Cena základové desky

Dobrý den, máme nabídku od firmy známého, kteří nám mají stavět RD a máme rozpočet ZD. 240m2, rovina, tvar domu takové Z (L s garáží), normální hloubka základových pásů, zdvojené kari sítě, asfaltové pásy (levnější izolace) - cena lehce přes 1000000 Kč. Prijde Vám cena adekvátní? Ještě když je to přes známost? Klidně přidám podrobný rozpočet nebo sz, kdyby někdo chtěl kouknout.
Odpovědět
Profilova fotka
A to je patrový nebo bungalow? Kolik je tam vnitřních nosných pasů atd atd. Bez projektu případně rozpočtu přece vůbec nelze říct, zda je to málo nemo moc. Kupuji auto od známýho, chce po mě 400 papouchů. Je to hodně nebo moc?
Odpovědět
Dobré dopoledne. Na bungalov (213 m2 deska), stavěný nad aktuální terén, jsme dostali v Q3/24 rozpočet dle RTS/ÚRS bez DPH následovně: zemní práce (skrývka, výkop pasů, přesun a odvoz zeminy, zemnící pásek aj.) suma 215KKč, zakládání (pasy, bednění, podsyp, zhutnění, ležatá kanalizace a prostupy, železo, deska) suma 529 KKč, Izolace proti vodě a radonu (vč. penetrace a nopovky) suma 139KKč. Celkem v podstatě milion vč. DPH. Nabídkově se to u poptaných firem pohybovalo lehce pod (10-25%), nakonec jsme za tuto část dali (odhad, protože šlo o součást s SoD na hrubou stavbu vč. střechy bez oken) cca 700K bez DPH. Beton a bednění, železo a hydroizolaci si spočítáte vcelku snadno, pak záleží kolik práce kolem toho bude (umístění na terénu, druh zeminy, tvar stavby, návoz nebo odvoz materiálu pod desku atd.). Zkuste si to poptat ještě tak u 2-3 různě velkých firem, ale ta cena nemusí být úplně mimo.
Odpovědět
Profilova fotka
to že jste známý nikoho s prominutím nezajímá - oni také musí platit naftu, benzín, rohlíky a vlašák a vlastní hypo a dřevo do krbu, dovolenou na Maledivách. Spíš zkuste sehnat někho kdo má menší náklady a přiložit ruku k dílu. Nic na tom není. Měl jsem nabídku od firmy za 1,3mio deska 180m čtverec a uděli jsme ji "svépomocí" za 360tis, plus minus.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od lucimia:

Dobrý den, máme nabídku od firmy známého, kteří n…
@lucimia cena se mi zdá vysoká, ale kdo ví. Poptejte více firem, jen tak dostanete nějakou představu. My poptávali vazníky 205 m2 a cenová nabídka nejdražší firmy se od nejlevnější lišila o 150 tisíc. Jinak je to jednoduché, zrovna deska není složitá na svépomoc. Jo možná fyzicky, ale jinak to není nějaká věda. Tudíž buď v práci vydělám slušené peníze a mohu si dovolit tuto činnost nechat na firmě a nebo musím do montérek. O ničem jiném to není. (stavba desky trvá většinou 1 až 1,5 měsíce, a já např. za toto období nevydělám rozdíl peněz mezi svépomocnou prací a cenou realizace firmy...)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od lucimia:

Dobrý den, máme nabídku od firmy známého, kteří n…
@lucimia cena asi ok, my máme nabídky od dvou firem na základovou desku 103 m2 530.000 a 620.000...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od lucimia:

Dobrý den, máme nabídku od firmy známého, kteří n…
@lucimia sežeňte si partu dělnasů z okolí a budete to mít za půlku. Samozřejmě tomu budete muset dát svůj čas na koordinaci a objednání materiálu.
Odpovědět
Profilova fotka
Poptejte víc firem, my jsme svépomocí (tedy jen za materiál, dopravu, 2x pumpa, byli jsme jen 2) před už 7 lety dali cca 2 tis. za m2 desky, pro tedy z části patrový dům (část pro přístavby bez patra), a to by u vás bylo cca 500 tis jen za materiál, ale s cenami před 7 lety. Tou dobou se všichni předháněli v co nejnižší svépomocné ceně za 1m2 kolem 1500,-, což bylo tedy počítám za bungalovy. A jelikož to opravdu stavěl manžel sám trvalo mu to cca 4 měs. po víkendech. U Bungalovu počítám by to bylo rychleji.
Odpovědět
Profilova fotka
Jednoznačně stačí najít partu dělníků, kteří vám to rádi udělají i za méně než je uvedeno. :-) Dělají to i firmy, ale ty si umí za to vzít nemalé peníze.
Odpovědět
Tak pridám ešte ja nič nehovoriace čísla. Základy podpivničeného domu, pôdorys 85 m2, výkop o meter širší na každú stranu (105 m2), hlboký 3 m + 0,5 m pásy. Výkop jedným bagrom, odvoz cca 250 m3 zeminy jednou tatrou asi 5 km. Celý zvyšok svojpomocne. Cena základovej dosky (bez hydroizolácie) 220 tis. Cena hydroizolácie PVC fóliou na kľúč firmou 34 tis.
Odpovědět
@lucimia Dobrou cenu ZD na klíč od firmy, myslím, dokážete sehnat kolem 3.500,-/1m2 + DPH. Mluvíme o rovinatém pozemku bez problému se spodní vodou a bez protiradonových opatření.
Odpovědět
No, když se na to zpětně podívám, tak to je mazec. My před 6-ti lety za podobnou základovku (221m2), taky takové Zetko v mírném svahu od 1 do 4 ZB a dávali jsme za to 345.000 tis živnostníkům, tedy, na nic jsme ani nesáhli a bylo v tom prakticky všechno, dá se říci na klíč. Skrývka, zaměření, výkop apod. To mi chcete říct, že ta cena za těch 6 let stoupla 3x? Neskutečné. A za dalších 750.000 komplet hrubá stavba včetně spiroll panelů a atiky. Jako, nevím, jestli ten materiál opravdu tak podražil, nebo jsou firmy/živnostníci nenažraní, ale tohle bych jim v dnešní době nezaplatil ani omylem... Masakr :-( nedivím se, že se aktuálně lidem do staveb moc nechce, když to je místy dobrá lichva.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od davex:

No, když se na to zpětně podívám, tak to je mazec…
@davex Ono strašně záleží, co to je za desku. V roce 2019 mě stála deska 90m2 347kKč a to jsem ji dělal sám a občas přišel kámoš zedník. Ale byla to opravdu deska 27cm na xps, z boku 28 cm perimetru a dvě vrstvy kari sítí 8*10 a 10*10.
Odpovědět
Článek se načítá
Také bych si dal více poptávek a srovnával, a pak zvolil tu finančně nepříjemnější cestu.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od jedlickadom:

Také bych si dal více poptávek a srovnával, a pak…
@jedlickadom pokud máte kritérium příjemná cena, tak je dobré to takto, udělat. Lepší bude ale se podívat, jak kdo taky tu práci odvádí, což někdy může být docela zásadní.
Odpovědět
Omlouvám se za pozdní odpovedi. Deska je to na bungalov. Právé, co jsme našli, tak cena 4000kc/m2, jak vychází v našem rozpočtu, je vůbec nejdražší, co firmy nabízejí (horní hranice). Ale byli jsme ujištěni, že se mám snažil nacenit jednotlivé položky za co nejméně. Hodně velkou částku stojí beton a kari sítě, které máme zdvojené. Jako také jsem se té ceny bála a milion jsem i čekala, ale stejně tomu člověk nechce věřit. Střecha nám vychází na další milion a to ještě budeme rádi a bez nadkrokevní izolace 🫣😄 Je to velká plocha. Vědět to, tak bungalov snad nestavíme... snad se vejdeme do 3 mil. aspoň za uzavřenou hrubou sracbu. Jiné firmy ještě chceme poptat, ale nejspíš to budeme muset vzit od toho známého, protože na nás čeká a nebere jiné zakázky. 😔
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od pyramis:

A to je patrový nebo bungalow? Kolik je tam vnitř…
@pyramis je to bungalov. A nosné pásy máme dva (bude to hodně otevřený dům). Proto možná ty dvoje vrstvy kari sítí dle statika.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od lucimia:

Dobrý den, máme nabídku od firmy známého, kteří n…
@lucimia Stavím bungalov, a na základovou desku jsem poptávala více firem a cena byla od 4500 Kč do 8000 Kč za metr. Mírně svažitý pozemek, jednoduchý obdélník 100 m2.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od betybara:

@lucimia Stavím bungalov, a na základovou desku j…
@betybara Tak to jste hodne preplatila....ale pokud jste s tim ok, tak OK:-). Umíme a běžně nabízíme klasické založení na pasech a podkladaku za 2500-3000/m2 a desku na penoskle za 3500/m2. Na rok a pul jiz nemame kapacity...Lidi fakt neblaznete...pokud nejste z oboru, poptavejte s polozkovym rozpočtem a více firem. Baráky fakt nestojí ranec, jen to lidi neví:-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?