Půdorys - názory

Ahojte, kdyby měl někdo nějaké konstruktivní poznámky budu za ně strašně rád. Info: Střecha s vikýři podmínkou, hřeben střechy souběžně s komunikací podmínkou. Pravá strana domu na hranici pozemku, bez oken podmínkou. Co se týče počtů místností a druhů místností, tak souhlasí s našimi požadavky. Kdyby tedy někdo věděl jak to vylepšit jen do mě. Moc díky všem 😉
Odpovědět
Profilova fotka
No já bych měl problém se vstupem do obývací části přes kuchyň, obývákem bez oken (tmavým) a malým místem okolo jídelního stolu. Taky terasa je dost daleko od kuchyně. Perlička nakonec - z prvního obrázku plyne, že do domu se bude chodit asi zadem.
Odpovědět
@radim2015 Moc nerozumím tomu vstupu do obývací části přes kuchyň jelikož je obyvák spojený s kuchyní. Terasa (posezení) je 5 kroků od kuchyně tak moc nechápu co tím myslíte. Ta brána vzadu je pouze průchod na pozemek rodičů. Tam kde jsou auta je příjezd z ulice, nejde to z obrázku úplně vidět.
Odpovědět
Profilova fotka
Tím vstupem jsem myslel protáhnout se kolem auta, jít do dost stísněného zádveří, potom do relativně široké chodby, následně do kuchyně a teprve potom dále. Obývák může být spojen s kuchyní a přesto se chodí nejlépe mezi jídelnu a obývací část a někde u jídelny je kuchyň ze které je co nejkratší dráha na terasu - ideálně přímo u kuchyně/jídelny.
Odpovědět
Na prvni pohled mi prijde hrozná skoda zasekat si terasu technickou. Uz jen proto, ze vlastne obývák i kuchyn jsou v tmavsim koutě, ikdyz tam okno je. Ja bych kuchyn a technickou rozhodne prohodila. Nemyslim, ze by byl problem přístup do ni jen zvenčí a uprostřed domu. Alespoň s koly nemusíte obcházet cely barak.
Odpovědět
Profilova fotka
To parkování mi přijde hrozné. Auto skoro před dveřmi, pak to čerpadlo a další auto zaterasi vstup dozadu na zahradu. Už třeba pak jen manevrovat s koly, aby se uložila, nebo projet s kočárkem do zadní části, když tam budou stát 2 auta. Nevím, možná vizu zkresluje, ale za mě hodně nepraktické. Nebo průjezd sekačkou. Okna z boku domu, každé jiné inak vysoko... Šatna nahoře daleko, přes tolik dveří a jen jedna skříň. Zbytečná místnost, aby měla šatna smysl, musí být skříně po celém obvodu místnosti. Jedna skříň nepotřebuje místnost, ale stačí opřít o zeď jinde. Kde máte pouzdra, tak si uvědomte, že nejde pak kotvit do zdi nic velkého. Též nemám ráda, když se jde kolem kuchyně do OP, ale to je věc každého, my se snažili, aby byla kuchyň zastrčená v rámci možností. Ta venkovní TM s koly má sloužit i a věci jako sekačka a pod? Věci k autu, kočárek...? Přijde mi to malé když tam má být ještě WC. Přijde mi lepší zpřístupnit lépe WC v domě a nechat tamto jako "spinavy" domek. Když si vezmu, jak vypadá náš zahradní domek... myslím jak je plný. A to máme 2 kola, střešní box zavěšeno. Je tam jedna skříň, 2 regály na zahradní věci, veci pro psa, nejake nářadí, sekačka, odrazeda, cyklovozik pro dítě, manžel tam má pracovní stůl a je tam plno. A to třeba neřešíme ještě pneumatiky k autu. Ta TM nahoře, taková dlouhá nudle jen na pračku? Ten prostor vedle je hluchý. Umela bych si to představit jinak. Jako první návrh to není úplně zlé, ale ještě bych viděla velky prostor jak zlepšovat.
Odpovědět
Mne se to libi. Odpocivna cast dal od obyvaku je prostor pro oddelenou skupinu, to je super. Bliz k domu se da jidelni stul, pristupny z kuchyne, na snidane idealni. Snad jen... To parkovani pred vchodem posunte mimo vchodove dvere. Nemam rada koupelnu bez zachodove misy. Jidelni cast mi prijde mala. Casto zveme rodinu na obed a to nejen pres leto. Nesnasim posuvne dvere.
Odpovědět
@andik.cz @azsinanecovzpomenu @puhelin Moc děkuji za názory, kdyby se někdo z vás nudil, klidně mi do zprávy pošlete náčrtek jak byste si to představovali vy 🙂 zasílám zde ještě fotku pozemku aby každý věděl, že je opravdu úzký a dle regulativ musí střechy a ostatní prvky vypadat tak jak jsou na fotkách. Uspořádání místností bych určitě chtěl probrat tady, že třeba někoho napadne něco skvělé a třeba předěláme půdorys podle něj. Rozměry domu teda max 8,5x12, ta venkovní TM je tam z důvodu toho, že pokud bych si něco dostavoval v budoucnu tak nejspíše budu muset být 2m od hranice pozemku, jelikož mi to soused nepovolí. Parkování bude nejspíše mimo pozemek tedy auta jsou tam pouze jako představa o prostoru.
Odpovědět
Projekt se mi líbí,ale nerozumím, proč jste kvůli malinké technické místnosti udělali z obýváku tmavou ,,kobku" ( omlouvám se,ale až to postavíte,tak to zjistíte sami). Je k tomu nějaký důvod? To vám to projektant nerozmluvil???Ta technická je opravdu malinká, ještě s WC,takže jste se sami připravili o skladovací prostor. Jinak super.👍
Odpovědět
@norikakaa technická již odstraněna, opravdu je to špatně a byla by tam tma. Bude něco na skladování vzadu v zahradě.
Odpovědět
Profilova fotka
Upravila bych část TM, WC, koupelna v přízemí. WC je podle mně zbytečně velké, pohodlně by se vešlo do té koupelny. TM bych tím pádem posunula místo wc, uvolněné místo bych věnovala rozšíření vstupu pro případné skříně, nebo jako šatnu. TM máte i v patře, jednotlivé techické zařízení se tak dají rozdělit mezi obě místnosti.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas_olej trošku asi mimo tému, ale neviete, čo je to za farbu fasády na tých radových domoch? Tá prvá fotka, kde je 6 domov.
Odpovědět
@josefx bílá 😄
Odpovědět
Článek se načítá
@josefx co se týče bílé, tak nej výběr má baumit co já vím
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?