Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
drzim palecky a preji dobre porizeni ;-)
godi, ono už to máš podle mě jedno... Ty firmy už si dnes tak dávají pozor na dobré jméno, že podle mě máš jedno, jakou máš značku. Svetrusko, tak snad budeme spokojený ;-)
to doufam :)
Profilova fotka
hamar: gratuluju ke sviceni:-) docela pekny svetla
Stím souhlasím ;-)
hamar: no a kde je ten zabydlenej obývák???? :-D Hele a kdy budete mít kuchyň? Budete tam bydlet nějakou dobu bez kuchyně? My asi jo, protože to vypadá, že barák bude hotovej v půlce září a kuchyň prej tak na konci září, ale to truhlář nemůže zajistit, páč řikal, že tam máme asi čtvery atypický dvířka a jelikož je na výrobu posílá někam jinam, tak tam se to může zdržet, až se jim tam toho sejde víc, aby nepřeprogramovávali - hrozný slovo :-p stroj...Jinak desku každopádně indukční - Baumatic - mam jí myslim i v albu, teď na to schánim nádobí a nevim od jaký firmy... Taky schánim postel...ta co se mi líbila v Ikee - Hopen, tak maj jen v dubu a nějaký hnědo-černý, chtěla jsem tu střední hnědou, měla jsem za to, že jí měli, tak jestli to přestali vyrábět...úplně nejvíc se mi ale líbí od enozzi, ale to je masiv a i s roštem 20 tis :-S
hamar: jo a ještě dotaz, čim to máte dole vymalovaný? Primalexem? Primalexem procolor nebo úplně něco jinýho? Nám stavbyvedoucí doporučoval Dulux, že prej nedělá fleky u sytejch barev....tak nevim a ta barva to je žlutá nebo nějaká kávová?
kati: jestli chcete rovnou barvy, tak to nejdřív udělejte solí. Dá se to koupit přímo někde v malířských potřebách a je to Sůl na novostavby, na to jeden nátěr hodně ředěnýho primalexu a pak 2nátěry namíchaný barvy. Je pravda, že tu tmavou jsme dělali třikrát, ale první nátěr jsme dělali večer a už nebylo vidět, že tam jsou fleky, takže se to pak muselo ještě jednou. Kdyby se to dělalo ve dne, tak by to taky stačilo dvakrát. A ta barva je nejsvětlejší odstín oranžové. Jinak s bydlením ještě nevím, protože se ochladilo a musíme nejdřív na plynárnách vyřídit připojení k distribuční síti a nevím jak dlouho to bude trvat. Ale když to bude dřív než kuchyň, tak rozhodně tam půjdeme i bez kuchyně. Spotřebiče tam budou, ale třeba deska nebude moc vařit, ale vezmeme si tam vařič a to zatím stačí. No, uvidíme, jak dlouho bude ta kuchyň trvat. Pořád mi připadá, že to každý jenom prodlužuje ]-( ]-( ]-( kati a co sháníš za hrnce? Já si koupila hrnce od Tescomy, byly ve slevě za 3tis. a jsou i na indukci, takže jsem to nějak neřešila, horší to bude s pánvičkama :-| godi: děkuju za pochvalu, po třech hodinách soustředění se na světla už jsem pomalu nevěděla, jak se jmenuju :-D :-N :-D Ale máme je a svítíme. Jinak za chvilku pojedu na stavbu, tak budu fotit a k večeru sem vám hodím fotečky ;-)
hamar: tak to už se těšim na fotky ;-) No mě se to tescomácký nádobí právě moc nelíbí :-p tak jsem chtěla něco jinýho - líbivějšího. S tou barvou. Firma nám udělá 2 bílý nátěry, takže ten co budem dělat my už může bejt rovnou barevnej...Takže máte Primalex ten klasickej? A já když nemam plyn a elektrika tam jede normálně celou stavbu, tak pak musim něco hlásit, že už tam bydlíme? :-.
No my jsme taky uz bydleli i kdyz jsme nemeli troubu ani lednici, pekne na horaku, uz sem nechtela jit jinam, bylo to kouzelne ;-) Take mam tescomu i noze a panvicky tefal..doporucuji... :-)
kaci, to nevím, my musíme teprve zažádat o připojení k síti a pak s nima prý uzavřít jakousi smlouvu o odběru. Baba na plynárnách se mi to snažila vysvětlit, ale jsem z toho jelen. Navíc to musí podepsat manžel, takže si to nechám vysvětlit ještě jednou :-N Jinak, teď vám sem hodím fotky :-D
Profilova fotka
hamar: obyvak dobry, fakt moc pekna pohovka, ta se mi moc libi. kaci: my mame masiv dub vsetne rostu a postele za 42 tis:-) No tak mela by jsi minimalne platit neco elektrarnam ze odebiras elektriku. Pokud plyn nefunguje a budes tam bydlet a nebudes plyn potrebovat tak nic na plynarny hlasit nemusis. Ale jak elektriku tak plyn by ti mel pripojit revizak a tim padem jsi napojena na elektrickou rozvodnou sit a platis:-) Protoze jinak to je cerny odber a to je trestne:-)
Článek se načítá
hamar: na tý fotce to vypadá, že ta zeď je spíš tmavě oranžová než vínová... Tim, že máte dole ještě jeden pokoj vedle obýváku, tak je ten obývák dost malinkej...Taky jsem přemejšlela, jestli dát jednu sedačku pod okno, jak to máš ty a druhou takhle zády do prostoru, ale nakonec jí asi dáme k tý zdi, jak máš ten stolek pod TV a menší obývací stěnu ke zdi, která sousedí se schodištěm. Protože ze svý zkušenosti vim, že kdyby byla do prostoru, tak by se o to každej opíral a matlal rukama to opěradlo :-S godi: cože? fuj, to bych za to nedala teda.... =-) Včera jsme byli kouknout v Ikee na tu postel Hopen v tý hnědo-černý a nevypadá vůbec špatně. 180 x 200 stojí cca 4600 k tomu 2 polohovací rošty za 4600,- a matrace - cena podle toho, jestli je pružinová, latexová, pěnová a jak je vysoká, tak to ještě uvidíme... Noční stolky už byly horší, šuplíky sice hluboký, ale šly vysouvat jen do půlky a ještě to drhlo...a k tomu ta šuplíková komoda, tam byly ty pojezdy vcelku dobrý, akorát nevim, co s tim mléčnym sklem, že přes to bude vidět ten bordel v šuplíkách :-N HA, nebo na to zevnitř něco nalepim :-D Ještě se chci podívat v Kika a na netu jsem taky něco objevila, tak uvifidim, ale masiv to teda nebude... Chtěla jsem se v tý Ikee včera podívat i jen tak, ale manžel je hroznej, neustále telefonuje, takže z hodiny co jsme tam byli půl protelefonoval ]-( bych ho praštila!!! Už se těšim, až budu mít tu dovču, to si vyhradim pár dní jen na ježdění po nákupech :-D Jinak u nás se to začalo hejbat, za včerejšek je vyštukovaný celý schodiště a dole obývák, takže hurá, něco se děje, ale nesmim to zakřiknout :-x
Profilova fotka
kaci: a ja bych si zase nekoupila postel z Ikei:-) To mas jedno. Na postel setrit nechceme, chcme kvalitni, masivni postel z toho nejlepsiho dreva. A hlavne matrace a rost, je vic jak polovina te ceny:-)
godi: jojo, rošt a matrace ti zůstane, rám můžeš pak změnit kdykolliv... A od který firmy jste kupovali?
Profilova fotka
ja to nemam od zadne firmy, mam to od male truhlarske firmicky. Postel jsme nechteli kupovat takhle v obchodech jako je treba Asko ci Ikea,ale primo od truhlare.
kati, foťákem to nikdy nevyfotíš přesně a navíc jak ty fotky upravuju, aby měly menší velikost, tak jsem přišla na to, že se malinko změní i odstín :-( Taky záleží, jak je to nasvětlený. Ten obývák by se dal vyřešit jinak, ale chceme krb, takže jsem tovyřešia takhle. Prostoru je tam akorát, co víc potřebuješ v obýváku. Na paneláku máme elkem velký pokoj a přesto tam moc místa nemáme - je to akorát na bordel :-N godi: když jste tu postel kupovali, víš kolik jste odhadem dali za práci a kolik za materiál? My máme dřevo, ale vůbec netuším, kolik by si mohl vzít truhlář za práci :-|
Profilova fotka
hamar: my ji jeste nemame koupenou:-) nejsme tak rychly jako vy abychom uz zarizovali, ale zatim ji mame jen nacenenou, takze ti nedokazu rict. Nejlepsi bude, kdyz se nekde poptas. A co mate za drevo? My se rozhodujeme mezi dubem a bukem. Manzel chce dub - je to to netvrdsi, nejvalitnejsi ale taky nejdrazsi drevo, tak nevim jak to nakonec dopadne:-)
godi, my máme taky všechno z tvrdýhodřeva- dveře, budou schody, takže vím, jak je to drahý ;-) . Tu postel chceme z modřínu. Už několik let leží u mé babičky a chtěli spálit, ale jsou to pěkný fošny, kterých je škoda. Byl se na ně podívat stolář a říkal, že je to škoda spálit. Tu postel ale taky necháváme, až budou penízky. Spát na čem máme, takže je potřeba koupit jiný, důležitější věci.
No tak to my máme teď taky na čem spát, ale jsou to takový ty klasický čalouněný postele dole s úložnym prostorem a to se nám do prvního patra fakt tahat nechce, takže si chcem koupit nový :-D
Profilova fotka
hamar: tak kdyz mate takhle dobry drevo, tak to je vazne skoda nevyuzit. Jaky je to drevo - svetly nebo tmavsi. Nikdy jsem snad modrinove drevo nevidela. Kaci: My taky mame na cem spat, ale postel nechavame v byte, ktery budeme pronajimat, a hlavne manzels e tesi na poradnou postel, dlouho, protoze z tehle mu koukaji nohy, takze mame prodlouzenou delku na 210 cm, tim samozrejme relsi i matrace a rost a proto tak vysoka cena:-)
godi:mělo by to být tmavě hnědý, ukazoval mi podobný dřevo stolář, ale co z toho vyleze sama nevím :-N Manžel je taky velkej, ale už jsem zjistila, že dělat větší postel nemá cenu, protože pokud tam nebude mít dole tu zarážku, tak vždycky bude spát tak, že mu nohy čouhají :-D kati: my máme taky ty čalouněný, ale nejsou tak těžký, takže nám to nevadí. A navíc stejně postel nebude dřív než do vánoc a na něčem spát musíme, takže prozatimní varianta :-)
Profilova fotka
hamar: ja tam prave tu zarazku nechci, tak uvidime, jak to nakonec dopadne:-)
Profilova fotka
kaci: dneska jsme byli vyzvednout ty dvere z Masonite CZ - vypadaj pekne, jak na pohled, tak na omak dobry, jsem spokojena a ta cena je fakt dobra.
Profilova fotka
Jo a jeste s jednou veci se musim pochlubit - dneska byli objednavat kuchyn. No bylo to sileny - to vybirani barvy pracovni desky, jaky sklo, jaky uchytky. byli jsme tam pres hodinu. Mame slozenou zalohu 70%. Pristi tyden maji zavodni dovolenou takze v tom prvnim tydnu v zari to pujdou zamerit a pujde to do vyroby. Jinak, pokud to vsechno pujde dobre, tak zitra by meli byt obe koupelny hotovy,ale ja to nechci radsi zakriknout, no uvidime:-)
godi, gratuluju k postupu :-D Ty dveře nám určitě vyfoť, jsem zvědavá :-D a kde jsi nakonec nechávala tu kuchyň udělat? V kuch. studiu?
Profilova fotka
hamar: jo neboj, az to bude usazene, coz pri tehle rychlosti bude tak na velikonoce, tak to vyfotim:-) zatim to stoji slozene v budouci manzelove pracovne:-) mam to z kuchynskeho studia, co mi doporucil kolega z prace.
godi: a jaký jste nakonec vzali? Všechny ty Vertiky, v jaký barvě? Jakej materiál? Kašírovaný nebo lamino? Jak dlouho jim trvala výroba těch dveří? To vybírání tý prac. desky, úchytek, skla, to jsem taky myslela, že mě z toho klepne, my byli u truhláře 2 a půl hodiny =-) Taky už máme dvířka zadaný do výroby, tak snad to nejpozdějc v půlce října bude...no :-N Dneska jedem do Kika omrknout ještě postele....Nevim ale jaký matrace, kolega měl 5 let ty pěnový a prej se mu proleželi...pružinový nechci a latexový jsou drahý :-( chjo...
Profilova fotka
kaci: mame lamino v barve buk, a vzala jsme troje plny a zbytek ta Vertika. Hele, meli to hotove docela brzo, tak necele 3 tydny. hele na matrace mam jednu hodne dobrou tabulku - jsou to Matrace od firmy Tropico a je to super prehled a krasne si tam clovek vybere. Jeslti chces tak mi dej maila a poslu. My mame myslim za 6000,-/ks
godi: super, tak prosim pošli kackask@centrum.cz Jaký jste si nechali dát do těch vertik sklo? mléčný, čirý nebo něco jinýho?

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?