Clona na plot

Profilova fotka
Dobrý den, prosím neřešil jste někdo něco podobného? Potřebovala bych vymyslet nějakou clonu, nebo něco na plot, aby sem sousedi neviděli. Na fotce je vidět jen jedno okno, ale mají tam dvě okna a porad nám sem koukají. Jedná se mi o ten barák napravo. Moc děkuji za rady a tipy 🙂
Odpovědět
Za mě, zeleň. Dají se koupit i vzrostlejší stromy.
Odpovědět
Profilova fotka
V tomto případě bych to asi taky vyřešila už vzrostlejšími stromy, něco navíc k tomu plotu už by vypadalo divně.
Odpovědět
Vysadili jsme spoustu okrasných keřů, ve 3 řadách. Než vyrostou, máme na plotě rákosovou clonu. Zahradu máme jen před domem, takze není kam se schovat.
Odpovědět
Vysadila bych taky stromy - ale ne ty zakrsky , jak mate teď , ale třeba břízy , javory , muchovniky , a klidně více kusů do skupiny . A k nim vyšší keře - tavoly, bez , pustoryl apod…
Odpovědět
Ještě mrkni na inspiraci třeba na Ferdinandovy zahrady - ten se stromu ve skupinkách nebojí , a dává je i celkem blízko k domům , a vypada to moc pekne .
Odpovědět
Já bych se přimlouval za lísku. Je to domácí keř, doroste těch tří metrů, nerozlejzá se moc do šířky a máte doma oříšky. Přes zimu teda moc neodcloní, ale jak obroste lupením, je to paráda. Stromy přerůstající 3m by se měly sázet 3m od hranice pozemku, menší stačí 1,5m.
Odpovědět
@kofejn Já to právě zjišťoval, jak to je a zde sdílím jednu odpověď: "rozumný důvod", "může požadovat" a "místní zvyklosti" ... takhle je to napsáno v OZ. Zjednodušující výklad, že se stromy blíže než 3m od hranice pozemků vysazovat nesmí, je mylný. Je to vždy o lidech a o sousedech. Já třeba mám stromy, které budou mít v dospělosti 6m, 1,5m od hranice a v pohodě 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Nemáte jinou možnost, jak to vyřešit, než nějaké stromy. Bude to dobře vypadat a nebudou vidět do vašeho dvora. Jen aby si pak nezačali stěžovat, že jim strom stíní nebo tak něco. Mnohdy je to o komunikaci.
Odpovědět
@tess188 na plot bych nic nedávala - stejně ho bez povolení nesmíš mít větší než 2m... Ale než vyrostou stromy a keře, bych pořídila něco takového: https://www.avenberg.cz/z2086-dvojita... https://www.avenberg.cz/z1206-markyza... Dala bych před bazén 6m a před gril tu menší 3m a tím pádem na vás nebude vůbec vidět. Tu poloviční jsme měli doma na terase a nevypadalo to špatně. Když tam nebudeš, tak to jednoduše sbalíš. Nebo pak jsou ještě takové ty stínící plachty - trojúhelníkovité. Ty by taky mohli pomoct. Jinak jsi si jistá, že se na vás dívají? Podle fotky to totiž vypadá, že na ten bazén ani z okna nevidí, jedině by museli šmírovat na židličce. My to máme podobně (před kuchyňským oknem podobný plot) a z vašeho pohledu bych nic neviděla - měla bych to kryté plotem. Z patra ano, ale z kuchyně nic...
Odpovědět
@tess188 zavěsit na plot truhlíky s nějakou travinou, která rychle roste vzhůru.. do doby, než vám vyroste strom - něco tam už vidím zasazené máte
Odpovědět
@eewin A hlavně nepůjde vidět ten plot 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@kekita děkuji, mrknu na to. Jojo koukají, my s nima žádný problémy nemáme, občas k nim jdeme na kafe nebo oni k nám, ale že koukají to vím, protože mi soused kolikrát říkal ty jsi měla v terase nějaký kámošky a tak. Viději až do terasy a štve mě že nemáme žádné soukromí.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@tess188 Naprosto to chápu, je to nepříjemné, člověk by chtěl mít na svém pozemku alespoň klid. Podívejte se na nějaké stromky, něco takového vyšší, a dejte to tam, bude to zelené, nebude to trnem v oku.
Odpovědět
@tess188 matw ten pozemek takovy hodne "holatkovy"; prijde mi,ze jste zbytecne zainvestovali do oploceni,spis vysadit ted nejake rychlerostouci kere,treba brest. S liskovymi orisjy ma Kofejn pravdu,navic jdou hodne zdrave!
Odpovědět
@kekita o necem podobnem uvazujem, ale jak je to tezke ty konstrukce? - jde mi o to, aby se s tim dali na jedne strane lehce manipulovat,ale zase aby to neshodil vetsi zavan vetru? Trebas si to dame na terasu,ale za par hodin sezeni skonci,takze ok,roketa se smota a ty sloupy co? Ty musi byt nejak upevneny do zeme anebo se taky popadnou a odnesou?
Odpovědět
@catle konstrukce nejsou vůbec těžké. Není to tak, že bys to mohla přenášet z místa na místo jako paraván. Potřebuješ to k něčemu připevnit. Buď k podlaze patkou, nebo se stěně. My jsme to měli mezi sloupy u pergoly, takže kotvení bylo jednoduché ke sloupu. A musíš připevnit jak ten sloup, ve kterém je srolovaná ta látka, tak i ten díl, do kterého zasuneš to madlo po rozmotání. Rozmotávání jde na začátku lehce, ale pokud využiješ celou délku rolety, tak na konci už to klade celkem odpor. Pokud chceš něco co odneseš, tak to už mi přijde lepší naklápěcí slunečník - ten, který jsme měli my, tak schoval kompletně celý stůl a dal se naklonit skoro až svisle. Ale zase když fakt foukalo, tak jsme ho balili...
Odpovědět
@kekita diky za obsahlou a vycerpavajici odpoved!
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?