Možnost postavit bungalov Riviera 5+1 do 2.500 000,-?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Dobry den chteli by jsme najit slusnou firmu ktera by nam postavila kousicek za Nymburkem cihlovy dum Riviera 5+1+g zastavena plocha 141 (bungalov s obytnym podkrovym) je to mozne postavit do 2.500 000,-? Mame 2.900 000,- ale zbytek musi byt na vybaveni. Pozemek mame zvlast. Dekuji za odpovdi.
Odpovědět
@belinda Stavím bungalov čistý obdélník 10x15m jednoduchá sedlová střecha, co nejvíce prací svépomocí jelikož představa, že bych byl zadluženej na 25 let hypo mě dost děsí.. @jan1111 No to nemusí být pravda, u bungalovu je sice větší deska, ale zase nepotřebujete střední nosnou zeď, nepotřebujete betonový strop (podhled zavěsíte do vazníků), stavba je rychlejší..
Odpovědět
@belinda "můžu se zeptat jaký máte baráček vy? proc ne výkusy a garáž atd.? " Máme do L :-D...ale nestál nás 2,5m, ale podstatně více. Ta otázka je irrelevantní. My jsme si "připlatili" za líbivost ;-) . Vy na takové věci v rozpočtu který jste nastínila nemáte prostor. Jestli můžu ještě dodat, váš přístup k věci a komentářům tady je dost nebezpečný. Ptala jste se, jestli je šance takovýto dům postavit za 2,5m....když pominu vše ostatní kolem (a věřte, že vám tady chce každý jen dobře poradit- koneckonců bydlet v tom budete vy, takže jestli vám to vyhovuje, je to OK). Postavit se to NEDÁ. Pokud vám nějaká firma tvrdí, že ano, vemte nohy na ramena a utíkejte. Nebyla byste první kdo skončí s hypotékou a nedostavěným, neobyvatelný domem, který bude muset prodat a skončí ve velmi nepěkné životní situaci. A jak vám tady ostatní nastiňují-takovýto dům-takto neprakticky řešený- ani neprodáte za rozumnou cenu.
Odpovědět
@bamak já mám z příspěvků zadavatelky pocit, že jí firma nacenila hrubou stavbu a ona se zaradovala, že se vejde do rozpočtu, protože si představuje, že za těch 400 000 dům dokončí. Vždyť jsou to přece "jen" dodělávky a vybavení :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@llama @bamak Mě to zavání nepochopením nebo záměrným podvodem, uvidíme. Třeba paní ví něco, co my ne. Koperník byl ve své době také průkopníkem a měl to těžké :).
Odpovědět
@rimmer bungalov podle statistik vyjde cca o 5 -10% drazsi. A u domu do 80 m2 pri rozumnych proporcich nepotrebujete stredni zed. Provozni naklady jsou pri stejne kvalite izolaci vetsi, protoze mate vyrazne vic ochlazovanych ploch.
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám vybraného do budoucna něco podobného viz. fotka, rozměr 13,8 x 6,3 m (včetně přesahu střechy, obytná plocha 67 m2 a uzavřenou hrubou stavbu dřevostavby - modulárního domu bez základů mám napočítanou na cca 600 000 kč.
Odpovědět
@alinka1234 to je nádherný! Maličký, ale nádherný.
Odpovědět
Profilova fotka
@llama také si to myslím že je moc povedený, nato jak je maličký je špičkově dispozičně řešený a v pohodě tam klidně může bydlet i vícečetná rodina, na bytě by také více místa nebylo, snad se podaří to vybudovat, zatím je to jen v plánech, nejsem zastánce velkých baráků protože je jenom na úklid a na stará kolena velká zátěž.
Odpovědět
@alinka1234 Krásný. Ráda bych viděla i půdorys, máte reference na nějakou kvalitní firmu?
Odpovědět
Profilova fotka
@alinka1234 tohle se líbí i mně, my teď nemáme velký dům, ale na stari velký azaz, takže si myslím, že nás taky ještě bude čekat jednou stěhování do menšího. Taky prosím o odkaz... ;-)
Odpovědět
@andik.cz jsem to našla :-) https://www.norgeshus.no/hytter/koia-... Moc pěkně řešené, na tak malou plochu!
Odpovědět
Akorát je to pro naprosté minimalisty - víc než dvoje kalhoty na osobu se nikam nevejdou :-)))
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@andik.cz řešila sem přes: www.norskedomy.cz a půdorys přidám :-), osobně mám ráda malé domy a nejsem z těch co potřebují schraňovat nepotřebné věci.
Odpovědět
Profilova fotka
Toto je snad jediný domek kde bych nic nepotřebovala měnit jak z venku tak vnitřní dispozice, jediné co bych si do koupelny dala tak vanu místo sprcháče.
Odpovědět
Profilova fotka
@llama ten minimalismus a praktičnos se mi právě líbí jak v bydlení tak v životním stylu.
Odpovědět
tenlhe dum za tuhle cenu je dobre scifi... firmou na klic? Za 2,5mil jedine tak hrubou stavbu. Dum je narocny prostorove, spousta rohu a vykusu a strecha take neni nijak levne navrzena, ale bude stat solidni balik. Satna o velikost 1m ctverecniho je solidni kravovina. Podkrovi vypada na spoustu mista ale realne tam bude mista kulovy diky sikminam. A jinak, mame dum se zastavenou plochou 116m, stavime svepomoci, vetsinu sami, neco malo male firmy... jsme na cca 3milionech... na klic jsme meli nabidky za 5,5mil. Za mensi dum a daleko mene narocny... :-N
Odpovědět
mimochodem u toho domu mate v uvodnim popisku i napsano, od 4mil... https://www.bajecnedomy.cz/bungalovy/
Odpovědět
@belinda stavim bungalov https://www.gservis.cz/projekty-rodin... , vetsinu veci delam svepomoci, chtel bych se vejit do 2,6 milionu.
Odpovědět
@jsimak jenze pani ho chce na klic za 2,5mil...
Odpovědět
@mitote Ja vim, ze ho chce na klic. Pani / slecna se na prvni strance v diskuzi ptala, jaky dum mam, tak ji odpovidam.
Odpovědět
@mitote hlavně ten dům, co odkazoval @jsimak, je poloviční - stejná zastavěná plocha, ale jen přízemí.
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji všem za rady už jsem dostatečně pochopila že ta cena je nereálná za tento dům takže snížíme nároky určitě i tak jsme tu Rivieru nechtěli přesně takhle střecha by určitě byla jiná poupravili by jsme to vše.Tím na klíč jsem nenapsala že né tak jako komplet ne klíč napsala jsem to blbě no vim že na klíč je komplet sakumprdum vše hotové. Nemyslela jsem třeba s kuchyní atd.. No prostě to musíme celé promyslet a přizpůsobit vše tak aby jsme se vešli. Peníze na to budem mít vlastní a proto se chceme vejít protože nechceme žádnou hypotéku. Ono se 3ma dětma a já na mateřské by nám stejně žádnou nedali. :-( takže to nějak musíme zvládnout bez ní. A hlavně t apředstava že 30let splácim šílenou částku mě děsí. Jen bych chtěla docílit trochu větších místností než je pokojíky 12m2 to mi přijde prostě hrozně malé kord když v jednom budou muset bejt 2mladší.
Odpovědět
Profilova fotka
@belinda no jestli 2,5 mil na dům máte tak třeba půl až milion by vám nejspíš půjcili. A za to už pak dům menší ale dostačující půjde. Soused má dům (dřevostavba) k dokončení za 2,5 mil bez desky, malý, patrový ale 5kk to je. Pocitam , že celkem byl něco nad ty 3 milióny. Můžu poslat odkaz jestli chcete.
Odpovědět
@belinda Pokud nevládnete schopností si minimálně hrubou udělat sami, tak na vás zbyde něco takového: https://www.canaba.cz/cs/rodinny-dum-... On rozpočet 2,5míče je pěkná částka, sám jsem na tom úplně stejně, nicméně já si dům stavím sám. Kolega z práce teď dostavuje haciendu 11x11m s obytným podkrovím a jelikož si hrubou také udělal sám, tak mu také stačí dva miliony, místa tam má spoustu.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme na stavbu 2.9m.nejvíce pozemek máme už.Ale něco jsme chtěli na zařízení. No to bohužel nevládnem že by jsme stavěli svépomocí.:-| Hlavně to potřebujem mít postavene maximálně do roka.
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27 pošlete děkuji :-)
Odpovědět
@belinda :-D Tak to je hodně smělý plán postavit do roka. Na projekt se čeká, na stavební povolení, na materiál se také čeká v řádě měsíců...
Odpovědět
@belinda Nechci vám brát iluze (zase). Do roka postavené mít nebudete, pokud nemáte nic, jen pozemek, tak nemáte šanci. Jen "papírování" projekt, vyjadřovačky, ohláška....zaberou měsíce. Zděný dům počítejte čistého stavění-když jde všechno jako po másle cca 9měsíců-ano, jsou i tací, kteří to stihli za 6, ale to je výjimka. Dřevostavba by byla rychleji, ale zase ty solidní firmy mají zaplácané čekačky na několik let dopředu a nestíhají....a ještě jedna rada-"předělávat" typový projekt je asi ta nejhorší cesta-buď si vyberte typový, který vám vyhovuje (třeba až na drobnosti-posunutí příčky...), nebo si nechte nakreslit individuální.
Odpovědět
@bamak s tím úplně nesouhlasím, předělávali jsme typový projekt (poměrně dost a s výsledkem jsme spokojení) a nestálo to více než vy stálo zakoupení toho týmového projektu
Odpovědět
@belinda jestli potrebujete do roka, tak uz vcera bylo pozde... v tom pripade doporucuji drevostavbu, kterou firma postavi za 4-6 mesicu. Jinak nemate sanci. Projekt trva klidne 2-3 mesice, stavebni povoleni mesic, k tomu stavebnimu povoleni potrebujete vyjadreni spousty organu, vsechny maji take lhuty mesic. Pak samotna stavba... Ted kdyby jste staveli zdeny, tak aktualne se na porotherm cihly ceka 5 mesicu, na ytong 3 mesice.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?