Půdorys bungalovu/pokoje

Zdravím, s přítelem se dohadujeme o velikosti dětských pokojů, chtěli by jsme vás poprosit o názor na jejich velkost a celkové uspořádání domu. Pokoje přemýšlíme jestli zvětšit stěnu o 1m, o půl metru a nebo pokoje nechat být. Pokud by jste udělali něco jinak, rádi si názor vyslechneme. 🙂 😉
Odpovědět
Profilova fotka
To je dost individuální, já bych v dětství ocenila hodně prostoru na zemi, a můj syn to má stejně - rádi si stavíme z kostek apod., takže každý metr se hodí. Celkově kluci bych řekla, že toho prostoru na zemi potřebí víc - různé autodráhy, stavebnice atd. Takže pokud máte místo a peníze, klidně bych těm pokojíkům aspoň toho 0,5m přidala. Rozhodně to nebude na škodu (pokud už tedy nemáte děti v pubertě, ty ten prostor už podle mne až tolik neocení). Jinak za mne k tomu půdorysu: je škoda, že do koupelny není okno a já osobně bych ten prostor koupelny rozdělila na dvě místnosti (koupelna a prádelna), velká je na to dost a další dveře se do chodby taky vejdou.
Odpovědět
Dá se vyžít i v takovém malém pokojíku, hlavně v náctiletém věku. Sám jsem měl podobný. Od 12 let mě nic jiného než PC doma nezajímalo, takže mi stačila postel a stůl. Jen mě vždy zaráží, když někdo laboruje nad tím, zda má přidat pár metrů dětskému pokoji, ale prostor a prachy na dvojgaráž se vždy najdou 😉
Odpovědět
@peju Je to úplně jednoduché, auta přítele z části živí a je to jeho velký koníček 😉 A ano, ptáme se na pokoje, protože každý jsme to v dětství měli jinak a chceme znát názor ostatních.
Odpovědět
Profilova fotka
Zvětšila bych, aspoň o ten půlmetr. Ale ta zatáčka do 110 je hrozná, zkuste se zamyslet, jestli by to nešlo celé vymyslet bez toho.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj. Celkom fajn projekt. Nase deti maju 12m2 co je pre mna dostacujuce. Kupelna bez okna v rodinnom dome nie je pripustna. Dennu cast by som vysunula, aby bolo okno v kupelni, mozno by som ju inak usporiadala. Nech sa vam zmestia skrine tam kde maju, sirsie okno pri stole, pristup do spajze cez skryte dvere v linke. Mame dvojgaraz, super vec.
Odpovědět
Poměr velkosti garáže k pokojům mi přijde bizarní. 38m^2 pro garáž vs 10 m^2 děcák? Tak malý pokoj nemáme pro dítě ani v paneláku. Nedávno jsme řešily projekt a děcáky máme 16 m^2. I ta ložnice je hrozně malá. V zádveří nemáte žádné místo. Taky se mi nelíbí koupelna bez okna. Není vidět jaký máte pozemek, ale tohle se mi nelíbí.
Odpovědět
Máme hodně podobný projekt. Začnu klady 🙂 Co Vám "závidím", podlouhlé řešení obýváku a kuchyně. My si v poslednich dnech dlouho lámali hlavu jak to tam vše umístit, aby to bylo pěkné. Prostě do obdélníku se vám to umisťuje jednodušeji než do čtverce. Mám ale radost, že jsme to nakonec vymysleli. Garáž - na tu nemáme z hlediska šířky pozemku místo. Chodba - když pominu tu zatáčku tak ji máte kratší. Co se mi moc nelíbí. Zatáčka na chodbě a vyústění do pokoje. Koupelna bez okna. Na druhou stranu je otázka, zda je potřebné. Teď máme na bytě okno v koupelně a stejně pokaždé rozsvítíme. Navíc pakliže uvažujete rekuperaci, tak ta by se o odtah měla postarat. Menší zádveří. Vy byste výše zmíněné mohli udělat již zmíněným vysunutím nebo čtvercovým obyvakem s kuchyni, podobně jako to máme my. Tim byste vytvořili okno či dveře do koupelny. Možná přesunout pračku z koupelny do TM. Koupelnu zúžit a vybudovat šatnu.... Víc mě asi nenapadá. Budu rád, když zhodnotíte i náš projekt. Není tedy v nejaktuálnější verzi. V obýváku jsou již zmíněné změny. Přibyde francouzské okno a linka bude u špíže. Krb u stěny s tech. místností...
Odpovědět
Profilova fotka
@lucy97 Ložnici mýt k hlavní terase je docela blbý když se pak pořádají párty a druhy chce spát tak má smolíka 😄 No nešlo by to prohodit ložnici s pokojem a udělat stejné dětské pokoje? a vstup řešit tak jak to máme my v projektu? jen názor . Každopádně my máme pokojíčky čistý prostor 2900x3650 plus prostor pro vestavnou skříň. viz album projekt, pozemek...
Odpovědět
@lenkito10 máme to vysunuté podobně, jako jste načrtla. taky jsme lomenou "S" chodbu nakonec "narovnali do L" @jarin1 ano, taky jsme nakonec ložnici dali od terasy pryč @lucy97 měli jsme 12m2 dohromady 2, děti budou mít 13m2 každý. pod 10m2 je to fakt malé, nad 16m2 je to zbytečně velké (pro 1 dítě). @mklouda ono těch 36m není zase tolik, někama musíte projít (-6m2) a stejně tam nakonec bude 1 auto, regály, kola, kraviny, bordel 🙂
Odpovědět
Mě dětské pokoje nepřijdou malé, myslím že jsou akorát. Jako dítě jsem měla pokoj spojený se sourozencem cca 11- 12m2 a z mého dětského pohledu tam bylo místa dost pro oba. Třeba je někdo zvyklý se více roztahovat nebo mít víc hraček, ale nám co se týče prostoru a rozloženi věcí to stačilo bohatě. Neměla jsem nikdy pocit, že bychom se tam nějak mačkali, ale taky si nepamatuju že bychom měli po zemi trvale rozložené nějaké hračky, jako třeba autodrahu. Je to taky dost o rodičích, jak to uzpůsobí dětem. Já jsem byla zvyklá že po hraní se vždy věci uklidí. Vstup z ložnice na terasu mi nepřijde špatný, taky to tak plánujeme. A velká garáž se vždy hodí. Když si vezmu těch věcí co člověk potřebuje uskladnit. Obzvlášť třeba přes zimu kdy se odklízí různé věci ze zahrady. Nebo když má rodina více aut.. určitě toho prostoru litovat nebudete.
Odpovědět
Profilova fotka
Na můj vkus je tam strašně málo úložných prostor. Posunutí obývací části, jak to navrhuje @lenkito10 bych doplnil o dveře z koupelny na terasu. Postel v ložnici bych dal k vrchní stěně - vstup za hlavou je divný. Zdá se mi, že v projektu je slabá izolace stěn, ale ta garáž stejně bude energetický problém, takže dobré TČ nebo tuhé palivo je nutností.
Odpovědět
@radim2015 budeme mít TČ a rekuperaci i skrz PENB aby jsme prošli 😉
Odpovědět
Článek se načítá
Syn má 10,9 M2 a je naprosto spokojený. Klidně bych to tak nechala.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?