Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
Profilova fotka
kaci: je to ciry s nejakym vzorem, myslim ze je to ten zaklad, zkusim to vyfotit, az se dostanu na stavbu. poslu to az prijdu domu, mam to ulozeny doma na PC
Profilova fotka
jupi.... holky, musim se pochlubit:-) Zitra budou dokonceny obkladacke prace (teda to, co jsme zatim chteli oblozit) - takze bude dodelana susarna, kuchyn a obe koupelny. Ja jsem tak stastna, ze se pristi tyden bude moct pokracovat. V tydnu si vezmu dovolenou, vsechno to tam poklidim a o vikendu se na to vrhneme a zase postoupime trochu dal....
Tak já se taky musim pochlubit, my máme skoro hotový schodiště :-) Ještě nám chybí 6 stupňů ze 16ti, dneska to tam pán přijede dodělat + ještě to jedno střešní okno...Jinak pokračujou štuky...
Profilova fotka
kaci: a jaky mate schodiste - oblozeny beton dreven nebo jak?? No tak to gratuluju:-) dostala jsi tu tabulku na ty matrace - pomuze ti to alespon trochu?
godi: schodiště jsou takový velký obdélníkový, jakoby ytongový kvádry...nevim, co to je a obložený to bude dřevem...včera jsem zapomněla vzít foťák, ale dneska to nafotim ;-) koukala jsem, že mam v albu pěkně starý fotky =-) Jojo, tu tabulku jsem dostala. díky moc, dneska si to vytisknu a pohrabu se v tom, ale co jsem tak koukala na ty ceny.... :-N u těch kvalitnějších je to docela dost...jaká že je to firma?
Profilova fotka
kaci: firma Tropico, ale tak zase neni to vec, kterou za rok vyhodis. Prece jen matrace je na dost let, proc do toho neinvestovat.... jo mas pravdu, ten latex je vazne darda
godi: no nevim, kolega má latexový matrace a řikal, že už je má za 4 roky proloželý, že bude koupovat nový... Jinak jsme ještě včera byli v Kika, juknout na ložnice, měli tam 2 krásný, jednu do tmava a jednu do světla, takový pruhatý, večer dám fotky ;-)
Profilova fotka
kaci: tak si treba nekoupil vhodnou, spatne zvolena tuhost nebo nosnost.
Profilova fotka
kaci: koukala jsem na tu tvoji loznici. Ja jsem pro svetlou variantu,ale na me moc nedej, ja na tmavy nabytek moc nejsem:-)
Profilova fotka
kaci: koukala jsem na ty vase schody - vypada to moc pekne. Muj manzel ma dotaz - pry jestli se muze zeptat, na kolik vas ty schody vysly???
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem dneska byli makat na stavbe. Koupelny jsou na 99,9% hotové - zítro to jenom pán všechno zasilikonuje a bude to hotove a v utery nám nastoupí chlap na dodělání rozvodu od krbu. Jinak jsme uklidili alespon z toho hrubeho bordel po obkladacovi a manzel se chysta k malovaní ložnice - alespon část, aby se mohlo polozit lino to vestavne skrine (tam Novilon nepujde, prijde nam to zbytecne, takze tam dane jen klasicke lino). No pomalu jsem se vzdala snu, že na vánoce budeme v domecku. Protoze i kdyby se to stihlo stavebne, tak se nestihne dle meho zaridit domecek, takze samozrejme ze v koutku duse doufam, ale myslim ze to bude tak +/- unor.
Profilova fotka
Godi, a co vam jeste zbyva? Podlahy, kuchyn, natery.. to se, myslis, nestihne? My zatim zivime predstavu, ze bychom to treba do pristich Vanoc stihli, i kdyz zatim nemame ani pozemek :-N :-N Nekoukali jste misto matraci i na futony? Me to uplne nadchlo, urcite do nich pujdu alespon do detskych pokojicku (casem). Je to ciste prirodni matros, rucni prace, tvrde (coz mi potrebujeme, je mezi nami s manzelem rozdil 60 kg vahy), minimalni slehavost, da se koupit i varianta s latexem a kokosem, a pritom cena srovnatelna nebo spis mensi nez u klasickych matraci. A jde je taky mit primo na zemi, to se mi libi asi tak nejvic :-D
Článek se načítá
Profilova fotka
ene: vyhrabat teresu, vylejt ji betonem, zateplit, dodelat krb, podlahy, oblozit schodiste, vymalovat a milion drobnych veci. A kdyz je clovek na tom baraku jen o vikendu, tak to moc neutika. Mezi mnou a manzelem je rozdil 40 kg, je to jen o tom ze kazdy budeme mit svoji matraci, a vyresi se to uplne genialne. Ja jsem nikdy nechtela jednu velkou,ale aby mel kazdy svoji koupenou na "miru" tomu dotycnemu.
ahojda holky, chvilku mi trvalo než jsem se tu prokousala novinkama od vás. godi: myslíš, že to nestihnete? Je fakt, že ty jsi chtěla jít do úplně zařízeného, ale třeba by se to dalo stihnout. Záleží, klik vás tam o těch víkendech chodí :-| kaca: koukala jsem na ty ložnice a taky se mi víc líbí ta světlá. Ani ne tou barvou, já jsem ulítlá na tmavou, ale spíš tím provedením. Dokonalé by to bylo, kdyby tu světlou dělali v tmavé :-D No, já se budu taky chlubit :-D Už mám na stavbě klavír a včera jsem si tam od tchánovců převezla veškeré vybavení do kuchyně :-D Akorát jsem zjistila, že toho je asi dvakrát víc, než se nám do té kuchyně vleze :-N Doufám, že tento týden dodělá švagr tu spodní koupelnu, mohli by stihnout namontovat baterie a záchody, mají nám dovízt spotřebiče a do konce týdne možná, ale fakt jenom možná (pokud stolářovi dojdou dvířka) bude kuchyň :-D No, myslela jsem, že bysme se mohli příští víkend stěhovat (tak nahrubo), ale není zapojená čovka a dokud to nebude, tak mám po stěhování ]-( Uvidíme. Dnes jedu znovu na plynárny, chtějí doložit milion věcí a na katastr, tak se musím obrnit nervama. To zas bude. Ale už víme, že přípojka nebude dřív než za měsíc :-(
Profilova fotka
hamar: nevim, vazne tomu prestavam verit. Jak rikam, stavebne mozna,ale zarizeni urcite nebude....kdyz si vezmu ze treba na zarizeni obyvaku jsem jeste ani nekoukala. No chodime tam jen sami dva...:-)
Profilova fotka
hamar: hlavne si myslim ze je kravina jit bydlet do nezateplenyho baraku, kde zbytecne clovek protopi x tisic, prave tim ze to neni zatepleny a unika ti teplo. A vazne si nejsem jista ze se to stihne zateplit
godi: my to zkusíme taky do zimy zateplit, ale bohužel nás tlačí čas, takže tam půjdeme i za cenu toho, že budeme letos platit víc za topení ;-) To máte výhodu, že vás nic netlačí ;-)
godi: tu cenu schodiště nevim, v rozpočtu jsem to nenašla...zeptám se manžela... Jinak s tim stěhováním si to musíš srovnat sama. Rozhodnout se mezi tim, jestli jít fakt do úplně super nově celkově zařízenýho baráku a to až na jaře nebo se smířit s tim, že to prostě nebudeš mít dovybavený, ale už tam můžeš bejt letos na Vánoce...to základní tam přece mít budete... To my se budem stěhovat a ještě asi ani nebudeme mít kuchyň. Šla bych tam, ikdybych neměla novou postel a musela spát na zemi :-D Protože letošní Vánoce už tam chceme bejt. S tim topením si myslim, že to zas tak strašný nebude..... hamar: jooo, tak to mě se taky víc líbí ten tmavší nábytek a hlavně si myslim, že k tý světlý podlaze by vypadal líp, jenže ten tmavší je o dost dražší a je k němu jen úzká komoda (cca 50cm)s hlubokýma šuplíkama, kdežto k tý světlý je ta komoda asi 80-100cm, což je lepší... Nebo právě ještě ta série Hopen z Ikei v tmavý: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... nebo http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro...
na těch obrázkách ta Hopen vypadá spíš jako černá, ale ve skutečnosti je to taková tmavá hnědá... My zateplovat nemusíme, máme super izolační porotherm, kterej se už nezatepluje...
Profilova fotka
Nemam tuseni, jestli uz jsem se vas tu neptala, ale je tu nekdo, kdo ma obvodove zdi 30 cm (+ zatepleni) nebo je to malo? Znamy stavi ze superthermu a 10 cm polystyren, ale nevim, jestli nema i vevnitr nejake nosne zdi, coz my mit urcite nebudem..
ene: my máme porotherm SI je to asi 37 cm tloušťka a už nezateplujem
Profilova fotka
ene: my mame 30 Ytong + zatepleni
Profilova fotka
kaci: jenze to je to co ja si nejsem jista, ze tam budu zarizeni mit - kuchyn urcite, loznici snad a obyvak zrejme ne, takze uznej ze v tomhle prostredi travit vanoce neni uplne idealni. hamar: jestli to s tim topenim neni tak hrozny,ale kdyz si vezmes, ze by jsi topila +/- 4 mesice v nezateplenym, tak si mylsim ze neco urcite protopis
Profilova fotka
kaci: jak ty matrace, koukala jsi na to, pomohlo ti to alespon trochu??
godi: já taky budu mít jen kuchyň, jídelní stůl+židle - a to jen provizorní a ložnici...do obýváku máme jen sedačky a dvě lampy + teda televizi a dvd...takže taky nic moc, ale myslim, že nějakej provizorní stolek se sežene...Hlavně u mě je to asi něco jinýho, když bydlíme na chalupě, kde je to zařízený prostě chalupářsky a všude od všeho kus nábytku....tak už se nemůžu dočkat až budem mít vlastní domov a Vánoce už budem trávit tam ;-) Když máte jinde dobře zařízenej byt tak proč ne... Na ty matrace jsem koukala, ale nejsem z toho moc moudrá...nevim, jakou prostě vybrat, aby to nebyl úplnej šunt, ale zas aby to nebylo za přehnanou cenu :-(
Profilova fotka
kaci: ale ja nemam ani tu sedacku a lampicky, ani jidelni stul:-( tak si ty matrace vyselektuj jako ja - nosnost, tak tuhost, tak pokud jste alergici tak podle toho, dale podle ortopedickych vlastnosti, zda se da dat na polohovaci rost atd. U nas je to dany tim, ze ja jsem jaksi vetsich rozmeru, takze mam matraci s nosnosti 130 kg (beru rezervu kvuli tehotenstvi) takze pro me ten vyber byl jasnej.... a pro manzela jsem uz museli vybirat aby mela stejnou vysku jako ta pro me, aby byla taky na polohovaci a pak se ti to docela zuzi. Nevim jak jinak ti poradit. A my mame matraci za tech 6500,- coz me prijde takovy cenovy stred a kvalitativne taky
ene: my máme z ekothermu (to samé jak porotherm), 35cm a budeme zateplovat, myslím 10 polyšem. kati, s tím vybavením jsme na tom stejně, ale taky je pro mě důležitější být už ve svým. My nebudeme mít ani ložnici, budeme spát na obyčejných válendách, co máme od dětství, hlavně že je na čem spát. godi: myslím, že pokud nebude zas abnormálně velká zima, tak to s tou cenou za topení nebude tak strašný. Navíc je to nový barák a bude se tam topit poprvé, takže si myslím, že i když by byl zateplovák, tak stejně větráš a to vyjde šul nul :-D No uvidíme, my řešíme hlavně to abychom rychle vypadli od našich a konečně se osamostatnili a neposlouchali "udělej to, dělej ono, najezte se, atd. ;-)
Profilova fotka
hamar: jo jasne ja to chapu, ty a katka proste "musi" a chce "vypadnout" do sveho, protoze vas v tom stavajicim neco "tlaci" ... u me je to neco jineho, ale i tak jsem si predstavovala ze budeme na vanoce v novem a zarizenem. treba jsem jeste vubec nekoukala na nabytek do obyvaku, jidelni stul a zidle nebo jestli rohovou lavici, vubec nemam predstavu a hlavne vubec nevim odkud brat inspiraci. Holky nemate nejaky typ na www stranky abych se mohla alespon nainspirovat??
godi, třeba to zvládnete. Vybavit to už nní takový problém. Hlavně musíš vědět, co chceš. Já třeba od začátku měla představu a co první padlo do oka, to jsem brala. Ale je fakt, že já měla apoň tu představu. Pro inspiraci zkus mrknout na sconto, ikeu nebo si to normálně zadej do vyhledávače a uvidíš ;-)
Profilova fotka
hani, jenze ja nemam prave ani tu predstava a styl Ikea se mi zrovna moc nelibi.. i kdyz je fakt ze budeme mit asi komodu s Ikei. Manzel chce treba do jidelny rohovou lavici - proc ne,ale nikde jsme neobjevili takovou ktera by nam padla do oka. A treba vubec nemame predstavu jak usporadat nabytek v obyvaku...

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?