale udělal bych Rámci zaslouženou reklamu...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 moc hezky jsi to napsal!!! užívej si toho zázraku :) a my máme dum 7,5 let a stále sedá,,, stále, tak těm 10% věřím :) ale protože jsme neměřiči, tak nemáme změřeno, víme však, jak jsme seřezávali kládu nad oknem a jak sloupy už nejde povolit, nebot jsou těsně nad podlahou :)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky bych těch 8% sednutí viděla. U nás to bylo kolem těch 25 cm bylo , úplně přesně jsme to neměřili, jen podle prostoru co jsme nechali nad vyzděnou příčkou. A jak jsem psala, nějaké malé sednutí o 2-3 mm proběhlo ještě letos nebo minulý rok-10-tý rok od výstavby.
Odpovědět
nám srub sedal přesně jak to má být... 5 let o max 20 cm (na severu o něco méně) :-), přeměřujeme pořád a zatim se to jen občas pohybuje + - půl cm. a ani nám nevznikl žádný problém s oknama či dveřmi. Rezervu na povolení sloupů máme docela velkou a už povolovat nebudeme, takže sloupy trochu plavou ve výšce. Víc by se mi líbilo, kdyby byly těstě u podlahy, ale to asi nejde. Dívám se pravidelně na stavby srubů firmou Pioneer na jednom sat.programu a většinou nosné sloupy pokládají přímo na podlahu, takže asi povolují někde u stropu? asi opačně než to máme my. Tady jsou jejich stránky... sruby jsou to tedy úžasně krásný...https://www.pioneerloghomesofbc.com/ @magdatr nepříjemný příběh..a těžké rozhodování co dál...přeju, at to dobře dopadne :-) . a že by se dům nezkolaudovat kvůli výšce stropu .... to mě překvapuje, protože u nás vůbec nikdo nic neměřil při kolaudaci. Spíše byli trochu v šoku, že se ocitli ve srubu - to prý ještě nezažili kolaudovat srub :-D :-D Pani ze stavebního úřada říkala tenkrát... "já už jsem se na tu kolaudaci vašeho srubu nemohla dočkat" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi U nás paní při kolaudačce povídala...já si to tady u vás musím pořádně prohlídnout a ošahat :-) A rukou hladila kulatinu. A jinak tak nic nepřeměřovala..my ji do plánu před tím rukou namalovali, kde je něco trochu jinak (třeba v podkroví byla chodba hloupě nepravidelná, udělali jsme z ní čáru pravidelnou :-) Ale jinak sedla ke stolu, koukla na revize, vypila džus a hotovo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr @morana128 @kanavi u nás teda taky nikdo nic nepřeměřoval..... jen jsme nemeli zábradlí u schodiště, na to se jen zeptali a my jim s vážnou tváří řekli, že dokud stavba pracuje, tam nemůže být... tak řekli, aha, vlastne ;-) bylo dva dny před vánoci, tak si vzali trosku cukroví, kafe, vzali revizní zprávy a bylo....
Odpovědět
Profilova fotka
Kamion plný srubu umí jezdit po trávě pouze s řetězy a vyjede jenom tehdy, když ho do mírného kopce táhne john deere. 8-) Situaci nám komplikovala nejen rosa, ale i úzký mírně zalomený průjezd u potoka. Nikdy jsem neviděl tak zpoceného člověka jako byl kamarád, který řídil tahač. :-) největší strach měl z toho, ze když se vyvalí na bok, tak si o něm budou všichni myslet, že je vůl, když machruje s tím, co neumí. :-D o poškozeni kamionu a srubu nebyla vůbec řeč :-D uf, fakt mazec. Drželi jsme mu 2x všichni palce i na nohou a zvládl to.perfektní akce opět v režii kamarádů :-D jako za komára :-D :-D :-D do štoku a poďme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak skelet je hotový. Fotky budou u misa2015.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 pošli potom odkaz na mišu2015 :) jiank, to musel být krásný zážitek!
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko Kuchyň asi najdeš u každého z nás ve fotogalerii.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.modrastrecha.cz/blog/misa2... Požadovaný odkaz @kasha 9 kousků
Odpovědět
Nějak se mě ti squateři na srubu množí. Na zakládacím modř. trámu jsem našel tesaříka. Asi 2cm dlouhý haizlík. Nechtěl jsem ho před malou popravit, tak jsme ho dali jako krmení jiným nájemníkům, opět paterčata kominíčka, ale tentokrát již na venkovní kládě (na fotce po 14ti dnech, schovaní před deštěm). No a během pozorování, jak rodič neustále nosí hmyzí krmivo, mám pocit, že k němu ani nečuchli. A pak jsem ho nenašel, tak doufám, že jsem jej jen nepřenesl z bodu A do chutnějšího bodu B :-S
Odpovědět
A nyní něco pro stavaře. 1. Náhle jsem zjistil, že mě překlad nevychází pod průvlak (sedání). Nebude pruuser, když do něj vyříznu oblouk ? (červeně vyznačeno). Překlad je Ytong 125x250x1250 nenosný. Na něj se bude přidávat 1,5 porfixu (š.125) k příčce vlevo. Konce překladu leží na 17cm. Je mě jasny, že místo překladu bych mohl dát třeba jackel ale překlady mám už koupeny (500 kč/ks, takto to bude na dvou místech). 2. Po navýšení příčky pod průvlakem se z ničeho nic :) nabídli další zajímavosti. A sice, díra mezi průvlakem a stropem. Máte někdo fotku, jak jste to zabednili ? Předpokládám, že to nebude problém, deska - izolace - deska a je to. K tomu ještě dořešit ten ocelový sloup na kterým bude dřevěný sloup...ale to až příště :)
Odpovědět
@xavik tak si odpovím sám. 1. Podložím to dměna úhelníkama L30x3 ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik no, když se na obrázek podíváš,,, tak co bude zatěžovat ten překlad za 500? jestli na něj začne tlačit strop, tak to nedá,,, jestli je nenosný, tak je nenosný a potřebuje být pouze dobře uložený a pak si od něj citlivě odkroj,,, nám dum sedá opravdu i po 8mi letech a tak nějak se mi ani nechce dívat, zda je třeba opět něco odřezat :) ale dvě stěny mají prasklinky,,,... kolik chceš nechat prostoru pod tím kuláčem?- a překladem?
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik jsem Ti to chtěl akorát navrhnout. Nechal bych tam alespoň 18cm pro sedání. Hlavně neřež do toho průvlaku nějakou drážku - rázem by ta příčka za kamnama byla nosná :-)
Odpovědět
@xavik Mě tento tvor resp. jeho larvy vzali všechnu radost z bydlení ve srubu, neúspěšně se je snažím zlikvidovat 4 roky. Zkoušel jsem všechno - mikrovlny(několik firem) + chemie a je jich tam čím dál víc. To neustálé chroupání dohání člověka k šílenství, to nepočítám investice do jeho neúspěšné likvidace. Tak přeji, aby se u Vás již neobjevil.
Odpovědět
Profilova fotka
@makaro Z tohoto brouka mám taky obavu..... a nechceš svými zkušenostmi říct, že je to tvor nevymýtitelný ???? :-S
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?