Projekt podkrovního bytu - prosím o rady

Prosím o rady k následujícímu projektu. Jedná se o podkrovní byt. Neumím zobrazit šikminy, proto jsem přiložila pohledy na střechu. Jsme omezeni mnoha faktory. Dům je rohový, jižní a západní strana částečně naléhají na jiné domy. Terasa musí být kvůli vsakovací ploše (dáno zákonem). Na ni vedou francouzská okna, aby pouštěly světlo do severní části. Nelze již hýbat se schodištěm (nešlo mi správně znázornit, ale snad to takto bude pochopeno, jednou nosnou stěnou (oddělující dětský pokoj a ložnici od zbytku domu) a komínem (v místě krbu). Nejvíce mě trápí malá ložnice a dětský pokoj. Potřebovala bych tedy někam umístit šatnu. Jedna z možností, co mě napadá, je místo záchodu, který by byl pak součástí koupelny (samostatný záchod bude ještě v přízemí), místnost by se pak musela ještě na úkor koupelny zvětšit. Do budoucna bude dětský pokoj přestěhován do přízemí a místo něho bude pracovna. Pak by tedy šla vybudovat šatna i tam. Ale to několik let potrvá, protože máme půlroční dítě a nepředpokládám, že by sám byl na jiném patře (zbytek přízemí bude sloužit pro podnikatelské účely). Uvítám nápady, co s tím. Můj požadavek je pouze na částečně oddělenou kuchyni (kvůli návštěvám) a spíž, protože dost zavařujeme:-) Obrázek berte s rezervou. Každá strana je jinak dlouhá a nešlo mi to správně zobrazit, proto nákres odpovídá těm kratším stranám. Nábytek je rozházen jen tak pro představu kvůli prostoru.
Odpovědět
Ještě zkusím přiložit samostatný obrázek, zda to nebude větší.
Odpovědět
Žádný nápad? :-(
Odpovědět
Ta místnost vedle koupelny a wc je dětský pokojík? Posuňte vstup do toho pokoje co nejblíže dveřím na wc a vznikne vám plnohodnotná šatní skříň. To stejné s dveřmi do ložnice-co nejblíže s nimi ke schodišti. Dostanete pěkný úložný prostor. Jinak je ostatní rozvržení vždy na úkor šikmin. PS: Já bych do podkrovního bydlení nikdy nešla. Vyrůstala jsem v dětském pokoji pod šikminou (7x2,5m, šikmina po té delší straně, měla jsem asi 5% rovného stropu) a nenáviděla jsem ho, protože jsem se pořád bouchala do hlavy a nemohla si ho normálně zařídit.
Odpovědět
@aurinko Ty skříně v pokojích bych chtěla nechat jako poslední varianty, abych ten prostor ještě nezmenšila..... Kdyby záleželo jen na mně a měla jsem jiné možnosti, tak bych toto bydlení také vůbec nevolila, ale vždy je to otázka mnoha ústupků....Naštěstí je tam poměrně dost štítů a vikířů, tak to s těmi šikminami není úplně nejhorší.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?