Hrubá stavba dřevostavby do 500 000 Kč?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ještě se zeptám jinak... Má někdo dřevostavbu (do 100m2 obytné plochy) a dělal si od firmy jen hrubou stavbu? Na kolik vás vyšla a od jaké firmy? Jsou i firmy, které dělají do 500.000 Kč? Děkuji za zkušenosti. =)
Odpovědět
Profilova fotka
@blahova_andrea A jaký rozdíl jste měla? Jaký typ domu jste stavěli a jak velký?
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici Jojo hrubá stavba bez střechy, kdyby někdo měl i se střechou (netaškovou), tak to by bylo hodně zajímavé a určitě by mě zajímalo jak to dotyčný udělal. =)
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzana_ka Hrubou stavbu bez střechy a bez oken. Tyto dvě věci mají většinou firmy šíleně naceněné a právě na nich se dá ušetřit. Hlavně mi nechceme střechu taškovou a většina firem dává jen tuto což je taky jedna z nejdražších položek... A z čeho stavíte?
Odpovědět
Profilova fotka
@bejbinka001 Tak to je mazec! Je pravda, že máte velkou a asi z tašek? To i švagr měl levnější a to si nechával dávat ještě ty dražší tašky černé hladké... (moc se v těch taškách nevyznám, ale patří mezi ty nejdražší)
Odpovědět
Profilova fotka
@wries "a vraťte se do reality." Prosím Vás, nechte si těchto řečí, to opravdu miluji... Ptám se tu na zkušenosti jiných abych viděla, zda se to někomu povedlo či ne a za jakých podmínek (co v té hrubé stavbě všechno bylo). Nikde nepíšu, "chci postavit hrubou stavbu takovou a makovou do půl mega"! Chci si jen rozšířit přehled a případně se něčemu přiučit novému! K tomu fóra slouží! Jestli to z otázky není pochopitelný, tak to je samozřejmě moje chyba a za to se i omlouvám! Ale předpokládám s inteligencí, že když píšu na takto zaměřený fórum a jsou tu lidé co s tím mají zkušenosti (ať už svépomocí, tak přes firmu), tak můžou vědět, že když píšou cenu za hrubou stavbu, tak zároveň uvedou co všechno tam bylo v ceně. Protože kdo někdy stavěl, tak dobře ví, že není hrubá stavba jako hrubá stavba. Schválně jsem nekonkretizovala otázku, aby psali lidi jak s uzavřenou variantou, tak s neuzavřenou variantou, a to asi byla chyba! Hlavně mě zajímá dřevostavba a případně jiné ne tolik známé alternativy, a také pro srovnání není na škodu, když mi tu píší i ti se zděnou. ZD do hrubé stavby nepočítám, tam se cena nedá přesně určit, až na základě pozemku.
Odpovědět
@market_a_dum ano, máme z tašek, černých :) no, my to máme asi drahé kvůli střešním oknám, máme jich 10, od roto, a jedno nás vyšlo s prací cca na 12-13 tis., což je hrozná cena :(
Odpovědět
@market_a_dum Nechápu, kde je problém s taškovou střechou, když kvalitní taška lze pořídit i cca za 250 - 300 Kč/m2.
Odpovědět
Profilova fotka
@petros4 Pardon, nerozumím Vašemu dotazu a kde jsou uváděla, že je problém s taškovou střechou?
Odpovědět
@market_a_dum Nepsala jste náhodou, že nechcete taškovou střechu, protože je to jedna z nejdražších položek. Co si na tu střechu dáte, banánové listy, aby jste se vešla do toho půl mega. Hrubá za 500, tedy základovka, obvodovky a vnitřní příčky a střecha s krytinou se nedá udělat ani svépomocí.
Odpovědět
Máte hotový výkaz výměr? Pokud ne, ty ceny budou dost rozdílné, protože některá firma tam nacení něco, co druhá ne. Musíte to asi blíž rozepsat, někdo si totiž pod hrubou stavbou představí základovku, stavbu jako takovou včetně střechy, okna, jiný zas jen obvodové zdi.
Odpovědět
Profilova fotka
@market_a_dum my teda stavíme z ytong, tam se to počítá podstatně jednodušeji... děláme svépomocí.... Určo, si poptejte firmy, či živnostníky, at vám udělají cenu:-) Tady se kloudné odpovědi nedočkáte...
Odpovědět
Profilova fotka
@petros4 Jsou i jiné střešní krytiny než pálená taška... Co se týče pálených tašek, tak pokud člověk nechce, aby mu na střeše rostl mech, tak investuje do té lepší a zároveň dražší. A ano, myslím si a zároveň mám ověřené nejen u známých, kteří tuto krytinu mají, ale i jinde, že pálená taška není jedna z těch levnějších variant (a také ne vždy nejkvalitnější) - nejde jen o cenu za materiál ale i cena za práci. Hold my touto cestou nepůjdeme a budeme volit jiný materiál, ale to už je naše věc. Každý má rád své, nikomu nic nevnucuji, každý má jiné potřeby. Jsem také bohužel zvyklá, že češi jsou nejen ve stavebnictví velmi staromódní. Nedivím se tomu, staré metody jsou i ověřené, ale technologie i materiály jdou stále dál. Je spousta krásných domečků, které vypadají jako zděné, ale jsou z jiných materiálů a nikdo nic nepozná, jen sám majitel třeba na úspoře času, místa a i peněz. A hlavně, my nechceme dům, který přežije přes 5 generací! Chceme dobře bydlet v domečku teď a co nejlevněji - ne na úkor kvalitního žití - a i aby měli naše děti. Co bude pak až tu nebudeme, to už je ve hvězdách. Hlavní je, že pozemek mít budou, tak ať sami rozhodnou co sním udělají, my to už stejně neovlivníme... =) A další věc... nikde nepíšu, že chci postavit hrubou stavbu za půl mega se vším co Vy uvádíte... Jen se ptám vás ostatních, co jste stavěli, za kolik jste měli hrubou stavbu (nespecifikovala jsem v jakém rozsahu) a zda je možné postavit do půl milionu!!! Jak jsem již psala výše, ZD do hrubé stavby nepočítám, tam se cena nedá přesně určit, až na základě pozemku.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@market_a_dum do hrubej stavby ZD sa určite počíta, murivo, strecha. To je hrubá stavba. Inak musíš fakt lepšie definovať. /mimochodom ZD mňa napr. vyšla cca 12 tis€ - 320-330 Kč/
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzana_ka Všimla jsem si už i u jiných konverzací, že někdo dá otázku a ostatní začnou řešit něco jiného, takže odpovědi se vlastně moc zakládající nedočká... =D Položila jsem jednoduché 3 otázky: "Má někdo dřevostavbu (do 100m2 obytné plochy) a dělal si od firmy jen hrubou stavbu? Na kolik vás vyšla a od jaké firmy? Jsou i firmy, které dělají do 500.000 Kč? Děkuji za zkušenosti. =)" A jen pár odpovídajících mi odpovědělo přesně na moji otázku, ostatní řeší věci na které jsem se vůbec nezeptala... =D
Odpovědět
Profilova fotka

S tím, že pokud někdo má zkušenost s hrubou stavbou od firmy, tak budu moc ráda, když mi napíšete co v té hrubé stavbě všechno máte. Aby ta částka byla jasná z čeho se to všechno skládá... =) Ne každému je jasný, že je dobré to i rozepsat konkrétní věci (ZD, okna, střecha, dveře..), protože není hrubá stavba jako hrubá stavba, každá firma to má trochu jinak, tak to raději ještě píši. Moc děkuji =)


Odpovědět
Tak asi takto: základová deska - 150 tis. obv. stěny + příčky - 170 tis. střecha - 180 tis. okna + vchod. dveře - 90 tis.
Odpovědět
Profilova fotka
@1pepino nádhera! moc děkuji za odpověď, jen si raději ověřím, jedná se o dřevostavbu bungalov o rozloze 100m2? Pokud ne, mohu požádat o doplnění informací? a s jakou firmou to bylo? Ještě jednou moc děkuji =)
Odpovědět
@market_a_dum Vy se nemůžete podívat do mého alba?
Odpovědět
Profilova fotka
@1pepino Už jsem se podívala a zjistila. =)
Odpovědět
@market_a_dum taky jsem se rozhodovala mezi drevostavbou a zdenym domem. Nakonec jsem zvolila zdeny dum. Zastavena plocha.110m, uzitna 86, prizemni domek se sedlovou střechou. Budeme delat svepomoci, plus dva zedniky. Naceneno mam 70t zakladovka, 220t strecha (od firmy, prihradove vazniky, betonova krytina KMB Hodonka Elegant), 220t obvod.zdivo, pricky, prace. Tak jsem zvedava, jestli to tak opravdu bude. Bez oken a dveri, ty bych mela mit za 90tis.
Odpovědět
Profilova fotka
@78marcela 70t základovka je hodně málo. To bude celý svépomocí? Jinak ty ceny +- odpovídají
Odpovědět
Profilova fotka
@market_a_dum problém je v tom, že tu není moc lidí, co si staví dřevostavbu svépomocí.A ještě míň těch, co si nechali postavit jen hrubou dřevostavbu, nejlepší bude poptat rovnou u firem. A porovnávat hrubou stavbu u zděného a dřevostavby nemá význam
Odpovědět
Profilova fotka
@market_a_dum my teprve stavíme. 8x9m z ytongu, na patro, šikmá střecha. stavíme sami a hrubou odhaduji tak na milion (základy, zdivo, příčky, schody, krovy, zateplení střechy, máme v tom u nějaké to potrubí po domě). takže něco víc než jen čistě hrubá, ale stále budova bez oken. ale přesná čísla nemám ani nikdy nedohledám :-N
Odpovědět
@slabici bagrik a mix prijedou. Dela to svagr, zivi se tim, takhle mi to nacenil.
Odpovědět
Profilova fotka
@78marcela za 70tis jsem měl pomalu jen beton na desce... za to ji nemůže udělat, něbo někde něco ošulí..., zateplení izolace, železo, inženýrské sítě....
Odpovědět
@78marcela při rovinném terénu a ceně za beton 1400Kč s DPH za m3 i s dopravou (což je velmi slušná cena) to máte jen 60 000Kč za beton. Není započítaná armatura do základů + karisítě do desky, podsyp desky, bednění, FeZn, prostupky a odpady jen co se materiálu týče. Pokud si kopat budete sami a i ostatní tyto věci uděláte svépomocí, tak se jde dostat na takových 90tis za desku, 70 je dle mě utopie, pokud tedy nemáte ještě přístup k těmto položkám a nebudete muset za ně platit...
Odpovědět
Profilova fotka
Cena svepomoci za základovou desku včetně armatur, odpadu atd. (bagr a mix na stavbě - žádné růčo fůčo) cca 1200,- až 1500,- Kč /m2 podle svažitosti pozemku. Pod 1000 Kč za m2 se podle mě možná dostane ten, kdo bude kopat a míchat ručně. Sedrit se na zacatku stavby moc rozumné není...
Odpovědět
@petrsv1000 @doog nevim, nemam zkusenosti, mam jen naceneni. Co jsem ted koukala vedle na téma zakladovek, tak nekteri to za tu cenu meli. Tak uvidime.
Odpovědět
Profilova fotka
my třeba máme beton do základovky naddymenzovaný, takže zbytečně více a dražší než by teoreticky musel být :-N aspoň se hodně lidí divilo jaký máme a jak velkou vrstvu
Odpovědět
Profilova fotka
@78marcela ukaž mi jednoho člověka který postavil základovou desku o velikosti 110m2 za 70tis aniž by něco z nějaké části nezaplatil... za ppředpokladu, že ji postaví tak jak se má a nezavozí ji třeba hlínou místo štěrku....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?