Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
@laduch Nás to také nenapadlo, ale bohužel je to tak:). Zůstali jsme věrní dřevostavbě, ale plánujeme výstavbu až na příští rok, teď už to honit nechceme. Snad nebudete částkou moc překvapeni, holt bydlíme skoro na horách a od toho se vše odvíjí: konstrukce domu, nezámrzná hloubka pasů, atd...
Odpovědět
@casa2014 Ja to taky vidim na vystavbu az v pristim roce, jeste nemam ani prevedeny pozemek, spis jsem si rikala, ze s pozemkem bude nejvic starosti a domek pak uz pujde lehce a ono ouha.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Evi, myslíš světlo v zádveří? My máme prosklené i vchodové i dveře do chodby/obýváku, takže se světlem přes den nemáme problém. Ale vy, jestli budete mít vchodové bez prosklení, tak bych do těch šoupaček asi nějaké sklo dala ... a dřez máme fragranitový a jsem s ním zatím moc spokojená ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka děkuji moc za info, já si furt lámu hlavu jestli prosklené hl.dveře nebo ne. Je fakt, že to světlo je moc fajn...něž tmu jak v kopce.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova nám by se asi víc líbily plné dveře, ale právě kvůli tomu světlu jsme se rozhodli pro prosklené. A jsme teď spokojeni ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka Andý a pamatuješ si jaký máte typ?
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova jj, máme standard, akorát upravené, doplácely jsme za ně jen něco málo přes 5 tis.bez DPH ;-) Poradil nám to právě p.Radil :-D :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova čoveče já mám digestoř docela drahou :-| nutnej je tam nějakej odtah aby to mělo sílu vytáhnout ven přes tu střechu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky jak jste se popraly s řízeným větráním? Nějak pořád bojujeme s nastavením...přijde mi, že si to dělá co chce!!! Dneska začínáme ladit topení, takže bude romantickej večer u brožurky a ovládacího panelu.. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj My synco nemáme, takže nemůžu radit :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Holky jaké spotřebiče máte v kuchyni? Máte některá americkou lednici?
Odpovědět
@mojsha Digestoře doporučují s dostatečným výkonem, my máme dokonce dvoumotorovou.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@petraop americká lednice je lákavá ale kam jí tam nacpat ? :-D a když se to vezme kolem a kolem tak v ní extra místo není pokud tam máš ledovač a další vychytávky... navíc např. já radši když je v jednom celku kuchyně, teď v bytě mám sice volně stojící nerezovou, ale stejně je to rušivý element, ale designovky jsou pěkný to jo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jitule23 jj já vím, ptala se Evča ;-)
Odpovědět
Zdravím Vás, měl bych dotaz ohledně prací kolem domu, čistička, vodoměrná šachta, akumulační nádrž a vsaky, zda máte někdo zkušenosti a můžete se podělit. Předem díky. Jinak KS už máme za sebou a výstavba snad 1.kvartál 2015.
Odpovědět
@katunkaj Kači, tak přesně takto jsme to měli taky, volala jsem na rýmařov, ať nám někoho pošlou a opravdu to museli znovu nastavit, původně jsme to měli nastavené prostě špatně ( větrání se spouštělo jak chtělo, větráky to samé, větraly dlouho atd...) teď to opravdu funguje :) Dokonce u nás byla o víkendu náštěva a opravdu po nějaké době jak byl vydychaný vzduch se větrání samo seplo a pak zase vyplo :) Dneska mám v plánu taky pouštět topení, tak se toho taky trochu bojím, páni elektrikáři si z nás totiž dělali srandu, že se uvidíme znovu jak začneme topit :) on ten systém je opravdu hodně složitý, ale věřím, že to vyladíme :)
Odpovědět
@berry20 s čističkou zkušenosti nemáme. Vodoměrnou šachtu jsme zakoupili dle požadavku vodáren, je plastová a kruhová. V našim městě je požadavek na likvidaci odpadních vod a zvolili jsme betonovou akumulační nádrž o objemu 5m3 s přepadem do kanalizace, máme cca 200m2 travnatou plochu. Jestli to bude stačit na zalévání to nevím protože jsme letos dodělali terénní úpravy s výsevem trávy. Betonová jímka s čerpadlem nás vyšla na 50 tis. Kč. Zvažovali jsem i plastovou, ale z důvodu že jímka může mít max. zásyp 30cm tak jsme ji zamítli, při vyspádování děšťové kanalizce jsme byli 80cm pod úrovni terénu.
Odpovědět
@mojsha Ahoj Míšo, můžu se tě zeptat, proč jste se rozhodli pro lepší zateplení? Myslíš, že to ve standartu je nedostačující?
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj @mojsha Holky pomooc máme za sebou KS, no 3 hoďky, ale ptají se nás jak široký chceme průchodku kouřovodu a kudy bude tažená roura ´- jak vysoko pro venkovní komín. Rádi bychom kamna se spodním vývodem (nebude vidět roura). Máte nějaký typ? A máme ponechat standart 160 průchodku?
Odpovědět
@hondrle Díky za odpověď, ptám se proto, že projektantka mi dala do projektu celkem nesmyslně drahou akumulační nádobu(jímku) a vodoměrnou šachtu, takže je dobré vědět, že pokud by vodárny odsouhlasili novou vodoměrnou šachtu. Přepad do kanalizace není možný a tudíž jde přebytná dešťová vodá z akumulační šachty do vsakovacích boxů. A ''čistá'' voda z čističky do obecní kanalizace. ČOV musí být, i když 90% obyvatel obce má klasický traťovod ze septiku do kanalizace a obec čističku nemá a nikomu to nevadí.
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Míši protahovali jsme kvůli lednici kousek stěny, aby se tam vše vlezlo, uvidím jak to bude vypadat a zda to bude moc rušit, ale ledovač nás nadchl u známých a voda z lednice super. Tak kdy jindy si to dopřát než při nové kuchyni ;) uvidíme jak to bude vypadat a zda nás nezruinuje ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Evi, takhle to máme taky rouru za kamnama, aby nebyla vidět, teda je to v plánu. Přesný čísla takhle nevim, ale poptam se manžela, jak jsme to dávali :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@michaela859 No tak asi budeme muset taky zavolat, přesně jak píšeš, spustí kdy chce a na jak dlouho chce...docela mi to leze na nervíky...jednou při hodnotě 920 a podruhé 1260...nerozumim tomu a z tý brožury teda vůbec nejsme moudrý... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj Katí moc děkuju zlatá. Jen se tě ješte zeptám, máte od RDR lampičky venkovní. Nám je vymlouval...
Odpovědět
@hondrle Máme už 4 roky domovní ČOV a v pohodě. Jen si včas požádejte na odboru životního prostředí o její stavbu. Nám nechtěli vydat ohlášku, pokud nebude skončeno a schváleno řízení a ŽP. Nakonec jsme vše stihli.
Odpovědět
@berry20 projekt je pro schválení na Stavební úřadě, ale nemusí se dodržet dodavatel jímky atd.. V našem městě také není dovoleno připojit dešťové svody do kanalizace, ale mají to skoro všichni. My jsme si udělali alespoň tu jímku (s bezpečnostním přepadem do kanalizace) pro zalévání, ale návratnost bude hodně dlouhá.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Evi, manža je v práci, vrátí se až zítra, našla jsem nějaké podklady ke kamnům, ale fakt se v těch obrázkách a jeho poznámkách nevynám, tak se ozvu zítra, až mi to vysvětlí. Jinak lampička máme ty co byly ve standardu. Jsou v pohodě. Normální lampičky :-) Proč vám je vymlouvali?
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj Ahojky Kátí, jsi moc hodná:) Děkuju, zkusím na kamna večer taky na nějaký mrknout. My dneska měli KS nějakou zvláštní, pan byl trošku arogantní, jelikož řešíme každou korunu a neřešili jsme moc nadstandarty...
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka ahoj, určitě je dostačující ;-) jak jsme jednali s OC MB tak nám pan Pýcha radil že jestli zainvestovat tak do zateplení :-) tak jsme ho poslechli na celý dům to byla malá částka, a ti co nám dům stavěli říkali že i v létě budeme mít třeba ještě o 2st líp než s klasickým zateplením, brali jsme to spíš jako do budoucna jinak 10tka polystyren stačí bohatě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop jj zeď jsme protahovali ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?