Plot mezi sousedy do 2m

Dobrý den, jak je to s plotem do 2m, který je mezi sousedy? V uzemní studii je regulace, že musí být max 1,6m pletivo. My chceme 2m beton, nepotřebujeme se dívat na sousedy, chceme soukromí. Dle projektanta se plot do 2m nepovoluje, tim padem se nemuze ani regulovat. Netusi nekdo jestli je to opravdu tak? 🙂 Děkuji.
Odpovědět
Asi ano, reguluje se jen do ulice, tam musíme mít právě 1,6 m jestli si dobře pamatuji. Mě by spíše zajímalo z jaké strany se ty 2 metry výšky plotu měří. Když budu mít pozemek o 30 cm výš jak soused a na své straně hranice pozemků postavím plot 2m metry, tak u sebe to splním, ale u souseda bude plot 2,3 ne? 🤔
Odpovědět
@rumcajk to se pocita od toho niz polozeneho pozemku.
Odpovědět
@vetor3x naoak, od toho výše ...
Odpovědět
Chlapci tak jak 🤷‍♂️😄
Odpovědět
Je to váš plot takže výška od Vás. Pokud je to mezi sousedy
Odpovědět
@podzi01 Co se týče výšky plotu, tak současná právní úprava způsob měření výšky plotu neupravuje (ani připravovaná novela stavebního zákona), takže zbývá se zkrátka obrátit na příslušný stavební úřad a doufat, že tam nebude sedět podobný individum jako @milanq nebo @jozkakomosny, kteří vám (v lepším případě "pro jistotu") nařídí měřit výšku tu větší 🙂 v horším případě vás zavalí § § § § 😄
Odpovědět
@panlorenc Lorenci, to už je dost ubohé.
Odpovědět
a neví teda někdo jak je to teda s regulací plotu mezi sousedy v uzemní studii? Abych si tam nepostavil beton namísto pletiva a pak to po mě nechtěl někdo předělat.
Odpovědět
@vetor3x v současné době stavební zákon mluví tak, že do 2 metrů a pokud nesousedíte s veřejným prostranstvím si můžete postavit plot jaký chcete, bez ohlášení - tedy není regulováno územní studií. Nicméně od 1.7.2023 začne platit nový stavební zákon - a tam jsem to zatím nestudoval, jestli je v tomto nějaká změna. Takže za mě postavit co nejdříve, ideálně při platnosti stávajícího stavebního zákona a není co řešit.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?