Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato mas vytapenou zahradu? :-) predpokladam ze u vas je jen zima a mensi zima :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 ten keramickej věnec je krásnej
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 co myslíš tou pecí? že bys nepřijela?? a tím uklidem máš na mysli, že jsi ojela uvnitř celý srub, vid? :))) jednou vynech a přijed ke mně :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett není pravda, ženské tu ale nosí v kabelce neprofuk bundu a děcka přivazujeme k lanku na pouštění draka, nám chlapum stačí mírná nadváha
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Karin, dělala jsem válečky o průměru 1 cm a skládala vedle sebe na plech s odstupem asi 2 mm a krásně se to při pečení spojilo, ale ne moc. Tady je celý recept i s postupem: http://www.mimibazar.cz/recept/31486/...
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Mě kromě věnce uchvátil i ten obraz. Majáky miluju!
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato konecne se nekde ta nadvaha taky hodi :-)
Odpovědět
@vorelmato My este srub teda nemame, ale velmi radi sa pridame tiez :) No u nas to vyzera tak, ze uz o par dni by sme mohli mat jasno vo vybere dodavatela. A zatial vyhrava Pyrus :) Chcel som sa vas ale ako ovela skusenejsich spytat ako to vidite s druhom izolacie ktoru je vhodne do srubu pouzit. Na stranke Pyrusu sa pise o tom, ake ma vyhody ich riesenie - pametove pasky v kombinacii s kamennou vlnou - http://www.moderni-sruby.cz/technolog.... Doteraz som bol vsak najviac nakloneny ovcej vlne. Skusite mi poradit pripadne napisat ake mate vy skusenosti s roznymi materialmi po rokoch byvania v sruboch? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@corneg po pravdě mně překvapilo, že Pyrus jde do kamenné vlny,,, paměťové pásky jsou z mého pohledu nutné,,, osobně bych místo vlny dala pluze konopí, ale máme vlnu... bydlíme 3,7 roku :) a vlna neodchází :-D jen jsme ještě nedotěsnili všechny skulinky... měli jsme minulou zimu termokameru a docela jsme "čučeli", jak se ten chlad umí vecpat...
Odpovědět
Profilova fotka
@corneg My jsme s OK Pyrusem stavěli, máme pásky+vlnu a určitě tu kamennou, nemáme organickou. Ani nevím, zda tehdy byla možnost konopné vlny, spíš ne. A ovčí určitě byla, ale ještě to nebylo tak časté a hlavně, jak to napsat, abych na sebe nepřivolala Kashu :-), no vyčetla jsem, že může být cítit..a tak nějak mi to stačilo, že jsme ani dále nad tím nepřemýšleli. My vlastně úplně dali veškerou důvěru firmě, že oni ví, jak se takový srub má dobře postavit. Zkušenost..ona ta kulatina tak sedla, že vlastně mezi kulány vidět není. Kolem výřezů oken je někde vidět, že tam je tak krajová pamě´tovka, ale jinak nikde nic vidět není, že bych viděla, co se mezi kulánama děje. Neprofukuje nám, sníh nám dovnitř nelítá :-) @hankahorakova Děkuji moc...majáky jsou má slabost, tohle mi nechal namalovat manžel a mám ještě jeden obraz, prvotinu od syna, taky krásný maják! ;-) @kasha A ano, ojela jsem celý srub, výhoda menšího domku.... Vzala štafle,kyblík, hadr, ocet, levandulový olejíček a už jsem jela. Vždycky se divím, jakou špínu pak leju do dřezu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 taky bych to potřebovala udělat.. a to máme roubenku :-.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jako že to na roubence bude horší práce? Já mám výhodu, že se všude dostanu, gauč odtáhnu lehounce, jen teda piáno jsem odtáhla, zpátky nešlo, musel pomoci manžel. Ten zrovna nakládal svíčkovou :-) My si tak malinko ty práce přehazujeme :-) No a v kuchyni, tam to hodně zvládnu uklidit z linky, takže se to prostě dá s obyč domácíma schůdkama. ALe ruka bolí, to zas jo...:-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@corneg máme konopí a není problém, paměťové pásky nemáme a ani bych je tam nedával, sice to někde profoukne, ale za těch 60.000,-Kč mi to nestojí. Možná bych je dal jen do sedlových spojů, aby nefoukalo než si barák sedne.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 ne, jakože mi každej tvrdil, že na rozdíl od srubu to bude lepší:-D ale možná to letos vydržím, v léte chceme vnitřek znovu natřít, tak s eto vezme při jednom
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Tak já si vždy zase říkám, kdybchom museli malovat, bílit, byla by to práce na den , dva. Tohle mám za 3 hodiny hotové, když dělám celý spodek. Prachu je samozřejmě nejvíce v prostoru kolem krbu. Koupelna, WC, předsíň, chodba, které jsou mimo hlavní centrální pohyb, jsou v pohodě. Tam se to fakt stírá minimálně. Centrální místnost je plná pohybu, nejen nás, ale i psa,k tomu krb, dveře na zahradu, otevřené schodiště.Tak se to prostě usazuje. Já si pustím nějaké dobré music a jedu :-) @vorelmato Pokud někde u nás pocitově profukuje, tak to je přední roh, tam je cítit přiložením ruky, že tam je chladněji. Jinak v kulatině, kde není spoj, otvor, je to v pohodě. Jinak ale ty pásky, i nyní po 10-tiletech jsou pořád OK, kde je kousek pásku vidět, je vidět, že je stále pružný a "maká".
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 tak bílit taky musíme--- zdi
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 a u nás dva psi:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Tak to my také, ale jsou to jen části dole. A nahoře je to v klidu..Jen jsem se dívala, že asi chodbu na jaře dám, přece jenom ty ručičky prťat tam jsou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik fajn, ty těsnící pásky ilbruck tam máte všichni???
Odpovědět
Profilova fotka
@corneg máme ovčí vlnu bez paměťové pásky. někteří výrobci použití paměťové pásky neuznávají, čímž chci říct to, že kdyby mně výrobce našeho srubu tvrdil, že tam být musí, tak ji tam dáme. zatím ale nebydlíme, takže nevíme, jestli nám nebudou vlát vlasy :-) výhody a nevýhody ovčí vlny a konopné izolace neřeším. z mého pohledu jde o vhodné materiály v obou případech. zbytek domu budu zateplovat minerálem (nadšený z toho nejsem), ale tam, kde je srubovina dodnes cpeme ovce. minerální vlna několikanásobně zvyšuje požární odolnost srubu (někde jsem vyčetl), ale pokud to blafne, nepomůže ani ta vlna...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 když o blafne pořádně, tak hlavně nehasit a udržovat požár v rozumných mezích až do konce, pozametat, nalít na desku dalších 10cm betonu a začít znova ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Sluníčko milé,,,, nesmrdí to a moli se v tom nedrží,,, nevím kolik vlhkosti do sebe pojme vlna kamenná aniž by změnila své vlastnosti... ale když všechno dosedlo, není co řešit :) @vorelmato u nás jsou pamětovky v pořádku,,, a u požáru fakt pochybuji, že by to takto hezky shořelo :-D to konopí by mohlo vyvolat dojem, že když dojde tráva, mohu vyškubnout kus těsnění :-D :-D
Odpovědět
@tomas80 to tam všichni nemají. Jak píšeš, někteří výrobci ji do kulatiny nedávají (např. Polák). No a někdo dává a docela si přiráží i cenu. Já si připlatil, ale 60.tis. to určitě nebylo, spíš tak polovic. Hlavně to musí být páska paropropustná, aby pouštěla vlhko ven, jinak se může tvořit plíseň, což byl argument p. Poláka, proč ji nedává, když jsem byl před stavbou na prohlídce ref. srubu v Lažanech. Mimochodem p. Polák ani nijak extra nedoporučí modřínové klády. Ale proč ne, v jednoduchosti je ... lepší cena ;-) Do oken, ta široká dvoubarevná, místo pěny, se taky pořád asi považuje za nadstandard ale mě ji výrobce oken nabídl automaticky, i když to pro ně byla novinka. Osobně jsem rád, že to mám všude. PU pěnou (bez freonu) jsem lepil pouze jednu stěnu zákl. soklu. Dnes bych se možná nebránil ani té hydrofobizované kamenné vatě, kdyby byla extra levnější jak konopí (nezkoumal jsem), leda bych měl zrovna náladu být strašně moc přírodní, což mě sem tam na chvílu chytne... a realita zase srazí na zem, není eko jako eko :-) No ale to bych tam nesměl dát ani ten Illbruck, to je takový molitanovo-gumový a ani mineral.vatu do střechy, žejo. Hořlavost je podle mě absolutní nesmysl řešit. Pravdu mají samozřejmě všichni a záleží na každým, co si z ní vezme. Udělal jsem maximum, jsem spokojen, to si řeknu a je mi fajn. A když už nevím z keré do keré, tak technickou část přestanu řešit a zařídím se instinktem, pocitem, čuchem. A to čím dál častěji x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 jedine co mam na srubu od illbrucku je 12 lahvi PU peny ve spicce nadkrokevni izolace :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik a už jsi tam, pak si člověk říká, jaké by to bylo kdybych se řídil čuchem od začátku... @kasha tráva nedojde 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak, tak, jediné, co bych u toho minerálu řešil je fakt, aby to bylo v kulatině pořádně uzavřené. kdo s tím někdy dělal, ví, jaký je to bordel. představte si svoje děti u snídaně u stolu hned vedle kulatiny, ze které kouká rockwool nebo isover. celkem hnus. modřínové klády mají údajně nižší tepelný odpor než smrk a 2 x nebo 3 x větší pnutí. vedle toho obsahuje velké smolníky, což zase komplikuje výrobu. jako spodní tři klády bych ho ale stejně bral. otázka zní, o kolik se tím prodlouží životnost srubu, protože jestli je to třeba 50 let proti smrku, tak to za něco stojí. proč by měl srub vydržet jen vnukům, když může sloužit i pravnukům...
Odpovědět
@tomas80 když bude s pořádnými přesahy v suchu a bez brouka, tak vydrží i praprapra....vnukům ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 @xavik pánové, v suchu a bez brouka vydržíte i vy praprapavnukům :-o Je to všechno o informacích, kterých máme moc, kdyby jsme je neměli - zeptáme se dědka z čeho je nejlepší postavit a vyřešené. Takhle díky IT a nenasytnosti po informacích jenom špekulujeme a selský rozum hybernuje, chtělo by to blekaut!!! a všem by se po čase rozsvítilo... Tak a teď jen do mě lidičky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato nevím zda toto budeš ode mně očekávat, ale mám pocit, že někteří potřebují blekaut každé ráno :-D,,, (případně i večer, aby měli hezké sny :-D)
Odpovědět
@vorelmato Tak moment Martine, hned se do tebe pustím. Jen co si to vugůgluju.... ]-( :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?