Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
hamar: jojo, taky se hádáme :-N . Myslim, že budeš bydlet dřív, ale uklidňuje mě aspoň ta představa, že do Vánoc tam určitě budem na 100%, tak to jediný mě asi drží nad vodou a pořád se těšim :-D
no, to já taky. To by se už muselo spát něco móóóoóóóóóc závažnýho a náhlýho, aby jsme (i vy) na Vánoce nebydleli ;-)
teda tady se nic neděje. Godi si někde užívá odpočinku a nabírá síly, kača určitě pracuje jak šílenec a tady je mrtvo :-(
hamar: no já nepracuju, jen mam v práci omezenej net ]-( takže tu nemůžu pořád vysedávat. Manžel včera šlápnul stavbyvedoucímu na krk a seřval ho, doufám, že si z toho něco vezme a začne se už konečně něco dít. Protože u nás po kousíčkách denně dělaj omítky a to je celý. Prej se mu maj v sobotu vrátit lidi z dovolených, tak fakt doufám, že se to od pondělí rozjede. Kuchyň zatim nic, truhlář neměl čas, takže tam jedem dneska v sedum večer, dám do alba kuchyně fotku tý podlahy, co bysme chtěli dolů, ale nevim, jestli se to bude k tý švestce hodit....jukni na to ;-)
kaci: myslím, že to k sobě půjde, akorát nebudeš to mít celý moc tmavý? Já nevím, ale když máš tmavou kuchyň, tak mít i tmavou podlahu :-| Já bych šla spíš do světlé podlahy, aby ta kuchyň vynikla, protože takhle, si myslím, zanikne. Ale nevím jak to vypadá v reálu... ;-)
hamar: no jo, světlá podlaha k tomu jde samozřejmě líp, ale babička má lino - světlej dub-parketovej vzor a je na tom vidět každá kapka...a to to má v pokoji...neumim si představit, že bych to měla mít dole, kde se bude chodit i z terasy a bude to dost užívaná místnost....
Tak jsme včera byli u truhláře a konečně dohodnuto, dneska mi ještě pošle smlouvu a v pondělí objednává, takže už nejde nic změnit, za což jsem ráda, že už to nemusim řešit... :-D Nakonec teda bude kuchyň švestka, bez prolisů, s dlouhejma úzkejma úchytkama s černou pracovní deskou, černym granitovym dřezem a světle béžovym obkladem. V horních skříňkách budou mléčný skla. Ptala jsem se ho i na kombinaci tý švesty s podlahou a řikal, že se k tomu ten sukatej dub hodí, že to bude vypadat pěkně, tak uděláme tu plovoučku i v kuchyni. ;-) Jinak včera manžel mluvil se stavbyvedoucím, kterej se byl u nás na baráku podívat a ten řikal, že reálnej termín je půlka září. V sobotu se mu vracej lidi z dovolenejch, tak se to od pondělka rozjede, včera už začali dělat štuky.
kati, ono to mylím máš jedno, protože na té tmavé jde taky všechno vidět. Podle mě si nevybereš ;-) Hele a to už myslí stavbyvedoucí ten reálnej termín vážně? Nebo to ještě třikrát změní... :-( A tak co budeš řešit teď, když máš kuchyň i podlahu vyřešenou. A jak to je vůbec s tou koupelnou, už máte rozhodnutý nebo ještě pořád přemýšlíte...
hamar: no, jelikož mu manžel šlápnul na krk a už na něj byl dost vostrej, navíc v tý firmě, která nám tu stavbu zprostředkovává, pracuje :-D jako koordinátor stavby, tak si myslim, že je to reálnej termín. Věřim tomu, jelikož to tak na měsíc práce ještě je a věřim tomu, že měl lidi na dovolenejch.... Obklady jsou už objednaný asi 3 tejdny, i sanita, akorát mam obavy, protože jsem se dočetla na nějaký diskuzi, že vana Fortuna od Laguny má prej tenčí akrylátovou vrstvu než např. riho nebo ravak a je tudíž víc náchylná na poškrábání a prej to po čase žloutne....Jedna holka jí má a zase řikala, že jí do tý vany spadnul z okna květináč a prej ani škrábanec, tak já nevim.... stála 7000,- líbila se nám, protože vypadá jako Rosa, akorát neni tak drahá, možná je to taky tou značkou a taky to neni tak obrovskej bazén... Teď se musíme do pondělka rozhodnout, jestli chcem obložky :-N Původně máme v kalkulaci kovový futra, jedny stojej asi 700,- no a stavbyvedoucí by nám tam mohl dát nějaký obložky, do kterejch půjdou i normální dveře, že k tomu nemusíš kupovat bůhvíjak drahý dveře...ale já nevim.... na 7 dveřích, za předpokladu, že by jedny obložky stály 2000,- to je celkem připlatit něco přes 9000,-
kati, s obložkama se musíte poradit vy. My třeba s manželem měli hned jasno, že chceme dřevěný. Dávat kovový futra do novýho baráku :-N Já bych si je tam prostě nedala. Teď je otázkou, z jakýho dřeva budou, na kolik vyjdou a jestli by teba kovový šly časem vyměnit za dřevěný a jestli když už je tam jednou budeš mít, jestli se vám je pak bude chtít měnit, když by na to byly finance... je toho strašně moc. My se snažíme všechno dělat tak, aby se to nemuselo časem předělávat. Ale to musíte vědět vy ;-)
hamar: jojo, to máš pravdu, taky bych je tam radši dala, problém prostě je v penězích.... jsou tam vícepráce, méněpráce a já nevim, kolik nám nakonec zbyde...sice jsme ušetřili na oknech, ale to jsme vrazili do obkladů a střešního okna a dalších věcí. Sice jsme ještě dostali nějakou slevu, ale prostě vůbec nevim, jak nám to na konci vyjde.... Taky to chci teď udělat tak, abych na to nemusela X let sáhnout, už pak nebudu chtít nic předělávat....Kouknem s manžou ještě večer na tu nabídku a uvidíme...ale asi si myslim, že do toho půjdem :-N Že bysme dveře třeba dokoupili až podle toho, kolik nám zbyde nebo pozdějc, takže když vim, že nahoře budou světlý dveře a dole tmavý, tak to bude chtít nějaký neutrální barvy, aby to pak k těm dveřím aspoň trochu šlo...Dřevěný určitě dávat nebudem, budou ty laminátový, i když nevim, jak ty dveře, to už jsem řikala, že v Bauhausu měli dřevěný asi za 1700, což je dobrá cena, ale bojim se toho, že když to přetřu bezbarvym lakem, tak to časem zežloutne jako palubky, co máme na chalupě v podkroví
Profilova fotka
ahojky holky, tak jsem zpet. Jdu si precist co se u vas delo a pokud mi to vyjde, tak dam i fotky koupelen
Článek se načítá
Profilova fotka
Tak koukam, ze je vse pro starem - nikde se nestiha to, co by se melo. Ja jsem si taky myslela ze se vratim z dovolene a budou hotove obe koupelny kompletne. A situace je takova, ze neni poradne ani jedna, rekla bych ze obe jsou hotovy tak z 90-95%, a to na to mel tyden. Sileny, jak mu clovek neslape kazdy den na paty, tak proste nemaka. Tchan nam mel oblozit stresni okno palubkama, no sice to udelal, ale rekla bych te kvalita tak 3-, kdybych to mela znamkovat, ale clovek musi byt vdecny, za to co je. Jinak dovca docela dobra,ale musim vam rict, ze dkyz jsme tam prijeli, tak jsme se oba chteli otocit a ze pojedeme domu. To ze je pokoj mensi, to mi nevadi, kdyz ej hezyk tak je clovek stejne porad venku,ale pavuciny v rohach, spinavy zdi, kazdy kousek nabytku jiny, proste sila. Tak jsme tam tak sedeli a premysleli jestli zustat nebo ne. Takze to zkusil jit Martin reklamovat, no tak se zacali vymlouvat a ze nam teda cast penez vrati,ale rikali jsme co... nemame sebou dost penez abychom zapklatili dalsi ubytovani a kdyz se vratime domu tak akorat budeme nastvany a tyden budeme na baraku, coz jsme nechteli. Nakonec nam nabidli jiny pokoj, ten vypadal o 100% lepe, takze jsme zustali, ale ten zacatek docela zajimavy. Kaci, me se libi Olse, asi proto, ze ji budu sama mit, ta svestka je taky fajn,ale zda se mi to s tou podlahou Parador potom moc tmavy. Kaci: a co ty dvere od Masonite Cz?? O tech uz neuvazujes??
Profilova fotka
holky, potrebuju poradit - uz zase resim spotrebice. Do ceho vy byste sli - Baumatic nebo Whirpool???
godi: no, tak to jste si užili, ale aspoň, že se to pak vyřešilo. Taky znám takovýhle zklamání.... Olse neni špatná, ale ta švestka se mi líbila víc....mě se líbí víc tmavej nábytek i tmavší podlahy, truhlář řikal, že to k sobě půjde, že to bude vypadat pěkně, tak snad jo =-) Nakonec teda budeme mít obložky, ale nevim, jestli od Masonite, nebo přes stavbyvedoucího, jeho sestra totiž taky prodává dveře, tak jestli budem mít lepší cenu.... A co by to mělo bejt za spotřebiče? Já bych si od Whirpoolu koupila myčku, max. lednici, spíš bych volila Baumatic, taky ho budu mít, teda kromě lednice a trouby - to bude Electrolux
Profilova fotka
kaci: ja jsem prave nasla vsechny spotrebice od jedne firmy a to od Whirpool nebo potom dgestor, deska, trouba od Baumaticu a mycka od Whirpool. A ted prave vaham - sice jsem napsala do toho kuchynskeho studia ze vsechno od Whirpoolu,ale vazne nevim. Vzdycky sjem mela Baumatic a Whirpool za ty lepsi znacky a tak prave nevim jak se rozhodnout.
godi: hele, to nevim, na whirpool jsem nikdy nekoukala, nějak mě asi nezaujal design... Já osobně bych šla do Baumaticu, možná tu myčku whirpool, ale to mluvim za sebe, nikdy jsem nezkoumala jaký tam jsou cenový a funkční rozdíly....
Profilova fotka
kaci: no moc jsi mi nepomohla:-) nakonec to bude asi kombonace techto dvou znacek, jak to tak vidim:-)
no jo no...nemůžu radit, když tomu moc nerozumim :-N Já jsem byla ráda, že jsem si vůbec byla schopná vybrat pro sebe...Truhlář se mě ještě ptal, jestli si nechci rozmyslet troubu od Electroluxu, protože nemá výsuvy a musely by se do toho přikupovat a to pak vyjde na 16000,-, jestli nechci Baumaticovou, která už je má, stojí asi 13000,- ale mě se prostě nelíbí designově.
ahoj holky, godi my máme všechno od baumatiku...za kolik a jak velkou chceš myčku? my jí máme přes city shop...rychlé jednání,rychlé doručení....můžeš platit předem nebo až na místě :-)
jo a máme tuhle : http://www.cityshop.cz/d_9588/mycka-n... troubu máme tuhle : http://www.cityshop.cz/d_8736/trouba-... digestoř : http://www.cityshop.cz/d_8291/baumati... deska : http://www.electro.cz/baumatic/samost... ta je teda od jinud,ale zrovna jí měli v akci když jsme jí kupovali a stála kolem 9700,- a pak ještě mikrovlnku : http://www.cityshop.cz/d_9654/baumati... a k tý ještě musíme dokoupit rámeček na vestavbu za cca 2000,-
herdek odjinud...teda myslím že se to píše dohromady :-N
Profilova fotka
iza: me zajistuje spotrebice kuchynske studio, takze tohle ja neresim. Spis resim vyber znacky. Me se libi, ze ma Baumatic mycku na 16 sad, to je super, ale zase ty jiny parametry ma whirpool lepsi. Jeste na to zitra mrknu, a asi to nakombinuju od techto dvou firem
godi a já tě trochu rozhodím, já mám zase všechno kromě digestoře a mikrovlnky od Whirpoolu :-D Já zase mám zkušenst s Whirpoolem a ne s Baumaticem, takže jsem volila co znám ;-) Ale myslím, že je to na tobě ;-) Holt si budeš muset vybrat ;-) holky, musím se pochlubit, o víkendu jsem to nevydržela a s kámoškou jsme kompletně poskládali obývák, takže už si máme kde dát v klidu kafčo ;-) A od pátku svítíme :-D Z toho jsem byla nadšená, že jsem všem volala, že už máme světla :-N Si hodně lidí myslelo, že jsem se zbláznila :-D A další novinka, horní koupelnu už máme i zaspárovanou, takže akorát baterie a záchod a je hotovo ;-) kati, jakou budeš mít nakonec desku? Budeš mít indukční nebo sklokeramickou...
Profilova fotka
hamar: a jaka je tvoje zkusenost s Whirlpool? Protoze ja jsem se rozhodla pro vsechno od nich, takze jsi spokojena?? Ja ti tak zavidim, ze uz to mate hotovy. Nam se to zase posune, protoze nasemu obkladacovi se rozbilo auto, takze nema cim jezdit na stavbu....
já mám zkušenost dobrou, kámoška od nich má taky všechno a je s tím nadmíru skopojená a tchánovci od nich mají sporák, myčku a je to paráda. Mají to už několik let a ještě s tím neměli problém, navíc Whirpool je už dlouholetá firma, takže si myslím, že už to mají trochu zajeté a neměl by být problém ;-) Ale na druhou stranu každý výrobek je individuální, takže to nikdy neodhadneš ;-)
Profilova fotka
Po delsi dobe nakukuju, tak co, kdo z vas uz bydli? 8-) Koukam, same fajn starosti jako jakou kuchyn, jaky spotrebic. Uz chci takyyy :-D
godi, ještě k tomu obkladačovi - to máte taky dobrý, u nás pokud se švagrem nejde manžel, tak tam nejde. A výmluvy stylem - řešení bytové situace, protože dostali výpověď z bytu, poslední dobou musí jeho přítelkyně neustále k nějakýmu doktorovi, takže ji musí vozit a hlídat neteř atd. Ono si asi nevybereš ]-(
Ahoj holky máme také whirlpool, a jsme nadmíru spokojeni ;-) ..takže doporucuji ;-) jen bych si ted uz nekupovala tolik programu v troube, nevyuziji to... :-|
Profilova fotka
hamar: tak to jsem rada, ze slysim dobre reference:-) Zitra jdeme objednavat a jsem rada ze sjem sladila vsechny spotrebice od jedne firmy

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?