Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Děkuji @andydrzka za odpověď, ještě se zeptám pro jistotu ostatních... když jsme jednali s panem Obručníkem ohledně kuchyně (to jsme si ještě mysleli, že budeme mít jejich kuchyň), tak nám řekl, že na KS máme říct, že chceme v kuchyni (a potažmo ve spodní koupelně) chtít o 10 cm snížený parapet, že by jinak nešly otevřít ty boční skříňky, že by zavázel parapet. Nevíte někdo, proč nám to tvrdil, když to normálně lze, jak jsem zjistila u Andy?
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka hmmm... vidím to stejně...
Odpovědět
@bzulenka To by mě taky zajímalo. Nám říkal to samé, ale nakonec budeme mít kuchyň od truhláře, takže jsme okna nesnižovali.
Odpovědět
@mji Fakt divné...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, tak já už jsem na švestku. SÚ po nás chtěli doplnění: v projektu jsme neměli znázorněný požarně nebezp. prostor a kóty, to dělá náš projektant. Doplnili jsme to a teď zas SÚ řeší, že dokumentace není úplná, že RDR se odkazuje na našeho projektanta co se týče ještě nějakých plánů. Dělal vám ještě něco projektant (kromě radonu a umístění domu na pozemku)?
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop Ahojky Petí, ještě jsem neřešila jestli samonosný a nebo si to nechat udělat v základové desce. Zeptám se na to našeho poradce v Praze to je pan Mikula a jen chválím, a chválím, ten nám to snad poví:) Jinak vyčkám na nacenění od RDR kolik to stojí a podle toho se rozhodnem...
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova oki Evi pak prosím písni jaký doporučil, my se na to ptali, že někdo má základ někdo ne a nám byo ečeno, že je to jedno, zda je komín samonosný nebo se základem a cenově vlastně rozdíl nevím... Jinak co se projektu týká, měli jsme na to svého chlapa a ten psal spoustu zpráv ke všemu možnému, ale konkrétně nevím, a taky netuším zda to stačlo, zatím máme papíry na úřadě a žádné info...
Odpovědět
Profilova fotka
omlouvám se, nejspíš to tu nepatří, ale máte někdo podobnou zkušenost?? Stalo se někomu, že by bral hypotéku na dřevostavbu a odhadce Vám napsal do odhadu kouzelnou formuli: Na přivedení sítí od hranice pozemku k ZD a zpevnění komunikace od hranice pozemku k ZD odhaduji sumu k dodělání cca 130 000) a následně nás banka nutí buď ukázat těch 130 litrů, nebo navýšit hypotéku... Mě už z toho asi odvezou!! Já si to připojím kdy chci a za kolik chci (seženu lidi) a cestu zpevněnou udělám až na to zbude.. Proč už to po mě chce banka řešit takto dopředu???
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, ráda se připojuji mezi fandy Kubisu. S přítelem chceme stavět Kubis 631, pravděpodobně v takové variantě, jako je vzorový dům v Hněvotíně. Proto jsem si jistá, že ocením všechny Vaše nápady, rady a tipy a vše, co se tady probírá :-)
Odpovědět
@barborkaz Ahoj Barčo, taky jsem z Ostravy a Kubis 631 budeme stavět snad brzy.. Základovku nám budou dělat 24.11., montáž domu bude jakmile prodáme byt, tak se pak můžete přijet podívat. Taky máme variantu Hněvotín :)
Odpovědět
Profilova fotka
@barborkaz ahoj :) Určitě tu načerpáš spoustu vychytávek, my jsme teda jich tady načerpali hodně :) My stavíme v Jablůnce a čekáme na termín ZD, lopotíme se s hypo - tu snad haleluja podepíšeme v pondělí a čekáme na Stavební povolení :) Tak přeji příjemnou zábavu při vymýšlení konečné podoby domečku a pak pevné nervy s úřady ;))
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka Jé tak to je super, to my bychom určitě rádi přijeli skouknout, děkuju za nabídku:-) jinak my čekáme na pozemek, máme ho rezervovaný (v řepištích), ale náš bude až v červnu, takže máme mooc času na vymýšlení, přemýšlení atd...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@petraop Děkuju, z úřadů máme strach:-) a z hypotéky taky...no nějak to dopadne, tak držím palce ať hypoška klapne s dobrým úrokem;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop jeee, tak to jste kousek do nas ;-) my budeme stavet v okoli zlina, snad brzo. musime sehnat pozemek, ale uz zacinam mit stavebni horecku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@margot_ka tak paráda :) tady ta naše strana je prý na dřevostavby od Rýmařova velmi chudá, tak třeba zvedneme průměr ;)))
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop :-) snad jo :-) my jsme teda teprve v začátcích, teprve min.týden jsme se rozhodli, že budeme stavět a rovnou dřevostavbu. původně jsme chtěli koupit starší a rekonstruovat, ale nějak zázrakem jsme ze dne na den otočili (no asi hlavně proto, že jsme se zamilovali do Kubisu :-D nemáme teda zatím ani pozemek (resp. máme, ale u rodičů na severu u Šumperka), takže smolík. Snad to brzo vyřešíme a příští rok se začne něco dít, juch :-D dnes jsem dočetla poctivě diskusi, vykopírovala si kopu super informací - tímto díky všem zde diskutujícím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop Ahojky Petí, děkuju za podporu. S tím komínem na to budu myslet. Včera jsem volala na SÚ co nám tam tedy chybí a dopídili jsme se k tomu, že náš zvolený projektant musí udělat projekt na zákl. desku- což jsem nevěděla. Naštěstí ho na úřadě znají a je velice rychlý, takže doufám, že už je to konečně vše a ohlášku budeme mít brzy v rukách i hypo:) už chci být napsaná v hamonogramu:)
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop A doufám, že budeme stavět spolu:) Bylo by to fajn, aktuálně bychom si říkaly na co si dát případně pozor atd.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova ahojky my včera doplňovali poslední papír na SÚ a dle vyjádření pána je vše ok, jen čeká na poslední vyjádření konkrétního člověka - a ten má dovču ;)) , takže příští týden by nám měli vydat povolení :) Hypotéku jdeme podepisovat v pondělí tak snad už se nic nepos... a odešlou prachy, jinak musím poprosit na Rýmařově o posun splatnosti faktury :/ a taky už chceme být v harmonogramu ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka Ahojky Vám už se to blíží:) Jééé super, alespoň už budete mít zákl. desku a už Vám vyrábějí panely? Nebo až prodáte byteček?
Odpovědět
@evapetrikova Evi, ještě se nic nevyrábí... jako už začínám mít pocit, že ten byt nikdy neprodáme. S cenou jít už níž ani nejde. :((((((( Tak deska bude, ale ten zbytek je ve hvězdách.. odvíjí se od toho i hypotéka a měsíční splátka, máme nastavenou výši platby měsíčně a přes to nejede vlak.
Odpovědět
Holky, co máte postaveno, kolik vody budou chlapi denně potřebovat u základovky? Nemáme zatím přípojku vody, tak chci zajistit nějaký barel, ale nevím, jak velký. děkuji!
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop Ahojky Petí, no vy jste šikulky....já myslím že nám příští týden předá projektant papír pro SÚ a už se modlím, aby ten další týden, byla podepsaná hypo a ohláška v kapse. Takže budeme snad týden pozadu od vás, což není špatné, neboť novinky ze stavby mi budeš říkat ty:)))...Už aby toto vyřizování s úřady zkončilo.
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka Ahojky, jééé to není dobré:( Ale myslím, že teď na zimu není kam spěchat. Možná by bylo dobré rozhodit leták s prodejem ve vchodě a případně ostatních. U nás v paneláku, to tak funguje a někdy ti vedlejší byty si ´ho koupí, probourají a dva byty spojí... Případně nešel by byteček pronajmout a mít penízky z pronájmu?
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka My jsme při desce ani žádnou vodu nedávali...až na montáž a to bylo taky skoro zbytečný... na zamíchání lepidla a nevim čeho ještě by jim stačily 2 petky :-)
Odpovědět
@katunkaj Nekecej, fakt,??? A já už sháním barel. Jak je to možné, někde jsem se dočetla, že kdosi vozil sud vody denně.
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka my sice přípojku měli, ale chlapi na desku ji nepotřebovali ;-)
Odpovědět
ahoj, když jste nechávali osazení domu na pozemek na kolik vás to přišlo? jak jste řešili přípojky, to taky řešil ten projektant a zároveň? na pozemku máme antoníček na el i hup (to ale nepotřebujeme) a v cestě vede kanalizace a voda. Nevím co přesně poptávat u toho projektanta. =( díky
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka No fakt...měli jsme 1000 L nádrž a zůstala plná...jen si první dva dny míchali ty lepidla a pak už si točili uvnitř...je to spíš o domluvě s konkrétní partou... teď bych jim hodila na 1. den kanystr a po domluvě s nimi buď dodávala nebo jak budou chtít...
Odpovědět
@bzulenka Já měl kubíkovu nádrž a během celé stavby spotřebovali všichni dohromady asi polovinu (mytí rukou, nářadí, míchání lepidel atd.) když už fungovala přípojka v domě, brali si vodu už jenom tam.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?