Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka Ahojky, fotku má manže, donesu...Právě, že to dřevo se tam bude hodit asi nejlíp....ale dneska mi řekli, že 1x za 5 let natřít a bude potřeba lešení...což se mi moc nelíbí....tak přemýšlim nas jinou variantou...a děkuju za pomoc, já ten cit moc nemám.
Odpovědět
@evapetrikova No já jsem do teď moc nechápala, proč si někteří to dřevěné obložení nedávají, když je to tak hezké, tak teď už tomu rozumím, pokud je potřeba lešení, tak to je blbé. Myslíš, že by se to bez něho fakt nedalo?? To natření jednou za 5 let by mě asi nebolelo.
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka Přesně to natření by mi asi taky nevadilo, ale pokud se tam nedostaneme s nějakým vysokým žebříkem tak je to na prdlačku....ale taky se mi moc líbí to dřevo...zeptám se ještě holek, které mají dřevo... a budeme chytřejší:)
Odpovědět
Profilova fotka
@michaela 859 Ahoj Míší, dotázek, dneska když jsme volala do RDR ohledně dřevěného obložení, moc mi ho nedoporučoval z důvodu 1x 5let natřít a že bude třeba lešení. Co Vám k tomu řekli, myslíš, že se tam dostaneme se žebříkem nebo oknama?:)
Odpovědět
Profilova fotka
@kaufik a není to tím, že máte otevřené schodiště? @songs to sice má pod schody, ale mají to uzavřené ...
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova myslím, že by se tam dalo dostat s žebříkem, ale z lešení to bude určitě pohodlnější. Ještě tady je možnost vůbec nenatírat a připlatit si za modřín ;-) , pokud vám ovšem nevadí, že dřevo časem "zestárne", někomu se to nelíbí. A jinak souhlasím s @bzulenka, že k zelené omítce (kor pokud bude světlá), by se spíš hodil nějaký tmavší lak.
Odpovědět
@andydrzka Modřín se mi líbí, ten není ničím lakovaný a nemusí se o něj pečovat?
Odpovědět
@mojsha mám je pod dřezem :-) i s cibulí
Odpovědět
@andydrzka @kaufik Andy má pravdu, my máme komory pod schody, takže je to pěkně schované
Odpovědět
A nenabídli vám místo dřeva na obložení cetrisové desky?
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka no my máme přírodní, takže se o něho nemusí nijak pečovat, ale musíš počítat s tím, že zešedne...
Odpovědět
Profilova fotka
@asen nevím, jestli to RDR vůbec dělají, na žádném jejich domě jsem to neviděla. Ale taky se mi to líbí, jen si myslím, že zrovna na kubis 631+632 se to moc nehodí...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@andydrzka @bzulenka Ahojky holky, tak takhle nějak bude vypadat ten náš, akorát snad bude zelenější a budeme mít bílá okna a dala bych k tomu ne tak tmavý dřevo. A kdybychom neměli dřevěné obložení tak mě žádná jiná barva asi nenapadá.
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka Přírodní dřevo mají v Praze na dimenzi, bude to moc pěkné až to zešedne.Mají to tam 2 roky a zatím je to tak půl na půl, půl přírodní dřevo a pomalinku šedne. K šedému baráčku super.
Odpovědět
Profilova fotka
@songs Ahojky, říkali Vám něco o úpravě dřevěného obložení? Myslíš, že bude stačit žebřík? Děkuju
Odpovědět
@andydrzka Mně se právě zdá Kubis na to vhodný, je to moderní dům a kdyby se sladila barva oken s cetrisem, bylo by to hezké.A pak mě napadlo ještě toto: http://www.weber-terranova.cz/zateplo... nebo http://www.earch.cz/cs/stavitelstvi/k.... Dělají to samozřejmě i jiní výrobci. Je to imitace dřeva omítkou, vypadá to dobře a je to navždy bez údržby jako fasáda :-)
Odpovědět
@evapetrikova bude, není to zas tak vysoko, jinak není prý potřeba nějak upravovat 1x10 let natírat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova a co nahradit dřevo barvou? nějakou hnědou aby imitovala to dřevo?
Odpovědět
Profilova fotka
@asen jj, to vypadá dobře, ta omítka se vzhledem dřeva :-) A myslela jsem, že ty cetrisové desky by se na Kubise nehodily, protože má sedlovou střechu, moc se mi to líbí na domech s plochou střechou, ale našla jsem jeden domeček a ten je moc pěkný ;-) ... takže Evi (@evapetrikova) to je dobrá inspirace, jde "jen" o to, jestli by do toho Rýmařováci šli :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Naopak jste zateplovali sokl, dle projektu od RD, nebo jinak?
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Míší a holky moc děkuji, jj asi buď imitace dřeva (hnědou barvu) nebo půjdeme do dřeva a když na to bude stačit žebřík, tak to nebude tak strašný..
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Tak co domeček? Už cinkají klíče v kapse? To není ani možný, tolik papírování a je lítání po úřadech a už konečně stojí, jupííí...Je to veliké uff, že?
Odpovědět
@kaufik my ted zateplujeme a myslím, že to je dle jejich návodu
Odpovědět
Profilova fotka
@songs já přidal 5cm polystyrenu navíc a ještě nopovou fólií. Máme barák na jílu a tam se hůře vsakuje voda, tak aby šla voda od baráků.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova ahoj Evi, jj cinkají :-D v pondělí začnou montovat kuchyň a pak se snad pomalu ale jistě přestěhujeme ;-)
Odpovědět
@mojsha To je perfektní!!!!!!!
Odpovědět
Holky, co si myslíte, že je za dřevěný obklad a barva oken zde. http://www.rdrymarov.cz/novinky-a-akc... Moc se mi toto světlé dřevo líbí, ale obávám se, že je to jen vizualizace a v reálu to asi ani nejde.
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka myslím si že tuhle barvu mají ;-)
Odpovědět
@mojsha A který si myslíš, že to je odstín??
Odpovědět
@mojsha http://www.rodinne-domky.com/venkovni... děkuji
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?