Kvalita řezů u obkladu v koupelně

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, chtěl bych se zeptat místních obkladačů, jestli jsou následující řezy v pořádku a v normě? Obkladač mi tvrdí, že se jedná o levné polské obklady, a že se nedají lépe řezat. Měli jsme si vybrat matné obklady, že by to pak bylo lepší. V práci stavební inženýrka mi říká, že mají tupou řezačku a že by obklady neměly být vůbe odštíplé. Co myslíte Vy? Je to v pořádku, prasárna nebo špatné obklady? Děkuji. Zedník je to šikovný, vše je v pořádku, ale ty obklady nás hodně mrzí. Úplně nová koupelna, která nevyšla na málo peněz a takový zuby. Přidávám i odkaz jak koupelna vznikala: https://photos.app.goo.gl/Np7LtQyFGwQ...
Odpovědět
@fuldik myslím si, že toto opravit nejde. Jasne, mohou sundat listy a udělat je znovu... Ale co ty ostipane dlaždice? Jakou máte s firmou smlouvu? Já bych začala vyhrožovat soudním znalcem.... Pokud se na "nějakém" stylu opravy budete domlouvat, zkuste přemluvit a zaplatit toho šikovného a zkušeného obkladace jako dozor, aby na opravy dohlednul, řekl tot je ok a tohle v žádném případě-nejlepe předem, s tou firmou, aby věděli, že nad nimi bude někdo, kdo je bude hlídat.
Odpovědět
@fuldik uz jste jim neco zaplatili? Mate smlouvu o dile? Navazu na @bamak a co me napadlo taky, nechat si vypracovat ten znalecky posudek. Melo by se to vse osekat a idealne udelat znovu, dle fotek ani ty spary nejsou ok. V ramci reklamace by vam to meli opravit, pripadne dat slevu coz asi nechcete. :) Posudek by jste meli jako podklad pro reklamovane, pokud uznaji, meli by vam i naklady na posudek uhradit. Pokud je to fakt komplexne spatne, mate i narok na odstoupeni od smlouvy.
Odpovědět
Zdravim. Chteli jsme kamenicke rohy. Jsou v technicke zprave v poradavcich od dodavatele obkladu, ale do dodatku o koupelne je bohuzel neuvedli. Ve smlouve ani v dodatku o koupelne neni nikde ani carka o jakemkoliv ukoncovani. Firma tvrdi, ze kdyz to neni v dodatku, tak se ukoncuje listou, ktera tam ale take neni uvedena. Firma nam dala na vyber jestli chceme listy matne neno leskle nerez. To bylo vse. Rekla jsem, ze chci minimalisticky vzhled. Dali tam toto. Pry se jine listy neprodavaji... hloupost. Firma tvrdi, ze spaty opravovat nebudou, ze jsem to mela nekam napsat, ze chci uzsi spary. Nikde to neni a tak to pry takto zustane. Smlouva rika, ze je musime nechat odstranit vady a nedodelky. Na demolici nechteji pristoupit. Pry to neni v takovem rozsahu. Asi nam nezbyde, nez je to nechat opravit a pak si nechat udelat znalecky posudek a vymahat skodu. Nevim co delat. Jsme bezradni. Stopli jsme opravu, ale to je v rozporu se smlouvou. Chceme tam poslat nezavisleho stavebniho dozora, aby to zhodnotil. Nebo ho tam mam poslat az to opravi??
Odpovědět
@milan1965 poslete mi prosim odkaz na nejake minimalisticke listy od SIKA. Nevim, jake zvolit... 🙁
Odpovědět
@gepe smlouvu mame. Je tam uvedeno, ze za skodu zapricinenou zhotovitelem, nese zhotovitel plnou odpovednost. Dilo je ted predane s vypsanymi vady a nedodelky. Mame zadrzne, ktere je splatne po odstraneni vad a nedodelku. Firma uz jednala o sleve, ale 15000 nepovazuji za odpovidajici castku.
Odpovědět
Nevím, co si představujete pod minimalistickými lištami. Rozhodně nechodím do obchodů typu Siko, Hornbach, Obi, Baumax atd. protože tam nic není. Věci nakupuji v Polsku, jelikož bydlím asi 40 km od Těšína. Nakupuji v Castoramě nebo v Leroymelin. U nás v obchodech neseženete chromovanou lištu, kdyby jste se zbláznili, mají tam snad 5 druhů barev a to je všechno, kovové, jen poškrábaný hliník, ani to není ve fólii proti poškrábaní. Lišty se kupují podle výšky obkladů tzn. že jestli je obklad 8mm široký, tak k němu přijde lišta 8-9mm, aby byla zároveň s hranou obkladů. Pošlu Vám odkaz na Castoramu, resp. na stránku s lištami. Jestli máte možnost zajet si do Polska a nemáte to daleko, tak si tam určitě zajedte, myslím, že budete dlouho chodit s otevřenou pusou :-). Ty naše obchody jim neahají ani po kotníky. To co ten mamlas u vás vyváděl, tak nedává se spára mezi lištou a obkladem, ale obklad musí být doražen k liště, k liště dát pokud to jde rovnou neřezanou hranu a ukončovat třeba řadu řezem v rohu, kde to překryje buď druhá neřezaná kachle z navazující stěny nebo se tam dá rohová lišta, která ten řez zakryje. Na roh dát rohovou obloukovou lištu viz odkaz ze Sika. Může být i ta hranatá, vrch přirazit k liště a lišta musí mít přesah nad svislou kachličkou, aby jeji hrana byla zároveň s hranou svislé kachle. Mělo by to tvořit pěkný přechodvý oblouček. Milan https://www.siko.cz/lista-ukoncovaci-... https://www.siko.cz/lista-ukoncovaci-... https://www.castorama.pl/produkty/wyk...
Odpovědět
@milan1965 Ano, Polsko je fajn, ale tvrzení, že s tvrzením, že jim naše obchody nesahají ani pokotníky, bych byl opatrný. Stačí vědět, kde nakupovat. Neměl jsem problém v našich stavebninách koupit nerezové lišty jak lesklé, tak kartáčované a je jich i u nás na výběr x-typů. Rovněž kvalita obkladů, dlažeb, baterií apod. není v ničem lepší. Levnější, to asi ano, ale i u nás se dá vybrat kvalita za rozumnou cenu. Já například ani stavební materiál v Castoramě neměl levnější, jak u nás ve stavebninách. Je to ale o tom, co si umíš domluvit. Castoramu mám cca 20 km, jezdím tam. Ale spoustu věcí seženu levněji i tady.
Odpovědět
Zdravím všechny příznivce 🙂 Novinky o koupelně: firma uznala, že oprava není dostačující řešení a rozhodla se nás odškodnit. Navrhla však 1/3 ceny... Sranda asi musí být. Pokračujeme v jednání...
Odpovědět
@fuldik držím palce! A nedejte se, dnes se to opravdu děla úplně jinak.
Odpovědět
@fuldik drzim pesti ✊ nedejte se!
Odpovědět
Krasne dopoledne vsem. Tak uz to ma na starost pravnik... firma se stavi velmi odmitave k placeni jak prace, tak obkladu. Nechteji zaplatit material, chteji ho dodat. A demontovat nechteji. Financni naklad na demontaz koupelny (obklady, dlazby, sanita - obezdena vana, wc, umyvadlo) + vyrovnani sten a odvoz odpadu odhadli na 4000,-Kc bez DPH. Je toto vubec realne? Uz me to vazne nebavi, ale vzdat to preci nemohu...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?