Názory na bungalov 5+1+2G

Zobraz úvodní příspěvek
Mám za to, že jsem dospěl už ke 100% spokojenosti, takže se ptám ostatních, co si o tom myslíte?
Odpovědět
1
6
7
@cybermole To by byl projektant šílenec, kdyby se při projektování spoléhal na program.
Odpovědět
@cybermole Rozpočet je v pohodě, my máme stejnou zastavěnou a rozpočet na klíč něco přes 4m. Takže pokud si něco uděláte sami, tak se v pohodě vlezete :-).
Odpovědět
@puhelin tak určitě to nedělá takto, ale při prováděcí dokumentací je podstatný podrobný výkaz výměr, který si z prstu člověk vycucat nemůže, takže nějak to spočítat musí. Já jsem to kreslil kvůli tomu, abych to zapasoval do modulů cihel, abych neměl mezery mezi cihlami, minimum bordelu a co nejméně práce. Vychází to tak, že se nebude muset žádná cihla seříznout - pokud se dodrží postup.
Odpovědět
@puhelin A vlastně jsem se naučil i pokládat cihly (převazby, rohy, otvory) aniž bych na nějakou cihlu sáhl :)
Odpovědět
@cybermole ;) Taková znalost se neztratí. Učí se to na stavební průmyslovce v prvním ročníku, hned na začátku. Jinak, do toho výkazu výměr se počítá objem těch cihel + % prořez, ne každá cihla zvlášť. To by musel být rozpočtář nadšenec, aby to počítal cihlu po cihle.
Odpovědět
Dnes v noci napečeno a prostřeno :)
Odpovědět
Profilova fotka
@cybermole pěkné... ale srovnej si tam ty čaje v té prosklené skřínce, máš tam mezeru mezi krabičkama.. :-D :-D :-D
Odpovědět
@zuzajda2 dokonalost je vada a navíc jsou to sušenky :D
Odpovědět
Profilova fotka
@cybermole Dobře dobře.. :-D ale ne, teď vážně, máš to moc pěkné :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@cybermole Nakoukla jsem tady a musím teda přidat velkou pochvalu! Moc hezké a perfektní práce!! Klobouk dolů.. a trošku i závidím, že tohle všechno neumím. Taky jsem na podzim trávila večery s excelem a kostičkama:-) Jinak my finišujeme s vyjadřovačkama a snad se podaří příští týden odvézt složku projekt na stavební úřad a zahájit sloučené územko a stavebko. A k dotazu rozměru garáže, my máme šířku 6,5, délku 7m.
Odpovědět
@cybermole Máte nádherně vyřešený projekt a super navržené! Zajímavé sledovat vývoj variant, rozhodně nejlepší řešení nakonec - jediné co bych se zamyslela je ta příčka/zástěna ve velké koupelně mezi toaletou a dveřmi - podle mě je to nepraktické, zvláštní - když už oddělila bych toaletu z druhé strany od vany a otočila ji - pak alespoň člověk, co se bude válet ve vaně, nemusí koukat na WC. ale to je každého vkus :) ať se vám hezky dům staví a příjemné bydlení
Odpovědět
@pucifal tu zástěnu vnímám spíš tak, že když do koupelny vleze někdo další z chodby, tak tam hned neuvidí druhého při výkonu činnosti :) Rozvržení místností byl boj, mám asi 20 verzí, díky všem tady na MS jsme upravovali, až jsme se dostali do stavu, kdy si už fakt myslíme, že je to ok :) Ale mrkněte za 14 dní, třeba bude vše jinak :D
Odpovědět
Článek se načítá
@lenkaa72 Každý jsme na něco jiného :) Garáž bych ještě rád zvětšil, ale už teď se pohybujeme s penězmi na hraně.
Odpovědět
@cybermole Pecka :-)....ale já bych nechtěla troubu hned vedle linky....nebude přístup z obou stran, navíc mě víc vyhovuje stoupnout si k troubě zleva.....Jinak to zelené prostírání je pěkně hnusné :-D.
Odpovědět
@bamak čekal jsem kdy se někdo ozve :) Sice to umím nakreslit, ale že bych byl nějakej estét se moc říct nedá :D Trouba mi přijde naprosto v poho, hned vedle varné desky, na desce osmažím maso a rovnou ho dám do trouby. Vyndám plech a dám ho na desku.
Odpovědět
@cybermole Já bych osmažila maso, otevřela troubu, a při obíhání té trouby bych se polila a pak bych si spálila ruku, protože je trouba moc vysoko :-D .....ale uznávám, že toto je otázka fyzických dispozic a manuální zručnosti.....proto u nás bude vařit chlap, on je totiž vyšší ;-) a šupne tam to maso klidně i napřímo přes ty dvířka-jako ty.
Odpovědět
https://goo.gl/photos/VhiAq2ihVCsccBiN9
Odpovědět
Profilova fotka
@cybermole teda moc se mi libi vas projekt :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja jsem si taky vcera jen tak hrala. Co myslite?
Odpovědět
Bez určení světových stran a rozměrů může být projekt dobrý, ale i špatný. Pokud jsou vjezdy do garáže +/- na západ, tak asi ok. Do poslední ložnice bych zahrnul i prostor chodby a nebo tam udělal kumbál. Takhle je ta chodba nevyužitá.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Jak to dopadlo s tímto projektem?
Odpovědět
Profilova fotka
@cybermole, ako to dopadlo s tvojim projektom? Je to uzasne ako si ho vyvinul.
Odpovědět
1
6
7
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?