Natož na náš projekt

Ahojte dostali sme od architekta prve návrhy našeho podkrovneho domečku, který sme mu přibližně načrtly máme par “reklamaci” ale možno nám nieco poradíte aj vy ..... červená je zdivo anebo okno zelená dřevo
Odpovědět
Nechala bych WC a satnu tak, jak mate od projektanta. Aby navsteva na WC nechodila pres tu nejspinavejsi cast zadveri. Koupelnu v podkrovi si znazornete i vyskove. Takto budete nad zachodovou misou s nejvetsi pravdepodobnosti potrebovat stresni okno, protoze se na ni pohodlne neposadite. To same u napousteni vany, bude vam to pohodlne? Co je v 1NP mistnost c. 10?
Odpovědět
@puhelin dakujem ale vo fotkách su aj řezy domu,v 1. Np je znázorněne kde je výška 180cm, podezdivka v podkroví je 130cm.
Odpovědět
@puhelin 10. Je technická místnost
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzana_novakova_landorova Upřímně, ani trochu se mi to nelíbí. Za mě rozhodně oddělit zádveří, v zádveří přidat nějakou skříň nebo zvětšit místnost 02 a udělat z ní pořádnou šatnu, naopak špajz je až zbytečně velký. Kuchyň na jih je pro labužníky, co se sami rádi pečou, tady to jde navíc udělat jinak, takže tomu nerozumím. Krom toho, rozmístění zařizováků v kuchyni je úplně blbě. Ložnice na sever? Proč, když z ní můžu rovnou na terasu? Ta koupelnička v ložnici je taky o ničem. Proč je pračka se suškou pod schody a ne třeba v technické? Ty schody jsou tak dobré k tomu, aby se na nich někdo zmrzačil, takový šílený sklon bych si nedala ani na chatu, natož do RD. Tohle by neměl nakreslit ani student střední průmyslovky, natož vystudovaný architekt. No, takhle bych mohla pokračovat dál a dál, je to šílený chaos plný chyb a nesmyslností. A jako bonus to navíc zvenčí vypadá jako parádní saloon. Za mě zahodit a začít znova....a nejlíp s někým úplně jiným.
Odpovědět
Profilova fotka
@carpatia Za mě kuchyň na jih je supr (samozřejmě předpokládám to plánované zastínění). Ložnice na sever je taky dobře - neumím si představit využití dveří na terasu. S ostatním souhlasím a dodávám málo úložných prostor v ložnici a orientace terasy na západ bude asi také v létě pro otrlé a navíc je hodně vzdálená od kuchyně.
Odpovědět
Profilova fotka
Chtěla jsem napsat podobné postřehy jako @carpatia. Sušička s pračkou pod schody se mi nelíbí, bude vás to tam zbytečně "strašit", když se dají dát do TM. Do toho prostoru pod schodiště bych nedávala dveře, uzavřete si tím zbytečně ten prostor haly a budou to jedny dveře vedle druhých. Zvážila bych vstup na WC z chodby, nikoli ze zádveří, takto si do chodby budete tahat bordel a zimu. Možná bych WC situovala právě pod schody a zvětšila si tak místnost č. 02 (předpokládám šatna). Kuchyni na jih bych si také asi nedala, bude tam hic a to není pro vaření ani uskladňování jídla vůbec dobré. Zkusila bych nějak přehodit kuchyň a špajz s ložnicí a koupelnou, obzvlášť když hned vedle té stávající ložnice je terasa, možnost jít z kuchyně přímo na terasu je mnohem využitelnější a praktičtější než z ložnice a navíc to bude asi lepší i kvůli rozvodům vody, dát si dolní koupelnu pod tu horní.
Odpovědět
@zuzana_novakova_landorova Tak to se omlouvam. Bezne byva okolo metru.
Odpovědět
ještě pár dalších poznatků.. Chápu, že je to asi ještě studie, ale alespoň náznak nějakého založení v řezech by bylo vhodné. Světlá výška 2500mm, což je minimální dle normy, ale určitě ne uživatelsky příjemná. A to schodiště není rozhodně příjemný na výstup/šířku. Šířka dveří do koupelny či jen na wc pohodlně postačuje 700mm.
Odpovědět
@radim2015 S loznici na sever souhlasim, i se zbytecnymi dvermi na terasu.
Odpovědět
Profilova fotka
@radim2015 Ja osobne bych treba radsi koukala z loznice do zahrady nez do plotu, a tu moznost si rano vylezt z postele rovnou do kresilka na terasu, bych taky ocenila, ale samozrejme je tohle otazkou osobnich preferenci. Kuchyni na jih bych naopak nechtela ani zadarmo (zastineni tam zadne nevidim, ale treba jen spatne koukam), ale opet - vec osobniho nazoru. S nedostatkem uloznych prostor naprosto souhlasim, to a spoustu dalsiho jsem uz ani nepsala, bylo by to na mnohem delsi elaborat...
Odpovědět
Děkujeme terasa na západ byla podmínka je tam soukromí a neskutečnývyhled, z uloženým prostorem v ložnici trochu bojujem ale terasový dveře zo vstupem na terasu určitě nechcem občas si máme chuť odpocinut anebo jít spát dříve, možno do práce a nebudeme sa rušit, schody by som taky prodloužila 🙂 záchod pod schodištěm je dobrý nápad skusime to. Pracka mi taky pod chodbami nevyhovuje a kuchyň mi na jih nevadí chcem být v celodenním diani nie zastavena nikde od všech každý den cele léto Když vařím a chcela som aby byla kuchyn schovaná v obýváku aby do nej nebolo vidět, pravé naopak ložnici by som na jih uz nechtěla máme to teď tak a nevyhovuje mi to. Dveře při schodech se ruší a budeme mít zatahovací dveře aby nám vzniklo zadveri tak ako som to zakreslila. S tým zachodem mate asi pravdu. Za každý názor děkujeme.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?