Suchá skladba podlahy - EPS T 4000 vs. EPS 150

Ahoj všem, potřeboval bych se poradit jelikož mám protichůdné informace od projektanta/stav. firmy a podlahářů. Na přízemí v novostavbě máme navrženou suchou skladbu podlahy - nemáme podlahové topení - kde na betonový krycí potěr nad HI a ZD přijde 20mm EPS T 4000 (podlahový EPS pro útlum kročejového hluku) na to pak 20mm Fermacell desky a následně čistá podlaha 16mm. Potíž je že ten EPS T 4000 přijde mě i TDI příliš měkký na dlouhodobé zatížení, a do toho podlaháři straší že časem bude sedat a hrozí riziko vytvoření spár i kolem 3mm (v tech. listu je stlačitelnost 2mm). Namísto něj doporučují dát klasický EPS 150 20mm. Projektant i stavební firma tvrdí že jde o typickou skladbu s tou T 4000 a neměl by být problém, já si nejsem tak jistý jak jsem to držel v ruce. Co byste zvolili vy - nechat 4000 anebo vyměnit za 150 ? Díky za názor.
Odpovědět
Myslíte 200mm (20cm) ne?
Odpovědět
@windu Do přízemí je zbytečné dávat kročejový polystyren. Jinou izolaci než ty 2cm kročejáku nemáte?
Odpovědět
@vladimir_sacha Protože cpát kročejak je zbytečné, proto dejte akorát podlahový polystyren, beton a podlahu a ty 2cm tam nedávejte
Odpovědět
@windu Kročejovka v přízemí je samozřejmě zbytečná. Doporučil bych přečíst si diskuze ve vlákně rd-rymarov. Dost často se tam řeší problémy se sesedáním podlah v místech, kde se nejvíce chodí. Osobně bych jednoznačně radši realizoval mokrou podlahu nahoře s betonem nebo anhydridem. V tom případě je vhodné přidat i trubky podlahového topení. Kromě toho to myslíte vážně že budete mít v podlaze 2cm izolace ?
Odpovědět
@zubr487 ZD domu je na pěnoskle, takže ano žádná další izolace tam není jelikož není potřeba, díky za tip na vlákno o RDR, kouknu se na to
Odpovědět
@windu proč tam tedy dáváte další izolaci a roznášecí desku. Tím se zbavíte jedné z výhod plovoucí základové desky a to velké akumulace a navíc si prodražujete stavbu
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?