Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, vy co už bydlíte... Malovali jste si barevně samy nebo jste si připravily barvu a pak poprosily malíře jestli to vymaluje barevně? dávali jste jim třeba nějakou stovku bokem za ochotu?
Odpovědět
@mojsha díky za odpověď, mám za týden schůzku s firmou co bude stavět základovku (asi koncem září), tak se ještě poptám. Hlínu taky necháme, myslela jsem stavební odpad, účtují si % z ceny domu, což je fakt dost. Tak držím palce ať to s čezem dobře dopadne. My máme naštěstí přípojky hotové a zítra posílám podepsanou smlouvu, ale zas je budeme tahat 40 metrů k domu, to budou taky trochu nervy a z prvních kalkulací mi bylo na omdlení:-(.
Odpovědět
Profilova fotka
@makyv mno vidíš, my ani žádnou schůzku s firmou co dělá základovku neměli :-D prostě v PO zavolali, že příští středu přijede bagr a ve čt míchačka a je to :-D O tom odpadu ani nevím vidíš to.... =-) to je můj problém, vždy nečtu nic do konce, to asi tedy vyřešíme vlekem, který se pak odveze,ale ono toho odpadu asi zase tolik není ne? nějaký krabice a folie z nových věcí, třeba nato holky budou ještě reagovat, ale z fotek nevypadá že by měli někde hodně odpadu :-) Nj nervy to jsou :-| my musíme podkopnout novou asfaltku zase kvůli odpadu,ale jsme nato 3 pozemky co se skládají takže to nebude zase tak drahé
Odpovědět
@makyv Zdravím, my jsme odvezly 2 kontejnery o velikosti 8 m3. Nebylo v našich silách moc třídit, někteří stavebníci tříděním krabic a dřeva ušetřili 1 kontejner. Při kolaudaci jsme dokládali likvidaci stavebního odpadu. Hezký den. P.
Odpovědět
@makyv Odpadu je poměrně dost. Nejen krabice, obaly od všeho možného, ale i dřevo, zbytky sádrokartonu, rozbité tašky. My jsme každý den třídili - hlavně plast a papír. Dřevo jsme se domluvili, ať dávají úplně zvlášť a vyhověli nám. I tak toho byl jeden valník za traktor. To jsme pak odvezli na sběrný dvůr. Doklad o likvidaci jsme předkládali při kolaudaci.
Odpovědět
Profilova fotka
@jitule23 jé tak fajn že to vím, člověk na spoustu věcí zapomíná jak staví poprvé a nemá zkušenost ;-)
Odpovědět
@jitule23 a odváželi jste svépomocí? Měli jste přistavený kontejner?Nechci jim platit za jejich kontejner, když můžu zajistit vlastní odvoz. Přijde mi to zbytečné vyhození peněz...Děkuji moc
Odpovědět
@bzulenka Neměli jsme kontejner od RDR, také se nám zdála cena příliš vysoká. V místním družstvu jsme si půjčili valník za traktor a denně jsme třídili. Na konci stavby jsme valník vyvezli na sběrný dvůr kvůli potvrzení. Ještě k tomu jsme denně třídili a vynášeli do kontejnerů na tříděný odpad (papír, plast). Dřevo nám dávali hned zvlášť při stavbě. My stavěli jen asi 200m od bytu, kde jsme bydleli, takže být na stavbě denně nebyl problém. Navíc i sběrný dvůr máme přímo v obci. Myslím, že právě na kontejneru na odpad se dá ušetřit.
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Ahojky Míší, prosbička, dělala jsi nějakou poptávku po dodavateli elektřiny, nebo jste rovnou zvolili ČEZ. My teď děláme sítě: kanalizaci a vodu, jelikož musíme kopnout do silnice, také nové (ale to asi nehraje roli) bude nás výkopové práce stát 100tis. a to je to 7m od pozemku. Tisíce jen lítají:(mazec
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova ahoj nedělali jsme poptávku, nejbližší kabel na el. tam má ČEZ takže jsme nic nevymýšleli... to věřím, že tisíce lítají :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Aha, takže ono záleží, kdo tam má poležený kabel....aha...tak už jsem zase chytřejší...četla jsem od tebe že na to maj 4 měs, tak to abychom už zažádali...abychom na zimu měli přípojku...to je hrozná lhůta.
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha ještě dotázek, příští týden jdeme do Sika, koupelna nejspíš Vanity. Viděla jsem jí fialkovou modrou, moc pěkná, ale spíš bych brala jako máte vy - fialkovo-šedou, existuje tato varianta?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@evapetrikova hele s tou el si nejsem jistá jestli záleží natom kdo tam má kabel, možná to jde i jinak zařídit... hele mi máme tu fialkovo/růžovou s hnědou ne šedou ;-) podle mě si mužeš klidně koupelnu složit z čeho chceš pokud to mají skladem ;-)
Odpovědět
@petravec @jitule23 díky děvčata, moc jste mi pomohli, uděláme asi velké bedny a manžel bude průběžně odpad odvážet s vozíkem na sběrný dvůr...snad to tak půjde.
Odpovědět
@evapetrikova Evi nám to tam spravuje Čez, budoval tam přípojky, tak to máme jasné. Ano prachy lítají, my dáme za přivedení přípojek od hranice pozemku k domu, také balík...uff
Odpovědět
@evapetrikova my byli v siku včera, koupelnu jsem si složila z různých obkladů, jen pán kontroloval aby seděla šířka(respektive tloušťka)..myslím, že když řekneš, že chceš k té fialové šedou poradí ti;-)
Odpovědět
@mojsha Míšo nám ta firma dělala i projekt spodní stavby, spolupracují s RD od začátku, jsme s nimi tím pádem v kontaktu.
Odpovědět
Profilova fotka
@makyv jasně tak to chápu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj Holky, byly jsme včera s manžou v Ikee a musím říct že ještě dům nestojí ale už mám představu co tam vše nacpat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Ahojky,můžu se tě zeptat?Pana Červeného jste kontaktovali sami???A kdy vám řekl termín,hned,nebo to trvalo.My už máme za sebou taky KS a nahlášenou ohlášku,ale přes pána v Praze a zatím se nám neozvali =-) .
Odpovědět
Profilova fotka
@vedralova ahoj, po KS jsme hnedka kontaktovali p.Červeného (zhruba 20.6) ale termíny desky a montáže jsme dostali až teďka co jsme dostali 11.7. povolení tak 16.7. jsme dostali týdny a konkrétní datumy až tento týden ;-)
Odpovědět
@mojsha tak to se nedivím, já taky chodím a vybírám :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha ;-) v Ikee to ani jinak nejde, nastěhovala bych si půl Ikei třeba i k sousedům:-D :-D , jen kdyby na to byly finance :-\ @songs a jak vy jste na tom?? čekám na nějaké nové fotky a nic - nenapínej;-) ;-P
Odpovědět
Profilova fotka
@makyv holky prede mnou ti uz vse zodpovedely, tak už jen snad k tomu stavebnímu rozvaděči - my ho neměli, resp.nechali jsme si rovnou udělat budnik a z toho pětizdířková zásuvka pro účely stavby, která nám zůstala a máme v ní hodiny ...a ti, co nám stavěli desku, si poradili bez elektriky a poradili by si i bez vody, kdybychom ji nedodali. Je třeba se domluvit, ale ty stavební firmy si umějí poradit ;-) ....
Odpovědět
@andydrzka vydrzzzz :-)
Odpovědět
Zlata, na schůzku do Sika sebou mám brát projekt? A máme si tam vybrat už i dlažbu do zádveří a tech.místnosti?? Nebo to zas někde jinde?? Díky moje hodné..
Odpovědět
@bzulenka Projekt doporučuji s sebou. A vybírejte i další dlažbu - technická, zádveří
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Děkuji,tak můžu být v klidu.Už aby jsme začali. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka ahojky, vyber si tam i dlažbu do tech.místnosti a zádveří při jednom ;-) atˇpak máte kalkulaci od sika komplet... držím palce a šťastný výběr :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedralova určo vás každým dnem kontaktují přímo :-) koukala jsem že budujete largo 98 ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?