Zhodnocení (snad už finálního) půdorysu bungalovu 4kk se vstupem z jz

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, minule jsem vkládala půdorys ke zhodnocení a nyní jsme ještě doplnili nějaké změny. Prosím tímto názor : - vedle ložnice máme takový druhý wc do krize, ve kterém je pračka se sušičkou a s vhozovým okénkem na špinavé prádlo z koupelny, dále tady plánuji - nad pračkou a sušičkou - sušit v zimě prádlo. Bojím se, abych tam neměla málo místa, prosím o názor - dále bych poprosila o názor na umístění jednotlivých místností s ohledem na světové strany Děkuji mnohokrát předem za připomínky
Odpovědět
1
2
@bayt @qeszi @carpatia @norikakaa Tak jsem to zkusila - upravit - odstranila jsem spíž - místo ní jsem dala velkou potravinovou skříň a nad jídelní stůl jsem přidala trojdílné okno 2800x1500, myslíte, že to bude dostatečné?
Odpovědět
@kackac31 A nechcete tu linku nejak prohodit se stolem, aby u ni bylo okno? A nebo stresni svetlik, kdyz to je bungalov?
Odpovědět
@bayt děkuji za reakci - to už jem zkoušela, ale nepodařilo se mi to rozumně uspořádat a když už, tak se do tmy zase dostal stůl. Myslíte tedy, že i takto bude v kuchyni tma?
Odpovědět
Rozhodně to je posun k lepšímu. Vedle jídelního stolu jste dala balkonové dveře?To mi přijde jako výborný nápad. Ta skříň je také super řešení-myslím, že by to rozhodně mělo stačit.Ten ostrůvek v kuchyni je skvělý, nebudete koukat do zdi.Já už bych byla spokojená.Hlavně si pohlídejte výšku oken, ať nedáte 135 jako my, ideál 150 aspoň.
Odpovědět
@kackac31 No tak pro me jo, ja mam moc rada slunce a hodne svetla. Ale dala bych byt vami svetlik nad linku a to uz by mi prislo dostatecne.
Odpovědět
@norikakaa děkuji moc za povzbudivou odpověď - ono to nejsou balkonové dveře - já jenom nemám buňku na trojdílné okno 2800x1500 😄, ale když nad tím teď tak přemýšlím, tak to tak možná dopadne - sestava dvojdílné okno1800x1500 a balkonové dveře 1000x2350 - uvidíme, jak to bude vypadat
Odpovědět
@bayt děkuji mnohokrát za odpověď - já si právě ten světlík neumím představit - jak se to dělá - to je střešní okno? A jak moc finančně náročné to je? Jak se to bude umývat, co se stropem, zvednout, atd, ad...
Odpovědět
@kackac31 my světlíky máme tři, pravě v místnostech, ve kterých by nebyl jiný zdroj světla. Je to v podstatě něco jako střešní okno, dvě máme fixní a jedno na el.dálkové otevírání. Zatím si nemůžeme stěžovat. Máme od Fakra.
Odpovědět
@nikive mohla bych poprosit o foto? a jak to bylo fin.náročné?
Odpovědět
@kackac31 Máme všecny tři stejně velké, myslím, že 120x100. Samotné světlíky vyšly na 110 tisíc. Jejich kompletní instalaci dělal manžel, takže nedovedu odhadnout, kolik by stála instalace firmou. Foto pošlu do sz
Odpovědět
Profilova fotka
Včera jsem se nad tím krátce zamýšlela a nahodila jsem v rychlosti tři varianty. Neříkám, že jsou dokonalé, na to jsem měla málo času a vstupních informací, ale třeba mohou alespoň nasměrovat. První varianta rozměrově přímo vychází z původního půdorysu, zbylé dvě jsou moje improvizace o podobné zastavěné ploše🙂.
Odpovědět
Profilova fotka
@kackac31 Ráno mě napadlo ještě jedno řešení, pokud je pro Vás umístění ložnice a terasy natolik zásadní, že oželíte doporučení ohledně sluníčka. Rozhodně bych ale ponechala jedno velké fr. okno také na ten jihovýchod, jednak kvůli světlu a také pro případ, že byste si to s tou terasou jednou rozmysleli🙂. Dům bych zároveň posunula co nejvíce k severozápadní hranici. Jelikož je za ní jen 9m cesta, nehrozí, že by byl problém se vzdáleností k okolním stavbám a Vám zůstane maximum zahrady na jihovýchod. Jinak myslím, se nakonec povedlo splnit snad všechny požadavky a přidat i něco navíc, ne?🙂 Tak třeba Vám to pomůže....
Odpovědět
Článek se načítá
@carpatia moc hezký 🙂
Odpovědět
@carpatia Dobrý den, musím Vám opravdu moc poděkovat za velmi cenné připomínky a inspiraci ( Váš návrh má opět šmrnc, a většinu věcí jste vyřešila, musím říct, že máte opravdu talent - v tak krátké chvíli a téměř všechny požadavky vyřešené ). My jsme ten půdorys celou neděli předělávali - vím, asi pořád nebude ideální, ale ten největší průšvih z temné kuchyně jsme snad vyřešili. Pravda, na úkor zrušení poloviny horních skříněk a spíže, ale zase na druhou stranu nám přibyla velká spousta úložného prostoru. Vzala jsem si nakonec k srdci většinu Vaších připomínek ( včetně připomínek ostatních posuzujcích ) kromě teda celkového situování domu a parkovacího stání - ta JV strana do ulice na mě prostě nepůsobí dobře. Jinak jsme nakonec ty uličky v ložnici rozšířili, krb jsme umístili ke stěně s TV, vyřešili jsme si problémy v koupelnách a pračko-sušárnách. Volala jsem to projektantovi a prý mu mám naposílat co mám a že zkusí něco vymyslet, tak uvidíme . Děkuji Vám mnohokrát ještě jednou, moc jste nám pomohla a dá se říct, že jste nás docela dost i zachránila - projekt byl těsně před tiskem na úřady 🙂
Odpovědět
Tak jsme to díky @carpatia a jejím skvělým návrhům a nápadům poupravili a budeme to posílat projektantovi - prosím, vidíte tam ještě někdo nějaké závažné nedostatky či chyby ? A mmj. díky vám všem 🙂
Odpovědět
@carpatia Dobrý večer, moc se omlouvám, že ještě otravuji, ale chtěla bych Vás ještě poprosit o radu ohledně umístění okna v rohovém dětském pokoji - jestli bude vhodnější ho situovat do ulice na JZ, nebo raději na Z, nebo JZ i Z - dvě okna ? A ještě bychom Vás chtělli poprosit o radu ohledně umístění varného a mycího centra v našem případě - je vhodnější mít blíže stolu a dohledu na obývací prostor raději varné, nebo mycí centrum ( přece jenom, přípravné práce trvají za přímé účasti mnohem déle, než samotné vaření - tam už člověk jenom přijde, zamíchá a netráví u toho tolik času - jinak tedy, vaříme téměř denně. Děkuji mnohokrát za Vaši ochotu, přeji pěkný večer
Odpovědět
Profilova fotka
@kackac31 tak asi záleží jako varnou desku plánujete, jestli indukci nebo plyn. My máme na hranici pozemku plyn ale nepřipojovali jsme jej do domu neboť to byla pro nás bohužel velká investice, máme kotel na TuP a akumulačni nádobu. A jenom kvůli vaření nám to přišlo zbytečné. Máme kuchyň do U chtěli jsme ostrůvek ale kvůli odsávání jsme jsme nakonec zvolili desku na nejbližší zeď.
Odpovědět
@barushka0404 Děkuji za odpověď, asi jsem ale špatně formulovala otázky: - nevíme, jestli na místa, která jsou plánu vyznačena v kuchyni máme blíže k jídelnímu situovat varné (myslím tím indukční varnou desku ) nebo mycí centrum ( odsavač bude v každém případě ) - další otázka byla na okna, která jsou vyznačena v dětském pokoji - jestli je lepší je situovat na JZ, nebo na Z, nebo dát obě dvě
Odpovědět
Profilova fotka
@kackac31 Pokud jste pravacka, bylo by spravne, abyste mela lednici jako prvni zprava v sestave vysokych skrini a pak by melo byt myci centrum blize obyvaku a postupovat dale po smeru hodinovych rucicek. Co se oken tyce, me osobne vyhled z pokoju do kryteho parkovacicho stani prijde vylozene nestastny.
Odpovědět
@carpatia Dobrý den, děkuji mnohokrát za odpověď, v místě dětského pokoje kryté stání nebude, to je plánované na straně kuchyně.
Odpovědět
Profilova fotka
@kackac31 Ja vychazela z toho pudorysu od projektanta, co jste mi poslala a tam bylo stani kreslene primo pred okny detskych pokoju. Pokud jste to presunuli, je to jenom dobre.
Odpovědět
@carpatia aha, tak to ne - stání bylo vždy plánované u kuchyně - tak, jak je to naznačeno na obrázku - vedle vchodu. A co se těch oken ještě týká, myslíte tedy, že by byl lepší JZ nebo Z ?
Odpovědět
Profilova fotka
@kackac31 Ve vasem pripade je to asi celkem burt. Zalezi, jestli tam bude bydlet prcek nebo starsi. Malemu by mohlo vadit, ze tam bude mit vecer horko ze zapadu, kdyz pujde spat. Vzhledem k tomu, ze je ten pokoj ale dost neustavny, asi bych to prizpusobovala spise tomu, aby se tam vubec dal dat nejak rozumne nabytek. A taky to nejde uplne oddelit od vzhledu domu, to hraje taky dost dulezitou roli.
Odpovědět
@carpatia Děkuji mnohokrát, jste opravdu moc hodná a ještě ke všemu i šikovná 🙂 , mějte se moc hezky
Odpovědět
@carpatia Dobrý den, máme také pozemek s přístupem od JZ, kde je cesta viz obr. A docela s tím bojujeme, Vaše rady mají hlavu a patu, mohl bych vás poprosit o řešení půdorysu přízemního domu 4kk, kolem 150m2, obdélník či čtverec? Výhled je nejlepší na Z-SZ, proto mám představu zde zveřejněný půdorys otočit zrcadlově, tj. obývák směrem na Z. Pozemek je široký cca 22m a dlouhý 51m. Cílem je 2 dětské pokoje dát k J, ložnici k SV či S. Samozřejmě do budoucna možná garáž, někde poblíž cesty, tak aby vytvořila trochu soukromí na terase. A za domem v zahradě zase nějakou kůlnu. Samozřejmě prosím o radu i ostatní zdejší znalce. Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@petaass Dobrý den, pokud máte zájem o mé služby, ráda se Vám budu věnovat po Novém roce.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?