Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
hamar: O 8 kč levnější jako na m2? Celkovej finanční rozdíl tam ale neni tak velkej ne? tak 1000 kč oproti bramacu?
O 8 korun na tašce, ale nevím, kolik na m2. no na celé střeše nám to dělalo celkem dost.Ale už fakt nevím kolik, už jsem to od Bramacu vyhodila. To bys musela nechat nacenit Bramac a to samé v KM Betě a vyděla bys rozdíl. Ale jinak je to úplně stejná taška, akorát Bramac je německej a KM Beta česká ;-)
Profilova fotka
kaci: jenze to nebude kouka, ale bude to zakryte bud sadrosem nebo cetrisovymi deskami:-)
godi: aha, tak to si nedovedu představit, jak to bude vypadat... =-)
Profilova fotka
bude to vypadat jako zbytek baraku - nahodi se to omitkou a je to:-) zadna prace a zadne natirani kazdych 5 let:-)
hamar a godi: holky, odkud jste si kupovali obklady? Přímo z prodejny Raka nebo Sica nebo odněkud jinud?
Profilova fotka
my ze Sika
godi: a nekoukala jsi, jestli ty obklady nemaj někde jinde levnějc?
obklady do horní koupelny máme ze Sika, ale už je to dlouho.A teď je budeme brát od té známé, která má koupelnové studio. Kaci, ty obklady mají stanovenou cenu a většinou jsou všude stejně drahý nebo levný ;-) Musím se pochlubit, včera jsme konečně napevno usadili ČOV (předevčírem nám to nesedělo s odpady), ale už je to napojené a dnes položí přívod plynu a eletriky od antoníčka po barák. Je to super, když to jede jak po drátku :-D A co u vás nového? Hlavně u tebe kati, vám už musí dělat střechu,ne :-|
hamar: ahojky, jo jo, nám tam navezli trámy a tesaři je měřej a vyřezávaj podle tvaru domu...tak za tejden by mohli bejt nahoře :-D Právě, že já jsme našla obklady od Raka na jinejch stránkách za nižší ceny, sice ne zas o tolik...na obou koupelnách bysme uštetřili celkem 2000, - ale 2000,- jsou dobrý a hoděj se někde jinde :-D
Kati, tak to je super, to bych brala. Máš jedno jestli to máš ze Sika, nebo od nějakýho jinýho prodejce. To je super, že jsi to našla levněji ;-)
hamar: to sice jo, ale je to někde v Kopřivnici, achjo, psala jsem tam maila, tak mi snad napíšou co a jak :-) Jinak koukni do alba, co řikáš tý poslední fotce koupelny? :-D
Článek se načítá
kati, v albu žádnou koupelnu nemáš :-( :-|
jo, už jsem ji našla, mně se libí ta zelená, kupodivu :-D
hamar: já jsem si to rozložila na 2 alba, protože už se mi to tam nevešlo....ale jaká zelená???
kaca: ta tmavší, ta první, je čučavější ;-) Dnes nám přišel leták a je tam přesně ona a ceny celkem v klidu. Mrkni na webovky stavebniny-jas.cz (od nich přišel ten leták) a mají 20% slevu. Ale jsou jen v Olomouci, Šumperku, Ostravě a Otrokovicích. Za ty obklady chtějí 219Kč za metr, dlažba 269Kč za metr, za listelu 96Kč a ozdobný obklad 150Kč
Profilova fotka
kaci: popravde nekoukala a hlavne nas stavebnik ma v Siku 20% slevu na obklady, takze neni co resit. A vzhledem k tomu ze v SIku maji stejne ceny jako na strankach Raka, tak nepredpokladma ze to nekde sezenes lacineji.. Tak to zkus koupit nekde jinde... ja jsem vazne nekoukala. Jen bacha aby jsi za dopravu tech obkladu nedala vic nez usetric
Profilova fotka
kaci: me se zase vic libi ta svetlejsi zelena:-)
Tak prej je ta kvalita obkladů stejná. Odebírají je přímo od Raka a pro dopravu mají stejný podmínky jako Rako, takže cca 200 kč za to, že mi to dovezou. Jinak náš stavebník má taky až 20% slevu na výrobky od Raka, takže mu písnu, ať mi to spočítá a uvidíme, jestli to vyjde levnějc, než ta nejlevnější nabídka, co jsem našla. Dolní koupelna je jasná, tam bude Salsa - fialovo-bílá, ale pořád se nemůžu rozhodnout jestli nahoru oranžovou indii s těma novejma listelama nebo tu zelenou. Je fakt, že ta oranžová je taková teplejší a i na kůži člověka se odráží dobře, ta zelená je ale zas taková elegantní, svěží, ale zase abych nebyla jak vyblitá sedma, až se do tý koupelny postavim a taky jak by to vypadalo v malinký koupelně.... :-(
Profilova fotka
kaci: tak my jsme si pro to jeli sami, takze pohode. ta Indie je vazne super, vcera nam to uz zasparoval a fakt to vypada moc dobre...zelena neni spatna ale ta onrazova je veselejsi.... Si vem ze budes po flamu, zelena a pujdes do zelene koupelny..:-) je to na vyberu a vkusu, ale asi bych dala ru oranzovou
godi: tak pošli foto :o)
Profilova fotka
vcera jsem byla na baraku ale nejak jsem nemela fotak, tak az se tam zase dostanu tak urcite vyfotim
Ahojda holky, tak jak to jde? Nějak to tu začíná utichat. Že vím čím to je :-D Že by byli všichni na stavbě? :-D Nebo spíš v práci :-p ]-( U nás si dnes eletrikář vysekával zdi na kabeláž, takže pak už to jen položí a může se omítat :-D Už aby to bylo. Hrozně se těším, až budu moct malovat, to se vyřádím. Hrozně ráda maluju. A ještě lepší by bylo, kdybych mohla barvičkama, ale jelikož se to prý musí nechat alespoň rok, dva jen vápnem, tak mám smůlu :-( Ale to neva, i tak to bude tóčo :-D A co je u vás novýho? Hodím do alba zase nové fotečky - konečně ČOV a komín a dírečka na plyn a eletriku ;-)
Profilova fotka
hamar: tak u nas se ted nic "nedeje". WC je zasparovane, behem pristiho tydne me mel chlapik dosparovat kuchyn - podlahu a asi se vrhne na obklad steny mazi linkama. V pondeli se jedeme podivat na obklad krbu a snad by pristi tyden nam to mohl krbar oblozit, tak dam fotky. No novinka - manzel si asi vybral obklady. Byli jsme vcera v Siku pro dlazbu na WC a tak jsem to tam prochazela a padla me jedna do oka - jmenuje se Nero,ale vubec nevime od koho je a je to presne manzeluv styl, tak uvidime. Jen vapnem?? Tchan hned maloval a v pohode.
godi, prý by se to mělo nechat ze dva roky jenom váppnem, protože jsou zdi nasáklý vodou z omítek, tak aby ti to na té barvě neudělalo fleky. Ale já bych to viděla tak, že to necháme půl roku a když to nic neudělá, tak v nestřežené chvilce, když bude manžel v práci a já se budu doma nudit, tak vymaluju barvičkama. Dnes jsem koukala na Jak se staví sen na primě a dali jim do obýváku krásnou fialkovou barvičku, ale jenom na jednu stěnu a vypadalo to fakt úžasně. Manžel teda nekoukal nadšeně, ale zvykl by si ;-) My dnes zalepili okna, až se budou dělat omítky, aby nebyly moc zapráskaný, uklidili po eletrikářovi a budeme čekat na penízky. Holky, já už se chci tak stráááášně stěhovat ]-(
Profilova fotka
No vidis to, to slysim poprve. A neni to treba i kazdeho stavebniho materialu jinak?? Cihli se poji maltou, kde je vic vody, Ytong se dela lepidlem a tam te vody je minimum a za dva roky co stavime tak ta voda uz je davno pryc.
Profilova fotka
hamar: koukala jsem na tvoje fotecky - mate pekny domecek, fakt to vypada moc hezky. Jen me zarazila jedna vec a to, jak mate udelanou vatu? Nevim jestli je to jen nejak zkreslene fotkama a nebo to tak opravdu je, ale zda se mi ze tam mate zbytecne moc vaty, ze vam to "leze" nad uroven tech tramu. Se vam budou pekne blbe delat steny...
čau holky, tak u nás nic novýho a asi ještě min. tejden nic novýho nebude. Zatím se hoblujou, řežou a natíraj trámy...okna jsou objednaný už tejden, takže snad max. tak 5 tejdnů a budou i okna :-) K tomu vápnu. taky jsem slyšela, že by se to mělo nechat jen bílý a tak po roce to vymalovat...U Ytongu to je něco jinýho, tam je lepidlo. Taky je něco jinýho (u Porothermu) když se strop dělá na baráku, nebo jestli ho přivezou už hotovej z betonárky v několika kusech a už se tam jen položí a na několika místech přilepí maltou. My máme ten z betonárky už hotovej a barák máme úplně suchej. Soused si ho dělal normálně a sám někdy v listopadu? A ještě teď má mokrý zdi...takže to taky záleží. Manžel chce taky rovnou vymalovat barevně, ale já se bojim, že to popraská, až si to bude sedat...no, nevim, zeptáme se odborníků... Budete mít zateplení nebo jen termomaltu? Hamar: ani nevíš, jak já bych se už chtěla stěhovat, bydlíme na chalupě a teď od Velikonoc tam začne na každej víkend jezdit babička, máma, občas teta, takže soukromí veškerý žádný a v červnu se tam babička nastěhuje na celý léto a bude tam až do září....to už by mě fakt klepla pepka, doufám, že to do toho června, bude hotový, jak slibovali. Co je to ČOV? My musíme sehnat žumpu - 8 kubíková stojí prej 20 tis. Se mi do toho ty prašule nechtěj dávat.... :-( vy máte kanalizaci? Koukám, jak vám to jde rychle, to budeš asi určitě bydlet dřív než já ;-)
Profilova fotka
kaci: tak barak by se mel nechat min. 1 zimu premrznout - on i sedne a pak je to OK. My to budeme mit vlastne 2 zimy a na 3 zimu se budeme stehovat takze v pohode,. COV = cisticka odpadnich vod:-) My to mit nemusime, protoze kousek od nas ma Paramo cisticku a "odebira" odpad i z te nasi oblasti, takze pohoda.
Hoja holky, pořád řeším banku a už mě to začíná štvát. Už přes měsíc máme mít smazanou původní banku z katastru a teď tam máme prozmnu zapsaný radši obě. To je fakt na ránu, jenže banka, u které teď máme úvěr, tak nechce pustit penízky, takže stojíme. Dnes to mělo být smazané, ale jaksi to ještě neudělali, takže až koncem týdne. A to jsme měli zaplatit do konce týdne komín a vatu. To zase bude řev ]-( godi: té vaty tam je akorát, ta fotka to zkresluje, a stropy tam budou dávat ti, co dělali vatu, takže jak si to udělali, tak to mají :-D kacabacka: my budeme ještě zateplovat 10 polystyrenem. Jinak dnes se mi konečně dostalo do ruk nacenění topení. Jedna verze jenom radiátory a druhá s podlahovkou v přízemí a nahoře jenom v kuchyni. A s podlahovkou to vychází asi o 30tis. ví, tak musíme všechno propočítat a uvidíme na čem se s manželem domluvíme :-|

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?