Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
@andydrzka V bance pohoda. na náš plat by to neměl být problém, uvidíme po projektu kolik budeme potřebovat vlastních peněz :-) Také bysme chtěli už uzavřít smlouvu, musíme jenom doladit detaily a domluvit si termín. To jsi mě moc nepotěšila, ale byl by asi problém to nějak dát do vnitř, přece jenom tam není moc místa. S cenou tak nějak počítáme
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka ahoj, děkuji za optání, ale nemám dobré zprávy. Pozemek jsme nakonec nekoupili, po návštěvě s projektantem jsme zjistili problémy s kanalizací, museli by se dělat rozsáhlé terénní úpravy, tak jsme se rozhodli, že se poohlídneme jinde..fakt pech...ale bylo by to hodně drahé :-( Takže jsme zase uplně na začátku, snad se nám brzy zadaří.. Držím pěsti, aby Vám to tu všem šlapalo a snad se budu moct brzy zapojit do diskuze na téma Kubis 631,632. ;-)
Odpovědět
@adelll tak to je mi líto, snad se vám podaří najít co nejdříve vhodnější pozemek.
Odpovědět
Profilova fotka
@adelll tak to mě taky moc mrzí ;-( , ale věřím, že brzy najdete pozemek ještě lepší. ;-) S tímhle se nedařilo od začátku, viď .... @songs tak to závidím, že v bance pohoda ;-) , my to budeme mít trošku složitější, no snad to vyjde. A co se toho komínu týče, tak jsem z toho taky byla rozladěná, ale za prvé se nám už dělá projekt a už je i v nějaké fázy a za druhé vůbec netuším, kam bychom nacpali vnitřní komín ...tak nám zbývá jen doufat, že se to nebude stávat často :-| ....
Odpovědět
@andydrzka tak taky to závisí na odhadu, ale vždycky je řešení. No my nakonec jsme se domluvili s manželem, že ho dáme na tu vnitřní stěnu, sice tam v těch místech plánujeme jídelní stůl, ale co se dá dělat. Nebudu riskovat, že si v zimě zatopím a budu mít zakouřený barák. Přece jenom to pro nás nebude hlavní topidlo (aspon tak předpokládáme)
Odpovědět
Profilova fotka
@songs takže nakonec dovnitř ;-) ...to my to už necháme, tak dám pak vědět, jak topíme ;-) :-D :-p
Odpovědět
@andydrzka jo jo. Aspon to bude levnější :-) To jsem zvědavá, asi taky záleží na tom, jak často se topí....
Odpovědět
Dneska jsme koupili první věc do baráčku :-) Sice hooooooooooodně s předstihem, ale bohužel doma už pomalu dosluhovala stará pračka a do baráčku jsem si chtěla koupit novou, tak jsme to uspíšili :-) A ještě jsem si dneska hrála s návrhem zahrady, a ne a ne se mi to uložit, :-)
Odpovědět
takže jsme dneska podepsali smlouvu o dílo budoucí nebo jak se to jmenuje :-) A už to fakt začíná :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@songs je, vy se máte :) ... a dělali jste v ní nějaké úpravy? a kdy vás čeká konečná specifikace nebo už máte po? a jak dlouho trvalo, než vám poslali projektovou dokumentaci??? teda to je otázek, co ;-) :-D předem děkuji za odpovědi 8-) :-)
Odpovědět
@andydrzka ještě jsme něco doupravovali. Zatím se bude dělat projektová dokumentace, až to bude tak půjdeme na úřad a během toho se bude konečná specifikace - koupelny, podlahy.... To by mělo být snad nejdéle v polovině ledna.
Odpovědět
Profilova fotka
@songs aha, tak jestli tomu dobře rozumím, tak jste podepisovali první smlouvu - o smlouvě budoucí, takže teď na projektové dokumentaci začínají? ...a když půjde vše bez komplikací, kdy byste chtěli začít stavět? ....my jsme na tom teda v podstatě stejně, projekt zpracovávají a máme před podpisem smlouvy o dílo a před konečnou specifikací ...tak ať máte projekt co nejdříve doma ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@andydrzka přesně tak, tak jste o kus před námi :-) Děkujeme, Stavět - čím dříve tím lépe :-) snad počasí dovolí a v dubnu bude základovka. Kdy vy?
Odpovědět
Profilova fotka
@songs taky co nejdříve, chtěli bychom do konce března bydlet ;-) ...jsem optimista, věřím, že to vyjde!!! :-D
Odpovědět
@andydrzka teda, myslíš že to stihnete? Není problém v zimě se základovkou?
Odpovědět
@amdydrzka už máte přesnou představu podlah.... jaký budete volit design schodů, dvěří?...
Odpovědět
Profilova fotka
@songs ahoj :) podlahu quick-step lamino dub - konkrétní nemáme ještě vybranou, jen favority a musíme je někde v obchodě omrknout ;-) schody vůbec nevíme, ale ty, co má rýmařov ve standardu se nám nelíbí ..a dveře buď bílé nebo světle šedé ...ale není to sranda se s manžou shodnout ;-) :-D ...jak vy - podlahy, schody, dveře, a co kuchyň??
Odpovědět
@andydrzka tak to budeme na tom asi podobně :-) Taky chceme dub - líbí se nám asi letitý šedý to bude dole a nahoře něco světlejšího, k tomu ty schody taky v dubu, je pravda že se nám taky moc nelíbí. Jaký plánujete osvětlení? Ŕíkala jsem že by se mi líbili taky bílé dveře, ale manželovi ne, tak to bude asi hodně náročné :-) kuchyň mám vymyšlenou, ještě se dodělává návrh. Už máte návrh koupelny?
Odpovědět
Profilova fotka
jj, tak ten dub letitý šedý máme taky v seznamu, moc pěkný :) ... to můj drahý by s bílými dveřmi souhlasil, ale zase chce nějaký dekor dřeva na okna zevnitř a já chci k bílým dveřím určitě bílá okna, no bude to ještě švanda :-D :-D ...kuchyň teda nebudete mít od lamontu, viď? my nakonec taky ne a bude vypadat trošku jinak než je na vizualizaci, i jiné barvy ...v siku jsme byli teď v pátek, takže vizualizace do týdne ...
Odpovědět
@ my budeme mít ze vnitř také bílé okna, z venku dekor. Kuchyň budou dělat truhláři a inspiraci jsem brala z oresy. To jsem zvědavá, jak to bude vypadat.
Odpovědět
Ahoj převážně holky. :) taky řešíme Kubise 631. Nevíte jestli je možné vidět někde jinde Kubis třeba jen od silnice krom vzorového domu u Olomouce? :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, můžu se zeptat, jaký druh krbových kamen do domečků dáváte? Jsem úplný laik, takže vůbec nevím, rozdíly, popřípadě, jak daleko od zdi se můžou kamna dávat?
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka @songs Mrkněte ke mě do alba;-) máme sice 101, ale podlahu v celém domě lamino dub a manžela jsem přesvědčila a schody jsme vybrali dubové, sice za příplatek, ale vyplatilo se to:-) Dveře máme všude bílé, nechtěla jsem zase všude dřevo a bílá to hezky doplnila;-)
Odpovědět
@petervanek tak to netuším. My jsme kousek od tamtud, takže jsme to nemuseli řešit :-)
Odpovědět
@katunkaj my budeme dávat krbovou vložku v menší výhřevností, ale detaily nevím, to řeší manžel
Odpovědět
@jahooodka koukala jsem se :-) ty červená v kuchyni je mooooc pěkná. Já chci kolem dokola v takového barvě. Schody dáme taky ty dubové a podlahu ještě asi v tmavší barvě, no uvidíme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@songs my chceme taky s menší výhřevností, ale zatím hledáme informace, kolik od zdi a jestli konvekční nebo sálavé....
Odpovědět
Profilova fotka
@petervanek jeden je teďka nový v Tuchlovicích na Kladensku
Odpovědět
@katunkaj tak to neporadím, zatím to neřešíme, budeme je dodělávat dodatečně, zatím bude jenom komín
Odpovědět
Profilova fotka
@songs aha, ale stejně děkuju... :-) ať Vám to hezky uprašuje...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?