2008 rok příprav, 2009 začínáme stavět

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky. tak je tu někdo, kdo to plánuje jako my??? V roce 2008 chystáme vyřešit a nechat udělat projekt, stavební povolení, vyřešit podmínky CHKO (pozemek máme v CHKO) a rok 2009 bude ve znamení začátku stavby. Nebo jak už daleko jste se svými plány, co už máte zařízeno???
Profilova fotka
No je to opruz s těma povoleníma všema, ale co naděláš, každej si tím musí projít... Ale pak to fakt stojí za to, ten efekt ;-) Luci, jasně, rozpočet od stavební firmy, fakt jsem na to zvědavá, co nám dají. Pán to počítá už dva měsíce... Kristý, neboj, taky začnete! Rozjede se to tak, že pak ani nebudeš stíhat koukat, jak to půjde. Jsou to stresy, ale stojej za to. Hlavně teď budeme shánět stavební dozor, to bude taky oříšek. Fakt nechci dát 20tis měsíčně, to by mně kleplo! :-( Jinak Velox? Myslím že ok, ale já jsem furt přesvědčená o cihle... Přeci jen je to prověřený materiál... Teď jsem někde četla testy na uragány a tornáda, jak mají v Americe, zkoušeli prohodit tyč o rychlosti 600km/h cihlovou zdí a dřevostavbou a na cihlové pouze opadala omítka, dřevostavba děrovaná jak síto :-( V Americe jim to ty baráky sebere celý. Neříkám, že u nás je to to samé, ale vidíte, jak se mění klima, k nám už ty tornáda docházejí taky... :-/
Profilova fotka
Luci, my o Veloxu hoooooodne uvazujeme.... ;-)
Profilova fotka
no to jooo. ale velox není dřevostvaba ;-)
Profilova fotka
zuzi... velox je plnej betonu, tim to urcite neproleti ;-)
Profilova fotka
ja uz vybiram domky jen na strankach hoffmann.cz ... takze velox
Profilova fotka
hele a tušíš, jak to asi cenově vyjde oproti porothermu, jaké to má výhody či nevýhody??? jak rychle se z toho staví?
Profilova fotka
stavi se to rychle... myslim, ze ten vas by mohli mit za mesic hotovej :o)) teda jako smontovanej a vylitej betonem.... ani vymrzat se to nemusi nechavat (ono by to stejne nepromrzlo, jak je tam ten polystyren) no a pokud byste chteli porotherm bez zatepleni, tak to mas tloustku cca 44cm ... a tohle mas jen kolem 30cm ... takze na stejny pudorys ti v domku zbyde vic mista ;-)
Profilova fotka
a mezi pocernicema a zelenci vidime z vlaku, jak tam z toho maji domecek, tak porad premyslime, ze se k nim pojedeme podivat :-N
Profilova fotka
wooooooow, tak to zní super :-) ;-) jdu mrknout na ty stránky :-) ;-) a to už se nezatepluje???
Profilova fotka
nene, tam uz je ten polystyren uvnitr ... je to vlastne ta deska, polystyren, beton, deska.... takze uz se to nezatepluje a je tam teplo :-)
Profilova fotka
koukám koukám a já to CHCIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!! :-D :-D :-D
Profilova fotka
my to taky chceme.... uz ani o nicem jinem nepremyslime :o)))
Článek se načítá
Profilova fotka
no vypadá to fakt super.... tak ještě to vysvětlit mužovi, ale snad se mu to bude líbit taky...
Profilova fotka
uuuurcite, ho nejak presvedcis ;-)
Profilova fotka
To joo, vím, že je Velox, stejně jako Durisol plný betonu, to jo, proto jsme jednu chvíli o něm taky uvažovali, ale pak nás hodně odradily ty desky z venku a zevnitř, pač jsou plný lepidla a že prý to je dost cítit a uvolňuje se po dlouhou dobu do vzduchu.. Musí to být asi pěkný sajrajt, když to má držet po sto let... Je to rychlý, ale zdá se mi, že v dnešní době je rychlé všechno, z čeho se staví. Naši jedni sousedi z toho staví, ale my jsme z toho ustoupili. Ale proti gustu... Cihla je cihla ;-) :-)) A stejně, v našem okolí je tolik nebezpečných látek a výparů, splodin, tak už nám další z domečku asi neublížej :-) :-S
Ahoj holky, tak já bych se k vám přidala do klubu. Začínáme zjišťovat co a jak je potřeba okolo stavby, chtěli bysme začít letos stavět, alespoň hrubou mít hotovou a příští rok se stěhovat. Nejdřív jsme chtěli dřevostavbu, ale nakonec to vypadá, že jsem je asi zavrhli (na 90%, ale vše se možná ještě změní). Teď uvažujeme nad Veluxem nebo ytong či porotherm. Pozemek máme a to je asi tak všechno. Nemáme ani firmu ani projektanta, nemáte někoho známého v okolí Brna, koho byste mohli doporučit, třeba jen z doslechu, že víte kdo je dobrý. Jak jste sehnali vaše projektanty, všechno známý, nebo jste jen zkusili a měli vyhráno? Děkuju
Profilova fotka
ahojky... vitame dalsi do klubu :o))) jinak u nas se snad uz konecne hne ten pozemek.... nasel se kupec, ktery koupi tu cas, ktera neni nase... je to sice trochu nesrozumitelny, ale je to tak..... a tak se to aspon trochu hnulo... a pri te prilezitosti se to prepise na nas a meli bychom mit tech 1700m2 ... to by melo stacit, ne?? ;-) no, takze kdyz to pujde dobre, tak bychom mohli v lete zacit resit zasitovani pozemku 8-)
Profilova fotka
no tak projektant nám řekl, že velox ne... ale jen do telefonu a vůbec, co on o tom ví... on ať se drží svýho počítače a projektování :-p zatím to vypadá tak, že když se nám podaří začt letos, pak z porothermu a když až příští rok, pak velox to jistí :-D x-) Kristýnko, to aby sis na takovou plochu najala zahradnický tým na udržování :-D ;-) a bylo by to super, když by se vám to tak povedlo... to bby bylo moc fajn... Ahoj Klárko, tak plány máte asi tak jako my, jen tedy my už máme studii, vybíháme papíry, dělá se projekt, vybíráme kotel,... s tím papírováním počítej hodně času... abyste vůbec letos tu hrubou stavbu stihli... z toho máme strach i my... ale nechci tě niujak děsit hned do začátku ;-) třeba budete mít příjemné úředníky a vše půjde jak na drátku ;-) my měli projektanta na doporučení - kamarád našeho kamaráda... a vyjde nás to cca 100 000 plus studie stála 12 000. Brno neznám.... :-| Jo a Kristýnko, to bysme mohli síťovat ve stejnou dobu :-) ;-)
Profilova fotka
Luci ... co se projektantovi nezda??? ten ma kreslit a ne radit ;-) zahradnicky tym nepotrebuju, muz je do zahrady blazen, porad by sekal travu a staral se o stromy, takze on si uzije :o))) a nedivila bych se, kdybychom tam meli detske hriste pro celou vesnici :-D :-D toho zasitovani se bojim.... ale ten soused, co to bude kupovat bude taky sitovat, tak doufam, ze se domluvime a budeme to pachat nejak spolecne
Profilova fotka
viď? Však jsme to hned říkala... asi příští týden se s ním sejdem, tak uvidím, jaké bude mít argumenty.... tak to jooooooooo......... to když rád zahradu tak proč neeeeeee......... no abys tam nakonec neměla školku ;-) :-D Já mám obavy ze zasíťování elektrikou.... chtějí po nás nějkaé výpočty, kolik budeme odebírat a tak... :-p
Profilova fotka
no, to chteji vzdycky... oni potrebujou vedet jak velky jistice vam daji.... teda myslim.... no a to jim nahlasis vsechny mozny spotrebice, co budes mit doma a oni ti to vypocitaji.... tak uz asi vedi kolik to tak je... spis jde asi o to, kdybyste doma meli neco extra... kdybyste treba meli ty fotovoltanicky clanky na vyrobu elektriny ze slunce, tak musis mit potom nejaky jiny jistice...... takze zadny strachy ;-)
A co všechno už máte vyzháněný? Nevím jaký je rozdíl mezi projektem a studií, mohla bys mi to prozradit? Nám to trvá tak dlouho, že jsem dlouho nevěděli z čeho, až minulý víkend jsme se rozhodli, tak teď můžeme začít řešit ty ostatní věci, zítra máme schůzku s někým kdo by nám to možná postavil, tak uvidíme jestli nám vyřídí i papíry nebo to ne. Já vím, že je pozdě, ale myslím si, že se to přece jen stihnou dá. Máte už na pozemku přípojky? Nevíte jak je to s přípojkama?
Profilova fotka
Vítám nově příchozí a zdraví stávající ;-) Po nás taky chtěli na ČEZu všechno možné co budeme mít za spotřebiče. Základní jistič je 25A (ampér) a platí se 500kč za ampéru. Ten je na základní použití, svícení, tv apod. My, jelikož budeme topit elektřinou, máme 32A jistič a nejvíc je 45A jistič a to je fakt už něco extra, jak píše Satyy. Klarko: studie je první náčrt domečku a jeho rozložení, do kterého se ještě upravují jinak třeba příčky, dodělání místnosti, zvětšení apod. Projekt je už 100% odsouhlasená studie, kde budou vést rozvody, kde budou zásuvky a tak. Za vyřízení papírů se taky platí, buď to udělá projektant nebo stavební firma. Pokud to budete mít na klíč, tak firma to udělá fakt se vším všudy, akorát vám pak předá klíče od domu, jednoduché, bez starostí, ale se za to dost platí. A vyřízení papírů není zas taková hrůza, jak jsem se toho děsila na záčtku, jen to chce mít trpělivost a zajít na stavební úřad, tam ti řeknou vše potřebné. Přípojky: na ty taky musíš mít projekt, který musí udělat firma, která bude sítě dělat, pochybuju, že si to budete kopat sami. I na to musíte mít povolení (stavbní úřad, obec, životní prostředí, sousedi, atd.). My jsme už naštěstí koupili pozemek se sítěma, tak nám tohle odpadlo. Držim moc palce!
Profilova fotka
studie slouží pouze k ujasnění toho, co vlastně chcete... takže pak máš desky, kde máš, jak zhruba bude vypadat zvenku, zasazení do terénu, vnitřní dispozice - kde jaký pokoj, rozměry. jakoby hoooodně zjednodušený projekt.... a pak se podle toho dělá projekt - výhodu to má v tom, že máš čas měnit, diskutovat, my máme asi nakonec 10. verzi.... a pak na projektu už se úprav ynedělají, což by byl i značný zásah do velmi rozsáhlé práce... další výhoda - na některé papíry ti stačí studie, takže my máme vyjádření a souhlas CHKO, starostky, a včera huráááááááááá - máme schálené i koordinované stanovisko!!!! přípojky nemáme, řašíme, musíš si zažádat na příslušné úřady - u nás - voda obec, poplatek 15 000,-, elektrika na nějaký ten jejich úřad a musíš vědět, jaký budeš mít asi odběr proudu - to se určí z projektu (studie - ujasnění si čím vytápět - to se hodně promítá do odběru), žádá se o stavební povolení... držím ti palečky, abyste to stihli :-) ;-) a nám taky... :-)
Profilova fotka
jé, tak Zuzka byla rychlejší :-D ;-) JJ, papíry nejsou zábava,ale jde to a aspoň víš, co vše je potřeba, co se kde zařizuje, od koho máš k čemu povolení... a ušetříš ;-) :-)
Profilova fotka
Lucinko, vcera jsem sla na mail a mela jsem tam dve nove zpravy.... a jedna byla od tebe a druha od Vrati ... to se vam povedlo x-)
Profilova fotka
si zas s tebou smlouvá rande za mými zády jo??? ]-( :-D ;-)
Ahoj taky se přidávám do klubu:-) My jsme na úplném začátku...teprve sháníme pozemek, zjišťujeme jak by měl vysněný domeček vypadat apod...Doufám, že vše půjde a do konce roku budeme mít místečko pro náš nový baráček:-)
Profilova fotka
Luci, nedomlouva si rande se mnou, ale s moje segrou ;-) :-x Zdravim nove prichozi.... :-)
Profilova fotka
také zdravím :-) ;-) Kristýnko, jj, dnes jsem slyšela ;-) tak jaký byl víkend s manžílkem?

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?