Heluz Family 44 2v1

Dobry den. Mozem poprosit vlastnikov, ktorí maju dom postaveny z tejto konkretnej tehly o realnu skusenost s byvanim ? Tepelne mosty po vystavbe na termokamere a podobne. Izolovanie v lete proti prehrievaniu ako klasicke externe zateplenie? Izolovanie v zime a naklady na kurenie. Vonkajsie omietky ste davali klasicke alebo termo a v akej hrubke ? Dakujem velmi pekne za odpovede.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý deň, síce dom z Heluz 44 2in1 postavený nemám, ale uvediem pár faktov: Cihla samostatná stojí 3 769,60 Kč/m2 bez DPH. Aj keby Vám nejakým zázračným spôsobom dali zľavu 50% z ceníkovej ceny + 15% DPH, sme na 2167,52Kč/m2 (na 1m2 zdiva je potrebných 16 cihiel, tudiž 135,47Kč/cihla). Realita bude ale asi ešte vyššie, nakoľko budete potrebovať aj doplnkové cihly - rohové a polovičky. Okrem toho by ste mali na fasádu použiť nejakú termoizolačnú omietku v hrúbke 3-4cm, ktorá bude pomaly drahšia, ako keby na to nalepíte 5cm EPS a natiahnete do fasády. K tomu všetkému bude hodne náročné spraviť všetky detaily kvalitne a bez tepelných mostov. Skúste si +- spočítať, koľko by tie cihly stáli na Váš barák. Sú tu aj lacnejšie alternatívy.
Odpovědět
@josefx to se zde řešilo mnohokrát. Investor nakonec zjistí, že termoizolační fasáda je dražší, než zateplení a pak řeší jak a čím to zateplit. Zrovna v tomto případě je to navíc komplikované v tom, že se musí použít buď EPS v síle min 12cm nebo minerál. Těch 5cm je špatně, protože by docházelo ke kondenzaci ve zdivu.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 Ja osobne viem, že 5cm je málo, ale veľa ľudí nie. Marketing cihelní na CZ/SK je riadne silný, väčšina podľahne a nakúpi 44/50 (klasiku aj 2in1) a po hrubej stavbe zistí, že s tou fasádou to nebude také jednoduché.
Odpovědět
@josefx já to vím, sám jsem zde několikrát počítal minimální sílu izolace, aby nedocházelo ke kondenzaci. Pravidelně se to řeší jak zde, tak na jiných fórech. V době, kdy jsem stavěl já, jsem se dostal na cenové navýšení cca 100kKč za obvodové zdivo při porovnání těchto super cihel, proti sendvičovému zdivu.
Odpovědět
440 mm cihlu by zateploval jen blázen. Co se týče venkovních omítek, tak doporučené jsou termoizolační anebo odlehčená, ta druhá zas taková darda není. Jedná se o doporučení, nikde není napsáno že nemůže použít omítku jako kdyby měl cihly bez izolace uvnitř. Chlápek se na něco ptá a jako obvykle odpovědi jsou jen argumenty proč tuhle cihlu ne. Já tuhle cihlu nemám, ale pokud bych ji použil, tak stavba by měla mít jednoduchý tvar a naprojektovaná tzv. do modulu, aby bylo minimum dořezů. Rozhodně použít doplňkové cihly do rohů a ostění. Jebačka bude vyplňovat v rozích vzniklé otvory tepelně izolační maltou, ale pokud bude stavba jednoduchého tvaru, dá se to. Já mám 44 T Profi od konkurence, a v létě pohoda, pokud si manželka neotevře dokořán okno na terasu aby se kochala přírodou, pak to pracně chladím TČ. Spotřebu za prosinec jsem tu dával v týdnu do nějakého vlákna o topných kabelech, ale odevzdaná energie byla 1710 KW.(spotřeba na vytápění a ohřev TUV)
Odpovědět
1710 KWh, aby mě tu někdo nebral za jednotky-)
Odpovědět
@lto007 Dakujem velmi pekne. Dvaja znamy maju postavene z Porothermu ako vy, a parada. Ziadne tepelne mosty, termoomietka 3cm. Skvela klima v dome, v lete chladno (klimu ani nemontovali), v zime teplo a kotol ide na minimum. Preto som chcel na porovnanie niekoho, kto ma postavene z tohto Heluzu. To, ze sem pridu EPS jehovisti som pocital a preto sa ich spytat iba jednu vec. Napiste mi ten obrovsky cenovy rozdiel medzi termoomietkou 3cm s farbou a 20cm EPS s farbou 😉 Dakujem.
Odpovědět
@manageere co se týká cenového srovnání termoomítky, nebo zateplení tak to nevím. Já se zde vyskytoval až na konci řetězce, kdy jsem upozorňoval, že nejde použít jen 5cm EPS. Pokud se dostanete do této situace, tak je vhodnější použít minerální izolaci. Celkový cenový rozdíl zdiva si můžete zjistit pokud si dáte cenové poptávky na jednotlivé varianty. Na některé materiály můžete dostat velice výrazné slevy, takže se nedá jednoznačně napsat, co je výhodnější. K těm výhodám co jste psal Ziadne tepelne mosty - záleží kdo to bude stavět a jak bude pečlivý. Skvela klima v dome - to je dané akumulací a celkovým TZ domu. To vůbec nesouvisí s Porotheremem nebo Heluzem. v lete chladno (klimu ani nemontovali) - to opět nesouvisí s porothermem ale zde to je především o typu domu, umístění a stínění před sluncem. v zime teplo a kotol ide na minimum - opět to vůbec nesouvisí s porothermem. Je to jen o celkovém TZ domu. Heluz a Porotherm jsou na tom s ekvivalentními materiály stejně. Pokud preferujete cihlu, tak Heluz bývá levnější ale co vím z dískuzí, tak je horší kvalita. Jinak já nejsem EPS jehovista, ale taky vím, že EPS neudusí dům a ani nezhorší vnitřní klima jak se někteří doslechli v hospodě.
Odpovědět
@manageere plněná cihla s adekvátní omítkou (oproti sendviči s levnější omítkou) nevychází zpravídla cenově lépe -- ale nechce si nacenit obě varianty, dle aktuálních cen/slev a také dle ceny práce ve vašem kraji. Každopádně nezbytně nutnou podmínkou pro stavbu z jednovrstvé plněné cihly jsou násobně vyšší nároky na dodržení všech technologických postupů (kvality práce zedníka) - pokud se toto nezajistí, je to akorát cesta do průšvhu. A co jsem zatím viděl kolme sebe, málode se tak děje. Tj . závěr - jděte do méně riskantního sendviče, pokud nevyjde o moc dráž
Odpovědět
Má z toho dům můj bratr. S bydlením je spokojený. Bohužel, jak už tady plno lidí přede mnou řeklo, z ekonomického hlediska je to nesmysl. Já také nechtěl zateplovat (nebudu rozebírat proč) a raději jsem tam dal obyčejnou broušenou 44 (Heluz Plus nebo PTH profi), která je skoro o polovinu levnější. Jelikož budu mít tepelné čerpadlo, ten rozdíl by se mi vrátil tak za 30 let. Shrnul bych to tak, že pokud nemáte nic proti zateplení, tak je to ekonomicky asi nejlepší varianta. Pokud zateplovat nechcete, dejte tam obyčejnou 44, pokud máte dům ve tvaru cca čtverce, klidně bych tam dal i obyčejnou 38, s tím, že prostě více protopíte. Samozřejmě vám takto pravděpodobně nevyjde PNB, takže v projektu by musely být třeba cihly s vatou.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?