Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@perisy ahojky mrknu ti na to....ale zda se mi to dost...nebot by vam meli odecist jednu pricku.Drahy byl ocelovy preklad-myslim cca 50tis (ten jsme meli mit).Pri stavbe domecku vsak privezli drevene tramy...nekde se stala chybicka....a ty vysly na 40tis.Mrkni mi do alba. (Tzn ze by jste meli platit min nez 40tis. pokud by vam nevadily drev.tramy)
Odpovědět
Doplnil jsem do svého fotoblogu fotky hotového domu. Myslím si, že by to někomu mohlo pomoci při řešení změn co se týče oken. V jednom pohledu je vidět i řešení prosvětlení chodby u schodiště terasovými dveřmi.
Odpovědět
Prosim vas, odkud se berou a co znamenaji modra srdicka? :) pochopila jsem ze se posilaji, tak jsem poslala dal... ale odkud se ziskavaji? Dekuji..
Odpovědět
Ahoj, muzete nam nekdo poradit, jak jste rozvrhli primotopy + nabytek v pokojich? Planujeme podlahovku obyvak, kuchyn a koupelny. (vsude se nam zdala podlahovka dosti draha za cca 170kc navic) Diky za navrhy a napady:)
Odpovědět
@beelmcs my budeme mit všude podlahovku a máme zálohu 140000,- Kč, ale z toho ti odečtou cca 60.000,- Kč za přímotopy a systém sinco living.. takže doplatek bude okolo 80.000,- Kč... ale přesnou částku budeme vědět až 4.6. při konečné specifikaci:)
Odpovědět
to je divny nam napocitali Elektrické podlahové topení Fenix za 145000 bez dph + doplatek za Systém Synco 700 za 35881Kc bez dph coz je 180881 bez dph a odecetli jen za primotopy 21900 bez dhp, takze rozdil v nedoplatku je 158981 bez dph = 182828Kc s dph. kdyby byl doplatek jak pisete, tak to by bylo jine:) Asi to bude tim, ze maji nejaky novy rizeni Synco 700 pro podlahovku.
Odpovědět
Profilova fotka
@beelmcs tak řekněte, že synco nechcete a odečtou vám ho. My máme podlahovku všude mimo chodeb ložnice a šatny (přímotopy + synco nám odečetli) a vyšlo nás to na cca 35 tis. bez dph, je to teda z prosince 2013, ale ty ceny se nemohly přeci tak navýšit. @ztk a ta cena se vám po KS určitě ještě sníží, protože podlahovku nebudete dávat třeba pod sedačku, kamna, kuchyňskou linku, postele apod. - do KS si to promyslete a nechte zakreslit do půdorysu ;-)
Odpovědět
@andydrzka co tedy ma za vyhodu mit to synco, nebo nevyhodu dyz tam neni? Je nutne rozvrzeni te podlahovky pod nabytkem a nebo je to jedno?(jedine kde se nic asi nikdy menit nebude je pod kuchynskou linkou a kamnama)
Odpovědět
neuvazoval jste nekdo o teplovodnim rozvodu do radiatoru a elektrokotel misto primotopu?
Odpovědět
Profilova fotka
@beelmcs no synco je zjednodušeně taková levnější varianta rekuperace, takže třeba nemusíte větrat okny, synco se o výměnu vzduchu postará ;-) My máme jakousi jednotku Elmet tuším, taky větrá, akorát to není taková vychytávka, že by to bylo "řízené", prostě se to nedá nastavit, prostě zmáčkneš vypínač a větráš, ale stačí to. V zimě to není špatné, teď spíš otevřeme okna ;-) ... a je to dobré si rozmyslet aspoň tu sedačku (pokud nebude na nožkách), příp. nějaké skříně, protože když máš podlahové topení, nemělo by být nic přímo na podlaze, podlaha by se třeba pak mohla "kroutit" - vlastní zkušenost, v obýváku jsme měli sedací vak a podlaha pod ním se mnohem více zahřívala. Na podlahovku je nejlepší dlažba. A o teplovodních radiátorech jsme taky uvažovali, ale to tě vyjde ještě dráž než podlahovka a stejně budeš muset řešit radiátory :-(
Odpovědět
@andydrzka diky za info o podlahovce a synco. Me z RDR prislo naceneni na teplovodni topeni + radiatory + elektrokotel = komplet za 58.959 bez dph(po odectech primotopu a synco). Pokud by nekdo chtel teplovodni podlahove v prizemi, v patre radiatory, elektrokotel, akumulacni nadrz, moznost napojeni na teplovodni krb, tak to je 190.118,- Kč bez Dph. Proto me zarazila ta cena za elektricke pohladove za 158981 bez dph :) Ted nevim , co je nejvodnejsi zvolit. Jeste by me zajimalo, jestli nekdo neresil nejake pruduchy nebo rozvod tepleho vzduhu od krbu do patra.
Odpovědět
@beelmcs ohledne systému synco living je to přesně tak jak napsala andydrzka:)
Odpovědět
Článek se načítá
@andydrzka jj budeme to určitě řeišt... máme nábytek skoro všechen na nožkách....
Odpovědět
Všechny Vás zdravím :-) Po deseti letech bydlení v paneláku jsme se rozhodli, že tudy už cesta nevede a chceme změnu. Nejdřív byl v plánu byt v novostavbě, ale teď víc a víc přemýšlíme o domečku. Začala jsem pomalu hledat, co by se nám líbilo a narazila jsem i na RD Rýmařov. Jsme z Olomouce, tak využijeme dostupnosti vzorového domu a na středu tam máme domluvenou schůzku .... tak jsem zvědavá, jak se nám Kubis bude líbit v reále. Dnes jsme jeli kolem, tak jsem nahlížela ze silnice a zdál se mi hodně malý. Co jsem ale vyčetla tady v diskuzi, tak prý mate ... no, uvidíme. už mám v hlavě plno změn, které bych chtěla konzultovat ... co jde a co nejde. Tak potom písnu, jaké jsou dojmy. Díky všem za užitečné rady ... a že jich tu je :-)
Odpovědět
@bazalka my bydlíme v Kubisu, sice s úpravami, ale velká spokojenost a velký je akorát. Tak snad se Vám bude líbit.
Odpovědět
@luciana55 taky máme vanu pod oknem.
Odpovědět
@bazalka Ahoj, my máme kubis dispozičně bez úprav a jsme naprosto spokojeni a šťastni.. 100 lidí, 100 chutí, z venku vypadá skutečně malý, ale prostoru je vevnitř, dle mého názoru, tak akorát..uvidíte ve středu, buď se zamilujete (jako my) nebo ne ;-)
Odpovědět
@bzulenka @songs Díky :-) Pokud se pro Kubise rozhodneme, tak určitě s úpravami ... uvidíme, na kolik nás naše představa vyjde. Rozhodně budeme chtít garáž, ideálně zvětšenou, aby bylo kam uložit kola, lyže, sekačku, ... . Zvažujeme i zvětšení o jeden nebo dva moduly, zvětšení horní koupelny a asi zvětšení oken. Měnil jste někdo okna za jiná, než jsou v projektu? Líbí se mi, že má dům hodně úložných prostor ... to určitě využijeme. Brala bych i komoru pod schodama. Máme jedno dítko a další už neplánujeme, tak pokojík nahoře by asi zůstal jeden velký. No ... jsem na středu hodně zvědavá ... jak píše Bzulenka .... buď se zamilujeme nebo budeme hledat dál našeho favorita :-)
Odpovědět
@songs Mrkla jsem do Vašeho alba .... máte moc pěkný Kubisek .... úplně můj styl :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bazalka Ty příplatky za změny jsou dost velký, myslim si, že když chcete přidávat 2 moduly, měnit okna a dispozice, že by snad vyšlo lépe jinej, třeba větší barák...třeba aby měl tu garáž v základu...nevím, jen můj názor... :-) My máme 632 víceméně beze změn a jsme nadšení...
Odpovědět
také jsme byli na konzultaci nechali jsme si zvětšit o dva moduly + větší garáž podlahové topení po celém domě, plovoucí podlaha oboustranně zabarvená okna nějaké to okno navíc + komín zvenku, kuchyň , měl by vyjít na 3.200 000.- + - myslím si , že když si vymyslíte jiný dům tak se do této částky nedostanete se vším co jsme si naporoučeli :-) možná je to jen můj názor ;-)
Odpovědět
@bazalka také jsme dělali hodně úprav, určitě min. jeden modul doporučuju a zvětšit zádveří, chtěli jsme ještě větší než ted máme, ale bohužel díky územního rozhodnutí jsme mít nemohli. Garáž tak jak máme tak dostačuje i na kola, pokud by to bylo podle mých představ, tak bych garáž zvětšila o místnost, která by sloužila místo zahradního domku, ale to by bylo určitě dražší než vybudovat zahradní domek zvlášt. Okna jsme přidělávali a zvětšovali. Máme baráček kousek od Olomouce, kdyby jste se chtěli podívat, tak není problém se domluvit.
Odpovědět
@bazalka Jinak děkujeme :-)
Odpovědět
@katunkaj My právě mrknem na Kubise a co by se dalo za jakých podmínek změnit a uvidime, jestli nám to bude vyhovovat nebo se budeme dívat po jiném domku. Jsme úplně na začátku :-)
Odpovědět
@songs Díky moc za nabídku .... uvidime, jak dopadneme ve středu. Pokud by se nám Kubis líbil, ráda bych se na ten Váš kukla. Právě ta okna mi dost vítají hlavou.
Odpovědět
Tak jsme viděli Kubise v Hněvotíně :-). Musím říct, že se nám líbil. Překvapil vnitřním prostorem a množstvím světla. Určitě bychom uvažovali o změnách dispozice, zvlášť v přízemí. Kuchyň by byla místo pracovny, malinko bychom změnili okna, místo kuchyně by byla jídelna a tím by se otevřel velký obytný prostor. Bodlo by i zvětšení zádveří a komora pod schodama, nutná by byla garáž. Horní část by zůstala, jen bychom zvětšili koupelnu, tak jako mají v Hněvotíně a chtěli bychom mezi ložnici a šatnu vestavnou skříň do prostoru nad schody. Jooo ... v hlavě by to bylo, ale jaká bude realita? Zatím nic moc ... vyhlídnutý pozemek by byl pro Kubise s garáží úzký :-(. Tak hledáme dál .... buď jiný pozemek nebo dům :-). Ale výsledný dojem z Kubise je fakt dobrý ;-)
Odpovědět
čau Kubisáci koukněte na moje foto novinky Kubis 74 :-)
Odpovědět
Ahoj Kubisáci jukněte ke mě na foto NOVINKY Kubis 74 :-)
Odpovědět
holky..... chtěla jsem se Vás zeptat, dostali jsme minulý týden projekt a zjistila jsem, že kromě usazení domu na pozemek nám chybí ještě spousta věcí.... tak mě to docela zarazilo, že nám to projektant, který nám usazuje dům bude dodělávat a další prachy navíc.... konkrétně tam je toto: není současí dokumentace horní stavby, je řešeno v dodatku této technické zprávy. Měli jste to taky tak?
Odpovědět
@ztk Nejsem holky, ale snad to nevadí :) Co konkrétně chybí? Nám projektant řešil spodní stavbu, tj desku, kanalizaci (a čističku), připojení vody a elektriky, požární zprávu.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?