Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
Tak koukám, že se nám tu holčenky zase nemohou domluvit. Že se o to ještě snažíte, když víte, že každá máte úúúúplně opačný styl ;-)
hamar: godi si začala :-D :-D :-D
Profilova fotka
hamar: to neni o tom, ze se nemuzeme domluvit, samozrejme, ze se nikdy nedomluvime, kdyz mame kazda jiny vkus a o tom to je:-) kaci: jo a tu hnedou dlazbu vybiral Martin:-)
Profilova fotka
a vis co, hlavne neco jineho to je videt na fotce a neco jineho to videt v realu.. fotka dost zkresluje:-)
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Tak co je u vás novýho děvčata? My budem dělat terásku :o) o víkendu má přijet bagr ;-) taky by nám měl už konečně srovnat zahradu, navézt nějakou hlínu před barák a zasázíme trávu....
Profilova fotka
ahojky, mame vymalovanou loznici, objednanou postel, koupenou komodu. Minuly vikend jsem namalovali prvni vrstvou kuchyn, ted budeme pokracovat. Tento tyden by meli zacit delat terasu, budume objednavat drevo na oblozeni schodu a soupacky do prizemi ke schodisti... takze se deje docela dost:-)
Jééé, ahojda holky, já hledala tuto debatu a pořád ji nemohla najít a ona byla hned zezačátku. My kopeme kvůli našemu broučkovi ploty, je snaha o zámkovky a terásku, ale jelikož to dělá manža s mým taťkou ručně ve dvou, tak to moc rychle nejde. Ale 5 dní kopali základy a málem tam nechali ruce. Takže já zvesela vařím, starám se o pesánka a oni makají jak broci. Zítra nám přijede bobek udělat díry na zabetonování sloupků na boční plot, o víkendu je zabetonujem a teď s manžou ještě než zalijeme základy na přední plot, řešíme vjezdovou bránu. Budeme muset mít totiž kolejnicovou posuvnou a to se musí zabetonovat do základů, tak vybíráme firmu atd. No, doufám, že do prázdnin budou zámkovky a do konce prázdnin bude fasádička, ale to je zase moje vyhlídka, která určitě nevyjde :-( :-N
Hamar: Ahojda, no já jsem právě to téma poposunula :-D Baxík je moc krásnej ;-) Minulej tejden jsme byli u sousedů na seznamovací grilovačce a oni mají taky Ridgebacka - holku, tak řikali, že jí asi za rok nechaj, aby měla štěňata, tak prej jestli nechcem :-) Tak uvidíme, mě se tyhle psi moc líběj... Vy ho máte doma? Sousedi jí právě mají venku v boudě, ale v zimě jí na noc brali do baráku. Jak často s ním chodíš na ten cvičák? Jinak já jsem do alba přiložila fotky terasy, teda ještě nedodělaný, o víkendu to užabkujem, bagr naveze chybějící hlínu a zase užabkujem a pak se budou pokládat dlaždice. Zboku si pak udělám skalku, kytičky, stromečky, kameny ;-) V domku toho moc novýho neni, snad jen záclona před balkonovkama - dala jsem jí tam hlavně kvůli mouchám :-S a pár kytek na oknech, pořád se rozhoduju, jestli dát na zdi nějaký obrázky nebo ty samolepky na zeď....obojí by nešlo, to by se hrozně tlouklo...Jo, a vlastně jsme zasadili dva stromky, nektarinku a meruňku :-) Godi: tak už to konečně pomalu zažizujete i nábytkem....
Profilova fotka
kaci: ja ti zavidim, ze mate hotove terenni upravy. U nas to vypada jak kdyz tam spadla bomba, proste sileny:-) Jo, uz to pomalu zarizuje... pomalu ale jiste. Ty dokoncovaci prace jsou to nejhorsi, co muze byt, vubec se to nehejbe a nikde to neni videt:-) Ja doufam, ze oslavu svych narozenin v rijnu budu mit uz v novem:-)
Profilova fotka
mohu mít dotaz? vnitřní parapety před malováním? :-) díky předem
martina: my jsme je už před malováním měli godi: no ty teréní úpravy ještě nejsou zdaleka hotový, ale už se to snad pomalu rýsuje :-)
Profilova fotka
díky
Článek se načítá
jéé to je super, tak aspoň vidíš, jak naše telátko vypadá. My ho máme doma, protože nemáme ještě plotečky, ale až budou, tak bude bačovat venku. Teda když budeme doma. Jinak ho budeme zavírat domů, je tam zvyklej a navíc mám strach, že by přeskakoval plot a já už bych ho pak nemusela najít :-( Jinak s naším broučkem chodíme asi třikrát denně ven, když nejedeme na chatu nebo cvičák, tak alespoň jednou musí jít tak na hodinu, aby se vylítal. Na cvičák jezdíme tak dvakrát-třikrát týdně, záleží na tom, jak můžeme, ale je tam dobrá parta a já bývám přes týden sama doma, tak tak jezdím i častěji a on se tam vyblbne. Je to na otevřených lukách, takže tam může lítat do zblbnutí :-D Pak vždycky přijedeme domů a ještě než dá první packu na sedačku, už zíve a při druhé už spí :-D :-D :-D Holt ho vždycky musíme utahat a pak máme klid. Dokonce teď už se naučil mistrovský kousek - spával s nama v posteli a teď, když je Mara doma, tak vydží celou noc ve svym pelíšku a přileze vždycky až ráno. Ale když jsem sama, samozřejmě že si postýlku nenechá ujít :-D No je to náš mazel. Já manžovi dala taky ultimátum na terasu, ale zatím se naštěstí hýbeme. Jak říká godi - sice pomalu, ale jistě. Včera u nás byl pán na vjezdovou bránu. Pořád jsme měli problém, ale myslím, že se vyřešil. Na samonosnou jsme měli málo místa na zajíždění a kolejnicovou nám nikdo nedoporučoval, tak jsme řešili a řešili, až včera přijel pán, který to vyrábí, měřil, měřil a měřil, až vyměřil, že se dá ta samonosná udělat, když tu bránu posuneme o dvacet cm k brance (konec bude s vnitřním rohem garáže, takže trochu atyp, ale radši atyp než ruční bránu) a vjezd se zmenší z 3,2 m na 3 nebo 2,9m, on z toho co tam musí být kousek uřeže a hurááá my budeme mít zajížděcí samonosnou bránu :-D Dokonce i za dobrou cenu, čímž jsem byla potěšená já. No, snad to do prázdnin bude. Jejda, já se rozepsala :-N - omlouvám se, kdyžtak to nečtěte :-D
Profilova fotka
marti: no ja bych byla proto dat je az po malovani
Profilova fotka
kaci: no furt to u vas vypada lepe jak u nas, to je sileny nedovedu si prestavit ze z toho co tam ted je bude nekdy zahrada kde neco poroste
hm, tak jsme dnes meli domlouvenou brigadu na betonovani sloupku na plotek a pocasi nam zjevne preje. Od rana je tu psi pocasi. Chvilku ypada, ze bude sviti a pak prijde takovej slejvak, ze je to az k placi. No, snad bude zitra hezky a my to udelame, aby se pristi tyden mohly betonovat zaklady predniho plotu.
Profilova fotka
tak to je docela blby. tady spadlo par kapek a to je vsechno... o desti se neda ani hovorit natoz o slejvaku:-) A my bychom tady toho deste tolik potrebovali, poslete nam sem nejaky tan mrak:-)
holkýýýý, ať neprší ]-( Tady zase dva dny leje jako z konve. A to jsme chtěli o víkendu zalívat základy na přední plot a terasu, ale ještě se musí kousek dokopat na bránu a to jaksi v tom dešti neuděláme. Fakt mě to štve. Ale už máme objednanou bránu a branku, zítra jedu vyřizovat stavebniny (zámkovku, plot...), tak aspoň něco se děje.
hamar: můžeš mi sem prosím hodit nějaký odkaz, jakou jste vybrali tu branku a bránu? Já mam zejtra dovču a budeme dělat tu terasu. Minulej víkend to manžel užabkoval... dneska ráno jsme koupili dlažbu, měli jí ale málo :-( tak to nedoděláme celý, ale snad už příští víkend bude hotovo komplet, ale většinu máme, takže budem o víkendu makat na terase. V sobotu večer máma grilovačku se sousedama, tak to musí bejt hotový ;-)
kaci, nám to bude dělat pán tady z Mohelnice, ale když si zadáš do vyhledávače samonosná pojezdová brána, tak ti to vyjede. Já včera taky potvrdila objednávku na zámkovku, dlažbu na terasu a přední plot, ale hned mi paní dala sprchu, že na Olomoucku nikde nemají teď než vyrobí, ztracený bednění, který budeme potřebovat příští týden, aby jsme mohli pak začít pokládat obrubníky na terase a ve vjezdech. Naštěstí u nás mají ve stavebninách poslední paletu, tak je zamluvená, ale zase. Za jeden blok ztracenýho bednění jsme měli dát 30 kč a takhle dáme 45kč ale měsíč čekat nechceme. My pořádáme grilovačky na veřejné parcele, kterou tu mají koupenou 4 rodiny a udělali tm pro děcka prolízačky, ohniště, tak tam vždycky slezinujeme, protože nikdo nemá tak velkou parelu, aby jsme se tam všichni vlezli :-N
hamar: no, my to budeme mít jen s jedněma sousedama, tzn. že budeme 4 ;-) V neděli ještě přijede tchán s rodinou a kamarádi, tak nás bude víc, ale na terasu se vejdem, doufám, že nebudou nějaký komplikace, nebude něco chybět a tak a že to doděláme...
Profilova fotka
ahojky holky, koukam, ze venkovni upravy se u vas rozjizdi. My jsme taky zacali s terasou - mame ztraceny bedneni, ve stredu to zavezli hlinou a ted to jen udusat a zalejt betonem. Musim se pochlubit - pokud vsechno dobre pujde, meli by pristi tyden delat fasadu.. ja su tak stastna:-)
godi: tak to je fajn, ta terasa je super, my už na ní o víkendu snídali, obědvali a 2x večer grilovali :-) Jakou budete mít barvu fasády?
Profilova fotka
kaci: jo taky se na terasu moc tesim, my bychom ji chteli jeste zakryt aby z toho byla tkaova zimni zahrada. Barva - takova do oranzova nebo merunkova:-)
Profilova fotka
dala jsem do alba fotku, kde je videt jakou budeme mít fasadu...
godi: jestli teda myslíš tu barvu, co má ten domek za tou plechovou boudou, tak je pěkná :-D
Profilova fotka
kaci: jasne ze myslim, tu barvu za tou plechovou boudou:-) Dekuji, jsem rada, ze alespon v necem se shodneme:-) A jak jste o vikendu pokrocily???
Ahóóój holky, já hlásím zalité základy, sice za 5 minut 12, ale přece, chtěli jsme na to ještě nazdít ztracený bednění, ale počasí nepřálo. Navíc manža měl sraz se základkou, takže to bylo úúúplně pasé. Ale snad bude počasí přát a příští týden uděláme dvakrát tolik :-|
Profilova fotka
ahojky, ja zase hlasim vylitou terasu - viz foto v albu:-)
Profilova fotka
ahojky, tak se musim pochlubit. Vcera nam namontovali vestavnou skrin v chodbe v prizemi. Sice jsem ji nevidela, ale manzel rikal, ze dobry. Truhlar ted zacal delat na posuvnych dverich ke schodisti. V cervnu bychom taky meli mit hotovou postel, tak jsem zveda.

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?