4+kk půdorys

Zdravím všechny, chystáme se stavět dům, dif. otevřená dřevostavba. Líbí se nám tento půdorys, který by jsme zvětšili zhruba 14x10,5(11)m zastavěné plochy, tzn. něco přes 110 m2 užitné plochy. Za projektantem se teprve chystáme. Nemá někdo nápad jak vylepšit půdorys nebo nějaké změny? Určitě chceme změnšit záchod na chodbě a vedle něj mít technickou místnost, dveře do chodby namísto do obývacího pokoje. Váháme nad šatnou, jestli má smysl, ale zase co místo ní? Děkuji.
Odpovědět
@vetor3x My máme v tom místě kde je šatna menší koupelnu pro děti. Tedy WC, umyvadlo a sprchový kout.
Odpovědět
Já bych tam tu šatnu nedával. Záleží k čemu bude sloužit. Dětem? Pak bych jí tam nedával a zvětšil pokoj dětem, a do dají si tam skříň. Každý zvlášť. Já bych se s bráchou teda bil o tu šatnu, kdo má jaký šuplík, kdo tam v kolik jde atd… Jestli to ale bude komora na zgarby, tak to se hodí.
Odpovědět
Z jáké strany máte jih? Já šel za projektantem taky jen pro úpravu a nakonec jsme skončili u projektu na míru- právě kvůli tomu, kam jsou orientované pokoje. U vás jsou děcáky každý na jinou světovou stranu. Jeden bude mít vždy světlo a ten druhý tmu.
Odpovědět
Já osobně bych tedy tu odkládací polici na uřezané hlavy přesunul dál od vchodových dveří - někdo by si toho mohl všimnout... 🤔
Odpovědět
@secuser1 jsme si rikali ze by slouzila tak pro vsechny, deti zatim nemame, tak zatim pro nas.
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych vyměnila wc a technickou místnost - aby se na wc nechodilo přes špinavou zonu v zádveří. A ta šatna pokud odpovídá měřítko tak je o něco málo širší než dveře - co tam dáte, skříně ani police se tam nevejdou. Zvětšila bych okno u jídelního stolu. A bylo by dobré uvést světové strany.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud dáš rekuperaci, tak s odvodem z mísy je otevírací okno na WC zbytečné a taky bych ho vyměnil za zvětšenou technickou. Možná dát na WC neotevírací okno do chodby a rozhodně umyvadélko se sprškou na pravou stranu pro většinové praváky. Kuchyň se mi zdá zbytečně široká (když šetříš každý m2). Možná při jejím zúžení by vyšla spíž. Jinak mi by vadily nedostatečné úložné prostory, ale při uskromnění 😉
Odpovědět
@radim2015 Děkuji. Nějak mám zažité, že na wc má být okno a wc bez něj se mi nelíbí 😄 druhý wc bude ještě v koupelně. Rekuperace bude. Kuchyně se mi zdá taky příliš široká, ale zase si říkám, že by se tam vlezl nějaký ostrůvek.
Odpovědět
@mahonia šatna mě napadla zrušit a rozdělit na výklenek k těm dvoum pokojům, kde by se dala dát vestavná skříň...
Odpovědět
ulice by měla být severozapad jihovyhod zahrada
Odpovědět
Profilova fotka
No když máš odtah z mísy, tak na otevírání okna ani nepomyslíš a stačí světlo z chodby (moje nejlepší vychytávka na domě - a že jich mám hodně). Zrušil jsem i tlačítka zvýšeného odtahu rekuperace na WC, protože nejsou třeba, ale kdo nevyzkouší nevěří. Já mám obě WC s oknem do koupelny a za dne nesvítím. V severním je trochu méně světla, ale dá se na to zvyknout. Návštěva v tom severním vždy světlo zapne. WC do koupelny bych si já osobně nedal. Ostrůvek je supr (mám 3m na délku a na něm jak dřez, tak varnou desku). Tady bych možná volil poloostrůvek, ale zrušil bych kus desky nalevo a zvětšil tím prostor pro jídelní stůl (kuchyň L + I). Ten ostrůvek bych ještě zvýšil skříňkami nebo deskou směrem k jídelně (125cm mi stačí), aby nebylo tolik vidět do kuchyně.
Odpovědět
Projektant misto satny navrhuje wc s malym oknem, co vy na to? Misto nyni wc navrhuje technickou a misto technicke spajz (zmeni se vymer mistnosti). Nevim jestli by ten wc nebyl “moc velky” a taky nevim jestli je vhodne ho mit mezi dvema pokoji? Kdyz druhy wc bude kousek od toho v koupelne.
Odpovědět
Článek se načítá
za mňa malá technická miestnosť. My máme momentálne 1,8x2,8 a brala by som trochu väčšiu.
Odpovědět
@btus urcite bude vetsi… ten pudorys je orientacni, cely dum se o trochu zvetsi. V TM chceme pracka, susicka vedle sebe, pojistkova skrin, rozvadec na podlahove topeni, tepelne cerpadlo a rekuperacni jednotku
Odpovědět
Hele to je návrh úplně klasického bungalovu. Tam se nedá nic moc jiného vymyslet. Podívej se na smart stavby z Olomouce. Mají to pojmenovane jako smartgo a je tam několik variant půdorysu.
Odpovědět
@rumcajk moc dekuju.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?