Obdélníkový dům s obytným podkrovím - vaše názory

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Dobrý den, dostali jsme od projektanta návrh našeho nového domu. Potřebujeme dva dětské pokoje, ložnici a pracovnu pro manžela, který pracuje půlku týdne z domu. V podstatě se vším souhlasíme, jen bychom asi zvětšili TM a tím pádem trochu posunuli koupelnu v 1NP na úkor části jednoho pokoje na jih, pak bychom asi ubrali jedno křídlo toho fr. okna v obýváku a to fr. okno u jídelny asi spíš necháme jako klasické okno. Nicméně nám úplně nesedí uspořádání toho hlavního obývacího prostoru. Máte to někdo takto a jste spokojení? Případně jak to jinak přeuspořádat, nějak nás nic nenapadá :-/ A ještě věcná, máte někdo takto velký dům a dá se to zvládnout uklízet? Mně se z toho už teď ježí všechny chlupy, klidně bych jeden pokoj ubrala, ale tu plochu podkroví asi není možné počítat jako plnohodnotnou celou, že? Jeden pokoj navíc se nám v podstatě bude hodit jako hostinský. Zastavěná plocha je 16*9m plus terasa nad kterou bude přesah střechy.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
Tak jsem opět tu, trochu jsme s tím ve spolupráci s projektantem pohnuli, snad zdárným směrem a tady je momentální návrh. Můžu poprosit o případné další komenty, koho co napadne? Horní patro bude obytné podkroví s výškou nadezdívky asi 95 cm a sklon střechy 45 stupňů. Tam, kde je čerchovaná čára, bude zalomení stropu, tečkovaná značí místo, kde bude podchozí výška ještě 2m. Podél celé severní strany bude dlouhá zeď, takže tam směřujeme spíše technické místnosti, koupelnu, WC apod. Místnost "šatna" v patře na SV straně bude využívaná spíše jako půda na "všechno" :-) Příčka u vany tam nebude, místo toho bude vyzděná "police" cca ve výšce vany. S tou "šatnou" za umyvadly bych taky ještě ráda něco udělala, ale nevím co. Jak co nejlépe využít ten prostor.
Odpovědět
Ahoj, to vypada jako jiny dum, prekopali jste to radne ;-) Me teda zarazilo: v prizemi ty dvete ve schodisti, ale pak mi doslo, ze to tak mame taky- projdete pod schody v jejich nejvyssi cesti... Pak se mi nelibi ta cik-cak stena mezi pokoji v patre, ale vzhledem k oknum a dverim je to vlastne napadite reseni.
Odpovědět
Napada me snad jen odsunout okna v podkrovi na prave strane tak, aby i ten pravy pokojik mel moznost plnohodnotné satni skrine v části s rovnym stropem. Tak jak to ma ten levy pokojik.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin okna bych neposouval. Predpokladam, ze neni nahoda, ze okna konci presne na hranici dvoumetrove vysky stropu.
Odpovědět
@jakuda Na te leve strane posunuta jsou... Proc nemit pokoje symetricke na hloubku?
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj Podle mě má obdélníkový dům má v prostředku protínat chodba. Vstup do domu by měl být v prostředku jak to máte vy. Nicméně ta chodba ve vašem případě je široká kvůli schodišti. A to schodiště kromě svého účelu ničemu neslouží. Kdyby jste to nějak vymysleli tak že by bylo součástí zádveří tak může mí v sobě skladovací prostory. Třeba nevím proč máte v technické místnosti dvě okna. Každé bude stát peníze. Navíc nebudete moci využít efektivně všechny zdi. Zloději nejčastěji chodí přes malá okna atd. Koupelna v přízemí je malá. Alespoň 5m2. Okno na WC v přízemí ? To stejné jako v případě technické místnosti. Okno v zádveří. Proč nemít dveře se světlíkem z boku ? Bude to vypadat více jednotně Druhé patro má zase hodně členění.
Odpovědět
Profilova fotka
@kossakowski1980 Díky za podněty. Udělat schodiště součástí zádveří mě napadlo, ale nemyslím si, že by to bylo účelné, chodili bychom pak vždy z klidové části domu přes "špinavou" část a to se mi moc nelíbí. Skladovací prostory ve schodišti budou i tak. Představuju si, že tam budu skladovat kýbl s hadrem, vysavač apod. V technické je jen jedno okno, to druhé jsou dveře, takový ten horší vstup ze zahrady/dvora, když člověk přijde v zablácených holinách apod. Koupelnu v přízemí jsme trochu zvětšili zúžením příčky mezi WC a koupelnou, ale nemyslím si, že by byla až tak potřeba ještě větší, když tam nebude WC ani vana apod. Proč by to mělo být těch 5m? Na okna na WC jsem celkem zvyklá a myslím, že je to praktičtější než jen odvětrání ve zdi. Okno v zádveří nebude, to je nápad projektanta a zavrhli jsme to. Volila bych asi spíše dveře se světlíkem nad nimi. Tomu "hodně členění" moc nerozumím, můžete to konkretizovat? Je tam vše, co potřebujeme, pracovna (vpravo), ložnice se šatnou a dětský pokoj (vlevo), WC, koupelna a půda na momentálně nepotřebné věci.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin já myslím, že ta okna jsou kreslená takto kvůli tomu, aby okno do chodby bylo uprostřed té chodby........... pokoj vpravo bude sloužit primárně jako pracovna, takže bych tam asi šatní skříň jako takovou ani nepotřebovala, ale bude tam na ni prostor třeba podél stěny za schodištěm
Odpovědět
Profilova fotka
Prosím Vás, takový dotaz.. máte někdo vchod do baráka vedle terasy? Takže chodíte do baráku kolem terasy? Pokud ano, pošlete prosím foto :)
Odpovědět
Profilova fotka
@danielacz to by asi chtělo založit novou diskusi na toto téma, tady se toho asi moc nedozvíte, jelikož je to úplně jiné téma diskuse
Odpovědět
@danielacz Pokud založíte novou diskusi na toto téma, prosím o označení, také bych se ráda inspirovala. Děkuji!
Odpovědět
Profilova fotka
Finální verze z dneška.
Odpovědět
Článek se načítá
@ptjj Máme velmi velmi podobný projekt a dům a jsme naprosto spokojeni. Jen bych teda asi popřemýšlel kvuli rozvodům vody nad tím, zda by koupelny neměli být nad sebou nebo co nejblíže zdroji teplé vody (v patře by měla být koupelna si místo té šatny..
Odpovědět
@carpatia Ahoj, jak máš prosím velký dům. Ve starším příspěvku píšeš vnitřní rozměry 14,8 x 7,8 m a jinde uvádíš plochu 92 m2, tak mi to nějak nevychází ... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@viados nakone jsme zmensovali, mame cca 6,7x13,8 m, takze 92 a neco.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?