Díry v obvodovém zdivu Ytong 375

Zobraz úvodní příspěvek
Chtěl bych se Vás zeptat na názor.Máme hodně špatných tvárnic a firma to tam valí hlava nehlava...než aby nechali špatné kusy na dořezy.Jsou tam fugy, někde úlomek až do půlky tvárnice.Majitel firmy nechce užívat pěnu.Že se to jen zamázne zvenku a zevnitř a vzduchová kapsa je prý sama o sobě izolant.Jen podotýkám že neplánujeme zateplovat.Co s timto?Prosím o názory.Nebo co požadovat?Stavební dozor jasně řekl vypenit a zapravit.Majitel firmy nesouhlasí.A to je jen jedna osmina toho vo jsem pofotil.Budu rád za každé info a pomoc.Díky všem
Odpovědět
1
2
@jirca456 to jsou malá kapsy, které se nechávají jak jsou a ničemu to nevadí
Odpovědět
@jarin1 Moc děkuji za odpověď ze života za zkušenost. Takže nechám tak a vyplňovat úchopové kapsy nebudu. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@jirca456 Fakt je to zbytečné navíc pokud to budete chtít zateplit jak je z vašich příspěvků patrné. I kdyby jste nezateploval a měl jste 450 ku yq tak je to zbytečné. Dnes je problém splnit penb, každá blbost ovlivní výsledek. Je to fakt děs dnes stavět, druhá stránka je marketing výrobců. Prostě se nenechat oblbovat a mít svůj názor a vlastní úsudek.
Odpovědět
@jarin1 mam YQ lambda 375 a právě nevím jak ji zateplit a jakou vrstvou. Někdo říká rozhodně ne polystyren kvůli kondenzaci vody a plísním jenže když kouknu na cenu Multiporu od Ytongu tak to je děs, takže nevím. Nicméně stavební povolení a započatou stavbu mam od roku 2012 takže já ještě nemusím úplně dodržet nějaké šílenosti jako kdybych to povolení dostal teď ne ? Řeším to stylem Lambda, zateplení, peletový kotel s povolenou emisní třídou, troj skla okna 7 komor, do strechy foukaná pěna a nadar 😄
Odpovědět
@jirca456 a máš vůbec platný stavební povolení? aby ses pak při kolaudaci nedivil ..
Odpovědět
@xkarlos ze zákona co vím platí stavení povolení 2 roky do ZAPOČETÍ stavby. Základová deska byla hotova ve stejný rok vydání povolení tzn stavba ZAPOČATA a to kdy si to pak člověk dostaví jestli za rok nebo 20 se nikde neudává a není stanoveno. Při kolaudaci pak zaplatím maximálně pokutu v nějakých desítkách tisíc a nazdar. 😄 Upřímně říkal jsem to i bance když si beru hypotéku a banka jasně řekla že je jedno jak je povolení staré a stavba byla započata ( a banka si hlídá každou věc protože pro banku musí být dům ZKOLAUDOVÁN ) takže kdyby byl tady problém tak by mi hned ukazali tytyty. Nicméně ve finále dům nebude z cihel a nebude mít dřevěné okna 😄 tak problém by snad být neměl.
Odpovědět
@jirca456 tak pak je to v pohodě ... teda když pominu, že dostavovat barák po deseti letech a v dnešní šílené době bych fakt nechtěl ... když si vezmu, že v roce 2012 byl stavební materiál několikanásobně levnější ... cihly minimálně 7x (nechytat za slovo, je to odhad (ve 2014 kamoš kupoval cihly a každá druhá byla zdarma, já stejnou bral v 2019 a to už byla 3x dražší a zdarma nebyla žádná) 🙂
Odpovědět
@xkarlos pane v roce 2012 mi bylo 15 let 😄 Dum začal stavět otec poté z rodinných důvodu stavbu přerušil a dnes již má postavený svůj menší domek a mě odkázal pozemek s hotovými základy a já dodělávám. ( Otec stavař, veškeré práce mi dělá zadarmo a materiál na dům zajistil s velkou slevou ) jinak bych ani nestavěl, spíš je to o tom že jsem dostal trochu lepší možnost za stejnou cenu postavit dům než koupit byt ve svém okolí které tu ani nejsou a když ano, tak ihned prodané.
Odpovědět
Profilova fotka
@jirca456 Je to jednoduché, ta tvárnice byla vyvinuta tak aby se nemusela zateplovat aby splňovala nějaký tepelný Standard od kterého se odvíjí to kolik s potřebujete energie na vytápění domu a kolik za ni zaplatíte. Na dnešní ceny energii to bude asi více než kdyby jste to přesto zateplil ale tuhle otázku musíte řešit z projektantem aby vypočítal rosný bod a také vypočítat tepelné ztráty domu a dle těchto parametrů se rozhodnout, v tomhle případě řešit něco odhadem je risk to že se vám rosný bod přesune tam kam nesmí což je do zdiva. Určitě bych si klidně zkusil napsat na Ytong pan Jiří Starý, ten by vám mohl poradit kolik cm a jaký materiál použít. Jestli vatu nebo multipor anebo polystyren. Řešil jsem s ním právě to provázání zdiva.S tou foukanou pěnou bych se rozmýšlel do bungalovu, vede hluk, pár recenzí jsem četl a odradilo mě to. Spíše bych volil buď foukanou celulozu (ciur) třeba... Nebo foukanou minerální vatu, ta ten hluk velice dobře pohlcuje jako klasická vata v rolích, s tou samozřejmě ušetříte spoustu peněz když si ji budete sám pokládat, je tedy zapotřebí být pečlivý aby nebyly tepelné mosty, ale z vlastní zkušenosti bych do toho znova nešel a volil bych foukanou minerální vatu. U nás to jakstak šlo jelikož máme sedlovou střechu ale i tak to byl voser... 😖🥵. Ohledně dodržení tepelného standardu obálky budovy se o ptejte na sú aby jste neměl problém s kolaudaci. Tohle opravdu netuším, my stavíme cca 1,5 roku sami, teď se blížíme ke konci.
Odpovědět
@jirca456 tak to tu stavbu po 10 letech rozumně vysvětluje 🙂 ... ať se daří ...
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?