Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@elza42 hm,to je blby. Tak si ho proste neporizuj :-P
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius pokud se nepletu, tak otázka zněla jestli nás tenhle dům zaujal, tak jsem vyjádřila pouze svůj názor 😉, NEZAUJAL. Tak mě třeba zastřel😂
Odpovědět
Profilova fotka
@margot_ka 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@crawler no já pochopila dotyčnou, že chce znát názor na typ domu. Jsou i hezčí než RD Rýmařov, nebo snad ne?? 😉
Odpovědět
@elza42 Jestli se nepletu, tak tvůj první příspěvek byl:"Osobně mě tento dům nezaujal,...." A pak teprve následoval dotaz, jestli jsi byla uvnitř. A moje reakce byla na tenhle první příspěvek. Jinak nevidím důvod Tě zastřelit ;) Jen se podivuji, proč máš potřebu to jen tak všem v diskuzi sdělit, ale to není nic proti ničemu ;) ...aha. teď v tom tvém posledním příspěvku to trochu dává smysl....tvůj první příspěvek byla reakce na crawler, akorát, že jsi nedala odpovědět....i když nikde nevidím, že by se crawler ptala, "jak se vám líbí..."
Odpovědět
No, někdo se holt musí vyjádřit za každou cenu......elza42 si tedy Kubis 632 ani 631 nepořídí, taky informace ;-) Děkujeme za příspěvek a třeba se setkáme ještě na jiné diskuzi s něčím přínosnějším :-D
Odpovědět
@atilius To víš, elza42 nám odpovídá na původní otázku v titulku, asi sjíždí všechny dotazy a diskuze a přispívá do nich, jelikož nic důležitějšího na práci nemá.... :-D :-D
Odpovědět
@zenny2 aha, to je možné....tak to jsem rád, že jsem ji nezastřelil :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius jojo, pochopil 😉 jsi to. Ted mě jen rozesmalo, když čtu další reakce, jak lehce se člověk dostane do diskuze, když vyjádří svůj názor, který se neslučuje s jejich přesvědčením 😂. Je hold demokracie, a o tom to je, ne každý musí mít stejný názor, ale jde o to toho druhého tolerovat . A ne ho hned poslat do pr..... obrazně řečeno.
Odpovědět
@elza42 Rozuměj, mně je fuk, jestli se ti líbí nebo ne, klidně ho můžeš považovat za "nejhnusnější na světě a ještě dál...". Mě zaujalo spíš to, že z ničeho nic máš potřebu to všem na téhle diskuzi říct ;) Jinak tohle s demokracii nemá, co dělat ;) Možná se svobodou slova, ale to jen na okraj.
Odpovědět
Kdyby to někomu pomohlo při rozhodování, dal jsem dohromady fakrtury za spotřebu po prvním roce bydlení, Kubis 632+1m, tříčlenná rodina, mateřská, spotřebu nijak zásadně neomezujeme, termostaty na 22-23°C, dole podlahové topení (elektro - topné rohože), nahoře přímotopy. Občas přitopení v krbu, ale to je spíš estetická záležitost, než praktické topení. Tedy: - Voda cca 125 kubíků za rok - cca 8500,-Kč - Elektřina (topení, bojler, spotřebiče) NT 8300, VT 450, cca 27 500,-Kč za rok (3x32) Přibližně to, co jsme očekávali.
Odpovědět
Ahoj majitelé Kubisu 632, nemáte někdo náhodou fotku zařízeného dětského pokoje? Zajímalo by mě, jak se dá pěkně zařídit pokoj pro holčičku. Děkuji
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj, tak jsme se taky rozhodli stavět s RD Rýmařov, konkrétně Kubis 631. Chceme stihnout aktuální cenu, prý se bude zdražovat stejně jako Kubis 632. Je tady někdo, kdo má pod schodama udělaný úložný prostor a má místo pracovny kychyň a díky tomu zvětšený obývák? Zajímala by me cena této změny :).
Odpovědět
Profilova fotka
A ještě by mě zajímalo, kdy jste platili za projekt a tu zálohu. Hypotéku dostaneme až tak v dubnu, v tu dobu na nás bude přepsán pozemek. Tak jestli teď vůbec můžeme něco řešit :).
Odpovědět
Profilova fotka
@denimajk Cena projektu se platí po podpisu Smlouvy o smlouvě budoucí, takže pokud si chcete zarezervovat cenu, budete muset podepsat tu SoSB a tím si ji zaháčkovat ... ale zaplatíte cenu projektu 36 300 s DPH. Záloha 250 tis se pak platí po podpisu smlouvy o dílo, ale ta by se měla podepisovat až budete mít vyřízenou hypotéku, stavební ohlášku a pozemek ....
Odpovědět
Profilova fotka
@sargic tak to zní dobře, aspoň nějak využijeme ten čas čekání na pozemek a hypotéku. Děkuji za odpověď :)
Odpovědět
Ahoj, měl bych otázečku ohledně elektrické přípojky a výběru sazby pro kubis 631. Budeme mít v domě el. přimotopy a TUV. Kolik kabelů HDO potřebuji od elektroměrového rozvaděče do domovního rozvaděče a jaky bude nejvýhodnější sazba čez? Moc děkuji. :-)
Odpovědět
@jirkakoji12 Na HDO máme CYKY 3X 1,5 (jeden kabel) a sazbu od ČEZu D57d.
Odpovědět
@zenny2 Moc děkuji :-)
Odpovědět
@kubis74sl dobry den, zitra jedeme na KS (kubis 74) a koukam, ze vy uz to mate za sebou :-) nejaky tip na co se podivat, co poresit atd.? Dekuji
Odpovědět
@zuzlen Určitě mít vybrané dveře (typ, barva, dekor, kde prosklené, kde plné), barvu oken, schodiště, barvu nebo obklad fasády, zda vnitřní žaluzie, rozmístění zásuvek a vypínačů, vývody na světla, pokud máte přímotopy, tak typ (mi si vybrali sálavé) a jejich rozmístění, otevírání oken, barvu střechy..samozřejmě se dá vše vybrat na místě, k dispozici jsou vzorníky, ale určitě je lepší mít alespoň společnou představu, jinak tam strávíte celý den. My si vše vybrali a naplánovali dopředu a i tak jsme tam byli od 8:00 do 13:00 (je fakt, že tu poslední hodinu jsme se už spíš vyptávali na stavbu apod.). Na jaké OC jedete? My byli v Boleslavi s panem Lašákem a nemůžeme si stěžovat :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kubis74sl take rozmisteni pergoly,jestli ji buudete mit na stani nebo jako soucast terasy.Pokud stani,tak rici pri ks,ze chcete pripravu pro budouci terasu,daji tam hranol....my se rozhodovali dloho u venkovnich rolet (zaluzii), jelikoz byl domecek ve vyrobe tak nas to stalo sankci 20tis. A take zvazte vsechny okna,jestli budou dostatecna.
Odpovědět
Tak podepsano 😀 byli jsme v Praze na Chodove a snad vse ok. Pripraveni jsme byli, otazky vyreseny, nase vymysli zakreseleny a probrany, tak snad ted vse pojede tak jak ma a pristi vanoce budeme slavit s detma uz v Kubis 74 😉, budeme si drzet palce.
Odpovědět
@evapetrikova - k tomu hranolu, také jsme ho chtěli kvůlu terasy k Largo 98, konečnou specifikaci jsme měli posledního srpna a bylo mi vzděleno že už to nejde, že už to nedělají, bylo kvůli tomu hoooodně reklamací a doporučují pergolu samonosnou. Jak pod pergolu foukne silný vítr, hýbne jim to s barákem a praská. Prý mají pak hodně reklamací a lidi s tím nejsou spokojení, že si musíme udělat samonosnou. Proto nám to zamítli.
Odpovědět
Profilova fotka
@gustinovi ahoj moc dekuji za info, to jsem vubec nevedela.
Odpovědět
dobrý den, chtěl bych se zeptat. Má tady někdo postavený kubis 74 a variantu na uzky pozemek (řadovou zástavbu)? Díky :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, chtěla bych se zeptat, co se vyplatí dodat svépomocí? Kuchyň? Dveře? Podlahy? Atpod.Nebo je lepší si to nekomplikovat a vše vzít přes RDR? Dá se na něčem výrazněji ušetřit? Děkuji za odpovědi😉
Odpovědět
Profilova fotka
@crawler dveře se dají řešit za stejnou cenu ve vyšší kvalitě od Sapeli, kuchyň se dá levněji řešit v Ikea, u ostatního jako obklady a podlahy stejně zaplatíš za práci, odečítají jen cenu materiálu, takže se to nevyplatí... Ušetřit se dá na koupelnách, pokud je nebudeš mít obě obložené do 2m v celé ploše...
Odpovědět
Profilova fotka
@crawler vyplati se dvere (za cenu kasard papiraku sapeli s dtd mnohem kvalitnejsi), kuchyn (ikea, truhlar - ten to udela jeste levneji nez ikea a muzes si vybirat dekory jake chces), krb ten kingfire parrat nic moc a cena desna)
Odpovědět
Profilova fotka
@crawler Da se usetrit, nebo minimalne dostat lepsi kvalitu za stejnou cenu minimalne dvere, sanita, vrata/dvere do garaze. K keramika uz RDR nedodava? Siko je predrazeny..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?