Menu Forum

Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

25. lis 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
Registrovala se 23. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 312 příspěvků. Má 35 přátel. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
Registrovala se 23. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 312 příspěvků. Má 35 přátel. Region Ostrava.
 Děkuji @andydrzka za odpověď, ještě se zeptám pro jistotu ostatních... když jsme jednali s panem Obručníkem ohledně kuchyně (to jsme si ještě mysleli, že budeme mít jejich kuchyň), tak nám řekl, že na KS máme říct, že chceme v kuchyni (a potažmo ve spodní koupelně) chtít o 10 cm snížený parapet, že by jinak nešly otevřít ty boční skříňky, že by zavázel parapet. Nevíte někdo, proč nám to tvrdil, když to normálně lze, jak jsem zjistila u Andy?
4. lis 2014 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petraop
40
Registrovala se 13. března 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 353 příspěvků. Má 21 přátel. Jablůnka, Region Vsetín.
  • Stavím dům
    Region Vsetín
fotoportrét
fotoportrét
petraop
40
Registrovala se 13. března 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 353 příspěvků. Má 21 přátel. Jablůnka, Region Vsetín.
  • Stavím dům
    Region Vsetín
 @bzulenka hmmm... vidím to stejně...
4. lis 2014 v 08:59  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mji
2
Registrovala se 15. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 64 příspěvků. Má 3 přátele. Region Pardubice.
fotoportrét
fotoportrét
mji
2
Registrovala se 15. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 64 příspěvků. Má 3 přátele. Region Pardubice.
 @bzulenka To by mě taky zajímalo. Nám říkal to samé, ale nakonec budeme mít kuchyň od truhláře, takže jsme okna nesnižovali.
4. lis 2014 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
 @mji Fakt divné...
4. lis 2014 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
Registrovala se 28. července 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 944 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
Registrovala se 28. července 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 944 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
 Ahojky holky, tak já už jsem na švestku. SÚ po nás chtěli doplnění: v projektu jsme neměli znázorněný požarně nebezp. prostor a kóty, to dělá náš projektant. Doplnili jsme to a teď zas SÚ řeší, že dokumentace není úplná, že RDR se odkazuje na našeho projektanta co se týče ještě nějakých plánů. Dělal vám ještě něco projektant (kromě radonu a umístění domu na pozemku)?
4. lis 2014 ve 14:28  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
 @petraop Ahojky Petí, ještě jsem neřešila jestli samonosný a nebo si to nechat udělat v základové desce. Zeptám se na to našeho poradce v Praze to je pan Mikula a jen chválím, a chválím, ten nám to snad povíemoticon Jinak vyčkám na nacenění od RDR kolik to stojí a podle toho se rozhodnem...
4. lis 2014 ve 14:37  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petraop
40
  • Stavím dům
    Region Vsetín
fotoportrét
fotoportrét
petraop
40
  • Stavím dům
    Region Vsetín
 @evapetrikova oki Evi pak prosím písni jaký doporučil, my se na to ptali, že někdo má základ někdo ne a nám byo ečeno, že je to jedno, zda je komín samonosný nebo se základem a cenově vlastně rozdíl nevím...

Jinak co se projektu týká, měli jsme na to svého chlapa a ten psal spoustu zpráv ke všemu možnému, ale konkrétně nevím, a taky netuším zda to stačlo, zatím máme papíry na úřadě a žádné info...
4. lis 2014 v 16:51  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petraop
40
  • Stavím dům
    Region Vsetín
fotoportrét
fotoportrét
petraop
40
  • Stavím dům
    Region Vsetín
 omlouvám se, nejspíš to tu nepatří, ale máte někdo podobnou zkušenost?? Stalo se někomu, že by bral hypotéku na dřevostavbu a odhadce Vám napsal do odhadu kouzelnou formuli: Na přivedení sítí od hranice pozemku k ZD a zpevnění komunikace od hranice pozemku k ZD odhaduji sumu k dodělání cca 130 000) a následně nás banka nutí buď ukázat těch 130 litrů, nebo navýšit hypotéku... Mě už z toho asi odvezou!! Já si to připojím kdy chci a za kolik chci (seženu lidi) a cestu zpevněnou udělám až na to zbude.. Proč už to po mě chce banka řešit takto dopředu???
5. lis 2014 ve 12:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barborkaz (27 r.)
1
Registrovala se 4. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 4 příspěvky. Má 2 přátele. Region Ostrava.
  • Sním o domě
    Řepiště, Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
barborkaz (27 r.)
1
Registrovala se 4. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 4 příspěvky. Má 2 přátele. Region Ostrava.
  • Sním o domě
 Ahoj, ráda se připojuji mezi fandy Kubisu. S přítelem chceme stavět Kubis 631, pravděpodobně v takové variantě, jako je vzorový dům v Hněvotíně. Proto jsem si jistá, že ocením všechny Vaše nápady, rady a tipy a vše, co se tady probírá emoticon
5. lis 2014 ve 14:37  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
 @barborkaz Ahoj Barčo, taky jsem z Ostravy a Kubis 631 budeme stavět snad brzy.. Základovku nám budou dělat 24.11., montáž domu bude jakmile prodáme byt, tak se pak můžete přijet podívat. Taky máme variantu Hněvotín emoticon
5. lis 2014 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petraop
40
  • Stavím dům
    Region Vsetín
fotoportrét
fotoportrét
petraop
40
  • Stavím dům
    Region Vsetín
 @barborkaz ahoj emoticon Určitě tu načerpáš spoustu vychytávek, my jsme teda jich tady načerpali hodně emoticon My stavíme v Jablůnce a čekáme na termín ZD, lopotíme se s hypo - tu snad haleluja podepíšeme v pondělí a čekáme na Stavební povolení emoticon Tak přeji příjemnou zábavu při vymýšlení konečné podoby domečku a pak pevné nervy s úřady ;))
5. lis 2014 v 16:03  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barborkaz (27 r.)
1
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
barborkaz (27 r.)
1
  • Sním o domě
 @bzulenka Jé tak to je super, to my bychom určitě rádi přijeli skouknout, děkuju za nabídkuemoticon jinak my čekáme na pozemek, máme ho rezervovaný (v řepištích), ale náš bude až v červnu, takže máme mooc času na vymýšlení, přemýšlení atd...
5. lis 2014 v 17:17  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barborkaz (27 r.)
1
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
barborkaz (27 r.)
1
  • Sním o domě
 @petraop Děkuju, z úřadů máme strachemoticon a z hypotéky taky...no nějak to dopadne, tak držím palce ať hypoška klapne s dobrým úrokememoticon
5. lis 2014 v 17:22  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 369 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 369 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @petraop jeee, tak to jste kousek do nas emoticon my budeme stavet v okoli zlina, snad brzo. musime sehnat pozemek, ale uz zacinam mit stavebni horecku emoticon
5. lis 2014 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petraop
40
  • Stavím dům
    Region Vsetín
fotoportrét
fotoportrét
petraop
40
  • Stavím dům
    Region Vsetín
 @margot_ka tak paráda emoticon tady ta naše strana je prý na dřevostavby od Rýmařova velmi chudá, tak třeba zvedneme průměr ;)))
5. lis 2014 v 19:07  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
 @petraop emoticon snad jo emoticon my jsme teda teprve v začátcích, teprve min.týden jsme se rozhodli, že budeme stavět a rovnou dřevostavbu. původně jsme chtěli koupit starší a rekonstruovat, ale nějak zázrakem jsme ze dne na den otočili (no asi hlavně proto, že jsme se zamilovali do Kubisu emoticon
nemáme teda zatím ani pozemek (resp. máme, ale u rodičů na severu u Šumperka), takže smolík. Snad to brzo vyřešíme a příští rok se začne něco dít, juch emoticon

dnes jsem dočetla poctivě diskusi, vykopírovala si kopu super informací - tímto díky všem zde diskutujícím emoticon
5. lis 2014 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
 @petraop Ahojky Petí, děkuju za podporu. S tím komínem na to budu myslet. Včera jsem volala na SÚ co nám tam tedy chybí a dopídili jsme se k tomu, že náš zvolený projektant musí udělat projekt na zákl. desku- což jsem nevěděla. Naštěstí ho na úřadě znají a je velice rychlý, takže doufám, že už je to konečně vše a ohlášku budeme mít brzy v rukách i hypoemoticon už chci být napsaná v hamonogramuemoticon
6. lis 2014 v 09:39  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
 @petraop A doufám, že budeme stavět spoluemoticon Bylo by to fajn, aktuálně bychom si říkaly na co si dát případně pozor atd.
6. lis 2014 v 09:39  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petraop
40
  • Stavím dům
    Region Vsetín
fotoportrét
fotoportrét
petraop
40
  • Stavím dům
    Region Vsetín
 @evapetrikova ahojky my včera doplňovali poslední papír na SÚ a dle vyjádření pána je vše ok, jen čeká na poslední vyjádření konkrétního člověka - a ten má dovču ;)) , takže příští týden by nám měli vydat povolení emoticon Hypotéku jdeme podepisovat v pondělí tak snad už se nic nepos... a odešlou prachy, jinak musím poprosit na Rýmařově o posun splatnosti faktury :/ a taky už chceme být v harmonogramu ;)
6. lis 2014 v 09:59  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
 @bzulenka Ahojky Vám už se to blížíemoticon Jééé super, alespoň už budete mít zákl. desku a už Vám vyrábějí panely? Nebo až prodáte byteček?
6. lis 2014 ve 13:59  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
 @evapetrikova Evi, ještě se nic nevyrábí... jako už začínám mít pocit, že ten byt nikdy neprodáme. S cenou jít už níž ani nejde. :((((((( Tak deska bude, ale ten zbytek je ve hvězdách.. odvíjí se od toho i hypotéka a měsíční splátka, máme nastavenou výši platby měsíčně a přes to nejede vlak.
6. lis 2014 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
 Holky, co máte postaveno, kolik vody budou chlapi denně potřebovat u základovky? Nemáme zatím přípojku vody, tak chci zajistit nějaký barel, ale nevím, jak velký. děkuji!
7. lis 2014 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
 @petraop Ahojky Petí, no vy jste šikulky....já myslím že nám příští týden předá projektant papír pro SÚ a už se modlím, aby ten další týden, byla podepsaná hypo a ohláška v kapse. Takže budeme snad týden pozadu od vás, což není špatné, neboť novinky ze stavby mi budeš říkat tyemoticon))...Už aby toto vyřizování s úřady zkončilo.
7. lis 2014 ve 14:30  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
evapetrikova
25
  • Zařizuji dům
    Region Praha - východ
 @bzulenka Ahojky, jééé to není dobré:( Ale myslím, že teď na zimu není kam spěchat. Možná by bylo dobré rozhodit leták s prodejem ve vchodě a případně ostatních. U nás v paneláku, to tak funguje a někdy ti vedlejší byty si ´ho koupí, probourají a dva byty spojí... Případně nešel by byteček pronajmout a mít penízky z pronájmu?
7. lis 2014 ve 14:32  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
katunkaj
67
Registrovala se 5. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 210 příspěvků. Má 33 přátel. Region Kladno.
fotoportrét
fotoportrét
katunkaj
67
Registrovala se 5. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 210 příspěvků. Má 33 přátel. Region Kladno.
 @bzulenka My jsme při desce ani žádnou vodu nedávali...až na montáž a to bylo taky skoro zbytečný... na zamíchání lepidla a nevim čeho ještě by jim stačily 2 petky emoticon
8. lis 2014 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
 @katunkaj Nekecej, fakt,??? A já už sháním barel. Jak je to možné, někde jsem se dočetla, že kdosi vozil sud vody denně.
8. lis 2014 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
Registrovala se 26. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 309 příspěvků. Má 27 přátel. Region Pardubice.
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
Registrovala se 26. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 309 příspěvků. Má 27 přátel. Region Pardubice.
 @bzulenka my sice přípojku měli, ale chlapi na desku ji nepotřebovali emoticon
8. lis 2014 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
7988
Registrovala se 11. listopadu 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 34 příspěvků. Má 2 přátele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
7988
Registrovala se 11. listopadu 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 34 příspěvků. Má 2 přátele. Region Brno.
 ahoj, když jste nechávali osazení domu na pozemek na kolik vás to přišlo? jak jste řešili přípojky, to taky řešil ten projektant a zároveň? na pozemku máme antoníček na el i hup (to ale nepotřebujeme) a v cestě vede kanalizace a voda. Nevím co přesně poptávat u toho projektanta. =( díky
8. lis 2014 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
katunkaj
67
fotoportrét
fotoportrét
katunkaj
67
 @bzulenka No fakt...měli jsme 1000 L nádrž a zůstala plná...jen si první dva dny míchali ty lepidla a pak už si točili uvnitř...je to spíš o domluvě s konkrétní partou... teď bych jim hodila na 1. den kanystr a po domluvě s nimi buď dodávala nebo jak budou chtít...
8. lis 2014 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
milosb
8
Registroval se 5. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
milosb
8
Registroval se 5. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Mladá Boleslav.
 @bzulenka Já měl kubíkovu nádrž a během celé stavby spotřebovali všichni dohromady asi polovinu (mytí rukou, nářadí, míchání lepidel atd.) když už fungovala přípojka v domě, brali si vodu už jenom tam.
9. lis 2014 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš