Bungalov 4+KK 119 m2

Zdravím všechny. Chtěl bych poprosit o názory na náš projekt. Jedná se o dřevostavbu pro bezdětný pár. V domě bude rekuperace. Pozemek je ve svahu na SZ, proto chceme vchod od ulice.
Odpovědět
dvě auta, to máme pro každý 2 sady letních a zimních pneu, dále třeba nosiče. Pak určitě budete mít letní a zimní sportovní vybavení, na zahradu nějaké to nářadí....Zkrátka ta technická je malá a ty dveře se tam dost "mlátí". Hlavně neříkejte, že to budete řešit další boudou strčenou na hranici pozemku, jako 99% lidí. Jako má svůj účel třeba kuchyně nebo ložnice tak věřte, že i chodba má svůj význam. Takhle budete mít přímý pohledu do pokojů, zvuk ze sprchování či wc není dobré mít v obývací části. Takový krb dá domu útulnost, pohodu, pocit bezpečí...
Odpovědět
Díky moc za reakci. Zrovna dneska ráno mě to napadlo, že k autu je potřeba nějaký úložný prostor 🙂 Zatím máme jedno auto, ale dům bude na konci vesnice, takže počítáme raději s prostorem pro stání dvou. Zahradní domek plánujeme. Měla by tam potom přijít jízdní kola a zřejmě tedy i ta zimní/letní kola 🙂 Chodbu jsme vynechali, abychom ušetřili podlahovou plochu. Dům budeme obývat z 99 procent sami dva, takže nějaké rušení z koupelny kromě ložnice neřešíme. O krbu jsme uvažovali, ale u obou rodičů vidíme, že je minimálně využívaný a pasivní stavbu by asi i snadno přetopil.
Odpovědět
Profilova fotka
Přijde mi, že vstup/technická/wc by se dala pořešit i jinak. Taky špajz a prostoru kuchyně. Vstup do domu bych dala v místě, kde máte na návrhu křeslo. WC bych spojila s technickou, ubude dveří, technická část se dá opticky různými způsoby od wc oddělit. Vstup do obytného prostoru by byl v části, kde je teď kotel v technické, případně v místě stávajícího wc. Tím pádem by se uvolnil prostor na větší kuchyni/jinak řešenou spížku. Vzhledem k velikosti prostoru bych plánovala míň hluchého prostoru (koridor kolem spíže a kuchyně směrem do obýváku). Pokud je to první návrh, ještě bych ho nebrala jako definitivní, ale zkoušela z toho prostoru dostat maximum.
Odpovědět
Profilova fotka
@panlorenc přijde mi docela neekonomické stavět úložné prostory na kola, pneumatiky, zimní vybavení, dílnu, nářadí jako součást stavby. Taky plánujeme takovou "boudu" na dvoře, bude pod ní velký sklep na uskladnění potravin, nad nim bude "bouda" sloužit jako úložný prostor pro výše vyjmenované věci a taky jako zašívárna alias dílna pro manžela. Mít tohle vše u domu, musely bychom místo bungalovu stavět patrový dům, kterému jsme se ale chtěli za každou cenu vyhnout. Předpokládám, že cenově taky budeme úplně někde jinde, než kdybychom stavěli sklep a velký úložný prostor jako součást domu.
Odpovědět
@maty56 Čistě z pohledu ekonomiky tedy peněz je to ale přesně naopak....další zahradní domek stavěný samostatně vyjde dráž. Tedy pokud se nejedná o obyčejnou boudu z bauhasu. Takový sousední boudy máme u hranice našeho pozemku dokonce 3 😒
Odpovědět
Otočila bych obývákovou a kuchyňskou část, ať nevstupujete proti zdi a nemusíte obcházet kuchyň, ten vstup je takto dost krkolomný, dvakrát za roh. Taky bych tu přesíň o pár cm rozšířila, ať se tam nemlátíte dveřmi, pokud tam bude i to křesílko, moc manipulačního prostoru tam už nezbývá. Jinak se mi to líbí. Možná bych ještě zvážila uspořádání koupelny, takto je trochu stísněný přístup do sprchového koutu. Využijete ten třetí malý pokoj, pokud je dům určený pro dva? Nebylo by lepší ho zrušit a zvětšit místnosti v horní polovině domu?
Odpovědět
Profilova fotka
@panlorenc já jsem psala o pivnici v zemi a na tom dřevostavba podle vlastního návrhu, příp. zděný domek. To asi nevyjde dráž jako kdybychom dělali sklepy pod domem a zdili ze 45 ytongu, jako dům.
Odpovědět
@maty56 Koukám do alba...a vy jste tak nějak pořád na váškách co je výhodnější. Třeba ta kombinace ytong zdiva a keramobet. překladu-to jako proč?? Však nejlevnější je odebrat kompletní jednotný sortiment.
Odpovědět
Profilova fotka
@panlorenc proto.
Odpovědět
@maty56 Chápu.
Odpovědět
Tak jestli je levnější keramické zdivo nebo plynosilikát/porobeton je otázka na delší debatu. Za mě vychází levněji keramické zdivo. Ale co se týká překladů tak je řešení pomocí keramický překladů určitě výrazně levnější.
Odpovědět
Profilova fotka
Mně tedy přijdou malé pokoje. Máme ložnici 11,7m i pokoj 8,3m a když se tam dá skříň a postel, tak je místnost prakticky plná.
Odpovědět
Článek se načítá
Mně twn váš projekt přijde až geniální ve schopnosti využít každý metr( bez těch chodeb). Fakt to vidím asi poprvé. Já osobně: kuchyň vinou špajzu bude tmavá a neútulná, kuchyň by měla jít do rohu a přidat okno. Škoda, že se vchází do domu do zdi. To zádveří chce opravdu zvětšit.Vstup má působit prostorně a vzdušně. Pozitiva: ložnice s koupelnou a šatnou vyřešena geniálně, pracovna také. Pro rodinu by tento projekt byl nepoužitelný, pro 2 dospělé lidi naprosto geniální, praktický, prostě trefný. Už dlouho mne tak nějaký projekt nenadchl.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?