Cena za projekt 150 000 Kč - váš názor?

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, s maminou jsem zdědily domek (spíš ruinu, dům je z roku 1770, propadlá střecha, zadní stěna, převážně kamenný). Dům byly zkouknout projektantky, řekly nám, že je to na zbourání (souhlas), nejlepší bude když dům zkoukne statik a na místě starého domu postavíme nový. Dům musí být dvoupatrový, jiný nám v zástavbě nepovolí, rozměry cca 11 na 7,5 m. Uzavřenou hrubou stavbu by jsme se prý v pohodě vešly do 1,2 mil. Za projekt by chtěly cca 150 000, což mi přijde šílená cena, je to normální nebo je to hodně? Pokud najdou nějaký typový projekt bude to prý míň, ale neřekly kolik. Může mi někdo prosím poradit na co se ptát, na co si dát pozor? Já stavbám absolutně nerozumím, aby si někdo neřek, dvě pitomý ženský, na těch si namastím kapsu. Děkuji za rady.
Odpovědět
@jan1111 Mam za to, ze na CVUT je kombinovany obor architektura a pozemni stavby. Takovy stavar by neco lehkeho navrhnout zvladnout mohl...
Odpovědět
@puhelin Nic kombinovaného se na ČVUT neučí. Bud máte fakultu architektury a jste architekt, nebo mate fakultu stavební a studujete obor architektura a nebo obor pozemní stavitelství. Jednoduše, architekt je někdo jiný než projektant.
Odpovědět
@jan1111 to teda uci:) a nevidim duvod, proc by i projektant nemohl navrhnout dum..uz jsem videla i soustubpaskvilu zrovna od architektu...ale vizualne to bylo asi kraaaaasny..
Odpovědět
@jan1111 Mam na mysli toto http://www.fsv.cvut.cz/student/bakalm...
Odpovědět
@misadan Kolegyne?
Odpovědět
@puhelin bakalar jo, pak jsem presla na Pozemni stavby, tze je ze me jen ing...a sem.rada:)
Odpovědět
@misadan Ja jsem to same. Ale byla jsem v Brne.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?