Čím odhlučnit zahradu

25. čvc 202130

Ahoj, prosím o zkušenosti, jaký typ plotu/zdi a výška vám pomohly s odhlučněním sousedního pozemku? Jde o jednu stranu pozemku, jsem ochotná oželil vizuál (kdyžtak nechám porůst něčím pnoucím).
Když se vrhneme "do akce", chci si být jistá, že to přinese efekt a nezahodíme čas ani peníze pro chabý výsledek.

Nyní je tam klasické pletivo, 2m vysoké, třeba existuje něco, co by se dalo nainstalovat přímo na stávající plot?
Jinak jednu variantu mám takovou tu ošklivou betonovou zeď (nechám zarůst zelení), druhá varianta - na zahradě máme smrkové krajiny, tak vyrobit plot z nich. Nějaké další zajímavé tipy? A tápu u té výšky 🤷‍♀️
Díky za zkušenosti

• Tak prvotně záleží na typu hluku. Pokud ti jde o opravdové odhlučnění, nech si vypracovat posudek. Záleží na tom o jaký hluk se jedná, jak je daleko, jak vy jste daleko od té zdi. Těch proměnných je moc. V zásadě platí, že odhlučnění musí být co nejblíže hluku, třeba hned podél silnice, pak čím je materiál stěny těžší, masivnější, tím lépe a hlavně nesmí mít žádné škvíry dutiny. Pak je třeba myslet také na to, že hluk se odráží a k vám přijde třeba z boku zdi, přes sousední pozemky. Ale jak říkám, nejvíc záleží, jaký hluk to je a kolik chcete odhlučnit. U nás nepomohlo nic. Až odstěhování. Ale to byl extrém, silnice s frekvencí 10 tis. Vozidel denně.

• @lena74  děkuji za odpověď, to muselo být strašné!
    No jde o lidský hluk. Extrémní. Roky nepoužívanou, zarostlou sousední zahradu pronajali a já si přijdu jak v Itálii na pláži 🥺 točí se tam plno lidí, děti opravdu ječí, mají plno hraček, chodítek a podobně, co má melodie. Pozemky jdou mírně do svahu, tak se to k nám nese a mají na nás pěkný výhled. Posezení je kvůli dřevěné pergole hned u plotu, pár metrů od místa, kde pobýváme, máme terasu, ohniště. Nyní není možné vůbec být venku.
    Takže si myslím na tu betonovou zeď a domluvit se s nimi, aby i oni z druhé strany něco vymysleli, aby se zvuky nechtěli odrážet. Tzn v té nejkrizovější části ke zdi dát něco... stromky, tkaninu🤷‍♀️

• Není to sice odhlučnění, ale Váš problém by mohl částečně řešit nějaký vhodný vodní prvek s tekoucí vodou. Nějaký vodopádek, fontánka. Tekoucí voda vytváří bílý šum, který většinou není tak rušivý a naopak pomáhá eliminovat nežádoucí zvuky od sousedů.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat