Šířka koupelny a technické místnosti - prosím o radu

Profilova fotka
Hezký den, kreslíme si projekt domu a vychází nám tam koupelna o šířce 2,0 m a délce 3,2 m. Chci se zeptat na vaše zkušenosti - stačí takováto šířka koupelny, když naproti sobě chceme širší sprcháč (asi 90 cm?) a umyvadlo? Je mi jasné, že se to asi poskládá, ale spíš jestli je to dostatečné pro pohodlný pohyb před umyvadlem. Do koupelny plánujeme sprchový kout walk-in, záchod, 1 nebo 2 umyvadla a nějaké skříňky. Vanu asi oželíme kvůli prostoru. Co se týká TM, ta nám vychází také jako nudle 1,4 m x 3,2 m. Říkala jsem si, že bych dala na šířku pod okno pračku a sušičku, čím by se nudle trochu zkrátila 🙂 Kromě pračky a sušičky chceme v TM bojler a druhé WC, takže řešíme opět stejnou otázku - zda staší šířka místnosti. Kdybyste to měl někdo podobně, budu ráda za názory. Předem děkuji!
Odpovědět
@rusanna Hezký den, je to strašně úzké, pohodlný pohyb mezi umyvadlem a sprcháčem to nemuže být. Nejlepší je si to vyměřit třeba někde u zdi. 90cm sprcháč, umyvadlo 50cm (?) to mate 60cm. To když budete mít nějakou pevnější návštěvu a skloní se k umyvadlu tak vám zadkem ten sprcháč zboří....
Odpovědět
Nejjednodusi je si to vyznacit nekde na zemi, at mate predstavu.
Odpovědět
Profilova fotka
@cyklos Díky moc, máte pravdu, jdeme hledat způsoby rozšíření alespoň části koupelny 🙂 @ive747ta To jsme s tou TM zkoušeli a právě se nám zdá, že by to i mohlo stačit, ale zároveň to číslo je tak nízké, že se mi tomu nechce věřit 😄
Odpovědět
My máme 1,7 šířku. WC máme zvlášť. V koupelně naproti dveřím umyvadlo se skříňka a a vpravo sprchac s Walk in stěnou. Zatím není obloženo.ale podle vyzualizace se to zdá být ok.
Odpovědět
@rusanna Ono jde o to vyznačit a vyznačit. Zřejmě jste značili pouze na zemi. Potom se prostor může zdát dostatečný. Zkuste ale vztyčit do výšky např. krabicemi. Ten rozdíl bude značný. Souhlasím s @ive747ta, těch 50-60cm je na příjemný pohyb prostě málo.
Odpovědět
Máme podobné rozměry TM 1,5x3,5 a koupelnu máme teda 2,5x3,5, ale chceme vanu. No zatím mám jen vizualizaci, takže jsem zvědavá na realitu.
Odpovědět
@rusanna Mame koupelnu 1,9x2,2 a naproti umyvadla bych nic nedaval. Toho prostoru tam fakt neni moc, rozhodne ne na sprchac. Technickou (pracka, bojler a kotel - neptej se, jak se to tam vlezlo, ale povedlo se 🙂 ) mame 1x1,3 a vedle ni samostatny zachod 1x1,25. Kdybychom to teda propojili, tak to je nudle 1x2,55 a bylo by to v pohode - takze pokud chces 1,4x3,2, musi to stacit Fotky vseho mam v galerii.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?