Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Ahoj Evi tak jak to u Vás vpadá? Tad bíííílo :/ dnes budu volat, zda máme zítra někoho očekávat, ale myslím, že bude přesun na pondělí, tam to vypadá už dle předpovědi na slunečno ;)
Odpovědět
Tak deska hotová :) Snad nám ji zase nějaké zvíře neposkáče :)
Odpovědět
Holky, kdy mám začít řešit přípojku vody, když bychom teoreticky na konci února mohli mít montáž. Jak dlouho ovaku trvá než nás připojí, kopali jste si drážku sami nebo jste na to měli bagr? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka Leni, u nás to byla s vakem rychlovka - položili to snad ještě ten samý týden, co jsem zažádala. Nejlepší budeš mít si k vám zavolat/zajít a oni ti řeknou. A na výkop jsme měli bagr, jak už jsem psala v diskuzi zpět ...
Odpovědět
@andydrzka Andy a kolik vás stála vodoměrná šachta? jakou máte a kde jste ji sehnali, prosím? děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka leni budete mít šachtu? Nám říkali že nebude potřeba...
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka My jsme měli bagr. Když byla deska, přijeli a vše připravili, vodu, kanalizaci... Manžel domluvil na vodárnách, že 3. den dojeli a připojili vodovodní soustavu přímo do domu, abychom nemuseli mít revizní šachtu na vodoměr, kterou po nás stavební úřad nepožadoval...takže jsme ušetřili a vodoměr máme přímo v domě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop Záleží na stavebním úřadu, jestli je potřeba, my jí nemáme a jsme spokojení!!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj děkuji za info :) to jsi mě uklidnila :)
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka s vodoměrnou šachtou jsme pozemek už koupili. Ale vodoměr jsme chtěli mít v domě, takže šachtu jsme zrušili a platili jsme vaku hadici a nový vodoměr (stávající zamrzl) - ceny vám řeknou na vaku a jak píše @katunkaj musíte si tam i zjistit, jestli vodoměr v domě můžete mít, někde to není povolené ... vodoměr cca 800,- a hadice se počítá na metr, ale už si fakt nevzpomínám, ale není to nic závratného, to ta šachta by vás vyšla dráž...
Odpovědět
@bzulenka Vodoměr by měl být za prvními dveřmi. Při stavbě desky jsem byl na VAKu, kde jsem podepsal smlouvu o montáži, vykopali jsme výkop a oni přivezli nějakou svojí hadici, tu uložili a my jsme to zase zahrabali. Nic komplikovaného a ani drahého. Má to dvě úskalí. To první je, že musíte mít na to upravený projekt od RD, aby vodoměr vyšel za první dveře a taky se s tím musí počítat při připojování na vodovodní přípojku, protože to je vcelku tuhá hadice, kterou nelze ohýbat do pravého úhlu a druhé, že musíte při mrazech nechat vodoměr sundat, protože je riziko je zamrznutí a zničení. S čímž souvisí, že pokud potřebujete vodu, v zimě (v době mrazů), tak je to komplikovanější. Taky je dostupnější pro nenechavé ruce a vtipálky, co by chtěly pustit jen tak vodu - to riziko je i se šachtou, ale přeci jen to tolik nesvítí.
Odpovědět
díky všem za vaše zkušenosti, my mít šachtu bohužel musíme. V Ostravě to tak funguje prý již několik let.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@bzulenka no to vám nezávidím, nám vodoměr zamrzl i v šachtě :-| Můžeme vám nabídnout skruž na šachtu, ale museli byste si ji dovézt.
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop Ahojky Petí, jak to u Vás vypadá? U nás se koplo v úterý odpolko, bylo to jako u archeologů:) Včera vylili jen na spodek beton a dneska by měli beton dolít. Ještě jsme tam nebyli,tak jsem na to zvědavá:) Ale počasíčko nám přeje, že?:) U nás dneska svítí sluníčko a máme teplo, jako by na jaře.
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka @katunkaj Ahojky holky prosím o radu, kdy a jak se připojit na elektriku. Elektrickou skříň - Antoníček máme cca 2 metry od základové desky. Předpokládám, že ze zákl.desky budeme mít nějaký drát, který na tu elektrickou skříň (Antoníček) musíme napojit. Kdy jste to dělali? Až jste měli stěny baráku, nebo už můžeme začít klidně teď. Asi ten drát také půjde zemí, že?
Odpovědět
@evapetrikova My jsme si dráty od desky do skříně připravili během stavby desky. Ale zároveň se k tomu udělala staveništní zásuvka, na kterou musíte mít revizi a na tu se RD bude připojovat během montáže. To bude kontrolovat technik RD při přebírání desky. Kdy přesně se přepojí tahle staveništní zásuvka na přivod do domu, to nevím. To musím ještě taky zjistit :)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova my jsme dělali všechny IS po dodělání desky, klidně už můžete ted, pokud se nebudete s chlapama, co vám dělají desku, motat. Jak to vypadá, začli jste, jak jste daleko? :-) A el.drát vedený v zemi do budníku, elektrikář, co vám to bude napojovat, vám musí dát i revizní zprávu ...
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius přepojovali to po dodělání elektriky, asi nějaký čtvrtý den montáže tuším...
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius Super:) Děkuju. Teď nám má udělat cenu, ta firma, která dělá teď ZD., kolik by stálo se připojit na sítě. Ale jelikož to máme 2metry od domu, tak si jámy kudy povedou sítě, možná vykopem sami. Elektrikář, nám teď bude dělat revizní zprávu pro Antoníček, který napojíme na stavební proud a z druhé strany bude zásuvka...(To je ono, že? - To bude potřebovat RDR na stavbu domečku, že?)
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka Andrejko moc děkuju. To znamená, že kluci nám udělaj ZD. Elektrikář nám napojí Antoníček na elektriku a vyvede nám zásuvku na antoníčku. Ze Základové desky, asi bude trčet drát - v tomto případě elektrika, kterou musíme dotáhnout k antoníčkovi, že? Vykopeme díru a poležíme drát od elektriky (resp.elektrikář). U antoníčku bude vyúsťovat a pak tu finální elektriku RDR napojí. Rozumím tomu správně?
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka V úterý kluci udělali výkopové práce. Včera přijel beton a zalil desku ve spod, dneska jí prý dolijí. Máme si připravit plachtu na přikrytí, tak doufám, že to není nějaká drahá investice. Taky jste desku přikrývali?
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Evi... mazec, masakr, no klobouk dolů před bagristou a pánem co mu pomáhal... Naštěstí stavíme pod barákem kde teď bydlíme, takže jsem tam byli celý den... Po prvním kopnutí to vypadalo, že to vzdáme úplně všichni... bagr klouzal, bahna, hlíny šutrů, vůbec o nešlo, čekala jsem kdy se bagrista svalí nabok.....no mazec... nakonec jsme se i rozhodli dům zvednout o 25cm, aby nebyl tak utopený. Pak nám ještě řekli, že domýchávač by určitě zapadl a nejlíp zpevnit cestu, jinak za pumpu betonu, co by byla nutná tak 9000 za jeden den a maj přijet 5x... si to spočítej.... takže hrrrr akce a naštěstí máme skvělého starostu, ještě úžasnějšího souseda, který nám s celým domem pomáhá a najelo se rovnou na zpevňování...takže máme srovnáno, vysypané makadamem od obce, bohužel ho měli jen 2 kubíky, no a teď ještě po tmě nám dovezou štěrk za 10 litrů :/ a ráno to budou cestu dodělávat, aby mohl dojet domýchávač... jsem vyřízená, ale šťastná, že se to vůbec dalo do takového stavu, ráno to vypadalo, že se rozhodně pásy nevykopou..
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop Jéé ahojky Petí, no vy máte takovýto trable, týýý jo, tak to klobouk dolů, vám po psych.stránce a pracantům, že to tak bravůrně zvládli a že jste byli všichni sehraní...No paráda. Tam kde bydlíte, máte moc fajn lidi, to se jen tak nevidí. Náš pozemek co se stavby týče je ideální i když přišel majitel firmy, která dělá ZD tak byl nadšenej. Je do poloviny zasypanej štěrkem. Dříve tam parkoval jeden kamion...Vůbec žádné bahno, vše v klídečku. prostě zpevněné.......Ale to je plus pouze pro ZD. Pak až budeme potřebovat pořádnou zahradu, pozveme si bagr, aby nám ten štěrk vybagroval a dovezl novou hlínu:) Bychom ty naše pozemky potřebovali trošku namíchat:)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Evi, my měli budník s pětizdířkovou zásuvkou hotový pře deskou. RDR se na ty první dny napojí do té zásuvky. Kabel povedete od antoníčku k desce a chráničkou protáhnete nad desku do míst (revizní zpráva), kde budete mít elektroměr v domě - zádveří. Asi čtvrtý den montáže- rýmařovští elektrikáři vám řeknou- se zruší zásuvka na antoníčku a nějaký váš elektrikář vás napojí přímo na ten budník, RDR nám tohle nechtěli udělat ... tak nevím, snad jsem to napsala trochu srozumitelně, pro mě to taky byla španělská vesnice ;-) A to pěkně frčíte s tou deskou, jen tak dál ;-) ... a my jsme plachtu nedávali, bylo teplo a nikdo to po nás nechtěl..
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka Andrjko moc děkuju, si zlato, vůbec bych si bez tebe a holek nevěděla rady. Doufám, že nám ještě chvilku počasíčko bude přát a nebudeme muset plachtu kupovat, to by bylo príma. Příští týden v úterý či ve středu bychom měli znát datum výstavby, jupííí...to jsem zvědavá, snad ten náš domeček nebude moc křiklavej a bude trošku sladěnej, nebo se z toho pokáknu:)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova jaké barvy jste zvolili? My se nakonec rozhodli pro tu která je na vizualizaci http://www.rdrymarov.cz/editor/image/... tak snad jsme to trefili :) To bude překvápko. Moji rodičce si dali decentně modrou v kombinaci s červenou a krutě se to nepovedlo... počítám že je to vidět až z měsíce :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mitchis Ahojky, teď si mě pobavil. Možná rodiče nebudou sami a budeme soutěžit spolu, který dům bude vidět z vesmíru lépe:) a to by bylo, aby nepřiletěli:), Naše barvičky: Barva fasády stejná (o číslo sytější) jako ve Větrušicích, strana 58 , světlejší hnědé obložení a bílá okna. Dveře máme na straně domu (trošku jiná dispozice) a budou v barvě dř.obložení. No taky to bude překvápko... Vaše barvičky, moc pěkné. Jen mi písni jakou budete mít barvu střechy..,.v pc mi jde barva střechy spíš do červené - tu bych k této kombinaci nevolila.
Odpovědět
Profilova fotka
tak pásy zality... do Vánoc snad bude komplet hotovo :)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova střecha bude černá
Odpovědět
@petraop Supéér!!!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?