Detail vstupu na terasu - betonová dlažba

Ahoj! Prosím Vás o radu. Budeme dávat na terasu betonovou dlažbu. Bude snad :-) skoro ve stejné úrovni jako dveře na terasu. Jak máte ale tento detail, kdy dlažba dolehne ke dveřím, řešený? Ráda bych nějaké elegantní, jednoduché, nenápadné řešení. Ideální by bala fotka. :-) Moc děkuji!
Odpovědět
fotky, dlažba volně položená, jedna zima za námi a v pohodě. Prahy u dveří a okna - tuším 1 cm tl. venkovní dlažba na lepidlo zakončená lištou, terasa 2 cm venkovní dlažba položena volně.
Odpovědět
@lto007 neseda vám dlažba v rozích? Máme udělenou terasu stejně, dlažba 2 cm, frakce 2-4, vymezovaci terče a v některých rozích dlazba sedla.
Odpovědět
@danadan tak zatím nesleduji, že by něco sedalo, nevím co tam máte za terče, ale u mě dávali jen takové křížky (viz.obrázek), takže dlažba celou plochou leží na té horní frakci, navíc pod tou jemnou frakcí je minimálně 45 cm hutněný podklad frakce tuším 0-35, (možná větší, to nevím co mi tam už známý navážel (viz taky foto) samozřejmě všude drenáže. Ale jak říkám, je to po první zimě, i kdyby to někde sedlo, není problém to rozebrat, třeba i jen malou část, a opravit. Terče máme v práci někde na terase v poschodí, a po letech ta dlažba je prostě křivá jak prase, opravit to znamená rozebrat celé, a mě tohle přišlo jako jednoduché řešení, požehnané od projektanta. Jinak ta lepená dlažba u dveří a okna je poctivá práce kluků, co znají schluter systémy, sice drahá záležitost, ale v klidu spím. V projektu řešeno nebylo, protože do poslední chvíle jsem věděl jen rozměr terasy ale provedení jsem měnil tak 5 krát -)
Odpovědět
@lto007 podklad máme taky asi dost podobný, navíc jsem tam měl před tím cca 10 let zamkovku, takže zhutnene to je asi dobre. Je fakt, ze drenáže nemáme. Trochu me začalo mrzet, ze jsem neudělal betonovou mazaninu a nedal terče, beton neuhne, ale žádnou zkusenost s tím nemám, navíc finančně to bylo někde jinde. Souhlasím s tím, ze je to poměrně snadno opravitelne, navíc to jsou jenom 2 rohy. Jaký mate formát? My 80x80. My máme tento terč.
Odpovědět
@danadan rozměr máme 60x60 , to mi vcelku bylo jedno a nechal jsem výběr rozměru na tom, kdo mi to pokládal, abych pak neposlouchal, že jsem vybral blbý rozměr. -) Já jsem měl variant provedení víc, ale beton anebo potěr jsem dopředu vyloučil, jak vidíte terasu mám vyvýšenou, po celém obvodu je dřevěná konstrukce a v ní ten matroš, tam není důvod proč by to mělo někam klesat. Původně tam měl být po obvodu kámen a nebo CSB-Naturblok bez toho abych něco betonoval nebo dělal základ. Nakonec kvůli rychlosti realizace jsem zvolil to dřevo. Já nevím jak to máte řešené vy, jestli tam máte obrubníky nebo jinak zajištěné, ale mě se to zatím nehlo. Terasa je zastřešená, ale když prší a fouká tak cca 40 cm po stranách naprší, ale díky otevřeným spárám to steče dolů a k baráku , resp. k rohům se voda nedostane. Nicméně tím netvrdím že nebudu mít časem třeba stejný problém jako vy.
Odpovědět
@lto007 To vypadá moc dobře! Děkuji za foto, takhle nějak bych si to představovala. Snad to u nás půjde takto také vyřešit. Musím to prozkoumat a kouknout se po nějaké venkovní dlažbě, která bude ladit. Máte to moc hezké! :-)
Odpovědět
@lto007 máme tam obrubniky v betonu, takže tam problém není. Dělali mne to dva obkladaci, kteří byli opravdu dobri a oni preferovali betonovy podklad a terče, realizovaných teras mají hodne. My máme terasu z poloviny zastresenou, věřil jsem tomu, ze když tam byla tak dlouho zamkovka, tak ten podklad musí byt 100% pevný. Terasu máme 2 roky, sedlo to letos na jaře.
Odpovědět
@danadan a v kterých těch rozích to kleslo ? na straně baráku nebo na opačné? Je to v rozích kde není krytá? Z té části kde na ni volně prší je určitě nutné odvést vodu drenáží pryč, Zima byla mírná, až budou větší mrazy a dost srážek tak to může zlobit víc, ale výhoda volné pokládky je, že opravit to jde kdykoliv. Jinak taky to u Vás vypadá moc hezky. Jinak k tomu betonu, měl jsem od projektanta detail balkonu, taky tam byl spádový potěr ale na tom hydroizolace, musel by jste tu terasu dělat do spádu a vodu odvádět stejně někam dopryč. Samotné terče problém neřeší, tak toho betonu nelitujte.
Odpovědět
@lto007 ten pokles je vždy tam, kde není překrytí střechou, mírný pokles je i u obrubniku, na fotce ta přední část, taky bez překrytí. Mám v plánu tyto místa rozebrat a podsypat, s tou drenáži jste mne nasadil brouka do hlavy. Mám kamaráda, stavební inženýr, se kterým konzultuji všechny tyto věci a o drenazi se vůbec nezmínil, musím se ho na to přepsat. Nemáte náhodou nějaké foto z realizace té drenaze?
Odpovědět
@danadan jakou dlažbu máte prosím na terase?
Odpovědět
@grace454 je to 2 cm slinuta, 80x80, zn. Del Conca
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?