Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
Profilova fotka
kaci: s tebou to je tezky:-) Ted to neber nejak ve zlem, ale chces to mit sladene,ale stejne porad nevis jaky nabytek budes mit v obyvaku - pak se to tezko dela a je to o tom, co jsem rikala, ze to clovek nikdy dokonale nesladi. Vzdyt to nemusi byt vsechno uplne barevne stejne.... Byt na tvem miste, tak si najdu konecnou verzi barevneho ladeni v obyvaku, a dal uz proste nehledala a podle toho vybrala barvu kuchyne
Profilova fotka
ja jsem vcera dostala kalkulaci na kuchyn, tak celkova cena vcetne montaze, spotrebicu, drezu, baterie, desky, proste komplet (bez kovani) cini 137 tis. Kč, to je sileny:-)
godi: no jo no, já vim, jsem nerozhodná |-| 137 se ti zdá šílený???? :-. Já budu mít komplet kuchyň okolo 80 tis. + spotřebiče a dřez s baterií dalších 80 tis... a to tu kuchyň budu mít ještě bez dph.... :-x To sis teda nechávala dělat od truhláře?
godi, já mám kuchyň za 110tis. (vč.DPH), ale je fakt, že už v tom je komplet drátěný systém, co jsem si navymýšlela a spotřebiče dalších 90tis. Podle mě to není moc. Kati, já prostě vybrala podlahy, takový, který se nám líbily, a podle mě není problém sladit podlahy s nábytkem, ale spíš barvy pokojů. Podle mě řešíš zbytečně moc to, co bys řešit vůbec nemusela. Ale to je můj názor. Já teda nad tímto vůbec nepřemýšlela. Nábytek ladím spíš k barvě stěn než k barvě podlahy ;-) Jo a ta pohovka je teda ta druhá, ta Ektorp.
hamar: jojo, já prostě řešim všechno, už jsem taková :-( no, já si stejně myslim, že už se nám výběr zůžil... rozhodujem se mezi dvouma plovoučkama dolů a dvouma nahoru, ještě chci počkat na mamku, ta přijede v pátek, tak se to rozlouskne a snad budu mít schůzku s tim truhlářem, tak mi doufám taky poradí, jak co ladit... Abych řekla pravdu, tak se taky víc přiklánim ke kuchyni třešeň, ale taky záleží na tom, jakej odstín truhlář bude mít, nechci jí moc červenou....A už na to prdim :-D Pak už jen dveře a HOTOVO!!! Už bych měla taky pomalu nakupovat ručníky a doplňky co? Ale ty prachy....ach jo.... Jééééé a úplně jsem zapomněla na postel...nevim, jestli jít do nějaký lepší nebo koupit obyč v Ikee
Profilova fotka
kaci: nemam to od truhlare, jen jsem oslovila jinou firmu, ktera delala kuchyn memu kolegovi a byl s ni moc spokojeny. No tak jak to tak ctu, tak to jsem na tom jeste docela dobre - 140 tis vcetne spotrebicu, drezu a baterie jak vidno neni zas tak silena cena:-) rucniky mam vyreseny uz asi tak 8 let - kazdorocni darky od me maminky pod stromecek, povleceni taky, neco mam i Ikei do oranzova:-)
godi: no jo, já mam taky ručníky a utěrky od babičky, ale to se vůbec nedá použít :-p :-D A prozradíš, jakou firmu jsi oslovila? Na kolik tě ta kuchyň teda vyjde bez spotřebičů?
Profilova fotka
kaci: a muzu se zeptat, proc se nedaji rucniky od babicky pouzit?? Ja jsem za to prave rada, jsou to kvalitni rucniky, ktery by ted stali majlant. bez spotrebicu 83 tis Kč. Je to firma LJ a pusobi tady v Pardubickem kraji
godi: aha, tak to mam smůlu, když působí jen v Pardubicích.... Tak jestli jsou kvalitní, tak neřikám, ale moje babička naopak nakupuje všechno levně, nejlépe v obchodech "vše za 39,-" takže.... Ale dostala jsem od ní k dvacetinám??? Kašmírový ručníky, s mečíkama, barva champagne a místama lesklý, jsou krásný, ale nesajou, absolutně vůbec, tak jsem se rozhodla, že je budu používat jak ubrus :-D :-D :-D ono to totiž ani neni poznat...Moje máma je za mlada dostala taky a taky řikala, že jsou na prd, že je má ve skříni...
Profilova fotka
kaci: no bohuzel, je to mistni firma, bohuzel. no tak to potom chapu, kdyz to nesaje, tak se vazne neda pouzit. Ja myslela jako ze je nemuzes pouzit protoze ti treba barevne neladi nebo tak:_) Takze fakt myslite, ze to neni prehnana cena, kdyz je to komplet za vsechno?
Profilova fotka
holky, chtela jsem se zeptat, kdyz uz tu probíráme ty kuchyne - jaky budete mit drez? Nerez nebo granit? Ja sjem tady cetla i o tom diskuzi a dost holek se klonilo ke granitoveme drezu, tak jsem se chtela zeptat vas.
teda vy jste tu zase popojely :-D godi, my budeme mít granitový. Doma máme nerez a musí se to pořád čistit a ten granitovýby už měl něco vydržet. Navíc ho všichni vychvalují, akorát je velkým mínusem cena :-( Ale když si chceš pořídit nějakej echt dřez z nerezu nebo nějakej normální z granitu, tak už v tom zase takový cenový rozdíl není. Kati, fotila jsem tu zeď znovu, zkusím to sem hodit, ale prostě to na těch fotkách nevyniká. Musela bych to vidět na vlastní oči. Teď jsem byla na stavbě s kámoškou a ta valila oči. Jinak se dám asi na obkládání kachliček :-D Kámoška potřebuje doobložit balkon a její přítel se vymlouvá, že nemá jak tu dlažbu uřezat, tak jsem přišla já a vzali jsme to do svých ruk. Rozbily se mi jenom dva pásky z nějakých 25 :-D
Článek se načítá
tak je to velký a musím to nejdřív zmenšit. A jelikož teď ještě musím letět pryč, tak to udělám večer ;-) A ještě hodím fotky koupelny :-)
Profilova fotka
hamar: no prave, ja mam naceneny drez z nerezu za 5150,- a z granitu stoji o 3000 tis vic, coz dle meho v tak velke sume za kuchyn uz zase nehraje roli. Jen prave hledam +/- obou dvou.
ahojkýýýý :-D , holky, tak si představte, že mam asi konečně vybranou kuchyň :-D :-D :-D A nebude to ani wenge ani třešeň!!!!!!!!! Včera jsme byli v těch kuchyních Oresi, chtěli jsme si nechat jen tak udělat návrh a hlavně zkusit tu cenu. Víte na kolik nám tu kuchyň včetně košů napočítali? Na 85 tis. ale do srpna maj nějakou akci, takže se slevou za 75 tis. a to teda nejsem blázen. Protože truhlář mi to udělá za stejnou cenu, budu to mít kvalitnější a na míru, takže si tam můžu navymejšlet...oni se drží rozměrů skříněk, který už maj, takže to je na prd... Koukali jsme tam na ty jejich vystavený kuchyně a fakt teda celkem síla. Pracovní deska - fólie se odchlipovala, na skříňkách pod fólií bublinky, nedomyšleně sestavený, skříňky o sebe třeba drhli, sklo v rámečku se volně pohybovlo, atd. Takže jsem tam jen zkoukla tu kuchyň, která se mi líbí a teď se jen modlim, aby byl truhlář schopnej sehnat stejnou fólii - je to ořech x-) , takovej žíhanej, fotku dám do alba, ale na tý fotce neni tak pěkná, je tmavší...ve skutečnosti je mnohem hezčí, i jsem si jí tam fotila, ale nevim, jak ty fotky budou vypadat, bylo to mobilem... Jinak k tomu dřezu, chci taky granit. Když jsem počítala s černou prac. deskou, tak jsem chtěla černej, ale jestli mi vyjde tahle ořechová kuchyň, tak k ní je pěkná tmavě hnědá pracovní deska a to teda nevim, jestli seženu dřež v týhle barvě, ale nerez nechci za žádnou cenu, jsou na tom vidět kapky a to teda nehodlám neustále leštit...
Profilova fotka
kaci: gratuluju a ta kuchyn je vazne moc pekna, vybrala jsi dobre. Ja jsem ti to rikala, ze Oresi neni zrovna ta nejlepsi volba:-) Jen jeden postreh ke tmavymu granitu - co jsem cetla diskuzi tady na modry strese, tak hodne holek co maji tmavy granit se shoduje na tom, ze na tmavym granitu je hodne videt vodni kamen, ze lepsi je svetlejsi granit nez tmavy. No ja mam asi rozhodnuto, pujdu do granitu.
godi: no ono asi taky záleží na tom, jakou barvu máš pracovní desku, do tmavý si přece nedáš světlej dřez a naopak.... Ta kuchyň se ti fakt líbí jo? :-D
Profilova fotka
kaci: no tak bilej treba ne,ale takovej sedivej, to uz bych si dovedla predstavit. Tak nebudu ti rikat, ze se mi libi, kdyz to nebude pravda - jo je vazne pekna. Ja sice hladky dvirka uplne nepreferuju, libi se mi s prolisem,ale tohle vypada velice dobre. Tak doufam, ze uz tohle je konecna volba:-)
godi: no to já taky doufám, protože jestli mi truhlář řekne, že tuhle fólii nemá a nesežene jí, tak budu zase v pr...a vim, že se mi už žádná kuchyň nebude líbit tak, jako tahle x-)
Profilova fotka
kaci: a truhlar si dela dvirka sam nebo si je nechava delat? Vetsinou i kuchynska studia si nechavaji dvirka nekde delat.
godi: no to právě nevim, to se ho musim zeptat...ale mam pocit, že tam má na to fóliování těch dvířek stroj, ale nejsem si jistá, dneska se má ozvat a domluvit schůzku, takže jsem zvědavá, jeslti se ozve nebo se na mě zase vys.... ]-( Jestli je to Oresi polský, tak maj všechno z polska, tak tady to třeba nebude dostupný....
Profilova fotka
kaci: uvidis co ti rekne. Ja prave jak mam tu druhou firmu, tak mi pani napsala firmy od kterych oni berou dvirka, takze si muzu v klidu vybrat, co chci, coz je fajn. Ne kazde kuchynske studio tohle prizna a vydava vsechno za svoje.
kati, já třeba budu mít ve světle pískové desce černej granit. Mě se tyto kontrasty hrozně líbí. Když už, tak ať to vynikne. Nejdřív jsem to taky chtěla ve stejné barvě, ale to bysme netrefili, takže když už, tak pořádný kontrast, aby to vyniklo ;-) Holky, náš truhlář bere dvířka od firmy Grena, ta jich má strašně moc no a samozřejmě já se trefila do těch, který jsou jenom na výsuvy, takže jsem na poslední chvilku taky přehodnocovala dvířka. Kati, tu fotku té vínové ti sem ani druhou dávat nemusím, protože je to na těch fotkách pořád stejný, takže to nemá cenu. Ale je to jak se vším, na fotkách to vypadá jinak než ve skutečnosti :-( Ale dám vám sem fotky koupelky :-)
kati, ta kuchyň je fakt krásná ;-) Modli se, aby ti to klaplo :-D
Hamar: jo, já když neseženu hnědej, tak dám buď taky černej nebo naopak světle béžovej. A co ty řikáš na tu kuchyň? Já jsem pro ní rozhodnotá, ale jen chci slyšet názor ;-) Ok, ve skutečnosti je ta červená teda tmavší? jako bordó? Ta koupelna to je do béžova nebo růžova? Nám do konce tohodle tejdne dodělaj elektriku, protože tam zapomněli zvenku přitáhnout kabely ke skříni :-S takže to budou muset zase vysekat a při tý příležitosti jsem změnila ještě názor na jeden vypínač, tak ho budou přesouvat jinam a ještě dodělaj nahoře omítky u stropu a od příštího tejdne prej štuky, podlahy a schody, tak jsem teda zvědavá....+ venkovní fasádu, takže doufám, že stavbyved. zas neplácá do větru =-)
Profilova fotka
hamar: na tech fotkach to neni moc videt - ta koupelna je svetle hneda nebo bezova???
hnědooranžová, prostě úplně něco jinýho než bude dole :-D kati, s tou stěnou - bordó - to je vončo. Ta kuchyň je fakt krásná ;-)
Profilova fotka
hamar: je videt, ze fotky vazne zkresluji:-)
ahoj holky...pravidelně sem nakukuju a pozoruju vaše stavební pokroky...u nás se přesunul termín dokončení z června na srpen..no klasika...koupili jsme řadovku, staví firma...je to děs běs...ale proč sem se odhodlala napsat..potřebuju od vás poradit...včera jsem zjistila, že jsem byla mystifikována ohledně odstínu podlahy..no moje blbost..máme plovoučku a je to červený buk..teda na můj vkus dooost červenej..byla sem z toho děsně nasraná(pardon)..mám pocit,že to absolutně nepůjde k našemu tmavě hnědýmu nábytku,lince(v albu, horní skříňky jsou takový jako béžový )...ech ech..nemáte některá taky takovou barvu podlahy? nebo neviděly jste někde podobnou kombinaci? ještě jednou se omlouvám, že sem lezu, ale fakt nevím na koho se obrátit :-N
iza: ahoj, to se tady ten termín stejně posunul nám všem ;-) A jak jsi tu plovoučku vybírala? Neviděla jsi jí před tim naživo? Aspoň vzorek? Já červený buk mít nebudu, takže bohužel neporadim...Tak vlož fotku tý podlahy, když narazim na nějakou kombinaci s touhle podlahou, tak ti to pošlu...

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?