Menu Forum

Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

25. lis 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
Registrovala se 28. července 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 944 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
Registrovala se 28. července 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 944 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
 @crawler Ahoj, nas to stalo asi tak 50tis, takze s prekopanim bych si hlavu nelamala.Standartni kubis je moc peknej.Do ceho bych sla pokud je to var.631,tak do plneho schodiste a do oken navic (1 jak mame v detskem pokoji, a dalsi okno v obyvaku nebo v chodbe dole v prizemim.Tam ho nemame a je tam ,, tma, .
20. zář ve 22:31  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
Registrovala se 18. ledna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 101 příspěvků. Má 69 přátel. Region Chrudim.
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
Registrovala se 18. ledna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 101 příspěvků. Má 69 přátel. Region Chrudim.
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
 Díky moc ♥ My chceme jít do 632, ale ještě jsem v ní nebyla naživo - to jen v 74 a ještě upravené...emoticon právě ta okna (přidávání) asi budu řešit,protože budeme mít domeček stíněný a otočený na sever kuchyní, tak abychom si přidali světlo emoticon
20. zář ve 22:53  •  přestavuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
 @crawler my jsme nastesti na jizni stranu,tak to jeste jde,ale treba pergolu u domu nemame nebot se bojim,ze by stinila:( 1 pridane okno bude stat cca 1000kc a udela parady moc moc.
20. zář ve 23:03  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
 @evapetrikova no právě- já i psala projektantovi -pan Němčák a on mi psal, že tepelné ztráty jsou zanedbatelné, takže přidáme okna určitě- nechci žádný bubákov emoticon
21. zář v 10:48  •  přestavuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzk4
Registrovala se 14. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
zuzk4
Registrovala se 14. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Region Mladá Boleslav.
 Moc děkuji za rady a odpevědi. Náš první návrh byl smeten ze stolu, že nelze. Ale už si myslím, že jsem asi prokoukla, které ty zdi jsou nosné, takže posílám návrh čislo dvě ... Držte palce ! Koukala jsem, jak ste si tu Domečky přeďelávali, ale my ho chcem překopat fakt úplně, na stejném místě nezůstane ani schodiště emoticon potřebujem hlavně kuchyň 4x2 metry, kvůli kuchyňské linky, kterou máme novou ....
21. zář v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
 @crawler sikovna
21. zář v 17:54  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @zuzk4 To jsem zvědavá jak uspějete. Obzvláště pokud chcete hýbat i se schodištěm. Aby vám to pak neudělali jako atyp a ten by byl za úplně jinou cenu.
21. zář v 18:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
 Ahoj Kubisáci,mám náladu pod psa,
dnes na ŽP nám nepovolili čističku - resp.prý ji můžeme mít,když si sami uděláme kanalizaci do vodního toku - který je ovšem dost daleko - ca 250-300m a navíc by to vedlo přes několik pozemků...Hlavně, že dosavadní osazenstvo obce tam vypouští všechno bez pročištění (septiky s přepadama) ...my bychom chtěli čističku se vsakováním...emoticon ach jo- nějaké rady? nechci být zase úplně na začátku a hledat nový pozemek emoticon
21. zář ve 20:26  •  přestavuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
 @crawler tak udělejte ČOV s využitím přečištěné vody na zálivku emoticon Tak to máme my emoticon
21. zář ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzk4
fotoportrét
fotoportrét
zuzk4
 @jitule Taky jsem hrozně zvědavá, dnes jsem poslala návrh projektantovi ..... tak dám vědět emoticon ......Do alba dám naše návrhy, je to jen tužkou na papíře a bez oken, takže je třeba je brát s rezervou emoticon
21. zář ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
 @zmrz_lina to nám právě nechtějí povolit...buď to musíme svést do potoka (nereálné kvůli vzdálenosti) a nebo mít uzavřenou jímku,což by znamenalo vyvážet každé 3-4 týdny :-/ což je finančně masakr a hlavně absolutní nekomfort - dalo by se vyvážení 1* za rok,ale toto fakt ne emoticon
21. zář ve 21:23  •  přestavuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @crawler tvl, to je divný. Máte posudek hydrogeologa? Oni se musí řídit tím, co vám povolí člověk s razítkem. Odpíchla bych se od jeho posudku emoticon
21. zář ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 198 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 198 příspěvků. Má 4 přátele.
 @crawler Je, to tak, tohle skutečně záleží na ŽP. My původně měli stavět na našem jiném pozemku....pro změnu nám povolili pouze vsak, který však byl nereálný jelikož jsme potřebovali i studnu a v místě je podloží, které je hodně propustné a hydrogeologem nám byla v tom případě doporučena firma na studnu, která by byla dostatečně hluboká a nějak "ocementovaná", aby tam nevnikali škodliviny z povrchu, částka studny by byla 300tis, navíc bychom museli žádat kvůli studni o nějakou vyjjímku......My neměli čas bojovat, tak jsme postavili na pozemku, kde jsme museli nejprve zbourat dům....Záleží jaká je řeč s ŽP.....(Jinak v obci asi kanalizace není, že?) Takže buď zkusit oblomit ŽP nebo pozjišťovat, zda je reálný ten svod do potoka....nic jiného mě nenapadá.....
21. zář ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
 @zmrz_lina posudek nemáme...já nevím,jak to chodí,ale obávám se, že stejně poslední slovo má žp - to musí vydat povolení a oni nepovolí,protože v oblasti našeho pozemku jsou kvalitní vody - pitné...nikdo tady studnu nemá a všichni vypouští (bydlíme tady skoro 6let- máme barák vedle a fekálista tu zatím nebyl - všichni mají septiky s přepadem) - ale to je ono- co bylo dřív schváleno,tak už nechají,ale těm co chtějí stavět nové,tak už nepovolí...emoticon

@zenny2 no manžel po dnešku řekl, že raději koupit pozemek,kde je možnost se připojit na veřejnou kanalizaci...Tento pozemek už vlastníme a tak jsme si mysleli,že ušetříme peníze a ono prd asi...čističku počítám tak 100tis. + jsem počítala s nervama při vyřizování povolení,ale s tímto jsem tedy nepočítala emoticonPaní z ŽP si vzala kontakt a prý to ještě projde vedoucím,který byl zrovna včera na školení a třeba něco vymyslí,ale upřímně s tím moc nepočítám emoticon
21. zář ve 22:02  •  přestavuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @crawler Ke stejnému tématu ještě tady emoticon Oni vám nechtějí povolit přepad nebo vsak, nikoli čov+jímku (ale uzavřené), jak píše @zmrz_lina ;) A že tu vodu pak využiješ na záhony....;)
21. zář ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @atilius tak. My to budeme řešit tak, ze precistena voda z cov jde do jimky a z ni budou podzemní kapkovaci hadice vest po pozemku. Zaleva to kořeny rostlin, nesmrdi, neovlivňuje to kvalitu podzemních vod. Ale u nás teda cov (jakékoliv řešení) bez hydrogeologického posudku a projektu nepovoli. Hydrogeolog je základ, od toho se da odpichnout dal.
21. zář ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
 @zmrz_lina
@atilius ahááá...už rozumím, tož další možnost- v tomto případě by tedy musel nastoupit jako první ten hydrogeolog-mohu se optat kolik to cca koštuje ten posudek?děkuji
21. zář ve 22:46  •  přestavuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @crawler cca 5000,-. My platili necelých 8, ale měli jsme ještě druhy posudek i na studnu, kterou chceme do budoucna (to je taky důvod, proč nam hydrogeolog nepovolil vsakovani).
Edit: Na odborný posudek hydrogeologa pak navazalo zpracování projektu COV, to dělal projektant co dela tyhle vodařský veci, to stalo 6000,-.
21. zář ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @zmrz_lina Jsou tam dvě věci. Na ŽP to máme jako jímku, tam se o ČOV vůbec nemluví. A na SU máme jímku technicky řešenou jako čov+jímka. Jinak nám nejdřív povolili vsak, a když už se čekalo na psolední pdopis někoho kdo byl na školení, tak si to zase rozmysleli, že vlastně vsak mít nemůžeme a řešilo se to takhle.
22. zář v 05:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristyna03
Registrovala se 3. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 8 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
kristyna03
Registrovala se 3. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 8 příspěvků. Má 1 přítele.
 @kubis631 máš s Feydom osobní zkušenost?Jsme rozhodnutí pro jejich sedačky,tak sháním nějaké info ohledně kvality...
29. zář ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
k1m
Registrovala se 30. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 2 příspěvky. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
k1m
Registrovala se 30. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 2 příspěvky. Region Brno.
 Ahoj Kubisáci,
je tu prosím někdo, kdo staví / stavěl 632 v Brně nebo blízkým okolí a byl by ochotný podělit se o zkušenosti a nevadila by naše návštěva? ;)
30. zář v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nyssa_al_ghul
Registrovala se 3. září 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 13 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
nyssa_al_ghul
Registrovala se 3. září 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 13 příspěvků.
 Tak nám zdražili Kubise 632, paní Müllerová. Rovnou o 90.850,-. My než pořídíme nějaký pozemek, tak ten Kubis bude tímhle tempem brzy stát 5 mil :/
19. říj v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
malamicka (22 r.)
Registrovala se 10. července 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 5 příspěvků. Má 7 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
malamicka (22 r.)
Registrovala se 10. července 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 5 příspěvků. Má 7 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
 Je tu někdo kdo stavěl/staví Kubis 631 nebo 632 v Brně a okolí (příp. i celý JM) a nevadily by mu dva páry zvědavých očí? Kdyžtak do IP emoticon Díky
26. říj v 01:48  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gasturbina
Registroval se 26. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 4 příspěvky.
fotoportrét
fotoportrét
gasturbina
Registroval se 26. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 4 příspěvky.
 Není tu někdo jižně od Prahy případně z Berounka kdo by si nechal nahlédnout do Kubis 632?
27. říj ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
elza42
60
Registrovala se 12. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků. Má 27 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
elza42
60
Registrovala se 12. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků. Má 27 přátel.
 Osobně mě tento dům nezaujal, jeden stojí kousek a vypadá jak bouda maxipsa Fíka. Tím se omlouvám všem majitelům, ale nemůžu si pomoct emoticon
27. říj ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vosel
Registroval se 1. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 23 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
vosel
Registroval se 1. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 23 příspěvků.
 A koukla jste se i do boudy? Vnitřek mnohé příjemně překvapí emoticon
27. říj ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
elza42
60
fotoportrét
fotoportrét
elza42
60
 @vosel Koukla 😉 a nic překvapivého jsem neviděla, stísněné prostory 😞
28. říj v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
 @nyssa_al_ghul my jsme raději narychlo podepsali sosb,protože každých pár tisíc navíc by mi rvalo srdce emoticon už teď víme, že ho chceme, tak nás to nakoplo k rychlé akci - pozemek máme zamluvený,ale ještě ne koupený emoticon
29. říj ve 14:53  •  přestavuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @elza42 Co vede někoho, kdo má svůj vlastní jiný dům, jít na diskuzi a o jiném typu domu, aby řekl, že to jemu se to nelíbí? Teď už to tedy víme - k čemu je to dobré? emoticon
29. říj v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
 @atilius taky jsem si říkala,co tím asi elza chtěla říct emoticon Všem v diskuzi se pravděpodobně líbí,jinak by ho asi nestavěli emoticon
29. říj v 16:09  •  přestavuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš